Prof. Krzysztof Meissner „Przyszłość Wszechświata”

  Рет қаралды 5,947,672

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

7 жыл бұрын

15 marca 2016 roku prof. Krzysztof Meissner wygłosił na Uniwersytecie Warszawskim wykład pt. „Przyszłość Wszechświata”. Fizyk mówił o historii, stanie obecnym i możliwych scenariuszach ewolucji Ziemi, Układu Słonecznego oraz naszej Galaktyki. Było to kolejne spotkanie z cyklu „8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie”.

Пікірлер
Mista Pita
Mista Pita 2 жыл бұрын
Wspaniałe są te wykłady prof. Meissnera. Jak powstawał internet to wyobrażałem sobie, że właśnie po to, aby ludzie mogli dzielić się tak przystępnie pokazaną wiedzą "tajemną", ależ byłem w błędzie! Niemniej całe szczęście są jeszcze kanały dzięki którym można zrozumieć choć trochę lepiej otaczający Nas świat. Piękne dzięki!
ANTHONY SPIDER
ANTHONY SPIDER 3 жыл бұрын
Ten Pan potrafi wytłumaczyć trudne rzeczy w bardzo łatwy sposób, gratuluje umysłu bo tylko bardzo inteligętni ludzie tak potrafią.
BLESSED
BLESSED 7 жыл бұрын
Prof. Krzysztof Meissner ... słucham zawsze :) i te 2 godzinki to wszystko za mało jest ..FANTASTYCZNY CZŁOWIEK .Wielki Szacunek i prośba o więcej :)
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski 6 жыл бұрын
Bardzo się cieszymy i dziękujemy za miłe słowa w imieniu Profesora.
DAJMON81
DAJMON81 2 жыл бұрын
Słuchanie wykładów Pana Profesora to pasjonująca przygoda. Przekazuje unikalną wiedzę w bardzo przystępny sposób. Wspaniały człowiek! Wiele bym dał żeby uczestniczyć w takim wydarzeniu na żywo.
Michał Pawłusiewicz
Michał Pawłusiewicz 6 жыл бұрын
Klarowność języka Pana Krzysztofa jest zdumiewająca. Słucham Jego wykładów niczym bajkę na dobranoc. I w rzeczy samej, odtwarzam video przed snem :) Jestem wdzięczny za te wykłady. Pozdrawiam serdecznie!
Justyna Jewgiejuk
Justyna Jewgiejuk Жыл бұрын
Jestem 100% humanistką, dzięki Panu Profesorowi w końcu zrozumiałam wiele teorii. Miałam podobne wyobrażenie, ale... wyobrażenie a zrozumienie robi różnicę. Dziękuję.
DeoudoubleG
DeoudoubleG 4 жыл бұрын
Cała mechanika o której opowiada Pan Profesor została tak dobrze wytłumaczona, ze pierwszy raz zrozumiałem taka ilość informacji na ten temat w tak krótkim czasie bez potrzeby myślenia nad tym powtórnie po pare razy :) piekna umiejetność przekazania wiedzy w jak najprostszy sposób :)) brawo
Kamil Stankiewicz
Kamil Stankiewicz Жыл бұрын
Genialny wykład, bardzo poruszający.
Michał Opalinski
Michał Opalinski 2 жыл бұрын
Mistrz mowy i wiedzy. Z pustym umysłem chłonę ☯️❤️
Andrzej Tarapacz /publicznie/
Andrzej Tarapacz /publicznie/ 3 жыл бұрын
Niezwykle profesjonalne traktowanie wyłożenia zagadnienia, ze zrozumieniem możliwości percepcyjnych i potrzeb słuchaczy... Wielki szacunek !
Zbigniew Lipski
Zbigniew Lipski 3 жыл бұрын
Jestem pełen podziwu dla zasobu wiedzy profesora. Ludzie wytworzyli ogrom wiedzy, którą jeden człowiek może mieć kłopot z jej przyswojeniem w całości. Na przykładzie prof. Meissnera możemy jednak zauważyć, że ta wiedza jest przyswajalna. Tylko pozazdrościć.
