Zajímavý rozhovor! Je znát, že je pan Tylš odborník. Tipnul bych si, že jeho práce je zároveň koníčkem :-)
@Jizvic4 жыл бұрын
🤣
@ctyrkolka124 жыл бұрын
Velice zajímavý rozhovor , určitě si myslím, že pod dohledem odborníků je tohle budoucnost . Tímto nechci nikterak podporovat drogy , ale všechno jde kupředu tak proč ne. Jinak zase výborně vedený rozhovor tohle mě baví , jako jeden z mnoha rozhovorů na které se divám je reflex .
@maxrowat74524 жыл бұрын
Já drogy podporovat chci. Ať si každý dělá co chce a případné následky ať si sám ponese. Fakt nechápu proč trvalo desítky let, než se tyto výzkumy znovu otevřeli..
@josefbrzon4 жыл бұрын
Více publikovat toto téma, celkově téma duševního zdraví. Pana Filipa Tylše alias pana Houbičku (pro mně úžasná přezdívka), sleduji déle a smekám klobouk hluboko dolů, velice inspirativní človíček. Sám si prožívám úzkost spjatou s depresí a opravdu není o co stát, tam je problém občas jenom stát. Mistr otázek, jako vždy skvělý. Oběma pánům děkuji za hodnoty plnou debatní chvilku. 👍🏿
@martinasebkova79593 жыл бұрын
Další inspirativní rozhovor a sympatický, inteligentní host. Pana Grofa jsem četla na škole a doma mám jeho knihu Psychologie budoucnosti.
@marekstepanek12144 жыл бұрын
Velice přínosný a zajímavý rozhovor, Popravdě jsem očekával od rozhovoru že zde bude vykládáno že psychidelika jsou jediným možným způsbem léčby ale mile mě pan překvapil jak na ně nahlíží jako další možný způsob léčby, který ještě není úplně vyzkoumaný a je stále ve fázi vývoje. Jen tak dál! Moderátor dělá dobře svoji práci a ptá se na relevantní otázky, narozdíl od jiných moderátorů na youtube jako StandaShow či Realtalk. Dále musím ještě pochválit kameramana, taky super práce!)
@radek1cihak4 жыл бұрын
Redaktor dělá skvělou show. Ne, že by dělal skvělou práci. Zcela a vědomě vynechal například téma historie užití drog, přičemž přírodní národy to, co se pokouší dnešní věda, mají dávno zpracované k dokonalosti. V této souvislosti přichází věda se svým objevem několik desítek tisíc let s křížkem po funusu.
@libor78474 жыл бұрын
Nevím proč, ale u hosta mi chybělo takové to kukátko na čele, které mají doktoři na očním. Ale teď vážně. Je super, když člověk žije svým povoláním.
@IvEtKa384 жыл бұрын
Skvělý rozhovor! Díky za něj :)
@1Hynda4 ай бұрын
Rád bych se podělil o zkušenosti s Psyonem, ketaminovou terapii a následnou peci. V červnu tohoto roku jsem zde absolvoval "terapii". Samotné podání ketaminu u me vyústilo v tzv. "bad trip" plný panických atak a hrůzy. Klinika mě přes všechno poslala v klidu domu, ještě mi paní terapeutka říkala, že už se usmívám. Mám již od 18-ti let diagnostikovanou smíšenou úzkostně depresivní poruchu. Můj svět nebyl růžový, ale byl jsem schopný vést relativně normální život, pracovat a studovat. To se bohužel díky ketaminové "terapii" změnilo. Došlo k rapidnímu zhoršení stavu, upadl jsem do silných úzkostí a depresí objevily se panické ataky, kterými jsem předtím netrpěl. Po podáni ketaminu měly následovat integrační sezení, které jsem absolutně nebyl schopen kvůli úzkosti absolvovat. Když jsem tyto obtíže konzultoval s Psyonem, dostal jsem číslo na jejich ambulanci. Tam se mě paní doktorka zeptala co bych potřeboval, poslala mi recept na Neurol a řekla mi, že je to způsobem jakým vedu život. Nesnesitelné úzkosti neustávaly a já začal pomýšlet na ukončení života. Když jsem se následně svěřil jednomu kamarádovi, který se pohybuje ve zdravotním prostředí, doporučil mi nechat se hospitalizovat. Skončil jsem na uzavřeném oddělení v UVN, kde jsem strávil 3 týdny. Za celou dobu Psyon neprojevil jakoukoliv ochotu se dále angažovat, já sám jsem musel vyvolat dialog mezi Psyonem a lékaři v UVN (ne že by to k něčemu bylo). Po propuštění jsem byl opět u pana Skorkovského, který mi nabídl psychoterapii v rozsahu integračního sezení(2x). Navíc ještě se stejnou paní terapeutkou, která mě nechala během ketaminového tripu v panických atakách. Takže co z terapie vlastně vzešlo? Díky Psyonu jsem skončil totálně rozstřelený, ve šílených stavech, o kterých jsem ani neměl předtím ponětí že existují, přišel o práci, o možnost studia a bez jakékoliv pomoci. Ano ketamin má antidepresivní účinky, ale evidentně ne každý je vhodný kandidát na tento způsob léčby a to já jsem rozhodně nebyl. To ale Psyon moc neřeší, předpokládám, že je to otázka businessu. Pro případné zájemce bych velmi upozornil, že se stále jedná o experimentální léčbu, prostřednictvím pozměněného stavu vědomí, která se může totálně zvrtnout jako v mém případě. Následná péče je pak velmi problematická a rozhodně se jí od této "kliniky" nedočkáte.
