Психодіагностика та поліграф для військових ЗСУ

  Рет қаралды 522

Ведмідь, Іщук та партнери

Ведмідь, Іщук та партнери

Күн бұрын

У вересні 2024 року до об’єднання експертів-поліграфологів «Ведмідь, Іщук та партнери» звернулись військові з розвідки та повітряних сил, що воюють на передовій в Запорізькій області. Звернувся командир роти, який відчув, що в колективі є невирішені питання щодо психоемоційну стану, міжособистих відносин, згуртованості, вживання заборонених речовин та можливої причетності деяких військових до незаконних дій, характерних для військового часу.
Ось перелік задач, які ми отримали:
1. Співпраця з ворогом
2. Вживання наркотичних речовин
3. Наміри дезертирства
4. Незаконне привласнення і зберігання зброї
5. Стукацтво
6. Наміри змінити місце служби
7. Незадоволення відсутністю кар’єрного росту
8. Віра у перемогу
9. Непосильні борги: он-лайн казино, азартні ігри
10. Довіра до безпосереднього керівництва
11. Комфорт у колективі
12. Агресія, образа
13. Проблеми у сім’ї
14. Нестача сил
15. Вигоряння
16. Підвищена тривожність
17. Ознаки депресивного стану
18. Панічні атаки
19. Схильність до суїциду
20. Нав’язливі думки небезпечного характеру щодо себе або інших
Ми чітко зрозуміли, що виключно поліграф не вирішить поставлені задачі. Поліграф - це про конкретні дії в минулому або теперішньому, на дослідження з використанням поліграфа виносяться питання про причетність до правопорушень, вживання наркотиків, співпраці з ворогом. Проте методика досліджень з використанням поліграфа не передбачає вивчення та аналіз психоемоційного стану та не має в арсеналі інструментів з психодіагностики.
В зв’язку з цим було прийнято рішення до команди поліграфологів долучити команду з професійних психодіагностів. Ми переконані, що знаємо найкращих психодіагностів України - це кандидат медичних наук, психолог-психодіагност Михайло Вигдорчик та професор, доктор психологічних наук Наталія Родіна.
З Михайлом ми працювали вже більше року та досягли значних успіхів в комплексних дослідженнях як для бізнесу, так і для державної сфери. Окремо дякуємо, Наталії Володимирівні Родіній, яка відгукнулась на запрошення взяти участь в дослідженні військових, повірила в нашу команду та доєдналась до неї.
Професійна спільнота дуже добре знає та поважає досягнення як Михайла Ілліча Вигдорчика, так і Наталії Володимирівни Родіни. Кожен з них має десятки учнів, багаторічний досвід як практичної, так і викладацької роботи, їх спільна школа входить в лідери світових шкіл з професійної психодіагностики.
За п’ять днів в Миколаєві наша команда дослідила більше 50 бійців, було проведено понад 50 досліджень (тестів) із застосуванням поліграфа та понад 50 психодіагностичних досліджень за системою методик. Щодо кожного респондента було складено окремо висновок за результатами дослідження на поліграфі та висновки за результатами психодіагностичного дослідження і співбесіди. Були чітко визначені ризики, описано їх ступінь і рекомендації з мінімізації.
Окремо психодіагности провели вивчення колективу, як цілісного об’єкту дослідження, за допомого методів багатомірної математичної статистики. Це було необхідно для оцінки провідних тенденцій у колективі, напрямку розвитку колективу та вироблення рекомендацій для підвищення ефективності роботи, стратегії управління колективом.
Колектив - це не завжди збірний образ, це єдиний організм, який також можна і потрібно вивчати. Особливо ускладняється задача, коли великий колектив складається з менш дрібних опосередкованих груп, які діаметрально протилежні у своїх задачах, поглядах і способах життя. З’єднати/зшити ці дрібні групи у спільноту з однаковими цінностями - це головна задача командира, яку ми допомогли вирішити.

Пікірлер
Максим Галкин  - Про Украину #БезЦензуры
13:21
Максим Галкин. Без цензуры
Рет қаралды 775 М.
REAL or FAKE? #beatbox #tiktok
01:03
BeatboxJCOP
Рет қаралды 18 МЛН
Support each other🤝
00:31
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 81 МЛН
"Stormtroopers halt Russians near Pokrovsk / hromadske"
19:48
hromadske
Рет қаралды 253 М.
Психодіагностика і поліграф: хибно-позитивні реагування
4:04
Ведмідь, Іщук та партнери
Рет қаралды 2,8 М.