Lucas David
Lucas David 2 жыл бұрын
Mega człowiek.... I co najważniejsze w bardzo fajny sposób przekazuje wiedzę
Emilia BY
Emilia BY 5 жыл бұрын
Świetny wykład, wiedza przekazana w interesujący i prosty sposób :) Słuchałam z wielką przyjemnością.
qoqtek
qoqtek 6 жыл бұрын
Powiem tak, ostatni raz fizykę miałem na studiach, ale tego pana profesora, od dwóch dni słucham na youtubie i rozbudza we mnie ochotę poczytania o nowych odkryciach w tym temacie.
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski 6 жыл бұрын
Bardzo miło nam czytać takie słowa! Dziękujemy w imieniu Profesora.
qoqtek
qoqtek 6 жыл бұрын
Uniwersytet Warszawski Czy prof Meissner to jakiś powinowaty prof Alfreda F.S. Meissnera?
Ars Libri
Ars Libri 4 жыл бұрын
Po prostu poezja, jeśli tak mogę powiedzieco fizyce.
Małgorzata Kitka
Małgorzata Kitka 2 жыл бұрын
Wow ! Rewelacyjny wykład ! Panie Profesorze, chylę czoła i marzę, aby naukowców i wykładowców Pana klasy było u nas, i na świecie jak najwięcej. Wprawdzie z innej dziedziny, ale jest Pan dla mnie godny podziwu i wdzięczności za formę przekazywania swojej niepodważalnie ogromnej wiedzy jak profesor Jerzy Vetulani. 🤗
disarm1977
disarm1977 Жыл бұрын
Co za człowiek. Michael Jordan fizyki. GOAT. Słuchając profesora zdaję sobie sprawę jak mało wiem i jak niewiele więcej będę wiedział :) Polecam posłuchać profesora w audycji "Myślidziecka" nadawanego kiedyś w 3 programie Radia . Wspaniały człowiek.
Marek Poliński
Marek Poliński 2 жыл бұрын
Prawie 3 mln wyświetleń ... Ciekawe czy jakiś grosz youtube przekazał Panu Profesorowi za jego wykład - mam nadzieję , że tak :)
Adam Pakuła
Adam Pakuła 4 жыл бұрын
Cykl wykładów powala wiedzą, proszę o więcej. Bardzo dziękuje :)
Adelajda Winnik
Adelajda Winnik 3 жыл бұрын
Wykład wprost genialny. Z tegoż względu uważam, że powinno się dodać angielskie napisy, aby móc rozprzestrzeniać godną podziwu wiedzę Profesora i interesujący sposób jej przekazu wśród ludzi spoza naszego kraju!
Jan Kowalski
Jan Kowalski 2 жыл бұрын
Wspaniale wytłumaczone i wielowątkowo, miałem szczęście , ze mi sie wyświetliło w proponowanych, nawet nie wiedziałem ze taki świetny wykład istnieje
Dobrodziej Wojciech
Dobrodziej Wojciech 2 жыл бұрын
Niesamowity wstęp profesorze, to było coś, genialny człowiek. Niesamowita istota.
Rafal Meier
Rafal Meier 2 жыл бұрын
Fantastyczny wyklad. Zazdroszcze zdolnosci pojmowania
piotrek0207
piotrek0207 2 жыл бұрын
Pan profesor opowiada pasjonująco. Chłonąłem wszystko jak wciągający kryminał. Świetny wykład. Oby takich więcej było. Dziękuję i pozdrawiam.
cimg
cimg 6 жыл бұрын
Wykładów Pana Profesora "się nie słucha" ale "się je zajada". Są pyszne. podziękowaniami i prośbą o więcej.
Slawek slaweko
Slawek slaweko 5 жыл бұрын
Wykłady prof. Meissnera to już klasyka. Oglądam je po parę razy. Może nasze Ministerstwo Nauki czy jak tam się obecnie nazywa, wyskrobało by trochę pieniędzy i przekonało Pana profesora do pełnego cyklu wykładów o fizyce opublikowanego w sieci. Bo szkoda żeby taki wykładowca tylko okazjonalnie robił publiczne wykłady.
Black Gate Studio
Black Gate Studio 5 жыл бұрын
Prof. Meissner nie jest popularyzatorem, ale mistrzem w swoim fachu, dlatego tak jasno opisuje swoją wiedzę!
autobuspodmiejski
autobuspodmiejski 2 жыл бұрын
Wspaniały wykład. Uwielbiam słuchać tego pana.
