Amm, majd megköveztek 🤣 de a radiátornak nem az a lényege, hogy átadja a környezetének a hőt? Ezt meg az mutatja meg a legjobban, hogy milyen a bemenő melegvíz, és a kijövő hidegvíz közötti különbség. Minél nagyobb a különbség, annál jobban leadta a hőt. Így lehet h van m2 az újnál, de az kevésbé adta le a videó alapján. Jöhet a kövezés 🤣
@Kertkalauz2 жыл бұрын
Hali!Nem vagyok fűtés szerelő,de ez egy hősugárzó.,nem egy hűtőgép. (Az adja le a hőt hátul a rácsokon és hűl le bent)Nem a levegőből vonja el a hideget és alakítja át,hanem a meleg víz m hője adódik át a radiba,ami fűti a levegőt.Minél nagyobb felületen meleg,annál nagyobb meleget csinál.Ha alul hideg,akkor gond van.Vagy levegős a rendszer,vagy az alsó szelepek nincsenek jól szabályozva,vagy iszapos a cucc és eldugult,vagy a szivattyú gyenge.Remélem nem írtam hülyeséget :)
@orseolopeter2 жыл бұрын
Amit írsz, az az igazság első fele csak. Az is számít, mennyi víz folyik át idő egység alatt. A teljesítmény P[kW]= (hőmérséklet különbség[C])*(átfolyó víz mennyisége [kg/s])*(víz fajhője [kJ/kg/C ]) . Bármilyen kicsi teljesítményű radiátornál elérhető, hogy a kijövő víz hideg legyen, ha a csapot eléggé elzárjuk. ---------------------- Nekem személyesen ugyanez volt a tapasztalatom a Radal-al, mint a szerzőnek: A lemezek nem melegszenek fel kellőképpen. Egy házat béreltünk, amiben egy FÉG gázkazán működött, ami 60C kimenő vizet szeretett adni, Radal radiátorokkal, amelyeknek a külső lemeze szinte hideg maradt. -------------------- Érdekes lenne tudni, hogy új korukban is ilyen rosszak voltak-e ezek a radiátorok. Lehet, hogy a koszolódás is a problémájuk.
@opalomahoe22013 ай бұрын
pontosan ! így az aluminium radi nyert ugyan ilyen lap aluminium radiátorra is le cserélhette volna nem pedig acélra ezek az acél szarok hamar kijukadnak mert nem rozsdamentesek
@FerencKovács-d6b9 ай бұрын
Hát a szakmai ismeretem szerint, egy (bármilyen) radiátor hőleadása a Q= a belépő és a kilépő víz hőmérséklet különbsége szorozva az átáramló víz mennyiségével. Pontosabb adatokat a laborban végzett mérések táblázataival lehet megtudni, ahol a környezeti hőmérséklet adata is szerepel.
@visztavisztala72622 жыл бұрын
atya ur isten ez aztán a félelmetes hozzá nem értés (amikor a hülyék okoskodnak)
@ferenckluni7652 Жыл бұрын
Sok ilyen van. Nekem a "Lukács László az élet iskolája" című csatorna a kedvencem!
@visztavisztala7262 Жыл бұрын
@@ferenckluni7652 porszívó ügynök mindenhez is ért, ne csodálkoz rajta most ez a divat
@benjaminlantos992 Жыл бұрын
Nem azert kevesebb mert jobb a hőleado kepessege?
@creativehun Жыл бұрын
Azt az apróságot elfelejtettétek megemlíteni,hogy jellemzően a Radal alu radiátoroknak msáok a bekötési pontok távolságai mint az acéllemez radiátoroknak. Pont amiatt mert nem kerülhetnek egy rendszerbe. Így aztán ha van egy pl. 60 cm-es vagy 100 cm-es bekötési távolságú radalod..ahelyett nem tudsz direktbe acélt feltenni mert nincs ilyen bekötési pont távolságú.Az elektrolízis az már csak hab a tortán.Egy komoly hiba van a régiek esetében az pedig a légtelenítő beépítése.
@laciszilagyi5660 Жыл бұрын
Ha kifűti a helységet akkor nem bántanám (50-60'C előremenővel) Kérdés még hogy milyen kazán van rajta!? Az én winwatt program számításom szerint (1000x600 méret esetén): 70/40Víz esetén: 962W vs 655W az új radiátor javára a hőleadás azonos méretben. ami ugye kb 40% de ez csak azt adja meg hogy az adott méretű radiátor mennyi hőt ad le. Ha nem számít a méret akkor padlófűtés is lehet megfelelő. Tehát nem kell lecserélni ha kifűti a lakást. De egy normálisabb hőfoklépcsővel megnézve: 60/50'C esetén 1055W vs. 710W ami már közel 50%. De ez csak azt mondja meg hogy ennyivel kell nagyobb mérető radiátor betenni. Ettől nem lesz jobb a fűtés hatásossága!
