Я обираю паперові книги, того що це єдине моє хоббі, діяльність, де я не пялюсь в екран
@biloczka3 ай бұрын
Як вчитель підтверджую, обожнюю свої 9 і 10 класи, навпроти школи є магазин КСД і вони часто туда бігають на перерві, і я тепер частіше позичаю в них книжки)))
@КарінаГрицюк-в3п4 ай бұрын
У мене шлях книголюбки почався із шкільної бібліотеки. Там не було ні «Голодних ігор», ні інших популярних підліткових книг. Натомість я почала із Жуля Верна, Майна Ріда, Ремарка і тп. Деякі із тих книг були не для мого віку (як-от «Чорний ворон» Шкляра), проте зараз я якраз-таки читаю янгедалт і ньюедалт переважно.
@АннаСтащук-к9д3 ай бұрын
Ще дещо хочу додати... Ми, зумери,любимо просту доступно до сприйняття літературу, де не демонізується лайка, де все чисто і відверто з читачем. І ти буквально "залазиш" у внутрішній світ героя, а не залишається стороннім спостерігачем. А ще не виникає відчуття нудоти від "вишуканості" тексту і несправжності. Більш жива мова. Передача почуттів.
@darkn3sss4 ай бұрын
Люди, що народилися в 1997 і у 2012 - це абсолютно різні покоління. У народжених в 90-х і нульових не було з народження власного хоча б кнопкового телефону, не кажучи вже про планшети.
@orafelli4 ай бұрын
+ я теж вважаю, що часові рамки неправильні. думаю розділення з 2007 року було б більш правильним
@dima45ft933 ай бұрын
Для України так, а в Америці вже в інеті тоді переписувались😂
@МаргаритаКирута-з2к3 ай бұрын
*не було в Україні. Гугл запустили в 98, Майспейс існував з 2003, фейсбук 2004. 2007 це вже було заснування тамблеру
@kindmoonmushroom21463 ай бұрын
Нульові у мене був і телефон (кнопочний ще у дит.садку) та інтернет.
@darkn3sss3 ай бұрын
@@МаргаритаКирута-з2к а я шо, про ОмЕрику пишу? Мені не тре оті ваші роки, взяті з гугла. Мені потрібна Україна, бажано тих кордонів, які були в ті самі роки ахвхвхввхвх
@innasibileva21773 ай бұрын
Який у вас незвичайний контент, так сильно відрізняється від усього українського буктоку , ну або ви єдина зумерка котру я дивлюсь ))) З нетерпінням чекаю нових досліджень і відео ✨
@tetianayezhyzhanska60812 ай бұрын
Особливо цікаво про тренд інклюзивності. Дякую
@richymango10673 ай бұрын
Я 2000го і Том Сойєр імба, перша книга, не зовсім пам'ятаю її але ті емоції які вона мені подарувала незабутні
@poco3929Ай бұрын
Приємно це читати 😁
@periwinckle_p3 ай бұрын
Впевнена, що багато зумерів серед своїх улюблених книжок назвуть "Котів-вояків" - як я обожнювала їх❤ Також любила Гаррі Поттера. "Голодні ігри" чомусь пройшли повз мене, досі не читала. Плюсую під тезою про ескапізм. Книги - це для мене дійсно спосіб відпочити від перенасичення інформацією та цифровим контентом.
@troyanart3 ай бұрын
Дуже дякую за неймовірне відео! Завжди дивуюсь, як ви влучно підбираєте теми, вони вау! Також на моменті про відсутність досліджень українців та книг виникла думка, що ви мали б потужний потенціал почати ці опитування (може в колаборації з виданням) і тим самим підсилити соціальний інтерес до цієї сфери та вашої справи. Дякую за вашу працю!
@maryessxw3 ай бұрын
Відчуваю себе не в своїй тарілці, після того як назвали книжки, з яких багато хто починав свій читацький шлях (а вони всі на той час були ± новинками, швидше за все), а мій шлях почався з прочитання в 2017 році Полліанни, яка була написана трохи більше, аніж сто років тому 😃
@АринаГригорєва3 ай бұрын
Мені наразі 15, моя любов до читання почалась дуже рано: із величезної збірки східник казок та "Поліанни". Обидві ці книжки перечитувала неодноразово, Поліанну досі обожнюю, і вважаю, що саме вона стала поштовхом, через котрий зараз я так зацікавлена у репрезентації різних людей у творах, котрі споживаю. З приводу більш молодшої версії даного покоління хочу ще відмітити також доволі популярні азійські твори та захоплення цією культурою, власне, після того, як мене заставляли читати "для галочки" у школі, саме популярність азійської літератури вивела в мені нове бажання читати. Ну, а ще в мене була також важлива антіутопія, правда непопулярна) "Діаболік", котру купила за 70 гривень у Аврорі
@jshavrylenko4 ай бұрын
Я 1998 року, але не знаю, чи відносити себе до зумерів, якщо інтернетом почала користуватися років у 14-15 😅 Ну і книгами, які закохали мене в читання була таки серія Гаррі Поттера, а потім Ерагон) Але в моєму випадку багато чого залежало від світогляду та читацьких смаків батьків, тому цілком ймовірно, що для більшості зумерів справи все ж виглядають інакше (багато моїх подруг-одноліток точно відносяться до описаного у відео 🫱🏻🫲🏼)
@arsla53083 ай бұрын
Я 2006 почала особисто користуватись інтернетом в 10-12(до 12 у мене не було телефону з інтернетом,а до 10 мені все знаходила мама)
@MariaTulub3 ай бұрын
Я хоч і зумерка, але не читала більшість популярних книг у свої підліткові роки. Любов до читання у мене началася з манги, потім перейшла на фікбук, і самаме там я прочитала більшість своїх улюблених книг, причому я там більше читала оріджинали (самостійні історії), а не фанфіки, тому вваважаю їх повночіними книгами. А с книга познайомилась набагато пізніше завдяки трилогії Все зароди гри (її перечитування - це єдине що заспокоювало мене на початку війни), потім начала знайомитися з популярними на тот момент книгами: Тінь і кістка, Двор шипів і троян, Шістка воронів. Я б не сказала що вони були прям такі пагані, але вони не ціпляли мене так як тіж оріджинали. Тому зараз я стараюсь книги читати на бумазі, а те чого немає на бумазі в електронці
@ВалерійКиричок3 ай бұрын
Я доречі теж якщо немає бумажної книги читаю електронку, а якщо є бумажна книга читаю бумажну. І я теж читаю оріджинали. Вони мене теж чіпляють. І я теж зумер.
