Mikor jut el az oktatás odáig, hogy nem nevezi elektromágneses hullámnak vagy sugárzásnak a fényt pusztán azért mert van frekvenciája, viszont soha nem beszélnek arról mi kelti e fényhullámot hová lesz ha elnyelődik, miért nem hat rá a mágnesesség elektromosság, miért hat rá a gravitáció s.t.b.
@rastanature96535 жыл бұрын
a legtöbb embernek ezt is nehezére esik megérteni általános/középiskolában
@tombenko4 жыл бұрын
Mivel a fény elektromágneses hullám, minek nevezhetnénk? A gravitáció hat rá (lásd fényelhajlás), az elektromos és mágneses mezők meg azért nem hatnak rá, mert a fény maga az elektromos és mágneses kölcsönhatás közvetítője.
@jozsefsipos70604 жыл бұрын
Érdekes kérdés lehet az is, a röntgen sugárzást is beillesztették az elektromágneses spektrumba, pedig a röntgenkép készítéshez nincs szükség elektromosságra, mágnesességre, csak sugárzó anyagra és filmre meg mechanikus reteszre. Sajnos a dogmáktól megszabadulni 100 év is kevés így ki tudja meddig tanítják még "a fény elektromágneses sugárzás".
@tombenko4 жыл бұрын
@@jozsefsipos7060 milyen sugárzó anyagra? A Röntgen-sugárzás a fémek belső elektronjainak pálya-átlépései során keletkezik többek között. Mi több, bizonyíthatóan hullám, ezt száz éve bizonyították.
@jozsefsipos70604 жыл бұрын
@@tombenko Magas röptű dumák helyett talán gondolkodni kellene, a kérdés az miért nevezik elektromágneses sugárzásnak a fényt. Például Curie házaspár a zsebébe hurcolta a sugárzó anyagot. A fény hullámtermészetét senki nem vitatja de előállításához nem kell elektromosság, gondoljon csak a gyertya lángra. A tudomány 100 éve eldöntötte és nem hajlandó beismerni tévedését. Az ember működésére is ráfogták, hogy elektromos, pedig létezik olyan körülmény mikor nem működik az elektromosság, mágnesesség, az ember mégis működik.