Fizyk Kreatywny
Fizyk Kreatywny 5 жыл бұрын
Wybitny profesor i rewelacyjny wykład:) Gratuluję wykładu Panie Profesorze:) Sama esencja nowoczesnej fizyki:)
Marian Kuczewski
Marian Kuczewski Жыл бұрын
Jest PAN SUPER. DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!
Wojtek bez portek
Wojtek bez portek 6 жыл бұрын
pierwszy raz miałem zaszczyt oglądać P. Profesora jestem pełen podziwu i szacunku. Tak trzymać
Gość G123
Gość G123 2 жыл бұрын
Prawdziwy profesor, rewelacyjny wykład. Pan Kozielski z Politechniki Poznańskiej niech się uczy kultury i jak się wykłady prowadzi, bo tutaj pan profesor nie straszy studentów, że ich kariery zależą od jego widzimisia.
Riddick
Riddick Жыл бұрын
Mówienie o stanie wszechświata przypomina mi czasami, jak mówienie o stanie państwa i gospodarki ministra finansów 😉
dexter pl
dexter pl 2 жыл бұрын
Właśnie trafiłem na ten wykład! 4 w nocy a ja słucham z takim zaciekawieniem i wogóle się nie męczę. Panie Profesorze, oprócz ogromnej wiedzy ma Pan również ogromny talent do jej przekazywania.
Andrzej Kocikowski
Andrzej Kocikowski 4 жыл бұрын
Rewelacja Szanowny Panie Profesorze! Wielkie dzięki!
Przemek Grodecki
Przemek Grodecki 4 жыл бұрын
Odkad zacząłem oglądać Meissnera, ciężko mi się ogląda wykłady innych naukowców. Poziom elokwencji, płynność przekazywania informacji (to chyba najważniejsza zaleta), erudycja. Mistrz.
Łukasz Krych
Łukasz Krych 2 жыл бұрын
Bardzo lubię Pana Profesora Meissnera słuchać ale z jakiś względów bardziej pasują mi wykłady dr Dragana ;-) jakoś tak bardziej przyziemnie opowiada i daje proste przykłady ;-)
Spythere
Spythere 2 жыл бұрын
Mi nie podoba się jedynie jak wiele terminów po prostu jest powiedziane przelotnie i nigdy nie jest wytłumaczone. Rozumiem, czas "antenowy" wykładu, ale dla laików takie terminy jak stała kosmologiczna, stała Plancka, interferometr LIGO czy też entropia to nie są pojęcia szerzej znane i traci się pewien stopień zrozumienia tematu, nie wiedząc do czego prowadzący tak właściwie się odnosi. Poza tym sam kunszt i mistrzostwo. :)
panikrystyna1
panikrystyna1 4 жыл бұрын
Nareszcie zrozumiałam stan nieważkości. Znałam wszystkie dotychczasowe teorie ale to nie znaczy ,że rozumiałam. Tylko piękne teorie są prawdziwe.
Valerius Romulus
Valerius Romulus 3 жыл бұрын
Wykład godny mistrza. Powodzenia dla profesora.
Rafal Meier
Rafal Meier 2 жыл бұрын
Wpadam w kompleksy jak slucham Pana profesora. W jakim marnym punkcie rozwoju ja jestem 🙁
serverius
serverius 5 жыл бұрын
Dziękuję za super wykład ️✋
Danuta Blumen
Danuta Blumen 2 жыл бұрын
Och, chylę czoła przed wiedzą i komunikatywnością pana Profesora!
