Jak zawsze - niby słucham Janiny, ale oczami wodzę po książkach za nią i wyłapuję, co się tam kryje. Oprócz 14 egzemplarzy „Statystycznie rzecz biorąc” ;)
3 жыл бұрын
Zdradzę, że tę biblioteczkę rearanżujemy co odcinek, żebyście mieli co sprawdzać ;)
@magdalenapr62323 жыл бұрын
Janino, im dłużej Cie obserwuje, tym bardziej uwielbiam! Książka, wywiady, filmiki solo.. Jesteś niesamowita! A po wywiadzie w WO do uwielbienia doszedł głęboki szacunek!
3 жыл бұрын
Bardzo, bardzo dziękuję, bardzo mi miło!
@patrycja3423 жыл бұрын
Mój skoczek pustynny też dostał kiedyś marchewkę, jak nauczył się korzystać z kolowrotka... I od tego czasu zawsze sygnalizował chęć dostania jedzenia biegając w kółko. ;)
3 жыл бұрын
Skinner lubi to!
3 жыл бұрын
Pani Janino, w Miejscu Odrzańskim w 2020 r. po 10 latach w końcu urodził się chłopiec, co faktycznie było niemałą sensacją. Nas zastanawia, dlaczego w totolotku nigdy nie padły liczby 1, 2, 3, 4, 5 i 6, skoro taka kombinacja jest tak samo prawdopodobna jak każda inna? 😉 Pozdrawiamy serdecznie!
3 жыл бұрын
ALE CZAD, nie wiedziałam o tym! Jeśli chodzi o kombinację 123456, to myśl o tym trochę jak o tym spotkaniu osoby, która Ci się śniła: tak, nigdy nie padła kombinacja 123456, ale również mnóstwo innych nigdy nie wypadło - 468214, 328956, no generalnie wiele ciągów sześciocyfrowych się w losowaniach nie pojawiło
@szprotixen3 жыл бұрын
Janina! Kocham Cię!!!!
3 жыл бұрын
Ha ha, dzięki!
@karolinaszklanny17783 жыл бұрын
Jakie złoto
3 жыл бұрын
Wspaniale, cieszę się, że się podobało!
@magdakarolina88763 жыл бұрын
Uwielbiam twoj kanał 😍
3 жыл бұрын
Dziękuję!
@marcinwacinski35003 жыл бұрын
To… jest… cudowne 😍
3 жыл бұрын
Dziękuję!
@klaudial88223 жыл бұрын
Więcej i częściej proszę 😄 Albo najlepiej live 24/7🤩🤩 to byłoby coś 🤯😆 P.s.: Czy będzie jakoś Tour (nie wiem czy tak to się pisze😅) po biblioteczce, bo nie wszystkie tytuły dobrze widać 😅 Film jak zwykle sztos!!! Kura-gołąb lekko statyczny 😂
3 жыл бұрын
Ha ha, tak! Będą odcinki o polecanych książkach, bo wiele osób o to pyta!
@AlienMinda3 жыл бұрын
A w zasadzie jeśli jednego dnia jest 50% szans na deszcz i drugiego dnia 50% to prawdopodobieństwo, że w ciągu tych dwóch dni spadnie deszcz wynosi: 50% czy 25%?
@monikafrydrych79753 жыл бұрын
Uwielbiam Pani słuchać. 😆
@agathaohoshley56303 жыл бұрын
Złudzenie Monte Carlo brzmi jak tytuł Harlequina; zapamiętam na pewno😂
3 жыл бұрын
Ha ha, czytałabym!
@natsowe15593 жыл бұрын
Janino, uwielbiam Twoje filmy! ❤️
3 жыл бұрын
ALE CZAD, dziękuję!
@klaudiarajchel23133 жыл бұрын
Jak zawsze genialne!!! 😍😍😍
3 жыл бұрын
Bardzo dziękuję! I to dziękuję z ledwie pięciomiesięcznym opóźnieniem!
@rut3k3 жыл бұрын
bardzo fajne! aczkolwiek ciekawy jestem czy z tym dzięciołem to też coś statystycznego, bo jak nie, to akurat to wiem :)
3 жыл бұрын
Nie statystycznego, biologicznego :)
@---kj1rl3 жыл бұрын
To, co robiły gołębie było przystosowywawcze, próbowały znaleść zależności pozwalające zdobyć jedzenie. W wielu sytuacjach pewnie byłoby to dla nich korzystne, na przykład zapamiętując... czym się żywią gołębie?Drzewo na którym rosną...? Tak czy inaczej, to wygląda na wyraźną analogię do badań Pawlowa nad warunkowaniem :0
@martynaturek26363 жыл бұрын
Świat byłby piękniejszy gdyby każdy wiedział, że istnieją błędy poznawcze i nie zawsze to co wydaje się związkiem przyczynowo-skutkowym, rzeczywiście nim jest 🙂
3 жыл бұрын
Dlatego wspólnie się o tym uczymy, choć powiem Ci, że ja w teorii doskonale błędy poznawcze znam, a i tak zdarza mi się je popełniać. Tak to już mamy skonstruowane nasze łepetynki :)
@Biedroneczk43 жыл бұрын
Jeju. Ja za chwilę mam urodziny. A tu takie informacje... Kurcze no ...
