Ogrom wiedzy i wyjątkowo trafne spostrzeżenia. Więcej pani dr.hab!
@AgnieszkaStock Жыл бұрын
Cudwny, piękny wykład. Dziękuję.
@mglov77102 жыл бұрын
Dziękuję
@czesawkazimierzjakubiczka46797 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wykład sympatycznej dr.hab,Zofia Dołęga.Dziękuję!!Natomiast ,chciałbym podzielić swoimi refleksjami.Jestem osobą samotną i też inwalidą.Zdarzyły różne sprawy losowe.Jak to odbieram w samotności?.Mam poczucie humoru (nie sztucznego)nie posiadam z tego powodu jakiś lęków.Jakiegoś podłamania.Zaakceptowałem samotność.Mam wiele zainteresowań.Uważam samotność mi bardziej daje do mobilizację.Myślenia do spraw bardziej rozwojowa.Prowadzę życie kulturalne miarę swojej możliwości ruchowej.A kontakty ludzie jak chcę to mam.O co chodzi ,wybieram sobie grupy ludzi ,od toksycznych ( wampirów energetycznych) od zrównoważonych.Zainteresowania są wręcz ogromne z płcią przeciwną ,czyli Paniami.Owszem brakuje przytulanki.Ale co mam z tego powodu powiesić się? Zadołować się.Można się powiesić ale na szyi atrakcyjnej pani.Samotność może doprowadzić do udoskonalenia siebie,nie ucieczka od świata.Jeżeli będzie odpowiednia pani nie toksyczna to czemu nie.Taki człowiek ,jest podciągany do dziwaka indywidualisty .Można go wsadzić do jednego pudełka ,czyli chory.Chory bo jest inny.Z tego wszystkiego jest najlepsze być sobą.Ale jest wiele psychologów ,pozornie wyciszonych,a są kłębkami nerwów.A nie raz prowadzą gabinety.czyli ślepy prowadzi ślepego przez jezdnię.Nie dotyczy wszystkich!!!! Obecnie zaniechano badań samych psychologów,gdzie co jakiś czas podawano badaniom.Nie dotyczy wszystkich!!!!!!!.Wykład Pani bardzo mi się podoba .Wielki szacunek!
@beksaorg5 жыл бұрын
Inwalidom wydaje się, że to przez inwalidztwo są mniej atrakcyjni. Znam kilku, i dokładnia wszyscy są nieatrakcyjni mentalnie, a zwalają wszystko na inwalidztwo. Rozumiem że jest wam trudno, m.in. w Polsce niezbyt piękne mieszkanie mieszkalne komunalne dostajecie w pierwszej kolejności, niezbyt wysokie zasiłki, itd, ale spójrz na kogoś, kto nie jest zdiagnozowanym inwalidą, jest mu bardziej lub mniej ciężko, ale nie ma zrozumienia od sąsiada po urzędnika decydującego o prezentach. Obojętnie czy jesteś niewidzący, czy cokolwiek, możesz wykazać się odrobiną kultury do czytelników i pisz interpunkcyjność z właściwymi odstępami. Pozdr.
@ankam64725 жыл бұрын
@@beksaorg Ło matko, i tacy ludzie jak ty naprawdę istnieją??! No nie mogę uwierzyć...
@dawieckowski6 жыл бұрын
Wysłuchałem wszystkie wykłady o samotności z SWPS'u, ten był dla mnie najbardziej spełniający, wzbudził mą satysfakcję oraz spowodował potrzebę wdzięczności. Dziękuję! :) Cenię materiał Pani Zofii Dołęgi za naukowy ton oraz głębokie, odnoszące się do sztuki, okraszenie. Niektóre z przedstawionych wątków zostaną rozwiniętych w moich osobistych poszukiwaniach. Pozdrawiam!
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS6 жыл бұрын
Bardzo cieszą nas Twoje słowa! Życzymy w takim razie powodzenia w poszukiwaniach, a tyczasem - polecamy nasz kanał gdybyś potrzebował szybkiej dawki wiedzy o psychologii i nie tylko :)
@xxmtxx87585 жыл бұрын
Wspaniały wykład.. Kocham. Dziękuję :-)
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Bardzo się cieszymy, że wykład aż tak Ci się spodobał i z radością przekażemy miłe słowa prelegentce! :)
@lidiawolfdyrcz40522 жыл бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS aet
@ankam64725 жыл бұрын
Pani doktor, dziękuję za tę cenną wiedzę! Tym bardziej cenną, że temat jest rzadko podejmowany przez naukowców. Przegrzebałam youtube i pani wykład jest jedynym rzetelnym, na który trafiłam. Oczywiście że ten temat zainteresował mnie dlatego, że sama mam problem z samotnością. I to chyba we wszystkich trzech kontekstach. Czy jest tu ktoś, kto mnie przebije? ;) Drogi moderatorze Strefy Psyche, plis no comments :) twoje odpowiedzi gaszą wszelką dyskusję, a szkoda, bo często bywa bardzo ciekawa. I jest najlepszym komplementem dla wykładu.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Droga Aniu, jesteśmy zawsze otwarci na dyskusje i naprawdę chętnie wczytujemy się w te merytoryczne i kulturalne :) Dziękujemy za komentarz, z pewnością takie słowa ucieszą Panią dr.
