Świetny materiał dydaktyczny, zabrakło jeszcze tylko prezentacji raka pręgowanego ale najważniejsze że przedstawiono na przykładach cechy charakterystyczne dwóch naszych rodzimych gatunków. Łapka w górę.
@mariuszmakowski75284 жыл бұрын
piękny rak szlachetny ;) widać że jest spokojny i przyjazny powiedzmy ;)
@Fred123420710 жыл бұрын
Oby było coraz więcej raków! Pozdrawiamy raki.
@kingateklaantonowska3242 жыл бұрын
Słodziaki 🥰 takie cegły kratówki mam w krewetkarium i nazywam ten wystrój "urbex aqua"
@igodaran5 жыл бұрын
Bardzo fajny tez duży, niebieski rak szlachetny.
@wiktoriakozak28344 жыл бұрын
KTO z 2020? POZDRAWIAM ♥♥♥♥♥
@benedykturban627 Жыл бұрын
Pamietam jak miałem 15 lat rzeke na podkarpaciu mnóstwo rakow,ryb a teraz wszystko zatrute nie ma nic szambo płynie z autostrady A4 ,az płakac sie chce
@LandLan446 жыл бұрын
Pasjonująca opowieść Pana Doktora. Biorąc pod uwagę względy estetyczne, egzemplarz RAKA SZLACHETNEGO wprost śliczny! Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam!
@Cory_Trevorson3 жыл бұрын
Pasja i elokwencja doktora zaciekawiła mnie nie mniej od raków. Pozdrawiam i życzę sukcesów
@gregorymcyevi6433 Жыл бұрын
Bardzo dobry filmik. Sporo się o skorupiakach z niego dowiedziałem. Jestem ciekaw czy jest jakiś film, który pokazuje jak raki zrzucają pancerze.
@mexus96128 жыл бұрын
Studenci jakiej specjalizacji uczą się anatomii skorupiaków? Mam nadzieje, że nie przyszli kucharze...
@goracypapiezak53006 жыл бұрын
Mexus 9 Karcynologia zajmuje się skorupiakami.
@BenyNukem9 жыл бұрын
Dla czego temat raka pręgowanego który powszechnie opanował polskie wody śródloądowe nie został poruszony? Czy zamieszkuje on inne siedliska niż raki rodzime lub nie stanowi dla nich konkurencji pokarmowej? Czy jego obecność nie jest przeszkodą dla reintrodukcji polskich gatunków?
@venom-zg4zw7 жыл бұрын
MrBenyNukem mimo, że komentarz z przed dwóch lat, to warto odpowiedzieć, tym bardziej, że w filmiku o tym nie było (nie wiem czemu, bo to podstawowy problem). Raki z Ameryki są odporne na tzw. dżumę raczą, która zdziesiątkowała na przełomie XIX i XX wieku europejskie gatunki. Introdukowano na ich miejsce m.in. raka pręgowatego, ale nikt nie wpadł na to, że chociaż one same na tą chorobę nie chorują, to ją przenoszą, w konsekwencji wszędzie gdzie dostaję się rak pręgowaty lub sygnałowy, zaraża nasze rodzime gatunki, powodując ich wymieranie. Raki pręgowate są przy tym bardzo tolerancyjne co do jakości wody, rosną i rozmnażają się dużo szybciej, więc wszędzie gdzie się pojawią szybko wypierają europejskie gatunki
@wiesawgauszka26647 жыл бұрын
Planuję zrobić duże oczko wodne zasilane wodą deszczową i trzymać w nim wszystkie rodzime gatunki .Gdzie szukać porady i zrobić ewentualne zakupy .Proszę o poradę .poz.
@maciejerr6 жыл бұрын
Pozdrawiam Sam Mam dwa raczki :) maja sie dobrze :)
@olol5389 жыл бұрын
Jeżeli są 2 raki w stawie stojącym o powierzchni ok 2h to rozmnoża się ? Warunki do bytowania mają wspaniałe dno piaszczyste gdzie nie gdzie kamienie.
@pawelwis72157 жыл бұрын
Wątpliwe żeby się w ogóle w tym stawie znalazły
@Zenek223343 жыл бұрын
Bardzo fajne zwierzątka :)
@pawelwis72157 жыл бұрын
Wiele razy na wędkę złapałem raka amerykańskiego, za każdym razem kończył pod podeszwą buta.