@Alex-xn9rd3 ай бұрын
Юля в мене асоціюється з якимось таким спокоєм юності, не знаю як це передати, як сейф плейс для молодих людей, дуже кольоровий, свіжий і щасливий🌼🌺
@anchous_kilka3 ай бұрын
мені 16, я почала любити книги через Гаррі Поттера (голодні ігри, персі джексона, девиргента та сутінки ніколи не читала), якого купила моя мама. ну і після його прочитання мене прям поперло на книжки. я обожнюю читати, це, мабуть, одне з моїх найулюбленіших хобі. я люблю більше паперові книжки, бо мені простіше на них зосередитись та якось ось ці відчуття сенсорні мене краще занурюють у читання. найчастіше я читаю горори, трилери, детективи, фентезі, фантастику, ЛГБТ+ літературу, класику, багато коміксів, манґи та деколи ще й наукову літературу (зазвичай це щось пов'язане з фізикою або космосом). не уявляю своє життя без книжок, я дуже рада, що моя мама колись купила мені того Гаррі Поттера.
@rory40863 ай бұрын
В мене так само! Все почалося з Гаррі Поттера, завдяки ньому обожнюю читати)
@innap26074 ай бұрын
Дякую за цікавий контент. З нетерпінням чекаю на кожне ваше відео.
@remwort3 ай бұрын
А ще враховуючи пости/історії в інтернеті/соціалках, відеоігри в абсолютній більшості яких є сюжет, ну і плюс книги звичайно. Мама ніколи не розуміє що я знаходжу у цих "тупих іграх", але я завжди кажу що класний сюжет і крутих персонажів :)
@olenazaslavska39873 ай бұрын
Діти дуже багато читають, і це не тільки про книги. Вони читають і пишуть в тік токах, істаграмах, ютубах. Це може здаватися не про те, але якщо говорити про сам факт читання, то нинішнє молоде покоління набагато більш освідчене, краще пише і більше читає, ніж всі попередні покоління.
@ОлесяЗ-м4ь3 ай бұрын
В відеоіграх теж вистачає читання)
@poco3929Ай бұрын
"хвали мене, моя губонько" 😒
@olgashemelina40733 ай бұрын
Моя донька народилась в 2008 році і вона дуже багато читає і паперових і електронних книг. Так, вони здебільшого мають назви типу 'мертвий принц' або 'шось та шось' і вони завтовшки з енциклопедію і мабуть на 7ї% виросли з фанііків, але яка різниця) читання уе задоволення а не повинність) Дякую за відео!
@lubovbalanyk3 ай бұрын
Це однобоко я теж читаю і мені цікаві тими всі що ви перерахували і мені 35 але невідчуваю цього переходу зумери і мелініали це ж відносний поділ і мені теж завжди цікавила індентифікація себе і навколишніх людей просто доступу небуло так як зараз але ті ж проблеми хвилюють❤
@purples_heep3 ай бұрын
Дякую за відео! Дуже цікаво було співставити мої інтереси з інтересами покоління, до якого я умовно відношусь. Мені 25, і мені важко віднести себе до якоїсь конкретної категорії - міленіалів чи зумерів. Інтернет і розуміння, як ним користуватись, прийшли до мене відносно пізно - років може у 14 я почала щось самостійно шукати, дивитись, пізнавати. Тому моє дитинство і любов до читання пройшли у бібліотеках і боротьбі за те, хто перший урве найпопулярнішу на той момент книжку. Не можу назвати конкретну серію, яка стала поштовхом для читання, але це точно були не антиутопії. Найбільше я любила саме пригодницькі, чарівні книжки - так, Гаррі Потер у свій час став для мене цілим потрясінням, а ще безліч книжок, написаних по його мотивам і неймовірна кількість любительского фентезі про дівчат, які рятують світ і 100річних ельфійских принців)) Мені здається, що ця мода зараз навіть повертається? Я вже не читаю такі книги, але "4 крило" і деякі інші серії звучать аж занадто схоже на ті сюжети, які я раніше обожнювала. Ніна, Зоряний пил, Хроніки нарнії, і подібні їм серії, які я вже не пригадаю, а пізніше більш доросле фентезі - оце був мій хліб. Не думаю, що надавала великого значення інклюзивності і розкриттю проблем, які турбують соціум - навпаки, я любила книги, в яких можна було відволіктись від проблем і реальності.