@SofieMZF7 жыл бұрын
Dziekuje za interesujacy wyklad. Znalazlam w nim odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Napewno wroce do niego jeszcze nie jeden raz.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS7 жыл бұрын
+Sofie MZF cieszymy się, że nasza wiedza Ci służy :) zapraszamy!
@annamaria13637 жыл бұрын
Dziękuję 😊
@you-um1cc4 жыл бұрын
Od dwóch lat choruję i mieszkam sama Ludzie zniknęli Czasem dzwonią ze swoimi problemami Bardzo trafiony wykład
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS4 жыл бұрын
Cieszymy się, że wykład okazał się pomocny. Życzymy wszystkiego dobrego :)
@korneliasapinska56847 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wykład, pozdrawiam.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS7 жыл бұрын
Dziękujemy i zapraszamy ponownie :)
@annatyszka73554 жыл бұрын
♥ Pani jest wspaniala przechochodzi pani do tematu a nie gadu gadu. Jak pani Agnieszka tamta gada nie natemat chwali sie. Nivc Pani jest wspaniala. Dzekuje Zycze zdrowia.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS4 жыл бұрын
Każdy z wykładowców ma własny styl przekazywania wiedzy i oczywistym jest, że jeden styl będzie pasował nam bardziej, inny mniej :) Dziękujemy w imieniu Pani dr.
@miroslawsochanski76057 жыл бұрын
Nie widzialem tego filmu "Samotnosc dlugodystansowca" ale jesli tworca tego filmu i pani doktor za nim twiedza ,ze cele jakie sobie wyznaczyl ten dlugodystansowiec (zdobycie laurow olimpijskich,wygrywanie na najwazniejszych imprezach sportowych)mogl to zrealizowac samotnie to swiadczy o ich braku podstawowej wiedzy o treningu -przygotowywaniu sie sportowca(dlugodystansowca) do osiagniecia tych celow!
@miroslawsochanski76057 жыл бұрын
Pani dr. malo czyta i interesuje sie tym o czym mowi w swoim wykladzie w innym wypadku wiedziala by ,ze smierc Marylin Monroe jest okryta tajemnica i nic w tej tajemnicy nie wskazuje na jej samobojstwo!
@miroslawsochanski76057 жыл бұрын
Pani dr. chec czy dazenie do ekstremalnych wyczynow nie jest powodowane tym ,ze ci osobnicy chca pokonac "groze istnienia" jak to pani powiedziala ale ( i tu indywidualnie nalezalo by pytac poszczegolnych osobnikow o to co ich pchalo do extremalnych wyczynow) jest stan fizjologiczny organizmu ,ktory takich wyczynow chce dokonac -adrenalina i inne hormony sterujace naszymi dzialaniami!
@MistrzGolara7 жыл бұрын
Otóż to! Każdy z osobna inaczej wartościuje poszczególne wyczyny i związane z nimi ryzyko. Dla jednej osoby podjęcie pewnego działania może być (według niej) ekstremalne. Natomiast inna osoba może nawet nie zauważyć, że to uczyniła. Pani doktor zbytnio uprościła, prowadząc do pojawienia się naszych komentarzy. ;)
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS7 жыл бұрын
+Mike BB ciężko w stosunkowo krótkim wykładzie wyczerpać cały temat :)
@TheAnnisland7 жыл бұрын
Z całym szacunkiem, ale ten wyklad jest kiepski... Zabrakło starannego podejścia do tematu. Szkoda.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS7 жыл бұрын
Co dokładnie masz na myśli? :)
@Olaa.____sass3 жыл бұрын
@anuś dlaczego twoim zdaniem jest słaby?
@alicjaxx3170 Жыл бұрын
Trochę nuda
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Жыл бұрын
Przykro nam słyszeć, że Twoje doświadczenie nie było pozytywne. Czy możesz powiedzieć nam więcej?
@trzyrazya47374 жыл бұрын
O wszystkim i o niczym. Bez zwiazku watki. Nuda.
@kbriv16 жыл бұрын
nudny wykład kiepsko opowiedziany
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS6 жыл бұрын
Co byś w nim zmienił/zmieniła? :)
@you-um1cc4 жыл бұрын
Jak sama pani określiła "wykład" a nie pogadanka, ani hela przy piwku
@barbarapaprotka271410 ай бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Moim zdaniem wykład jest taki bardziej dla studentów, niż dla ,,szaraczków" nie związanych z psychologią. Zawiera wiedzę, ale jak dla mnie za mało jest rzeczy ,,użytkowych", które możnaby wyciągnąć dla siebie. Niemniej wyklad bardzo ciekawy. Dziękuję bardzo za możliwość wysłuchania i poszerzenia horyzontow. 🙂