Я коли раджу комусь термуху, завжди кажу - є три типи: вологовідвідна - щоб бути сухеньким, тепла - для малорухомої активності - наприклад рибалка, та щось по середині - наприклад для не агресивних лиж/сновбордінгу. Ну і авжеж про матеріали. Так для тих хто не розуміє, краще доходить =)
@IgorPoloz Жыл бұрын
Дякую за детальний розбір. Хотілося б почути рекомендації щодо одягу для активного зимового відпочинку: сноуборд, лижі. А також трохи про матеріал (меріно, вовна ..)
@jantomaszrogala42303 жыл бұрын
hey Anton, all good points, I'm using mainly Norwegian Devold merino. I have many tops and couple of bottoms from 150 to 250g/sqm. it's two layer with inner layer 100% aquaduct Merino wool which is specifically designed to move moisture away from the skin. It works wonders for me, I'm using merino all year long but from October till April, I'm having it on everyday (including hikes)
@Kozlovskyi_Oleksii3 жыл бұрын
Просто, лаконічно і головне все по суті без лишньої води і реклами. Чудове відео до рубрики «просто про основні елементи спорядження». Подяка за Вашу роботу. Удачі Вам та процвітання каналу.
@Sanio-888 Жыл бұрын
Дякую, за корисні речі!
@МарияКарнаух-м3ч6 күн бұрын
Клас, дякую велике за відео❤
@Palamarchuk9993 жыл бұрын
Дякую за поради. Ваші настанови корисні як для походів так і для дому, і роботи.
@bomaev3 жыл бұрын
Подяка за Вашу працю!
@RobinsonCruose17452 жыл бұрын
Ти мені подобаєшся.Дотошний.Я таких люблю
@akrasnolob3 жыл бұрын
Антоне, яку б модель вовняної термухи ви порадили для людей вашої статури? Короткий рукав і голий поперек - це наше все)
@ОлександрС-с2о3 жыл бұрын
Дуже дякую. Це найкраще, що чув і читав про базовий шар..😃
@OlegIvaniv3 жыл бұрын
Дякую за надзвичайно корисну інформацію!
@pelyushenko3 жыл бұрын
Не всі синтетичні базові слої натягують неприємні запахи. В ато у мене був комплект (підштаники і футболка з довгим рукавом) від Фаренгейта і прав я його в кращому випадку раз в тиждень, а носив взимку постійно не знімаючи і запаху не було.
@propohody3 жыл бұрын
Як раз про Фаренгейт я і сказав, що в них ситуація з запахами краща:) Мабуть, Полартек чимось просочує тканину, щоб отримати такий ефект
@МазепаПетлюраБандерович3 жыл бұрын
Така сама ситуація. Фарингейт в цьому плані дуже стійкий. Раз на тиждень теж перу. Єдиний раз, коли доводилось прати після однієї носки, це після другої вакцинації, навіть фарингейт не справлявся з запахом
@Єдність2 жыл бұрын
@@МазепаПетлюраБандерович сподіваюсь ви живі і здорові після медичного експерименту 😀
@oldhobo84673 жыл бұрын
Спасибо. Толково, доходчиво. Пришел к подобным выводам 50 лет назад.
@Gevko_Volodymyr3 жыл бұрын
Перша найбільша помилка, якої припускаються люди при виборі зимової термобілизни - це, власне, її вибір. Як тільки ти її купив - все, колесо безвиході запущене і ти навіть не зчуєшся як вжжжух!.. і вже бредеш по коліна в снігу з важкезним рюкзаком, котрий пригинає твої хирляві плечі офісного хробачка. Хухаєш в руки і тремтиш під ранок в наметі. а свідомість відмотує назад розвиток подій у відчайдушній спробі повернутись до того місця, з котрого щось пішло не так. І ти згадуєш - бляха, все почалось з того, що я переглянув ролик від ПроПоходи про вибір зимової термобілизни!
@_beatrisa2 жыл бұрын
Можете аргументувати?