Antoni Murkowski
Antoni Murkowski 6 жыл бұрын
Antoni Murkowski Świetny wykład i trudno było mi nadążyć za wywodami Profesora. Kiedyś otrzymałem dyplom ukończenia studiów z zakresu fizyki, ale czuję, że fizykiem jestem o parę pięter niżej od Prelegenta. Zajmuję się od ponad 40 lat biofizyką, a szczególnie fizycznymi aspektami fotosyntezy i słabymi świeceniami biologicznymi. Niestety do jednego fragmentu wykładu mam zastrzeżenie. Pan Profesor usiłował przybliżyć bardzo ważne pojęcie niskiej entropii za pomocą procesu fotosyntezy i twierdził, że w ciągu dnia promieniowanie słoneczne o temperaturze 6000 stopni C powoduje w chlorofilu rozkład dwutlenku węgla na tlen i węgiel. W nocy (dlaczego tylko w nocy?) uzyskana energia słoneczna przetwarzana jest na temp. 20 stop. C i wypromieniowana w przestrzeń kosmiczną. Trudno mi się z takimi informacjami zgodzić. Otóż promieniowanie słoneczne w zakresie fotosyntetycznie czynnym (400nm - 700nm) nie rozkłada dwutlenku węgla na tlen i węgiel, chociaż do końca lat czterdziestych ubiegłego wieku tak uważano. Prace fizjologów roślin z lat pięćdziesiątych wykazały jednoznacznie (dzięki technice izotopowej), że cały uwolniony tlen w procesie fotosyntezy pochodzi z wody, a fotoliza wody jest fundamentalną reakcją fotosyntezy u roślin i fitoplanktonu. Słuszne jest uznanie fotosyntezy jako procesu, w którym wytwarzane są niskoentropijne produkty energetyczne niezbędne do życia dla wszystkich żywych organizmów. Można w uproszczeniu powiedzieć, że fotosynteza to redukcja dwutlenku węgla do poziomu cukrów za pomocą wodoru uzyskanego z rozkładu wody. Nie wiem także skąd się wzięła nocna temperatura 20 stop. C ? Jak dotąd uśredniona temperatura powierzchni naszego globu dochodzi do 15 stop. C i bardzo nam zależy by nie przekroczyła granicy 17 stopni. Gratuluję tematyki wykładów i sposobu przekazywania trudnych treści.
Heniu Szczęśliwy
Heniu Szczęśliwy 5 жыл бұрын
A czy nie jest tak, że w dzień z dwutlenku węgla roślina emituje tlen, a węgiel pochłania ? W nocy pochłania tlen, a wydala dwutlenek węgla ?
Alex Frost
Alex Frost 4 жыл бұрын
@Heniu Szczęśliwy Za tego co napisał przedmówca, tlen jaki produkuje roślina nie pochodzi z CO2, ale w całości z wody. W skrócie fotosynteza to taka reakcja: 6H2O + 6CO2 + (energia świetlna) = C6H12O6 + 6O2 Ten duży wzór po prawej to jest glukoza. Jak widać z lewej mamy tlen dostarczyny przez wodę oraz w CO2. I z tego co napisał autor powyższego posta cały uwalniany tlen (O2) pochodzi właśnie z wody, a CO2 łączy się z wodorem (H) tworząc glukozę (C6H12O6).
Shape844
Shape844 4 жыл бұрын
Piękny wykład. Skarbnica wiedzy!
Galax23
Galax23 2 жыл бұрын
Są tylko dwie możliwości: albo jesteśmy sami we Wszechświecie, albo nie. Obie równie przerażające. Natomiast w życiu możliwości są trzy: można zwariować, popełnić samobójstwo, albo umrzeć ze śmiechu. Ja wybieram ostatnią.
Ennui Arduous
Ennui Arduous 2 жыл бұрын
Wspaniały wykład, oglądałem z zapartym tchem. Abstrahując od wielkiej wiedzy posiadanej przez pana profesora, potrafi on tę wiedzę fenomenalnie przekazać. Wielki człowiek, niewątpliwie.
Małgorzata Kitka
Małgorzata Kitka 2 жыл бұрын
Zgadzam się, piękny wykład.
marian81960
marian81960 5 жыл бұрын
Wyrazy szacunku dla Pana Profesora za to, że stara się zwykłym ludziom przekazać osiągnięcia współczesnej nauki.
C - 0,18 RR
C - 0,18 RR 2 жыл бұрын
wspaniala wiedza ,wielkie dzieki Panu za ten przekaz .
paweł Lis
paweł Lis 2 жыл бұрын
Taki genialny wykład a tak mało osób w auli, szkoda.
Don't Treat On Me
Don't Treat On Me 2 жыл бұрын
Dobrze że jest internet bo wykład ma 3 miliony wyświetleń i pewnie wszyscy by się w auli nie zmieścili. 😉
Galaxy Stern
Galaxy Stern 4 жыл бұрын
uwielbiam sluchac Profesora Meisner . Umie wspaniale przekazac Wiedze , Super ze mamy tak Wspanialych Ludzi .
Szymon Mann
Szymon Mann 5 жыл бұрын
Krzysiu Maissner jest rewelacyjny. Uniwersytecie Warszawski czy można prosić o więcej wykładów Maissnerka?
Maciej Szyszka
Maciej Szyszka 6 жыл бұрын
Wielki szacun panie Profesorze.