@sovaoksana53083 ай бұрын
Я 1989 року народження. І я по ходу стара зумерка 😂. Бо ви чітко описали всі мої вподобання та переконання.
@reneesmeeify3 ай бұрын
Аналогічно😂👍🏻
@olik.bookblog3 ай бұрын
У мене те ж саме)) 1990 рік народження, але замашки зумерки 😄❤
@ОлесяЗ-м4ь3 ай бұрын
Купую паперові книги своїх улюблених авторів, чи з улюбленого жанру, бо хочу мати ці історії фізично на полицях. Так я себе відчуваю справжнім фанатом, з електронними книгами не те) Також виділяю якісь цікаві думки, чи моменти в історії, щоб потім можна було повернутись і перечитати (чи показати комусь з друзів, щоб заохотити до прочитання).
@daisy_carstairs4 ай бұрын
За всіма ознаками я маю бути міленіалкою, проте мене формував аж ніяк не "Гаррі Поттер". "Голодні ігри", "Дивергент", "Бігун у лабіринті" та серія "Знаряддя смерті" з усіма приквелами та сиквелами - ці й подібні історії просто закохали мене в читання. Обожнюю "несерйозну" літературу.
@katyan73523 ай бұрын
дуже гарний мейкап, вам дуже личить! 🌸💖
@noro4ckaАй бұрын
дуже цікаво, дякую!
@alicepergatta3 ай бұрын
Будучи міленіалкою, я рада що зумери реально читають. Бо мене хвилює майбутнє людства. Але чим старше стаю - більше бачу що буркання про "ууууу втрачене покоління" - невиправдане. Все більше бачу розумних людей хоч 25-ти хоч 17-ти років, котрі займаються наукою, мистецтвом, чимось конструктивним, і взагалі досить-таки освідчені. І Гаррі Поттера я також прочитала, тож все правильно)
@olg75533 ай бұрын
Я народилась у 1984. У мене жодна книжка не викликала бажання читати 😅 абсолютно вся шкільна программа мені була дивна і незрозуміла😅 взагалі не розуміла нащо то було читати. Почала читати тільки декілька років тому. При чому "зайшла" езотерика 😅 А ще саме читання паперової книги це теж не моє. Дуже шаслива, що зараз є аудіокниги ❤ А от моїй дитині (11 років) подобаються саме паперові книги. Самостійно вона почала читати з 7 років. Не можу сказати що саме її затягнуло, але тоді їй дуже сподобались книги Каздепке "Міфи для дітей", "Бон чи тон", "Велика книга почуттів", потім звісно "Гаррі Поттер", "Часодії", "Коти-Вояки". Зараз одна з улюблених серій - "Персі Джексон".
@liuta_i_nesterpna3 ай бұрын
І знову цікава і важлива інформація, легкодоступна для розуміння, бо вже моя дитина належить до цього покоління і майже все тут про неї. Щиро Вам вдячна за змістовні випуски))
@knizkhkovistuchki_3 ай бұрын
Дякую за таке цікаве відео, підсіла на ваш канал:). Як виходить нове відео, одразу біжу дивитись. А інформація про те, що зумери читають більше за всі інші покоління була й нібито дуже очевидною, але я про це не думала. Здавалось, що наше покоління підлітків або молодих людей набагато менше ними цікавляться, а то просто мені з моєю бульбашкою злегка пощастило (одразу згадується образлива фраза про те, що ми покоління андроїдів, самі по собі як ті андроїди). Дуже вдячна за показ і іншої, позитивної сторони покоління зумерів
@Rita-is7uu2 ай бұрын
Щодо міленіалів не зовсім погоджуюсь) Перший Гаррі Поттер вийшов друком, коли мені було 12, а починала я читати у 8-9 років з сабатіні, конан дойля та дюма. Влітку без інтернету була безодня вільного часу, тож 2 книжкові шафи перетрушувались мінімум раз на сезон в пошуках цікавинок, а коли нічого не знаходила - розважала себе написанням фанфіків. По цінам нові книжки були не дуже доступними, купували мені їх рідко, а новинок в бібліотеки надходило мало, не вихопиш. Саме через це шось нове і жанрове читала менше.
@yulialastovets46853 ай бұрын
Який ґрунтовний аналіз! Надзвичайно цікаво Вас слухати, дякую❤️ Успіхів та натхнення!
@АнастасіяЯковлєва-ы4ц3 ай бұрын
Я класична міленіалка, тому мені було цікаво подивитися відео - трохи проснило мені про зацікавлення наступного покоління.
@anastasiia15813 ай бұрын
цікаво в сусідніх аргументах бачити літературний "фаст фешн" і збір бібліотеки для нащадків
@aniutakrupych37254 ай бұрын
Обожнюю ваші відео! Дякую за контент,дуже цікава тема на подумати)
@lusiennn3 ай бұрын
Коментар не по темі але цей колір волосся тобі так пасує❤️
@АндрійМихайлів-е9д20 күн бұрын
Я молодший за Вас. Із соціально гарної, стандартної родини. І я точно міленіал, незважаючи на певне мислення яке є у моїх однолітків, я виріс на культурних цінностях і медіа, що формували покоління міленіалів, по більшій мірі ігноруючи те, що сформувало моїх однокласників та одногрупників. Комент не планував писати, тому цей абзац виключно про визначення поколінь. Я не зуммер, бо я краще сприймав підґрунтя, що було створено для міленіалів, а не для мого покоління. Тому, культурна основа, не вік визначає категорію. Це все, дякую усім, хто дочитав до кінця.
