Co do przesyłania danych wrażliwych SMS-em, to miałem ostatnio sytuację, że na numer służbowy otrzymałem w wiadomości od nieznanego numeru pełne dane jakiegoś dziecka. Oddzwoniłem na ten numer i okazało się, że rodzic miał te dane przesłać do opiekuna z kolonii i podczas wpisywania numeru przez przypadek zamienił miejscami 2 cyfry. Po rozmowie oczywiście skasowałem SMS-a. Tak jak wspomnieliście, wszystko zależy do kogo takie dane trafią, jedna osoba zgłosi że nie jest adresatem wiadomości i ją skasuje, natomiast druga może je wykorzystać, jak nie dziś to w przyszłości.
@EU_geniusz3 жыл бұрын
Ja miałem taką sytuację chcialem dodać numer telefonu do Facebooka i było napisane że jest już w użyciu to weszlem na stronę logowania kliknąłem zapomniałem hasła i dostałem kod SMS wpisałem go i dostałem się na konto jakiegoś gościa i usunąłem mu weryfikację na ten numer i się wylogowalem.
@tomekchojnowski11863 жыл бұрын
Odnośnie recyklingowanych numerów. Jakiś czas temu zmieniałem operatora. Przenosiłem numer od jednego do drugiego. Na okres przejściowy otrzymałem kartę SIM z tymczasowym numerem, na której potem zaczął działać mój docelowy numer. Od momentu włączenia tego tymczasowego numeru lawinowo zaczęły przychodzić połączenia i SMSy do pani Joanny, żądające spłaty zadłużenia. Były to połączenia z chwilówkowych firm krzak, z ogólnopolskich dystrybutorów prądu, telewizji i telefonii komórkowej. Nawet dzwoniły smutne osoby, po których głosie i tonie wypowiedzi można było poznać, że są łyse i nie mają szyi. Także pani Joanna sobie nagrabiła. Dobrze, że numer szybko przestał mi działać :).
@waldemarmarkowski71593 жыл бұрын
Mnie z recyklingu przyznano numer, który w latach '90 należał do agencji towarzyskiej, chyba mieli dobrą renomę bo potemcjalni klienci wydzwaniają do mnie kilkanaście razy w roku.
@bartekb82223 жыл бұрын
Mialem przypadek z utrata rzadko uzywanego konta na Onecie i po odzyskaniu tego adresu, nie dostaje tam zadnego SPAMu. A dostawalem tego mase dziennie, bo to byl moj pierwszy E-Mail, wiec troche sie tego nazbieralo. Do tego maila, mialem odpietego Steama. Wszystko bylo OK do momentu zmiany komputera. Kiedy to musialem potwierdzic logowanie kodem z tego wlasnie adresu E-Mail. Upewnilem sie czy konto naprawde zniknelo, wysylajac na nie maila. Kiedy odebralem wiadomosc zwrotna o nie istniejacym mailu, postanowilem zalozyc taki sam adres jescze raz. I dziala hehe
@bartolo23693 жыл бұрын
Taktyczny pozdrawiam 😃👍
@stanislawbotowski73003 жыл бұрын
Byłem w piątek przenieść numer telefonu - podałem dowód osobisty, adres już dyktowałem, potem numer telefonu (zupełnie nie sprawdzany). Następnego dnia już byłem w nowej sieci. Wszystko poszło dziwnie sprawnie - żadnych kodów, potwierdzania numeru. Pani z rozbrajającą szczerością powiedziała mi, że jedyna rzecz jaką system sprawdza to numer PESEL - jak się zgadza to numer zostanie przeniesiony. Tadam.
@matix163 жыл бұрын
Tak, gdyż prepaid jest rejestrowany (UWAGA!!!) na PESEL (który jest daną publiczną). W przypadku postpaid jest już więcej danych tj. Imię i Nazwisko, PESEL oraz nr DO, a w przypadku firmy jest to Nazwa, NIP i REGON + dane reprezentanta zgodne z CEIDG lub KRS w zależności czy jest to działalność gospodarcza czy też spółka. W przypadku gdy u któregoś z operatorów tj. starego (obecnego) lub nowego wystąpi jakaś niezgodność to proces przenoszenia jest zawieszany do momentu poprawienia danych.