Krzysiek
Krzysiek 3 жыл бұрын
Wspaniały wykład. Pan profesor to geniusz. Po spotkaniu z nim żałuję, że nie zostałem fizykiem.
NaszeStronyX Tajemnice Inowrocławia Polski Francji
NaszeStronyX Tajemnice Inowrocławia Polski Francji Жыл бұрын
Piękny wykład, bardzo przystępny i ciekawy - zaczątek do kompendium. Czekamy na kolejne wykłady!!
Stachu G
Stachu G 6 жыл бұрын
prof. Meissner jak zwykle genialnie opowiada :) nauka staje się zjadliwa :)
By Urien84 Longplays
By Urien84 Longplays 3 жыл бұрын
Weszło do głowy,niczym moje gry,które przechodzę. Sztos.
Krzysztof Black
Krzysztof Black 3 жыл бұрын
Absolutnie rewelacyjny materiał
Grzegorz Nowacki
Grzegorz Nowacki 7 жыл бұрын
*Rewelacyjny wykład Profesor Meissner i Dr Bajtlik to moi ulubieni naukowcy świetnie i w ciekawy sposób przeprowadzają wykłady z tych bardzo szerokich dziedzin Fizyki, Kosmologi etc.*
Mariusz Pyka
Mariusz Pyka 7 жыл бұрын
Wreszcie człowiek który mówi z sensem. Poproszę o więcej wykładów prof Meissnera.
Artur Kowalski
Artur Kowalski 4 жыл бұрын
Nadal czekam na opowieść Pana Profesora o tym dlaczego słońce tracąc energię się rozgrzewa :)
Marcin K
Marcin K 4 жыл бұрын
Poczytaj o kolejnych cyklach reakcji termojądrowych.
AJ D
AJ D 5 жыл бұрын
Najlepszy wykład jaki oglądałem i do tego super przystępnie przekazany, bardzo dziękuję !!
kesick1
kesick1 3 жыл бұрын
Oglądanie takich wykładów jest niesamowite. Dowiadujesz się nagle, że noszona przez ciebie złota obrączka jest wykonana z pierwiastka, który powstał w wyniku wybuchu supernowej! :)
dawid korda
dawid korda 4 жыл бұрын
Wysmienity wyklad . Dawno nie ogladalem tak wsoanialej intelektualnej uczty . Dziekuje
Peter K.
Peter K. Жыл бұрын
Ale gosc. Obracalem sie po kilku uczelniach na tu i tam (Polska, California) ale on bije wszystkich bez zastanawiania. Super wiedza, super profesor, oraz super umiejetnosc przelozenia trudnych konceptow na prosty jezyk.
Joey Si
Joey Si 7 жыл бұрын
prof. Meissner - przykład wpływu pasji i charyzmy na efektywność pracy pedagogicznej
metys
metys 6 жыл бұрын
Ponoć miarą zrozumienia tematu w danej dziedzinie jest umiejętność przekazania swojej wiedzy w sposób zrozumiały dla "laika" - respect!
Grzegorz Jachniewicz
Grzegorz Jachniewicz 5 жыл бұрын
podzielam Twoją opinię
Jasiu Karuzela
Jasiu Karuzela 5 жыл бұрын
Nie, miarą zrozumienia jest umiejętność przedstawienia tego w formie zapisu matematycznego... Ten wykład ma wartość popularnonaukową, a nie naukową stricte...
Heniu Szczęśliwy
Heniu Szczęśliwy 5 жыл бұрын
+ Quand Même Zapis matematyczny zrozumie tylko matematyk lub naukowiec, nigdy kompletny laik.
albi7
albi7 4 жыл бұрын
Umiejętność przekazania swojej wiedzy w sposób zrozumiały dla laika jest raczej miarą zdolności dydaktycznych. Jednakże zrozumienie tematu jest warunkiem koniecznym dobrego wykładu :)
Barbara Borecka
Barbara Borecka 7 жыл бұрын
Wykłady są ogromnie interesujące. Bardzo proszę UW o zadbanie aby informacja o takich wykładach była bardziej powszechna. Z góry dziękuję.
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski 7 жыл бұрын
Dziękujemy! Spotkania z cyklu "8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie" odbywają się co miesiąc (oprócz wakacji) w trzeci lub czasem w drugi wtorek miesiąca. Informacja zawsze jest publikowana na tydzień przed wydarzeniem na naszej stronie internetowej: www.uw.edu.pl Zachęcamy do zaglądania.