@annvasilisa3 ай бұрын
Не з усіма аспектами згодна. Зараз читають більше ще й тому, що зʼявилася можливість купувати хороші якісні книги. Я міленіал, звичайно, але Гаррі Поттера прочитала вже коли в мене були свої діти.
@katerynamastero61963 ай бұрын
Дуже дякую за нове цікаве відео ✨ як зумерка, мені цікаво послухати про те, як ми читаємо 😁🌱
@BlaqMiss4 ай бұрын
Я міленіалка і полюбила читати, вигрібаючи з сімейної бібліотеки "Звіяні вітром", "Ті, що співають у терні", "Джейн Ейр"... Але так само визначальними вважаю для себе "Tithe", "Valiant" Голлі Блек та "Голодні ігри". А "Гаррі Поттера" прочитала вже аж в університеті 😅
@МаріяЄжова-л9т3 ай бұрын
Дуже рада за рекламу в Вашому відео) комент для поширення
@german_online_mariana3 ай бұрын
Хоча це книжковий блог, але дякую за рекламу, якраз за Вашою рекендацією придбала парфуми 😊
@sheyana58723 ай бұрын
Ще не дивилась відео, але хочу сказати як людина того покоління що я сама з дитинства любила читати. Правда в школі вже наче не дуже читала іменно книги(захопилася мангами і фанфіками була) але якраз роки 3 назад пробувала знову почати читати книги. Тільки в той момент купила була не ту авторку🥲🥲 оказалось що Агату Крісті мені досить нудно і трішки незрозуміло читати(через кількість персонажів як мінімум) Але трішки більше року тому знайшла що подобається:)) тепер постійно книги читаю. Взагалі багато жанрів в мене є, і мене цікавить і укр література(і сучасна і класична, хоч класичної ще багато не читала, але хочу), трилери-детективи, щось історичне і т.д. Короче багато чого
@luckyboy45043 ай бұрын
Сонечко, обожнюю твої відоси, дякую за файний контент)
@karynakrysenko52383 ай бұрын
Дякую за ваші відео ❤дуже цікаво 🫶той момент коли 1996 року, але вічний підліток 😂я і років 11 прочитала Шерлока Холмса і так відкрила свою любов до детективів. А також канонічна подія, любов до яой (але це вже трохи пізніше))
@Анастасия-ю9э4ь3 ай бұрын
Дякую за неймовірне відео! Зніміть будь ласка про письменниць феміністок❤
@Alinaandbooks3 ай бұрын
Щодо книг, які вплинули в дитинстві це так чітко сказано)) я 1991 року і мої книги з дитинства це звісно Гаррі Поттер, а моя сестра 2001 року і для неї це Голодні ігри) і хоч Гаррі Поттера вона теж читала, але Голодні ігри були її найулюбленішими (а я взагалі не читала ще їх і тільки збираюсь🙈)
@myrosya_yar3 ай бұрын
Люблю дивитися Ваші відео, Юлю. Хоч я ближча до покоління Вашої мами (старший син 1998р.н.), але Ваші відео мені дуже імпонують😊. Я читати почала з 14 років, тобто читала і раніше, шкільну програму, але полюбила і захопилася книгами саме з цього віку. Як би це пафосно не звучало, але захопила мене Бояриня Лесі Українки, мене просто лихоманило від прочитаного, мені хотілося ще і ще, а тут якраз зв'явилося у вільному доступі багато перекладної літератури і Моріс Дрюон став першим кроком у історичну прозу, а Конан Дойл - у детективи. Я можу читати майже все, але, бажано, щоб там була детективна нотка. За Вашою класифікацією я меленіалка, але читаю, і багато, того що подобається моїй 18 річній доньці 😂
@walkcorpse3 ай бұрын
Мені дуже сподобалося ваше відео, і я точно неочікувала побачити подібну тему, але до біса, настільки актуальна вона для мене. Хоча, я дещо не схожа на згаданих зумерів (хоча я зовсім молода кров): мене також цікавить нехудожня література, young adult мене зовсім не приваблює, а в буктоці взагалі не сиджу. Я взагалі не по популярним книгам, і взагалі не по новим, так і популярні жанри мені не подобаються. Я більше людина класики і якихось дебрів інтернету, аніж того що на слуху. Яскравим прикладом цього, є книга яка, як раз, і наткнула мене на ідею, - мрію, можливо?- особистої бібліотеки. Це була - "Я бачив його живим, мертвим, і знову живим" від Валерія Пузіка, і хоча ця книга зовсім не...настільки популярна, але вона змусила мене полюбити книжки. (Хоча перед цим, до книг загалом - і не тільки - підштовхнула одна історія з інтернету, яка так чудово вписувала у себе і наукові ідеї, і мистецтво і філософію, що не зацікавитися я не могла). Та й, будемо відвертими, всі мої наступні книжки були класикою загалом. "Колекціонер", "Який чудовий світ оцей", "Франкенштейн" і "Ґалапаґос", все це підкріплювалося філософією, психологією (нон-фікшн одним словом), науковою фантастикою і деякими більш знаменитими романами ("Діви" і "Голос" наприклад, своєрідне виключення із правил). Я люблю різне, головне щоб концепція зацікавила. Хоча брехати не буду, я погоджуюся з деякими тезами, як наприклад, про те що фізична книжка набагато краще аніж електронна. Тримати паперову книгу в руках і справді приносить, особисто для мене, божевільний викид позитивних емоцій. На кінець, хочу вибачитися за такий великий текст (я не вмію писати короткий - і це моя біда), і хочу сказати вам дякую за відео, справді, ця тема була для мене цікавою і актуальною (хоча в деякому сенсі для мене це виглядало як своєрідне бінго, яке з тріском провалила). Я неймовірно рада що читання книг є таким популярним заняттям, це справді гріє мені душу.