@70grosha2 жыл бұрын
Для мене особисто, рекомендації автора ролика підходять. Я дуже швидко розігріваюсь і мені гаряче при навантаженнях. На стоянках, навпаки дуже мерзну. Тому, на тілі, максимально дихаючий термік, який щвидко підсихає. Для стоянок і дуже холодних і вітряних ходових днів, полартековий напівкомбінезон.
@thetetiana Жыл бұрын
Яка життєва ситуація
@ЕвгенійПащина3 жыл бұрын
Так,важка біда підібрати білизну,якщо ти не знаєш,наскільки будеш потіти і скільки тепла продукуватиме твій організм. А потім так паруєш,що люди розвертаються зі сходження,бо не бачать вершини.
@АлександрСавин-п5ы3 жыл бұрын
Лайкос за видос . Все подробно и поделу . Меринос гуд , но наверн для прочности 20 -30процентов пластмассы надо . Какая бы синтетика не была , ходить не очень в ней хочется - только для спорта и очень активного туризма ! )
@ПавлоЗадорожний-щ5ф3 жыл бұрын
Дякую заінформацію
@kozache_5477 Жыл бұрын
Cинтетика теж різної якості буває. Я не рекомендую поліамід і акрил а ось поліестр гарної якості працює найкраще, теж саме і для спортивного одягу, саме тому є сенс в спортивних брендах.
@ПавлоЗадорожний-щ5ф3 жыл бұрын
Дякую за інформацію
@ИннаЖебина-в6и3 жыл бұрын
Як раз збираюсь у зимові Карпати,як завжди вчасно👌
@СергійКостейчук2 жыл бұрын
4:16 на рибалку!
@user-metalisme3 жыл бұрын
Я уже стикався з цією помилкою. Одягнув товсту термуху на тривалий похід з інтенсивним рухом. Сьомий піт з мене зійшов. Якраз все вийшло так як ви описуєте в цьому ролику. Для руху потрібні більш тонкі та легкі варіанти. Можна як ви кажете брати два комплекти. Рухатися по маршруту в легкому, а спати в товстішому
@like_some_other Жыл бұрын
Коментар з декількох слів для підтримки каналу :)
@Нащоускладнювати3 жыл бұрын
Підтримуємо якісний українськомовний контент💪
@SerhiiDiemidov3 жыл бұрын
Дякую. Дуже круто!
@InnaPavlovaUa3 жыл бұрын
Дякую за корисні поради ☺️
@irl.sparrow3 жыл бұрын
Дякую за цікаву роботу! Ставлю лайк
@МиколаПилипенко-б5п3 жыл бұрын
Дякую за поради)
@nazarshuliak45663 жыл бұрын
А будет видео про материалы?) Особенно интересно, что можете сказать про dryarn.
@ВладиленБібіков3 жыл бұрын
Дякую!
@Bober_Vitalii3 жыл бұрын
Все по суті. Тільки першим шаром ми звикли називати той, що до тіла. Та й у вояків американських так само натільний шар перший. Але на обігрів це не впливає ))
@vladimirborisov84413 жыл бұрын
Совершенно согласен. Похожий опыт.
@svinatraktore3 жыл бұрын
Использую синтетическое летнее термобельё от крафта круглый год. Всё зашибись, запахов нет. Не ну я и моюсь периодически :))
@vladimirborisov84413 жыл бұрын
Ну и я раза 2 в день моюсь и особой вонючестью не обладаю, но давно купленній крафт использую только для бега и стираю после каждого третьего обычно ( почти ежедневные пробежки 1-2 часа) Вообще Craft , первое мое термо и имеет 2 больших минуса 1. Самое вонючее из того что было ( Ну возможно я конечно балованный , вторым у меня был X-Bionic а потом мериносы) 2. Не годится для переменчивой активности , типа перемежающейся периода(ов) высокой активности и периода(ов) низкой. При высокой активности, в некоторых зонах всеравно вся влага не выводится и стоит тебе остановится, через несколько минут в этих зонах начинает конкретно прохолаживать. Такого же эффекта совершенно нет в ситнетическом X-Bionic или мериносе . Да, область может быть даже более влажная, но тебе будет тепло. Брал 1 раз в поход, как только купил, больше никогда больше чем на пол дня под страхом смерти не одену.