Krzysztof G.
Krzysztof G. 2 жыл бұрын
Sala pustawa a na YT 3 miliony 😀
Kasia L
Kasia L 3 жыл бұрын
Mogłabym słuchać Prof. Meissnera w nieskończoność ☺️ Fantastyczny przekaz, który niesamowicie inspiruje do nabywania dajszej wiedzy!
rabanek1
rabanek1 4 жыл бұрын
Toooo jeeeest PROFESOR, szanujcie GO studenciaki !!!!!
1 2
1 2 2 жыл бұрын
Niemiec:)
Andrzej K.
Andrzej K. 3 жыл бұрын
Przeinteresujący wykład! Świat jest piękny i prawie nieskończony!
Volian0
Volian0 6 жыл бұрын
Super są te wykłady, pozdrawiam! :)
Arturro Wi
Arturro Wi 3 жыл бұрын
Dlaczego nie uczyli mnie tego w szkole? Tylko teraz po latach sam muszę szukać takich materiałów. I już jest za późno żebym był Astrofizykiem.
jazu
jazu 2 жыл бұрын
Na naukę nigdy nie jest za późno.
Marek Tucholski
Marek Tucholski 2 жыл бұрын
Ponieważ szkoła nie ma wartości merytorycznej. Wielcy ludzie stali sie wielcy nie dzięki szkole, ale pomimo niej.
Zejon
Zejon 2 жыл бұрын
@jazu Na naukę owszem, na karierę.. Cóż, wypada też dodać że przy dzisiejszej biologii te przysłowie stoi pod znakiem zapytania, mózg najlepiej hula za młodu, potem już może być to syzyfowa praca
Spythere
Spythere 2 жыл бұрын
Polski system nauczania (nie mam informacji z doświadczenia jak jest w innych krajach) jest bardzo nieprzystępny dla ucznia. Wpaja nam się duże ilości informacji, licząc, że to jest właściwe rozwiązanie. Efekt tego jest taki, że jedyny bagaż jaki nosimy to ten na plecach, a nie wiedzę i ciekawość do świata. Nauki ścisłe są wypompowywane ile się da, zamiast opowiadać nudzą surowymi obliczeniami, często niepopartymi żadną historią, informacją skąd pochodzą i jak je rozumieć. Sam miałem problem z fizyką w technikum, bo pani nie umiała wytłumaczyć podstawowych zjawisk, a co dopiero w przystępny sposób pokazać jak to się dzieje i czemu tak to obliczamy, a nie inaczej. W skrócie: system nauczania w Polsce jest dziurawy i niepotrzebnie skomplikowany, zmusza nas do nauki zbędnych informacji i nie ciekawi, nie inspiruje.
Rascall
Rascall 2 жыл бұрын
@Spythere Pelna zgoda. System edukacji jest wytyczony tak jak bym specialnie mial robic z nas debili. Cala masa niepotrzebnych przedmiotow. Taki rozstrzal przedmiotow, ze nie idzie tego konkretnie ogarnac. Niby jest mozliwosc wybrania konkretnej drogi, ale co to jest za droga jak w niej jest podstawowy pakiet + 2 przedmioty ekstra. Czyli jest praktycznie to samo. Profil jezykowy to 20 przedmiotow+angielski niemiecki :D Profil ogolny 20 przedmniotow+ wos i religia hahaha Caly czas ucza tego samego, szkola nie ewoluluje, wrecz stoi w miejscu. Pamietam jak wyszydzano ludzi ktorzy decydowali sie na zawodowke i jaki z tego moral podam przyklad. Moj ziomek poszedl do zawodowki, koczy ja idzie do pracy do baru, ja mam jeszcze 2 lata liceum. Koncze liceum, moj ziomek bierze kredyt otwiera swoj bar. Ja ide na studia, moj ziomek splaca bar i otwiera dowoz pizzy. Ja robie licencjat, on otwiera dwie kolejne lokalizacje. Ja robie magistra, on ma sieciowke. Ja robie doktorat, on wchodzi z pizza na gielde :D haha
Komar 123426
Komar 123426 4 жыл бұрын
Cudowny wykład, w skali naszego życia, czas jest inny, gdy my żyjemy sekundę wszechświat bodaj milion lat, trzeba brać skalę, czyli mówiąc prościej, za naszego bytowania w skali wszechświata nic się nie zdarzy i to jest pewne jak 1 do miliona.Ciekawe.