@muaddeep3 ай бұрын
В середині 2000-х міленіали скоріш за все також були "самим читаючим поколінням", любили паперові книжки і читали більше жанрової літератури. А потім настало життя, робота, і якось вже не до того було. Розквіт young adult - оце так, це скоріше явище після-гаррі-поттерної доби. Не те щоб таких книг до поттеріани не було взагалі, але їх стало набагато більше. В наших реаліях це був ще перехід від радянських книг для дітей та юнацтва до перекладних, більшість радянських стали в принципі не зрозумілими, про них вже й скоріше не згадає ніхто, тому складається ще більш сильніше враження що взагалі нічого не було. А зараз з "українізацією" навіть те що ми читали в 90-х як підлітки вже дітям не даси, бо воно було іншою мовою, і українською не перекладено і не факт що буде. Навіть класична фантастика не сильно то й є в перекладах, хоча в неї ще є шанси. Моєю першою "товстою" книгою, наприклад був "Робінзон Крузо", а далі читані-перечитані, так само як у вас "Сутінки": книги з серії "Альфред Хичкок и три сыщика", чи "Пять юных сыщиков и верный пес", чи серія про Томека Альфреда Шклярського (здається є дві перших частини перекладені українською), чи серія Рафаеля Сабатіні про Капітана Блада (оце є українською), Жуль Верн (дуже мало українською), і так далі.
@СофіяСтепанюк-ю2л3 ай бұрын
Мій улюблений тип контенту на цьому каналі, дуже цікаво, дякую ❤
@Olena.bookoholic3 ай бұрын
Я завжди любила читати, і читала все зі шкільної і домашньої бібліотеки. Тоді подобались детективи і не подобались любовні романи. А от класі в 10 я прочитала Володаря перснів і одразу зрозуміла - це ВОНО! Фентезі ванлав. А Поттера я прочитала вже в 30+ )))) бо коли він виходив стільки гайпу навколо нього мене відштовхнуло...
@mazzystar033 ай бұрын
вау, дуже цікаве відео❤ і неймовірно гарний макіяж🪻💜
@kopuratino4 ай бұрын
Так я теж надаю перевагу паперовим бо після електронних мої очі терплять такі побочки... І в мене добрий зір. Та й в мене любов до писання в книжках і стікерення
@3Hopeful329 күн бұрын
Особисто мені дуже прикро, що мене не заставляли читати в дитинстві, але в мене ну просто нема звички до читання і її дуже складно виробити навіть читаючі улюблені романи. Мій шлях читачки поза школою почався в 11 років, коли я відкрила для себе світ даньмею. От тоді я ті романи могла читати днями, аж поки нарешті не дійду до кінця. Та з часом, моя лбьов до них не зникла і не згасла, але читати чомусь я ставала все меньше та меньше. Зараз мені 17 і мені ну дуже складно читати і не відволікатись, що вже казати про те, аби читати годинами і днями, як раніше. Дуже шкода.(T▽T)
@scyuzhanna3 ай бұрын
Я 93 року, але скоріше зумерка, ніж мілленіалка) любов до читання в мене була в принципі присутня з дитинства, я обожнювала казки, а потім зʼявився Гаррі Поттер і, звісно ж, він став улюбленою серією) але при цьому я також любила компʼютерні ігри і доволі в ранньому віці отримала доступ в інтернет, і зараз також від трендів не відстаю та читаю багато популярних книг за рекомендаціями буктюбу та буктоку і мені вкрай важлива інклюзивність в книгах та серіалах, а ще люблю колекціонувати різний стаф (аніме фігурки, манґу, книги, карточки і всяке різне) так що ці всі часові рамки переходу від мілленіалів до зумерів дуже відносні, особливо для нарожджених в 90-х)
@alexandrabut55534 ай бұрын
Я міленіал, моя любов до книжок почалася з Робінзога Крузо, якого мама читала нам перед сном, потім Жюль Верн, Стівенсон, Майн Рид, Джек Лондон, потім Гаррі Поттер, якого я теж обожнюю. Люблю читати фентезі, фантастику, нонфік, звертаю увагу на інклюзивність, коли трапляється, але спецом не шукаю. І якщо побачу одразу, що це про кохання лгбт, то пройду повз, мені не цікаво.
