Tester zrobiony z głową,prosty ale bardzo praktyczny.Pozdrawiam😊.
@zdzisiek197917 күн бұрын
Ładny ten P-508 można chyba dokładnie prześwietlić lampę tyle gałek i nastaw. Ale wracając do testera Pana Andrzeja Nie wiedziałem że można tak w prosty sposób zbudować tester. Zakładam ze dodając podstawy lamp mozna go rozszerzyć o inne lampy. Tylko chyba trzeba by zrobić komutację zacisków by odpowiednio podawać napięcie testowe lampie. Takie mierniki to masa okablowania. Kiedyś na alledrogo były dwa mierniki elpo takie walizkowe kurka po 300zł dokładnie trzysta zł. Niestety dałem @#$% i nie kupiłem. Pozdrawiam w nowym roku i życzę dużo dużo projektów radiowych. I obudów bez korników :)
@eR-MIK17 күн бұрын
Początkujący elektronik wie, że dioda to nie rezystor czy kondensator i łączenie diod równolegle aby uzyskać wypadkowy spadek napięcia się nie powiedzie!
@andrzejcieslak187317 күн бұрын
Może nie do końca zostałem zrozumiany- zastosowalem diodę krzemową 1N4007( 0,7 V spadku ) połączoną szeregowo z dwoma równolegle połączonymi diodami germanowymi DZG4 - bo tylko takie były pod ręką (spadek napięcia 0,2 V prąd 2x 0,3A)łączny spadek napięcia 0,9. V niestety prąd układu szeregowego tylko 0,6A mimo dwóch równoległych DZG .Dlatego przeróbka na LM317.Myslę ,że teraz to jest jasne.Pozdrawiam A C
@eR-MIK17 күн бұрын
@@andrzejcieslak1873 Jak to mawiają elektronicy, "bez schematu nie ma wspólnego tematu" (teraz to jeszcze bez programu). Dlatego może dojść do nieporozumień. Mimo wszystko diody włączone szeregowo w zasilaniu to zły pomysł bo spadek napięcia na nich zależy od płynącego przez nie prądu. Popularna 1N410x może miec400mV ale i 1V!
@andrzejcieslak187316 күн бұрын
@@eR-MIKWszystko wiemy -projekt jest z przed ponad 20 lat,robiony był na szybko pod konkretną potrzebę i z tego co było pod ręką ale okazał się na tyle przydatny ,że po drobnej modyfikacji o której mówiłem służy do dziś.Podkreślam nie jest to pełnowartościowy przyrząd do badania ale tester do selekcji przy zakupie na placu.Dzięki za zainteresowanie .