Marcin Kowalski
Marcin Kowalski Жыл бұрын
Wszytko co wiemy na ten moment odbija się o czas który też musiał mieć swój początek którego nie znamy
fatalsystemerror
fatalsystemerror 2 жыл бұрын
Czas życia wszechswiata = ∞
Jerzy Raszkowski
Jerzy Raszkowski 7 жыл бұрын
Wspaniały profesor Krzysztof Meissner !!!
Mariusz Palczewski
Mariusz Palczewski 2 жыл бұрын
Otwiera oczy na wszystko co Mmmm przed Pięciu lat Szacunek
Taurendil XXX
Taurendil XXX 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuje Panowie :-)
Szymon Lacki
Szymon Lacki 2 жыл бұрын
Super wykład panie profesorze, jak każdy zresztą
Marek
Marek 7 жыл бұрын
Posiąść taką taką wiedze może wielu, ale potrafić ją tak przekazać, tylko nieliczni.
Gwiazda Zaranna
Gwiazda Zaranna 2 жыл бұрын
Drobna nieścisłość: Bardeen najpierw dostał Nobla za tranzystor, a dopiero potem za teorię nadprzewodnictwa. Wykład i tak genialny oczywiście 😊
Robert Rejzowicz
Robert Rejzowicz 3 жыл бұрын
Dobre pytania możemy zadać wredy gdy znamy odpowiedź 😉
Szymon Lacki
Szymon Lacki 2 жыл бұрын
Mądre
Jazz
Jazz 6 жыл бұрын
Super wykład Dzięki ze mamy takie mega umysły
Krzysztof. Dorniak
Krzysztof. Dorniak 2 жыл бұрын
Dobrze powiedziane teoria Einsteina a nie dogmat udowodniony i stwierdzony. Wielki szacunek dla prelegenta
paszcz007
paszcz007 6 жыл бұрын
Nieprawdopodobne , zdumiewające , zapierające dech w piersi . Ogrom wiedzy oraz lekkość przekazu niebywałe . Wiedza ; dawniej dostępna dla niewielkiej , elitarnej garstki fizyków , dostępna na kliknięcie dla zwykłego śmiertelnika . Fizyka teoretyczna obdarta z szat mistycyzmy puka dzięki takim wspaniałym osobom jak Pan Profesor do umysłów w których rodzą się pytania . Pytania o to skąd przybywamy , gdzie zmierzamy i ile czasu Błękitna Kropka ma zamiar gościć nas w swej macierzy . Osobiście bardzo lubię słuchać wykładów prof. Michio Kaku lecz prof . Meissner merytorycznie przebija Kaku o lata świetlne . Gratuluję i z niecierpliwością czekam na więcej materiałów z wykładów Pana Profesora . Pozdrawiam .
Adam Pisca
Adam Pisca 7 жыл бұрын
Prosto, pieknie i elegancko Profesorze!! Mega zajebista jest fizyka, wykladana przez Pana! Szacuneczek!
Zuzanna Mysiorek
Zuzanna Mysiorek 2 жыл бұрын
Absolutnie wspaniały wykład, dziękuje
matespider
matespider 5 жыл бұрын
Ciekawe ilu nowych naukowców i pośrednio w ten sposób ile przyszłych odkryć stworzył Profesor Meissner tym, że tak wspaniale opowiada o fizyce :)
Dariusz Grochocki
Dariusz Grochocki 3 жыл бұрын
świetny wykład!
czarny Hiszpan
czarny Hiszpan 5 жыл бұрын
Krzysztof Meissner to klasa sama w sobie
dangerriff
dangerriff 7 жыл бұрын
Prof. Krzysztof Meissner jak zwykle KOZAK!
marcinkowski mariusz
marcinkowski mariusz 4 жыл бұрын
albo nawet TATAR !
Witold Banasik
Witold Banasik 6 жыл бұрын
Pozdrawiam słonecznie i wszechwiecznie Pana Profesora. Przyszłość Wszechświata? I'm afraid only spacetime will tell...
Natalia Kosieradzka
Natalia Kosieradzka 7 жыл бұрын
Uwielbiam tego człowieka.