@ondrejmachota45516 ай бұрын
Dobry den, Ahoj. Pokud to nepujde vedome (psychoterapie), tak se necham “zfetovat” 🙂 Dekuji za rozhovor 👍
@mariaracskoova99144 ай бұрын
Pordravujem. Kam? Na koho sa mám obrátiť kôli liečbe?
@jamesvibedj4 жыл бұрын
Jen připomínka pro ty, co na psychedelika nadávájí - alkohol a cigarety jsou mnohonásobně horší 😀
@silenejkripl70454 жыл бұрын
S těma psychedelikama je to individuální, tj. na každýho to působí jinak. Rozhodně bych netvrdil, že je to nějaká spása lidstva (a ano už jsem to slyšel říkat hodně lidí a že by si to měli dát všichni apod.). Zkrátka všeho moc škodí, když se to bude přehánět. Ať už je to alkohol, cigarety, tráva, psychedelika a jiný drogy. :-)
@rfmjsdb98794 жыл бұрын
Alkohol tmelí, po lsd jsem nepoznával vlastního nejlepšího kámoše :D
@silenejkripl70454 жыл бұрын
@goldknuckles Přesně tak. Největší úskalí je v tom, že to v případě depresí, úzkosti apod. může pomoct, ale taky ještě víc dojebat a tím pádem nikdy nevíš, do čeho jdeš. A krom toho na něco takovýho jako je třeba LSD se prostě nedá nějak připravit, to je taková rána, že jsem měl pocit, že mi z toho praskne hlava. :-D Ale neříkám, že mi to nic nedalo, dalo mi to hodně - jak negativních pocitů, tak pozitivních, ale podruhé už bych si to nedal. Nevím jak ostatní, ale myslím si, že co mi to mělo dát mi to dalo a to mi stačí.
@silenejkripl70454 жыл бұрын
@goldknuckles Kámo :-D vyslyš mou radu a dej si raději jen půlku toho papírku. :-D Já měl jen půlku a byl jsem asi 16 hodin úplně mimo a chvílema už jsem ztrácel pojem o tom, co je skutečný a co se mi jen zdá. Mě to vrátilo úplně jakoby do dětství a některý vzpomínky si prožiješ znovu. A taky možná budeš mít pocit, že jsi se jakoby "vrátil tam odkud jsi přišel" než jsi šel na tenhle svět a že to tak bude až zemřeš. No je to fakt darda, hlavně ať s tebou je někdo střízlivej, s kým budeš moct mluvit a kdo u tebe bude, když budeš potřebovat pomoc, kdyby se ti třeba udělalo zle nebo tak. :-)
@jandzema16174 жыл бұрын
@@silenejkripl7045 a cos na tom delal, videl si zive farby videl si zvuky
@tomastezky894 жыл бұрын
Ohledně nasazení ketaminu malá úvaha: Hodně běžných lidí v období stávající pandemie může být na pokraji deprese. Nelze vyloučit, že právě vstup na tenký let diagnostikované deprese, může skokově prohloubit jejich problém. Z tohoto hlediska se jeví jako logické nasazení ketaminu i pro občany, kteří stále stojí "před branami registrované deprese." Tj stanovení diagnózy by pro ně mohlo být poslední kapkou k přetečení poháru ... ?!? Při moudrém zamyšlení, lze tedy konstatovat, že běžným fenoménem u nepacientů je samoléčba farmaky či "farmaky" typu alkohol, kanabis atd. Nabízí se pak otázka, zda stát svojí chronickou kriminalizací obdobné samoléčby cíleně neničí občany nepacienty, kteří se ocitli v psychicky náročných životních situacích (úmrtí blízké osoby, oběť trestné činnosti atd) ... Pan docent Vojtěchovský s kolegy sám na sobě testoval v 60 tvých letech LSD. Nyní stát o 60 let později s neadekvátní brutalitou zaujímá antipostoj vůči jakékoliv nové cestě a prosazuje těžkopádnost nejen v psychiatrii. Co může být důvodem ? Jako jediný důvod se jeví odpověď: "Nelze de facto vyloučit, že důvod k rostoucí těžkopádnosti může být se čtvercem času rostoucí nemoudrost vlivných i nevlivných?" 🤔🙄🙄🙄🤔
@ahwfabl4 жыл бұрын
Foucault, M. Dějiny šílenství. Praha: NLN sro, 1994.