3 жыл бұрын
Jest pięć miesięcy później, więc ze strachem spytam - Paulina, żyjesz???
@Tcheslaf3 жыл бұрын
Z tym monte carlo to nie jest tak troche, że wartość oczekiwana E(A) = 0,5 * 27 = 13,5 skłania nas to takiego myślenia? Sprawdziłem przed chwią to się mądrze :D BTW Pani Janino, gratuluje kanału i dla tych co jeszcze książki nie czytali to polecam fragment jak się Pani rozprawia z powiedzeniem o właścicielu, psie i przeciętnie 3 nogach :)
@monikafrydrych79753 жыл бұрын
Filmik doskonały 😁
3 жыл бұрын
Bardzo dziękuję, bardzo mi miło!
@sebvsh3 жыл бұрын
Co do zagadki może wpływać na aspekt zwiększonego prawdopodobieństwa zgonu w dniu urodzin jakiś odsetek chorób, czy też zgonów wewnątrzmacicznych, które niestety kończą nasz żywot razem z jego rozpoczęciem.
3 жыл бұрын
Co do zgonów wewnątrzmacicznych - nie, bo one nie są rejestrowane jako "normalne" zgodny. O ile z wiekiem prawdopodobieństwo pewnych chorób faktycznie rośnie, to to nie tłumaczy zgonów w konkretny dzień urodzin :)
@elfo40093 жыл бұрын
Z danych GUS wynika, iż w 2019 r. w Polsce urodziło się 190 244 chłopców i 180 139 dziewczynek. Czyli, statystycznie rzecz biorąc, na 1 dziewczynkę przypada 1,056 chłopca, będą miały w czym przebierać 🤩
3 жыл бұрын
Ha ha, cudowna konkluzja!
@annasmywinskapohl60653 жыл бұрын
Wydawało mi się, że przynajmniej w Polsce rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek. Czy masz jakieś nowe dane czy nie zrozumiałam ilustracji? To, że w jakimś miejscu rodzi się więcej dziewczynek, może mieć związek np. z zanieczyszczeniem środowiska.
3 жыл бұрын
To prawda. Pani Janinie chodziło zapewne o współczynnik feminizacji dla całego społeczeństwa w Polsce, który wynosi 107, czyli na 100 mężczyzn przypada 107 kobiet. Problem w tym, że współczynnik jest zależny od wieku. W Polsce rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek, ale średnia długość życia mężczyzn jest krótsza niż kobiet. Dopiero w grupie 50+ zaczyna się przewaga liczebna kobiet w strukturze płci w Polsce. Trochę niezręcznie nam reklamować własny filmik m.in. na ten temat, ale mamy nadzieję, że Pani Janina nie ma nic przeciwko temu: kzbin.info/www/bejne/rIjUepWsltlpoLc (o różnicach liczy kobiet i mężczyzn mniej więcej od 6:05).
@annameansfun3 жыл бұрын
@ a to jest bardzo ciekawe! Dzięki za info!
3 жыл бұрын
@ Dzięki za wyjaśnienie!
3 жыл бұрын
Zanieczyszczenie środowiska? Nie słyszałam o tym! Podrzucisz jakieś badanie?
@annasmywinskapohl60653 жыл бұрын
@ wrzuciłam linki, ale chyba komentarze zostały usunięte. Czytałam o ty w książce popularnonaukowej, ale na szybko znalazłam. Jorge Hallak, o jego badaniach napisano w Nature "Pollution makes for more girls". Badano także wpływ pyłów pm2,5 i pm10 - wydaje się, że męskie płody są na nie bardziej wrażliwe - rodzą się mniejsze i lżejsze Gender differences in fetal growth of newborns exposed prenatally to airborne fine particulate matter . Badano także wpływ zanieczyszczenia metylortęcią w Japonii Declining Minamata male birth ratio associated with increased male fetal death due to heavy methylmercury pollution
@sebix78103 жыл бұрын
Kto ma gorzej niż człowiek wchodzący do pracy z plastrem goudy na twarzy? Ten który wchodzi z dwoma plastrami goudy na twarzy
@pawe97393 жыл бұрын
Albo ten który wchodzi z plastrem gorgonzoli na twarzy
@dzigit46803 жыл бұрын
Albo ten co nie ma pracy i nie stać go na żaden ser
3 жыл бұрын
Żeby to jeszcze miał przy okazji chleb na głowie, to mógłby sobie zrobić kanapkę :(
3 жыл бұрын
@@pawe9739 Oooo, gorgonzolę to się ciężko nosi!
3 жыл бұрын
@@dzigit4680 To jest wspaniały wątek, w sam raz na maturę z filozofii!
@Zsosnowca3 жыл бұрын
Skoro to odcinek o gołębiach to czemu nie użyłaś piosenki "Gołymbiorze" jako ścieżki dźwiękowej? 😂
3 жыл бұрын
BO JEJ NIE ZNAŁAM! Czy mam sobie puścić, czy też zrujnuje mi to życie?
@Zsosnowca3 жыл бұрын
@ to zależy! Jezeli lubisz śląskie disco szlagiery to będziesz bawić się zacnie 😂