Проголошення Карпатської України - березень 1939

  Рет қаралды 6,025

Ukrainian Institute of National Remembrance

Ukrainian Institute of National Remembrance

9 жыл бұрын

Внаслідок розпаду Чехо-Словаччини ввечері 14 березня Августин Волошин проголосив Карпатську Україну незалежною державою. Це рішення було закріплене на засіданні Сойму Карпатської України 15 березня 1939 р., який таємним голосуванням обрав президентом А. Волошина та затвердив державні символи (синьо-жовтий прапор, гімн «Ще не вмерла Україна» та тризуб св. Володимира Великого у сполученні з крайовим гербом Закарпаття).
Утім, того ж дня угорські війська розпочали загальний наступ на всій території щойно проголошеної української держави. Уряд Карпатської України разом із новообраним президентом А. Волошиним змушені були залишити свою країну та емігрувати в Європу.
Уранці 15 березня 1939 р. військовий міністр уряду Карпатської України Степан Клочурак видав наказ про створення збройних сил незалежної держави - Національної Оборони Карпатської України на чолі з полковником Сергієм Єфремовим, та призначено Генеральний військовий штаб у складі 11 чоловік на чолі з полковником Михайлом Колодзінським. Того ж дня оголосили мобілізаційне звернення до населення Карпатської України. Карпатська Січ стала базою для формування збройних сил краю.
Найбільш кровопролитні бої з угорськими військами відбулися на Хустському відтинку фронту, кульмінацією яких став бій на Красному полі 16 березня 1939 р. Тут карпатські січовики разом з українцями чехо-словацької армії та студентська молодь зі Севлюської учительської семінарії організували оборону проти регулярної угорської армії з танками, літаками, артилерією та важкою зброєю. Їхня героїчна і самовіддана оборона забезпечила проведення історичної сесії Сойму Карпатської України, що затвердила незалежну державу.
Загалом під час окупації території Закарпаття угорськими військами збройні сили Карпатської України провели близько 22 великих і малих боїв. Утрати січовиків у них становили від 1 до 1,5 тис. осіб убитими і зниклих безвісти. 4,5 тис. патріотів стали жертвами угорського терору після поразки Карпатської України, решта залишила окуповану територію рідного краю або розпочала партизанську боротьбу. За офіційною статистикою, угорська армія впродовж бойовий дій у Карпатській Україні втратила 72 вбитих, 163 поранених, 4 зниклих безвісти і 2 полонених. 18 березня 1939 р. територію Карпатської України окупували угорські війська, які на всіх карпатських перевалах дійшли до польського кордону.

Пікірлер: 13
@romandolich621
@romandolich621 2 ай бұрын
яким акцентом зачитується текст? точно не іршавським
@user-wu1on2lf1b
@user-wu1on2lf1b Ай бұрын
Ещё до прихода армии Венгрии , волошинцев выгнали из государственных учреждений . Якобы кучковались в спортзале гимназии . И якобы изменили название республики Подкарпатская Русь . Чё чё , а лгать эти товарищи амеют .
@RobloxGAmer-oi2sn
@RobloxGAmer-oi2sn 2 жыл бұрын
Закарпаття це Угорщина
@Mar1kThePapo
@Mar1kThePapo 2 жыл бұрын
Дружок, йди будь ласка подумай над тим що ти ляпнув
@dowmont6209
@dowmont6209 Жыл бұрын
Закарпатье это Русь.
@DenTemno
@DenTemno Жыл бұрын
Слава Україні!🇺🇦-❤ 🇷🇺-🤡
@zxcigan1000-7
@zxcigan1000-7 Жыл бұрын
а твоя мама шлюха
@history_ua1060
@history_ua1060 Жыл бұрын
аргументуй
Е. Понасенков про Николая II
17:34
ПЕРВЫЙ НАУЧНЫЙ
Рет қаралды 1,1 МЛН
Как быстро замутить ЭлектроСамокат
00:59
ЖЕЛЕЗНЫЙ КОРОЛЬ
Рет қаралды 13 МЛН
Sigma Girl Education #sigma #viral #comedy
00:16
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 110 МЛН
1🥺🎉 #thankyou
00:29
はじめしゃちょー(hajime)
Рет қаралды 80 МЛН
До дня пам'яті Героїв Крут
1:43
ДМК ім. В.Барвінського
Рет қаралды 470
Увертюра ( Два капитана )
2:56
Албор Пермь
Рет қаралды 12 М.
"Карпатські січовики" - пісня про вояків Карпатської Січі
3:15
Український Повстанець
Рет қаралды 24 М.
Чому люди залишаються в Запоріжжі, а не евакуюються
3:20