@bombel78713 жыл бұрын
@@matix16 Pitu pitu. Do operatora docelowego idzie: numer, rodzaj identyfikatora (NIP/PESEL/REGON) i sam identyfikator. Pole "name" jest opcjonalne i może być puste.
@pszczoły_michała3 жыл бұрын
Ja kiedyś dostałem się do konta FB pewnej osoby tylko dlatego, że jej adres został usunięty. Oj było tam dużo danych które mógłbym wykorzystać łącznie z prowadzonymi na bieżąco rozmowami.
@darekzielonoczarny3 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek.
@gbokota3 жыл бұрын
Co do parkowania maila to chyba każdy może zrobić to sam. W przypadku parkowania nazw jest ryzyko ataku na wyczerpanie popularnych nazw w usłudze a przez to gorsza monetyzacja. Nie wiem czym by się miało różnić parkowanie domeny od jej wykupienia.
@Berkovicz3 жыл бұрын
jest jeszcze sekend faktor :p uwielbiał takie mieszanie języków :p rozumiem jeśli nie ma polskiego odpowiednika jakiegoś określenia.
@MrKmilek3 жыл бұрын
Łapy precz od ludzi niezrównoważonych
@annaszydlo17803 жыл бұрын
W jaki sposób pozyskujecie materiały do programów
@eight-bitz3 жыл бұрын
34. Odcinek to Pamietniki z Wakacji obowiązkowo trzeba zobaczyć.(34,35,36 Bill i Sofokles)
@bartomiej3683 жыл бұрын
Co do autoryzacji sms, nie wyobrażam sobie, żebym zmienił numer telefonu a w autoryzacji do serwisów pozostawił stary.
@Kanga19743 жыл бұрын
Phishing, jak fishing ... ale fisting to jest dopiero zabawa 😂🤣
@swietnymikoaj65843 жыл бұрын
Wierzę na słowo
@matiut23 жыл бұрын
To tak a propos odcinka 34?
@ogrodpodlasem3 жыл бұрын
Wprowadzę kod do seconda faktora ......co?
@jakubstepien72573 жыл бұрын
A co możecie powiedzieć o komunikatorze tox? Wiem że nie ma audytów bezpieczeństwa, ale wydaje się że daje większą anonimowość niż inne komunikatory.
@krotson6767 Жыл бұрын
W pewnym filmie był przedstawiony ciekawy sposób komunikacji przez e-mail. Zakłada się skrzynkę e-mail a z danych do logowania korzystają dwie osoby jednocześnie. Nie wysyła się nigdzie wiadomości a cała "rozmowa" odbywa się w zakładce "SKICE WIADOMOŚCI". Po odczytaniu informacji wystarczy usunąć szkic przeczytanego e-maila i zostawić kolejny. Jeżeli chodzi o komunikatory to wszystkie są bezpieczne do puki rząd nie chce mieć do nich dostępu. Przestępcy bardzo często korzystają z tego typu formy komunikacji więc prędzej czy później nic już nie jest anonimowe.
@jakubstepien7257 Жыл бұрын
@@krotson6767 jest to ciekawy sposób, ale do wszystkiego ma dostęp dostawca usługi. W przypadku TOX wiadomość są przesyłane w zaszyfrowanej formie bezpośrednio między nadawcą i odbiorcą, jeśli TOX nie ma błędów to możliwe jest tylko odczytanie kto z kim się komunikuje, ale nie ma możliwość o czym piszą. Nie ma serwerów, więc rząd nie ma się do kogo zgłosić o dane. Teoretycznie rząd może zgłosić się do któregoś z uczestników rozmowy, ale przykładowo w Polsce przysługuje wtedy prawo do odmowy.
