Дякую, дуже цікаве відео! Хотілося б щоб побільше було згадок про нашу культуру і традиції, які нажаль, замінили християнськими. Тільки виправлю назву: не Різдво (різний, різати, обрізаний), а Родздво ( родина з двох, всесвіт народжується з двох першопочатків - води і вогню)
@ОленаВласенко-т1в Жыл бұрын
Дякую, Діма, завжди чекаю на ваші творіння, випуски. Натхнення вам.
@НаталіяГорносталь-ы1у Жыл бұрын
Шана і дяка🙏
@grybaniryna1633 Жыл бұрын
дуже цікаво , дуже гарно чути нашу сторію
@darjarozalovskaja4078 Жыл бұрын
Дякую, аж сльози на очах 🙏❤️ неймовірна робота, наше коріння ❤️ наші знання 🙏❤️❤️❤️ підписана на вас в тік ток 😉
@ЛіліяПарій Жыл бұрын
Чудовий проект!!! Щиро вдячна✨☀️✨
@helsam5464 Жыл бұрын
Цього різдва руки самі потягнулися придбати Дідуха.🌾🌅 Наче мною хтось управляв, наче пам'ять давня пробуджується! І колядники були такі ж із зіркою😱.💗💓❤🌅🌞🌠. От Дідух!🙂👍
@SVAROGLIGHT Жыл бұрын
Все повертається як і має бути 🌙✨
@ВасильПроцик-ф5п Жыл бұрын
Дякую Вам.
@Olga88080 Жыл бұрын
Щиро дякую🙏❤️🌹🌹🌹🤗😊
@vitaliifeshchuk3516 Жыл бұрын
Дякую
@dashafabiyan Жыл бұрын
Дякую ✨🙏🏻 дуже цінно
@Sunlight_power Жыл бұрын
Дякую 🙏 цікаво!
@olena9092 Жыл бұрын
Неймовірно❤
@АпчихАпчихін Жыл бұрын
Вдячний... Круть. Це потрібно відновити! Але самому, як?(, це мегаМрія... Відновити і задіяти уцій реалЬності цієї дійсності часо-простору. Навсій території України-венедо-росинської.💥☀️🍀🌊✨🔥💮🌜🌅🌪️🌍🌀🌠
@ТатьянаАндриевская-к6г Жыл бұрын
Так, треба об'єднуватись людям.
@8alla8 Жыл бұрын
Підтримую
@playersigma56789 Жыл бұрын
Язичники
@playersigma56789 Жыл бұрын
🤦
@KharkivYanka Жыл бұрын
❤❤❤
@Serdolyk Жыл бұрын
🌻🌾🌞🌳
@Morgan-c9f Жыл бұрын
У нас в Україні замість ялинки був дідух
@Nataliya-gk5lg Жыл бұрын
💚☀️
@ТатьянаАндриевская-к6г Жыл бұрын
Велеса тепер називають Василем, схоже)
@МихайлоДовгий-б4ф Жыл бұрын
Сім’я - 7поколінь і я
@Aumshaman4.12.8 Жыл бұрын
Підскажіть будь ласка як називається музика яка грає коли розповідають про різдвяного павука🙏🏻🙏🏻🙏🏻
@SVAROGLIGHT Жыл бұрын
Немає інформації про цю музику нажаль ✨🌙
@YuraPaliy8 ай бұрын
Під свята та обряди наших пращурів нам підмішали кроваву християнську віру,в якій крім окультизму нічого доброго немає
@yaruna22999 күн бұрын
Біда в тому, що християни як зомбовані- не можливо достукатися
@helsam5464 Жыл бұрын
11 І сказав Бог: „Нехай земля вродить траву, ярину, що насіння вона розсіває, дерево овочеве, що за родом своїм плід приносить, що в ньому насіння його на землі“. І сталося так.
@Панянка-Софія Жыл бұрын
1. Дідух - сніп з ОДНОГО виду збіжжя. Найчастіше бралась пшениця, або жито, або ячмінь, або овес. Те, що вирощувалось саме в цьому регіоні. 2. Дідух робиться виключно чоловічими руками - ґазди чи, коли тато на війні, старшого сина (як нема господаря в хаті вдови чи сироти, то дідуха несуть родичі - брат, кум, стрийко чи вуйко). В цьому кардинальна відмінність від «жіночих оберегів» - писанок, вишиванок, мотанок, хлібів. 3. Дідух - атрибут нативної віри європейців (і українців також), він не буває християнським, бо старший на кілька тисяч років від виникнення християнства. Ним спускаються Боги-предки до живих. 4. Дідух не декорується християнськими символами. 5. Дідух може прикрашатись, але декор має бути таким, щоб не заважати потім обмолочуванню. Це можуть бути плетені коси для зв’язування дідуха, восьмипроменеві Зірки, солом'яні прикраси, банти, дзвіночки. Також, за дуже давньою традицією, Дідух прикрашали різдвяними писанками з зіркою. 6. Дідух не фарбується. Навіть в жовто-синє. 7. Дідух не декорується букетиками «для краси». Бо насіння квітів потім опиниться в посівному збіжжі і заполонить ниву. 8. Дідух не може зберігатись кілька років, це однорічний оберіг. 9. Дідух може бути просто акуратно підрізаним снопом колосся однієї довжини, може стояти на трьох «ногах» чи на сімох, може мати 3 яруси і маківку. Жоден з варіантів не завадить дідуху збирати Божі благословення. 10. Дідух стоїть від сонцестояння до рівнодення (частіше прибирається на стрих після Щедрого вечора в ніч на 1 січня). Це короткожиттєвий оберіг. Він збирає благословення Божі від Святвечора і до Великодня, від зимового сонцестояння до весняного рівнодення. Зерно домішується до посівного збіжжя. 11. Для міських умов зерно з дідуха можна висипати під вікна - може, щось зійде. І згодувати птахам. Можна домішати трошки до каші для улюбленого собаки. Солому або спалити, або за відсутності можливості подрібнити і закопати неглибоко під квіти чи кущі на клумбі як добриво. 12. Самого Дідуха не палять! Тільки голу солому з нього без жодної зернини. 13. Дідух не заперечує ялинки. Традиційно хвойний дух в домівці був від ялицевого Колеса року зі свічечками на сволоку над святковим столом. Але і прикрашена ялинка ніяк не конфліктує з дідухом і традиційними святами українців. Хоча, звісно, віддавна ялицю прикрашали живу і надворі, частіше одну на село: обвішували випічкою, насінням, горішками, сушениною, пасмами прядива й забавками з сіна - всім, що можуть з'їсти або забрати до гніздечка чи нірки Створіння Божі, котрі також святкують Святвечір.