@miruvamberova383 жыл бұрын
Asi se na těchto prostředcích nedájí vydělat penízky😉
@tomastezky893 жыл бұрын
@@miruvamberova38 Přesně řečeno 🙄 Totéž se týká přenosu virových nákaz. Existuje laciné, jednoduché řešení, které může zabránit kolem 80% přenosů viru ... Ale pokud by takové řešení prezentoval kupříkladu pan profesor Beran, tak by jej blouznilové opět prohlásili za šarlatána ... 🤔🙄🙄🙄🤔
@Aggoenix4 жыл бұрын
Jsem zvědavý, jestli ještě za mého života dojde k nějaké formě legalizace psychdelik za nějakých podmínek, například podstoupení kurzu (takového řidičáku), který člověka připraví na zkušenost. Vidím v zodpovědném užití psychedelik u vyrovnaného člověka s dobrým settingem obrovský možný přínos pro umění, vědu, kreativitu a osobní rozvoj. Mnoho lidí, kteří se svými objevy zapsali do historie lidstva bylo zastánci rekreačního užívání, Steve Jobs, A. Huxley, T. Leary a mnoho dalších, kteří se k tomu třeba nepřiznali, protože se báli odsouzení, ostrakizace a nepochopení. Jejich využití v psychiatrii je již samozřejmé, ale ji mi líto, že systém a úřady na psychedelika nahlíží jako na obyčejnou nebezpečnou drogu a běžný člověk psychedelika odsuzujea, aniž by je opravdu chápal a staví je na úroveň látek, jako heroin nebo pervitin a kategorizuje LSD jako obyčejnou drogu, ačkoliv závislost na ni téměř neexistuje a škodlivost uživateli je za splnění určitých podmínek mnohem nižší, než u tabáku a alkoholu.
@askiiaskii43052 жыл бұрын
No těch osob je mnohem víc. Spíš jde v principu o stav změněného vědomí a jde to i jinak než přes látky užívané externě - intenzivní meditací s hyperoxidací za působení silnějšího čaje, to taky dobře funguje a nehrozí nějakej šílenej badtrip 🙂 No akorát to je mnohem těžší a systém moc dobře ví, jak nás zaměstnat, abychom na nějaké meditování neměli čas. Já jsem rád, že jsem za mlada žil v době, kdy už byly informace a možnosti se do stavu změněného vědomí dostat. Být mladý v ČSSR někdy v sedmdesátých letech by byl docela provar , to nešlo nic.
@jasek9114 жыл бұрын
Letos by měl vyjít český překlad knihy LSD Psychotherapy od Stanislava Grofa.
@radek1cihak4 жыл бұрын
Pane redaktore, umíte si představit pouze užití drog pro účely léčby a nebo jejich zneužití pro zábavu. Na nic jiného se neptáte. Je Váš horizont tak omezený, že ten nejpůvodnější důvod užití drogy opomíjíte nebo je pro Vás tak nezajímavý či jste tak provládní, že se ho bojíte a nechcete ho preventivně nikterak amplifikovat?
@VitkuvCestopiss3 жыл бұрын
Květák
@kiwwi_the_trailsdigger4 жыл бұрын
The men who stare at goats , odporucam tento film ;-) celkom k teme
@Jizvic4 жыл бұрын
Jsem vážnej případ hlásím se jako pacoš 😂
@ondrejsimon52734 жыл бұрын
Psychedelika jsou halucinogeni látky mám takovej pocit.. Hurá jdeme do lesa na houbičky 😁😁😁 a bude fajn 🎉🎉🎉🎉
@michal50584 жыл бұрын
Vlastně musel jsem to vlastně vypnout vlastně, protože už jsem vlastně nebyl vlastně schopnej poslouchat vlastně někoho jak vlastně pořád opakuje slovo ''vlastně."