Kaz Dysput
Kaz Dysput 3 жыл бұрын
Cykle to podstawa życia, nawet te proste wiosna, lato, jesień, zima . Tu zgadzam sie
Robert Kucnerowicz
Robert Kucnerowicz 6 жыл бұрын
Szacun Panie Profesorze :)
Miroslaw Swigon
Miroslaw Swigon 3 жыл бұрын
Hehe... na początku wyborny żart o rabinie i końcu świata to niemal judeosceptycyzm. Przecież to nie przystoi na UW. 😃 A wykład profesora rewelacyjny! Dziękuję!
Galaxy Stern
Galaxy Stern 4 жыл бұрын
jak ten Profesor Pieknie to opisuje ……………………..
Jan Gregor
Jan Gregor 3 жыл бұрын
Ciekawy przekaz ! Nawet bardzo, ale wtłaczany pomiędzy INNE - Bardzo aktualne!
Hendrik Borecki
Hendrik Borecki 3 жыл бұрын
Fantastycznie opowiadanie.
Łukasz Janowski
Łukasz Janowski 5 жыл бұрын
Świetnie się tego słucha. Przyznaję się, że sam jestem umysłem humanistycznym, a jeśli chodzi o matematykę i fizykę niestety jestem kompletna noga, do tego lewa i szpotawa, ale słuchałem wszystkiego z zapartym tchem i wszystko rozumiałem. Na pewno sięgnę po więcej
Toni Rudominodusiacki
Toni Rudominodusiacki 3 жыл бұрын
Ciesze sie ze slucham tzw nauki, przypomina mi to rownanie matematyczne z 35 niewiadomymi, podsumowujac, fajnie my sobie pogadali))). Teoretyczne gadanie jest piekne. Najbardziej mi sie to kojarzy z nasza wiedza jak zbudowana jest nasza ziemia jesli najglebszy odwiert ma dlugosc az 13500 metrow i to juz wiemy na pewno))) a promien ziemi ma gdzies okolo 6500km)))).
EQuer96
EQuer96 2 жыл бұрын
Jezeli masz jakis problem z pojęciem nauki to wybierz się na studia. Nikt ci nie stoi na przeszkodzie do poznania prawdy, fizyki. Nie mam pojęcia co to za problem. Jeżeli ty nie wierzysz w to wszystko to bądź tak łaskaw i ukaż mi swój "rzeczywisty" świat.
eagle 1959
eagle 1959 3 жыл бұрын
Madrego to i warto posluchac , a fanatykow unikac !
Найди СПОРТКАР - забери себе! T-killah, Булкин, DAVA, Тарасов, Elman
1:03:30
Туған күніңмен, сүйікті жобам!
2:49:45
QosLike / ҚосЛайк / Косылайық
Рет қаралды 453 М.
ORTA | 1 серия | Жаңа сериал | bayGUYS
23:40
bayGUYS
Рет қаралды 916 М.
Granice poznania #1 - wykład | prof. Krzysztof Meissner
1:00:59
Czy diabeł gra w kości? Andrzej Dragan
1:21:49
Copernicus
Рет қаралды 376 М.
prof. Ewa Łętowska „Dlaczego państwo prawa nam »nie wychodzi«?"
1:42:29
Uniwersytet Warszawski
Рет қаралды 241 М.
Dr Stanisław Bajtlik - Świat w ziarenku piasku | O nieskończoności wszechświata
1:03:54
ks. prof. Michał Heller - „Czy wszechświatem rządzi przypadek?”
1:30:20
Prof. Krzysztof Meissner: Nieskończoność w fizyce
56:34
Centrum Nauki Kopernik
Рет қаралды 440 М.
Problemy z ekspansją wszechświata, Sebastian Szybka
1:36:40
Copernicus
Рет қаралды 352 М.
prof. Andrzej Dragan - „Stany splątane i inne herezje. Nobel z fizyki 2022”
1:39:19
24 ЧАСА с IPHONE 15 PRO MAX
22:25
ЧЕСТНЫЙ БЛОГ
Рет қаралды 25 М.
Я купил ПЕРВЫЙ iPhone 15 в МИРЕ...
13:59
Overtake lab
Рет қаралды 89 М.
Стол для руководителя - Tabula Sense #aleksey_mercedes
0:51
Воспоминание разблокировано?
0:20
Псовский Диктор
Рет қаралды 271 М.
ПРИНТЕР HP с СНПЧ
0:57
Milo Slava
Рет қаралды 752 М.