@pukkaxolod3 жыл бұрын
@@vladimirborisov8441Не соглашусь. Сравнивать бренды это ни о чем. Надо смотреть состав, плотность и т.п. У меня Ханнах Краф, Мармот (думаю еще за Турбат, может кто свое мнение скажет). В основном для велопокатушек. Так вот Крафт огонь, средня покатушка ~50-60км (грунта) запаха нет, воду отводит на ура. да ~70+ км уже запах есть. Ханнах после коротки покатушек (20-30км)уже запах. Мармот нечто среднее (но ближе к Крафту) Но надо отметить, везде состав разный, сверху + 1-3 слоя (синтетика ), стирка от 45+ км.
@vladimirborisov84413 жыл бұрын
@@pukkaxolod Я не говорю , что Крафт хуже или лучше других. Он хуже того что у меня есть. Пробовал чужую Millet , смотрел Сурка и ряд других, они похожи на Крафт, Все они заваниваются очень быстро. Да , это индивидуально, может кому и норм. На моей жене меньше все заванивается, Она пробовала мой Крафт ( мы близки по сложению и росту, а все они тянутся ) , Я ей купил на полартеке, ей понравилось, шерсть не любит ( колит ей меринос на теле и при 50 процентах, носки же во всю тягаем смартвуловские оба) мой Крафт по ее же словам на порядки хуже полара, как по запаху так и комфорту. То есть вязанная синтетика , сколько я смотрел, не впечатлила. До мериноса, я попробовал Х-Бионик аккумулятор. Единственная вязаная, которая впечатлила. Зимой на тренировках использую или могу в 1-2 дневный поход энергичный и зимний взять. Поэтому соглашусь с автором , меринос смесь с синтетикой, полартек для походов, ну и со своего опыта Бионик для тренировок.
@ivanpopovych61483 жыл бұрын
Icebreaker merino 150 zone, класна тонка термобілизна, шерсті в ній 83%, облягає супер
@ВолодимирСтрутинський-ю2о3 жыл бұрын
А решту хіба синтетика? Криголами (наскільки пригадую) завжди казали про 100%(матеріал) натуральний… «91% of our global fabric composition is natural fiber and only 9% is man-made.*»
@ivanpopovych61483 жыл бұрын
@@ВолодимирСтрутинський-ю2о грубша термобілизна, наприклад 260, з 100% шерсті. Якщо тонка буде з шерсті лише, напевно швидко буде протиратися
@levgeny32773 жыл бұрын
Поки Антін балакає- місцевий вуйко тирить йолку.
@artemhondiul67843 жыл бұрын
Супер!!!
@marinaivanova283 жыл бұрын
Люблю ваші відео - лаконічно і цікаво. А які бренди ви можете порадити? Ніколи не купувала термобілизну, поділіться особистим досвідом, які можливо є улюблені, перевірені часом бренди)
@propohody3 жыл бұрын
Привіт! Мені подобаються Smartwool, Lasting, Fahrenheit, Craft. Перша пара з вовною і з міксами добре працюють, друга - з синтетикою.
@tribestore18053 жыл бұрын
@@propohody А как же ice breaker ? )))
@ГребенюкІван11 ай бұрын
А що скажете про декатлонівські бренди, можна брати для лиж? (Kipsta, wedze, crivit)
@ОлександрСтепаненко-д4ы3 жыл бұрын
ПроПоходи, дякую що ділитесь досвідом :) Минулої зими брав тонку вовну Kokotat в облипку - дуже кусало і від того був злий :( Цього року планую спробувати наверх стареньку синтетику Craft + кохту PowerGrid 230; на низ штани PowerGrid 230 прямо на тільце, на них тонкі нейлонові шорти 3/4 + гамаші.