@DavidKohout4 жыл бұрын
Jsem si jistej že tohle je nějaká porucha pozornosti. Mě to bylo vlastně uplně jedno.
@prokoper214 жыл бұрын
Psychedelikům zdar
@bebaboba5070 Жыл бұрын
Muž to lečit i bludy?)
@jobik3334 жыл бұрын
Pan moderátor se tváří jako že tomu rozumí. Měli by mu něco šlehnout ,aby to trochu blíže pochopil.
@martinkalina95724 жыл бұрын
Nedá mi to, ale není tetování apod. jako forma sebepoškozování průvodním jevem psychických onemocnění? Američani požívají psychofarmaka po kilech a trend se zvyšuje.
@MoneyMaker-nc1su4 жыл бұрын
Ty na tom frčej oba :D Sorry, ale to jsem si nemohl odpusit :D
@DrZaius-vr7to4 жыл бұрын
Asi proto, že i ty na něčem frčíš :D
@MoneyMaker-nc1su4 жыл бұрын
@@DrZaius-vr7to Haha :D ano, odhalil jsi mě... Bohužel pak o sobě nemohu tvrdit, že jsem létající Čestmír, jako jeden ze zúčastněných :D
@Mall11124 жыл бұрын
Tak hned po prvni vete a uziti slova "recentni" namisto "nedavny" me pan nausnicka, bohuzel, nepresvedcil.
@DrZaius-vr7to4 жыл бұрын
Naštěstí my ostatní s tím nemáme problém ... A hlavně nás přesvědčují fakta, nikoliv pocitové stavy ...
@jasek9114 жыл бұрын
@@DrZaius-vr7to Souhlas.
@pavelklepac42294 жыл бұрын
Takže opět vyháníme čerta ďáblem, never ending nightmare...
@tereziepolivkova8614 жыл бұрын
Když to funguje, tak to funguje... Chcete těm lidem raději nepomoct vůbec a nebo je nechat dál žrát amfetamin radši než jednorázové užití látky vyskytující se v přírodě, u které antidepresivivní efekt vydrží někdy až půl roku?... Já mám teda v tomhle jasno
@FITNLIFT4 жыл бұрын
chcete mi tvrdit, že současná antidepresiva, elektrošoky a stále běžné nedobrovolné připoutání na lůžko, je nějaký menší ďábel ?
@libor78474 жыл бұрын
@@FITNLIFT Zas je otázka, jestli je lepší člověka připoutat na lůžko, nebo mu dát fet.
@FITNLIFT4 жыл бұрын
@@libor7847 a antidepresiva nejsou fet? anglicky drugs, pojem pro všechny různé látky ovlivnující chemii mozku. Mezi mdma a Venaflaxinem, který je velmi populární je vcelku malý rozdíl v chemickém sloučení. Mě psilocybin a LSD pro příklad vyřešili spoustu prolbémů, které moderní medicína vyřešit nedokázala.Cthělo by to začít uvažovat v trošku širším spektru než to co vám poví v televizi.
@libor78474 жыл бұрын
@@FITNLIFT Lůžko se řekne anglicky bed, to náhodou vím i bez televize. Fet je přeci jenom něco jiného.
@aquafire91834 жыл бұрын
Vyhánění čerta ďáblem...
@Palador2004 жыл бұрын
Skvělá poznámka , posílám klíčenku
@miruvamberova383 жыл бұрын
Nevíte o čem je řeč!
@VitkuvCestopiss3 жыл бұрын
Hustá hoňka
@tealykova1834 жыл бұрын
To tu ještě chybělo 👎
@danielcejka29034 жыл бұрын
myslíte léčba psychických nemocí? no to je skandální, národ alkoholiků se bojí papíru, co nemá jediný škodlivý vliv na tělo...
@DrZaius-vr7to4 жыл бұрын
Zato tys nechyběla nikdy, nikde a nikomu a tady vysloveně přebýváš 👎
@Aggoenix4 жыл бұрын
Odsuzujete něco, co nechápete, automaticky odsuzujete a nejspíš ani nemáte zájem pochopit, to je smutné.
@filthyfrank36704 жыл бұрын
Já si dám gothaj s rohlíčkem,zapiju to bráníkem a mám po depresi.
@1ch1r104 жыл бұрын
Tak to asi nebude skutečná depka :)
@selujda19804 жыл бұрын
neboj..gothaj s rohlíčkem a Bráníčkem Tě k depresím dřív nebo později dožene .-)