@Dadgrammer3 жыл бұрын
Co do numer recyklingowych to miałem taką historię z orangem. I bardzo było ciężko się z nimi dogadać w tej kwestii, żeby mnie potraktowali poważnie, finalnie przyznali rację. Case był taki że numer internetu mobilnego, zaczął mi generować koszty połączeń, dziwne szczególnie że nigdy nie była aktywowana karta sim do tegoż. Numer służył tylko jako dodatkowe gb dla pozostałych numerów przypisanych do konta. Generalnie przepychanki na infoliniach trwały z dobry miesiąc, i finalnie przyznano mi rację ale nie możemy panu pomóc bo nie mamy procedur, wiem że pan ma rację itp. Po opisaniu na twiterze tego samego dnia, dostałem kontakt, mail, sprawa została załatwiona i dostałem nawet rabat xD tt mekaczanowski jak coś.
@ness_uno3 жыл бұрын
A kto sprzedał dane z profili zaufanych ?
@PiotrKonieczny3 жыл бұрын
A taki jeden, którego opisaliśmy w artykule :)
@grubyemsi3 жыл бұрын
Pozdrawiam ;)
@przemysawkoselski56583 жыл бұрын
kurde. a parkowanie domeny. przecież traci waznosc wygasa. ktoś kupuje. uruchamia te same maile. kurde
@MT-lt7cy3 жыл бұрын
Panowie mam pytanie da się zaszyfrować kartę pamięci tak by nikt się nie włamał na nią ?
@NiebezpiecznikTV3 жыл бұрын
Veracrypt
@MT-lt7cy3 жыл бұрын
@@NiebezpiecznikTV dzięki wielkie odnośnie tego klucza do zaszyfrowania kont chciałem zapytać z waszej strony w tym tygodniu che zamówić który na smartfona wybrać ? Czy to nie ma znaczenia ?
@beatasocha82313 жыл бұрын
Ja to sie juz przyzwyczailam do tego, ze nie mam zadnej prywatnosci. Na szczescie dowiedzialam sie przy okazji jak bardzo zdrowa psychicznie jestem, w porownaniu do innych...jakby mogli to by jeszcze kamery i podsluchy, pomiary, badania, analizy rynkowe prowadzili wprowadzajac sonde bezposrednio do dupy. Najlepsi sa ci spece od internetu, ktorzy probuja manipulowac kims i sterowac poparzez wyswietlanie okreslonych tresci. Uzywaja tego nagminnie do radykalizowania politycznego, religijnego, zmiany charakteru. Nawet jak to zauwazysz i nie poddajesz sie, beda dalej cisnac, bo oni som spece.
@annaszydlo17803 жыл бұрын
Z jakich źródeł korzystacie produkując odcinki??
@ogrodpodlasem3 жыл бұрын
Fajny film tylko tego żargonu informatycznego czy angielszczyzny spolszczonej nie rozumiem . Nie jestem techniczna .
@grzegorzbrzeczyszczykiewiczARP3 жыл бұрын
GUS dorwał się do mojego numeru. Wydzwaniają!
@lee99bay3 жыл бұрын
Do mnie próbowali dzwonić na każdy zarejestrowany przeze mnie numer.
@marekdyjor3 жыл бұрын
Numery nie powinny być recyclowane.
@bartomiej3683 жыл бұрын
muszą, bo zabraknie ich w puli, to co się stało z ipv4
@immyslave29523 жыл бұрын
Wiem, że to nie na temat ale to najnowszy film więc... Od jakiegoś czasu interesuje się hackingiem i programowaniem. Programuje w pythonie i uczę się programowania w c++. Wiem, że python jest dobry do pisania własnych narzędzi ale... Chciałbym zająć się pisaniem malware. Czy c++ jest do tego dobry? Ostatnio znalazłem wiele wypowiedzi, że C jest lepszy. To prawda? Czy powinienem zmieniać c++ na C? Dodam, że chociaż c++ dopiero się uczę to idzie mi dobrze. Lubie ten język. Ale jednak niektóre języki są lepsze od innych do określonych celów. Jak jest? Pytanie zarówno do osób z Niebezpiecznika jak i komentujących :-)