@wdrive3 жыл бұрын
Теж зараз в виборі термухи. Так само переймаюсь, що вовна буде кусатись. Адже навіть светр вовняний не можу носити )
@elizabethp43152 жыл бұрын
@@wdrive важливо щоб це була не просто вовна, а мериносова война, вона не кусається )
@alex.a.272911 ай бұрын
Підкажіть чайнику придбал білізну Viking. 79% bamboo 16%poliamid 5%elastan Що воно таке той bamboo і чи пітходить вона для зимового походу ?
@VAARRR13 жыл бұрын
100% синтетика ще для початку тре пропітніти перед перед походом щоб сало вийшло і шкіра очистилась.....тоді душ, і чистенькій у похід, не їсти консерви з риби і тд шлак ,копчене , прянощі, та взагалі менше їсти,
@ВладимирБалюк-к4ф Жыл бұрын
Прикольный шумовою атмосферу создает бензопила на фоне))
@ВладВеликий-п1к3 жыл бұрын
Цікаво. Дякую!
@SerhiyOdarenko3 жыл бұрын
купив 100% синтетичну футболку для бігу. ніколи не перу. і знаєте що? коли наступного разу вдягаю, вона навіть трохи приємно пахне))
@brovchenkoalex86592 жыл бұрын
👍🇺🇦✌️
@ZuClann3 жыл бұрын
Хорошо отводят пот и не набирают быстро запахов это under armour футболки. Только не дешевые линейки. А на распродаже в штатах я набрал по 20-23 баксов стопку класных футболок. И еще класные штаны на лето, легкие, есть линейки у них. И да, в брюках мне не надо 100500 карманов.
@АйзекКларк-д3о Жыл бұрын
а если выбирать из полиэстра и флиса -то что приятнее и мягче к телу?
@DNKdnkDNK3 жыл бұрын
Згоден...
@vyacheslavkomlyev32073 жыл бұрын
Товста ви маєте на увазі типа Полару? Так вона не для руху. Але є преміальна зимова термобілизна від X-Bionic чи від Accapi. Вона і не товста та при цьому позиціонується як тепла, но з 3-Д пошиттям. То зовсім інша річ. І товста в тонка водночас. Стосовно мериносу так. Дуже приємна і гарна. Дякую!
@propohody3 жыл бұрын
Привіт! Товстої багато прикладів, які не для руху, однак її повсякчас беруть для зимових походів, бо там холодно. Основний меседж - не брати надто теплу.
@vyacheslavkomlyev32073 жыл бұрын
@@propohody дякую, зрозум ваш месседж:). Цілком підтримую. Просто особисто після полартеку перейшов на преміальну технологічну типа зимову і ергономічну з 3 д пошивом, и використовую від плюс 25 до мінус майже мтількі же. Але далі все по схемі потрібнв кількість шаріа. Чи зовсім без них. Аде це досить недешевий варіант
@88mmc883 жыл бұрын
А скажіть таке, чи є термін придатності в термобілизні? Чи з часом вона не втрачає свої характеристики?
@РемонтвХарькове3 жыл бұрын
Якоби Я це знаю , то в мене була тільки одна білизна , о так їх дві. Гріюча і звичайна.
@JohnTar13 жыл бұрын
В мене товста термобілизна для колиб) то такий кайф зимою в колибі передягнутися в суху і теплу термуху)
@Nik0lay113 жыл бұрын
У декатлона були непогані і недорогі термухи з 70% шерсті мериноса, і тягнуться і облягають і не провонюються за три дні літніх карпатських гір хоча кожен вечір приходиш в мокрій (від рюкзака) футболці з довгими рукавами.
@MrNovo2253 жыл бұрын
меня облегает любое термобельё 173 на 85, в любых местах. За видос лайк!
@AirCorsair13 жыл бұрын
А що ви б порадили для дитячої термобілизни для довгих прогулянок на вулиці/в лісі на зиму? Бо мені порадили з Polatec Power Strech (ш'ють у Києві), і вже от перший день тестую, але сама такої не мала і не знаю як воно.