@victoria.stelmakh4 ай бұрын
Обожнюю ваші відео! Щоразу, коли бачу нове відео в стрічці, знаю, що наступні пів години будуть🔥
@marinadolga87613 ай бұрын
Я наче міленіалка, росла разом з Гаррі Поттером і після того, як ця сага закінчилась, я довго не могла сприймати іншу фентезі літературу, бо вона мені була якась не така. Можливо, того що книг про ГП було досить багато і мені їх вистачало на якомусь етапі і тому і звикла саме до такого типу літератури. Але, мене це також стосується- буктюб дуже повпливав на розширення мого діапазону сприйняття жанрів, завдяки висвітленню інклюзивності та інакшості, висвітлення соціальних проблем, мені мені вікрилася і стала близькою зумерська література і це значно цікавіше, а ніж класичні історичні романи. Ну і фільми сильно допомогли, зацікавили почитати книги. Зараз дивлюся Бріджертонів - і мені подобається! Як на мене це якраз і є янгедалт, різношорстність персонажів і їх проблеми дуже цікаві. Напротивагу, до того пробувала читати Емму Джейн Остін, але я знудилася, бо для мене, нашого покоління, оповідь заповільна, місцями задушуна, хоча Бріджертони багато почерпнули з творчості цієї письменниці. Коротше, кожному поколінню треба своя оптика. Я не відкидаю цінність Емми, колись я її осилю, але вона написана для молоді 19ст. коли темп життя загалом був значно повільніший. Я вже мовчу про розтягненість романів через те, що вони видавалися серіально у журналах і треба було тримати інтригу.
@iedinorig11 күн бұрын
Мені 22 і я люблю читати з дитинства. Але із такого, що читали всі однолітки був тільки Гаррі Поттер. Читаю різноманітне. Частіше щось класичне або наукпоп чи взагалі щось цікаве типу біографію працівниці крематорія чи філософські першоджерела. І зараз я усвідомив, що через рос буктюб в 10х роках я відкинув від себе великий пласт класної літератури. Треба буде зайнятись цим ;)
@alinathinksso3 ай бұрын
Почала вести букток місяць тому і вже є невелика кількість аудиторії з якою обожнюю спілкуватись. Букток це просто ТОП, те про що я мріяла будучи підлітком
@oksanatsyhanok75803 ай бұрын
Чекаю на кожне твоє відео ❤😊
@sashad.77223 ай бұрын
Я не зумерка, але купую більше ніж читаю. І що? Нехай це буде мій найбільший гріх;) P.S. У вас дуже класні відео і мейк. Завжди.
@eliselav3 ай бұрын
Я - мілленіал. Завжди (з років 9 точно) любила багато читати і саме паперові книги. З Гарі Поттера читала лише якусь одну книгу (навіть нк пам'ятаю яка це була частина), бо фантастика, фентезі для мене прохідний жанр. Улюблений завжди був - детективи (Сідні Шелдон, А.Крісті, А.К.Дойл і т.д. - це ті автори, які заклали грунт любові до читання).
@olenakondratenko3 ай бұрын
дуже цікаво було б глянути подібні дослідження серед українських читачів)
@lizabezuglaya72383 ай бұрын
Мені 16, але читати саме книги я не дуже любила через ставлення до них у моїй сім'ї. У нас є дві гігантські шафи з книжками, у яких переважає російська (і не тільки) класика, і дуже часто я чула від своєї бабусі, що читання - заняття ледь не аристократів, а книга - свята реліквія. В дитинстві мені дарували дитячі книжки, які мені було цікаво читати, але їх було вкрай мало. Пам'ятаю, коли мені було 9-10 років бабуся показувала на полиці з толстоєвськими, кажучи, що в моєму віці розумні дівчатка читають вже серйозні книги (поняття не маю нащо вона то робила) і це остаточно відбило мій інтерес від всього, що стояло в домі на полицях. Згодом я виросла зі своїх дитячих книжок, а підліткової літератури у нас не було і поготів. У той період я відкрила для себе світ фанфіків. Фанфікшн мені здавався набагато цікавішим від звичайних книжок, бо я взагалі не мала уявлення про те, що підліткова література існує. І тільки рік тому я почала відкривати для себе сучасну літературу і скуповувати цікаві книжки для себе на останні гроші😅.
@vlavladick3 ай бұрын
Зумери, зробіт будь ласка трендовими книжки Річада Адамса, в особлиовости ''Небезпечі манди'', бо ніхто не видає в Україні, а книга суперова 😭😭😭
@igrok58433 ай бұрын
В 2010(?) або трохи пізніше вийшов мультфільм "Як приборкати дракона". Я його дивилася до дир. Настильки часто і багато що могла процитавати репліка персонажів на перші 10-15 хвилинах мультфільму. Не знаю як я опинилася на вікі, але там я побачила що історія знята за мотивами відповідної серії книг "Як приборкати дракона". На той момент читання в мене було з під палиці, я все ще читала але те що потрібно за програмою, можливо ще трошуи з того зо мені купувала бабуся (У лісовій школі, і Чарвник країни Оз?). Тож теж не пам'ятаю чому, але захотілося прочитати першу книгу. Я була у захваті. Я витритала на це цілий день сидячи за татовим ноутбуком і клацуючи той тачпад прочитавши три чверті історії за раз, я із захвотом розповела татові, коли він прийшов, що я знайшла книгу і впевнена якби мене не погнали спати, я б дочитала ту книгу там же лягши спати десь за північ. Ось тоді я полюбила читати) "Стражи" (ось ця серія про сов стражей; ще спінов по цьому світу про вовків) "Коти войовники" і деякі книги шкільної літератури. Я це вподобила і з цього моменту мій четвцький запал не зменьшився) (мені не можна жити у Японії, там же стільки серій ранобе!)