@Vasiliy73313 жыл бұрын
Зараз фасони першого(волого відвідного) шару роблять анатомічними, щоб навіть в районі спини-поясниці вона лагідно облягала тіло. Ось у мене NEVE EXTREME guaranted, облягає всю площу тіла, як спереду так і на спині.
@icestorm94913 жыл бұрын
Корисне відео, але термуху важко вгадати з розміром коли ти високий і худий
@lonelypeak3 жыл бұрын
У Catch є розміри long - подивіться у них
@olegvasilenko45503 жыл бұрын
BodyDry Silver (Польща) - розмір L на 192 см росту,73 кг ваги.
@dmytrochan74023 жыл бұрын
Але ж тонка термобілизна розрахована на теплішу погоду і сильніше охолоджує, ніж зберігає тепло. Під час руху буде комфортно, а при зупинці холодно. А з товстою можна просто одягати менше утеплювача і трохи більше вентилювати, зате на зупинці точно буде тепло... Щось середнє оптимально для середніх температур.... на мою скромну думку для зими.
@propohody3 жыл бұрын
Привіт! Термобілизна буде охолоджувати лише якщо вщент змокне. В інших випадках такого їй не дано. Під час зупинок незалежно від термобілизни треба вдягатись. Надто різка зміна активності.
@vladimirborisov84413 жыл бұрын
@@propohody Ну это смотря какая , тот же Крафт и подобные ,если локально увлажнится, а при наличии рюкзака и высокой активности это будет 95 процентов, на стоянке будет охрененно так холодить. Меринос или Х-Бионик ( наверное еще какие то) будут даже влажнее , но будет тепло.
@user-ur9zf8jr4n3 жыл бұрын
👍👍👍
@volodymyr_levchuk3 жыл бұрын
Турбат вже і Антона вдягнув у новий пуховик Трек Про з 850-м пухом ))
@propohody3 жыл бұрын
То з моєї ініціативи:) Випадково побачив його в тернопільських Горганах і понеслась)
@vladgitsevich53343 жыл бұрын
@@propohody будет обзор на данную пуховку?
@propohody3 жыл бұрын
@@vladgitsevich5334 Буде ;)
@volodymyr_levchuk3 жыл бұрын
@@propohody ця яскрава пуховка вже стала уніформою усіх українських тревел аутдор блогерів сезону 2021 ))
@andreandreandization3 жыл бұрын
Віскоза у термобілизні таке ж зло, як і бавовна?
@denissazonov37123 жыл бұрын
😉👍🏻💚
@GrigoriyStruzh3 жыл бұрын
Тобто фліска це не зігріваючий шар(якщо радите брати до зігріваючог)? Давайте ще відео про зігміваючий шар
@propohody3 жыл бұрын
Фліска - зігріваючий:) То я пропоную як альтернативу товстій термусі - тонка термуха + тонка фліска. По функціоналу точно краще, по теплу не програє товстій ;)
@Johnny-Hurricane3 жыл бұрын
Друзі порадьте термуху для зимової рибалки в діапазоні 1000 грн, бо не знаю, що краще придбати.
@ВикторХоменко-у2э3 жыл бұрын
Пользуюсь синтетикой от Крафт,запахов нет. Х-Bionika есть для трека и компрессионная для катания,никаких проблем с запахом
@АртемГребенюк-т4ш3 жыл бұрын
Білизні нічого не має заважати відводити вологу. Повстає питання, наскільки доцільно чоловікам брити ноги?
@andreandreandization3 жыл бұрын
Якщо суцільний покрив, як у мавпи, тоді варто голити.
@havanaclubnaeseneno3 жыл бұрын
В мене мєрінос дуже швидко завонюється,за синтетику взагалі мовчу,пару годин і все скунс )))
@Obushak3 жыл бұрын
Тут схожі думки kzbin.info/www/bejne/bYS7Ynmsncqgitk
@РоманОлійник-ч8ц3 жыл бұрын
Добрий ранок підкажіть е термобілизна на флісі як вона буде вести себе в зимньому поході чи не буде вона дуже тепла . І підкажіть е термобілизна Columbia вона не дорога , як вона сьбе зарекомендувала .