@bluewhale18384 ай бұрын
Я наче не зумер, але дуже релейчу ці смаки 😂
@sainaen4 ай бұрын
душний коментар: «за опитуванням сервісу Wattpad» - а за опитуванням в Ютубі, 80% дивляться відео в інтернеті хоча б годину на тиждень. вибачте :) а якщо серйозно, в тому ж опитуванні (не впевений що посилання Ютуб дозволить), 67% серед зумерів читають з телефону (і 51% серед старіших поколінь), що суперечить іншим опитуванням і, по-моєму, показує упередженість (skew) даних від Wattpad-у і змушує в них сумніватись. та і взагалі ці цифри не те щоб підтримують твердження _«зумери люблять читати навіть більше ніж всі попередні покоління»,_ тому що потрібні дані про інші покоління
@sainaen4 ай бұрын
_«79% респондентів, яких опитували, сказали, що рівень репрезентації й інклюзивності в книжках визначає який саме контент вони будуть споживати. тобто, зумери на 66% більше ставлять пріоритет на різноманіття в їхніх книгах, аніж, припустимо, міленіали»_ здається, тут щось з цифрами переплуталось. 66% міленіалів в опитуванні погодились із 79% зумерів щодо репрезентації, а це всього тринадцять (абсолютних) відсотків різниці. ми, міленіали - також не монстри (у бумерів 34%)
@julia_barva3 ай бұрын
@@sainaenвони відповіли "як правильно", як їх навчають в школі (американській)
@evilbun51903 ай бұрын
Я народилась у 1995 році і все своє свідоме життя я користуюся інтернетом і по всім показникам далі по відео я ближче до молодшого покоління. Тому мені здається, що ви все ж правильно кажете, що оці вікові рамки дуже сильно умовні.
@jojojojojojojojoj4 ай бұрын
я народилась 98-го, але Гаррі Поттер - ключова книга життя. хто я😂
@mariakudrei3 ай бұрын
зіленіал! (я 2001-го, теж себе до них зараховую і без ГП свого життя не бачу). це ранні зумери, що попри появу технологій та інтернету доволі рано у їхньому житті все ще росли під сильним впливом міленіальних цінностей та медіа. ми - перехідна ланка поколінь 🙃
@jojojojojojojojoj3 ай бұрын
@@mariakudrei ух ти! ми з вами особливі!
@nataliapanchyshyn3853 ай бұрын
@@mariakudrei🤝🏻🤝🏻
@darkloung2 ай бұрын
мені 17, з першого по 7 чи 8 клас тітка казала що читати книжки необхідно і пропонувала роснявих авторів, а я відмовлялася тому що вважала це заняття нудним. був момент коли я я все ж почитала у неї грецькі міти і деякі твори зі списку заруб літ, проте пізніше відкривши собі фанфіки зачитувалась ними. згодом, познайомилася з подругою, яка спонукала мене прочитати її улюблені книги, а саме з трилогії «все заради гри» водночас дізнавшись про букток, тому вже влітку 2021 купила за власним бажанням книг і це була «шістка воронів». однак справді найбільше по впливав на вибір книг тикток, бо там найлегше дізнатися краще про майже будь-який літературний твір, наприклад зараз я відкрила для себе вебромани і зачитуюсь ними.
@userrybka3 ай бұрын
Як представник зумерів скажу, що дуже важко знайти своїх букблогерів, 95% читають популярну в тіктоці літературу. Також тут був коментар щодо грошей, багато зумерів відвідують бібліотеки і там купа цікавої літератури, але не тієї яку ми бачимо в тіктоці та ютюбі. Складається враження, що укр спільнота дещо у бульбашці фентезі та романів.
@imp30103 ай бұрын
Мені дивно,що люди в бульбашці фентезі. Але, можливо,це я занадто вимоглива до цього жанру (все-таки,він мій улюблений) і не можу знайти для себе щось нормальне. А особливо з високого фентезі 🥲
@Ілшааззпжь3 ай бұрын
Насправді не згодна з тим, що авторка додає себе в категорію зумерів, оскільки в мій час антиутопії вже були кліше, а сутінки існували як меми... Я би навіть сказала, що зараз більше популярне аніме, манґа і на жаль дуже зросійчене середовище
@ssophua3 ай бұрын
Я вважаю себе зумеркою і в першій соціальній мережі зареєструвалась напевно в років 10 🤐 Хоч я читала свого часу Сутінки, котів-вояк і серію книг про сов, про які згадували інші коментарі, ніщо не зрівняється з Гаррі Поттером у становленні моєї особистості.... 10 років фанфіки за ГП були буквально єдиним, шо я читала. Я терпіти не могла книги, що задавали в школі, мені не було цікаво читати щось нове. Тільки після того, як мені виповнилося 20, я почала branching out, бо затесалась в укррайт і зрозуміла, що для того, щоб гарно писати, треба багато читати. Тепер дивлюся буктюберів, гортаю твітор і обираю так книжки :) Прочитала так вже 3, ще 5 на підході + дуже зрезонувала теза про різноманітність і репезентацію, теж за собою помічаю інтерес до досвідів людей з (інших) маргіналізованих груп
@FalkoniWasterlog3 ай бұрын
Мій читацький шлях почався з 50ДДМС
@iriska_v_roti3 ай бұрын
Люблю читати з дитинства ,належу до зумерів😅
@iriska_v_roti3 ай бұрын
Але доречі теж Гаррі Поттер❤
@ВалентинаКракович3 ай бұрын
Починаючи дивитись це відео, я була впевнена, що я міленіалка, але по книжковим вподобанням я точно зумерка😂
@artur_podroznik3 ай бұрын
Ніколи не читав, і навіть не дивився Гаррі Поттера, хоча маю можливість і прочитати і подивитись в оригіналі, але не зацікавив, так само Ігри престолу, які багато хто обожнює для мене невідомі, Володар Перстнів тощо. Взагалі не зайшли книги С. Кінга та Д. Брауна. Цікаво читати Орвела, Кідрука, Катажину Бонд. Швецький кримінал потрапляв до рук, то ухх, Таня Карвер супер
@julia_barva3 ай бұрын
Просто на кожну тезу в мене є коментар😂 "зумери люблять підтримувати локальні бібліотеки"😂 Зумери живуть, здебльішого, за рахунок батьків, або ще з батьками, тому гроші не рахують. В маленькій книгарні книга 35$, тоді як на Амазоні 23$. Той хто заробляє і рахує гроші, купить на Амазоні, або ще краще, візьме в бібліотеці (в американських бібліотеках є 90% усіх нових надходжень)
@AnnKleker4 ай бұрын
о! це ж про мене
@kseniiatomasheva77163 ай бұрын
я - з тих, хто паперові купує саме для колекції ;) І що цікаво: хоч за віком я вопще не зумерка й навіть не міленіалка, останнім часом в книжкових уподобаннях - типова зумерка (хоча Сутінки так і не змогла полюбити, бо мала нещастя першою побачити деревʼяну Беллу в кіно, і воно мені надовго відбило бажання дати другий шанс цій історії)
@МишаГришин-е1л20 күн бұрын
2006, улюблена книга Шерлок Холмс
@sai-yan3 ай бұрын
Мені 16, я почала свій шлях через фанфіки, а вже після них почала читати та любити книги
@alisator3 ай бұрын
Якраз сьогодні пройшла опитування від U-report, може колись будуть результати😅 Я - чистокровна міленіалка😂 Тому відео було цікаво послухати))
@КсеніяКонюшок3 ай бұрын
Я народилась у 2009 році і в читання мене закохав саме Гаррі Поттер) бо це база, основа, фундамент так би мовити)
@nataliapanchyshyn3853 ай бұрын
Я б мала бути зумеркою, але ГП завжди буде займати в мене в серці особливе місце. Зараз от уже я покоління альфа починаю закохувати у читання за рахунок ГП😊
@olhadidukh74973 ай бұрын
Для мене це Пеппі Довгопанчха
@gipsis21 күн бұрын
бачачи наскільки різні люди, які народились у пізніх 1990-х, 2000-х і 2010-х - це все наче різні покоління. Умовну межу я б поставила на 1997-2002, 2003-2007 і 2008-2012
@arsla53083 ай бұрын
7:34 є Персі Джексон!! Я в свій час намагалася усе що написав Ріордан прочитати(єгипецьку серію не раджу)
@goansichishig3 ай бұрын
Коли ви запитали яку книгу міленіали назвали б улюбленою, тією що стала поштовхом для любові до читання - я, хоч й будучи зумером, першою згадав саме про Гаррі Поттера 😅
@Anna_Sound4 ай бұрын
Купую паперові книги, бо хочу зібрати свою домашню бібліотеку. Але туди потраплять тільки обрані історії.
@ctrlaltdelete58032 ай бұрын
Я 2004 року народження, але моїм поштовхом до читання став Шекспір та серія книг Хроніки Амбера😅
@mariiamarkevych982327 күн бұрын
мені 22, і я полюбила читання завдяки Гаррі Поттеру
@ОльгаЧерненко-з7э3 ай бұрын
Відношу себе до покоління зумерів, але за характером - слоупок. Тобто: "О, ця книга/серія книг, була популярна декілька років тому - настав час її прочитати" 🤣 А щодо різноманіття і жанровості літератури, то є так - прям як в гороскопі 😂
@world_games_recipes_reviews3 ай бұрын
Моя перша книга не з шкільної літератури це "капкан для демона " Анна та Петр Владимирские десь 5 клас , після цієї книги почала читати більше та різноманітніше (фанфікі , книги).
@world_games_recipes_reviews3 ай бұрын
І хоч я народилася в 2004 але комп'ютер та інтернет в мене з'явилися в 2012 ,а перше знайомство було трохи раніше за допомогою комп'ютера кузин
@LarysaNick3 ай бұрын
❤❤❤
@Lady_Incognita4 ай бұрын
Ну не правда, мені 40 і я меленіал який все життя любить антиутопії, наукову фантастику і технології і книги про це, і профессія теж технічна, пов'язана з комп іграми. А от фентазі яке по ідеї люблять меленіали мені не заходить, і Гаррі Поттера я почала читати в в свої 40 і зайшов він мені тільки після того як почала читати його на англійській мові. Я не люблю паперових книг, є в них свій шарм для людей які їх люблять. Я люблю електронні і мені в електронному форматі легше читати. В дитинстві я теж люблила стікери (ми їх називали наліпки) і маркери і взагалі канцелярію і я і досі все це люблю, але використовую коли пишу щоденник, куди переписую цитати з електронної книги, або пишу різні думки, і використовую купу канцелярії щоб то все оформити, своєрідна блогарттерапія. Книги в паперовому вигліді це тільки артбуки, або книги для моєї дитини, бо йому цікаво ілюстрації дивитися. Весь цей поділ на покоління дуже умовний насправді, і важливо бути особистістю і живитися на те що подобається особисто вам, а не що цікаво вашому поколінню ))