@SerhiiJuric3 жыл бұрын
Пользуюсь давно Craft. Практически у всех знакомых. Все хорошо, но запах есть. Есть теплое белье Polartec PS, использую иногда для сна зимой. Интересно попробовать шерсть, но пока не готов тратить больше 4к за комплект
@vladimirborisov84413 жыл бұрын
Особенно учитывая, что прочность и долговечность крайне низкая. Если решитесь ищите, чтобы синтетики было процентов 30-40. Ну и до 3к не составляет проблем найти со скидками за комллект отличного Smartwool
@serhiypolishchuk64103 жыл бұрын
Продовжую топити за вовну, саме про зиму, чим більше її в складі тим краще
@дзен-р9с3 жыл бұрын
Тут наглядней дополнено kzbin.info/www/bejne/a2Wmo4OFZdmAjNk
@Vitalii52913 жыл бұрын
Щось ти схуд.
@romaantwerpen43863 жыл бұрын
повинно бути тепло і сухо. а окуляри треба було зняти.
@propohody3 жыл бұрын
..І най сонце спалить сітківку))
@romaantwerpen43863 жыл бұрын
@@propohody в сонячну погоду в поході сонцезах. окуляри потрібні 100%. але при спілкуванні із шановною громадою якось ниетично.
@tribestore18053 жыл бұрын
Мы не капризные и Антона уважаем в любом виде)) Вопрос к поссоветским скрягам. Если я еду на велике, качу на лыжах или иду в походе , нужно снимать очки при общении с человеком? Почему в развитых странах нет этого паранойя на счёт очков и уважения. Американцы чуть ли не спят в очках, понимая, что здоровье это лишь твоя личная забота.
@clubtropa3 жыл бұрын
Еще один поверхностный, если не сказать дилетантский подход к зимней одежде и к термобелью в частности. Автор приводит как основное достоинство термобелья его влагоотводящие свойства. Но не задумывается, а зачем собственно ее(влагу) отводить, а нужно ли это? Организм потеет не просто так. Пот выделяется на поверхности кожи, чтобы испарением охладить кожу и понизить температуру тела. Но если Вы «отвели» пот термобельем, то испарения не произошло и охлаждения тоже, организм продолжить потоотделения, пота будет больше. Вы обманули организм термобельем и потеряли влаги больше чем нужно, т.е. получили более сырое белье и добавили лишнее обезвоживание. А оно Вам надо? Идем дальше. Вы отвели влагу от тела, а куда эта влага дальше идет автор тоже не задумывается. А дальше эта влага испаряясь с поверхности белья превращается во влажный воздух который стремится сквозь слои одежды наружу и где-то внутри превратиться во влагу это т.н. точка росы. Постепенно увлажняя одежду слой за слоем точка росы будет приближаться телу. Т.е. проще говоря Ваша одежда становиться более сырой и Вы замерзаете. Вы спросите -«А че, делать-то!?» Ответ прост. Насрать какое на Вас термобелье, если Вы не будете «бороться» с влагой. Тут два простых совета. Первое, и самое важное, зимой - потеть нельзя, нужно чувствовать(предугадывать) тот момент когда пора расстегивать(проветривать) или снимать лишнюю одежду. Второе одежда должна быть максимально свободной и многослойной, чтобы «точка росы» оказывалась между слоями и выводилась наружу за счет внутреннего перепада давления внутри одежды во время движения. Удачи!
@propohody3 жыл бұрын
Тема відео 'Х'. Автор поверхневий дилетант, бо не розкрив тему 'Y'. Геніальне судження клубу Тропа. Так тримати ;)
@val6pn2793 жыл бұрын
Використовую термобілизну з 80% мериносу Lastning WEROLO в період осінь/зима для походів та на службі, прекрасно справляється для активностей та статики. Додатково використовую термобілизну від Фаренгейту з полартеку, вона теж чудово працює але дійсно швидко починає неприємно пахнути і краще підходить для помірної активності.