@gloriaroz92492 жыл бұрын
Köszi szépen az új vidit! Érdekes tanulmány, én pont most építem ki az új fütésrendszert, hasznos dolgokat tudtam meg, mint mindig!! 😀👍
@Kertkalauz2 жыл бұрын
Szívesen!Nemsokára jön a folytatás. :)
@sleedeer2 жыл бұрын
A radal optimális visszatérő hőmérséklete előremenő hőmérséklet -20C. Aluminiumnál már csak a réz lenne a jobb hőátadó közeg és a matt fekete szin. Gyárilag garantált teljesitményt tudja. Fő hibái a radiátornak: nehezen takarítható igazi porfogó, fűtővizeben nem lehet adalékot használni, felfűtésnél és lehülésnél pattogó hangot ad, mivel régen készül a kinézete nem divatos.
@csabamezei587Ай бұрын
Akkor az acéllemez radiátorom hogy birt ki 30 évet??
@opalomahoe22013 ай бұрын
és az acél lemez radiátor binyony 9x többet is zabál meg a mérő óra szerint , és sajnos az acél radiátorokat 5-10 éven belűl cserélheted is le mert nem rozsdamentesek ! aluminiumot is lehet kapni igaz 2x annyiért ugyan ilyen lap ladiátor mint amiket vettél csak alúból ...
@TomTom-vo1bu Жыл бұрын
"Ez csak egy hőátadó vacak" Jézusom.CSAK ? Épp az a lényege, hogy nagy legyen a hőátadó felület. Ettől jobb a fűtés hatásfoka.
@tizenegypapka53122 жыл бұрын
Az elektrokémiai folyamatokról hallottál e már?
@Kertkalauz2 жыл бұрын
Hallottam,valamikor 7.osztályba :)
@asdfhun2 жыл бұрын
@@Kertkalauz Nem biztos, hogy eleget, mert aluradiátor helyébe csak aluradiátort teszünk, acéllemezt nem (kivéve, ha az összeset lecseréljük és nem panelben lakunk).
@agnesvarga17762 жыл бұрын
@@asdfhun zsaluzott betonban lakunk.... Radal radiátort akkor nem cserélünk másra, csak alumíniumra? Most elgondolkodtam... eddig csak méreteket néztem. Érdekel ez az elektrokémiai folyamat, kimondottan radiátorra vetítve, ha segítenél.
@asdfhun2 жыл бұрын
@@agnesvarga1776 panelban cseréli az ember az alut alura, mert ha a sajátját az ember acéllemezre cserélné, attól függetlenül a házban mindenki másé még alu marad és a kettő megeszi egymást. Házban, ahol csak a sajátja van az embernek, vagy egyedi fűtési rendszer van, tehát nem távfűtés, ott lehet cserélni nyugodtan, de csak akkor, ha az összeset.
@agnesvarga17762 жыл бұрын
@@asdfhun köszönöm a választ, csak most kaptam jelzést róla. Még nem vettem radiátort.Amit írt, az azonnal szöget ütött a fejembe...ebben a házban mindenki azt csinál, amit akar. semmilyen szabály nincs, vagy nem tartják be. Szerintem a negyedének már acél radiátora van. Szóval lőttek itt bárminek. Nézegettem a modern aluminium radiátorokat, hát van egy áruk. Vagy csak a drágába botlottam.
@TomTom-vo1bu Жыл бұрын
"34 fokos tehát az semmilyen hőt abszolut nem ad le" Na nemá. Ez rettentő butaság. Ha a környezet hőmérséklete 34 fok alatt van, akkor bizony lead. Ez alap.
@karolyandras2 жыл бұрын
Van egy olyan, hogy radiátorok teljesítmény leadása!
@zsomborszabo48772 жыл бұрын
Szia neked milyen szőlő fajtáid vannak
@Kertkalauz2 жыл бұрын
Szia!Cabernet savignon,medok,kékfrankos,otelló.
@zsomborszabo48772 жыл бұрын
Szia és mégegy kérdés mékből szoktad csinálni a bort
@Kertkalauz2 жыл бұрын
@@zsomborszabo4877 Összekeverem mindet,vegyesen.Egy jó kis cuvee lesz belőle.
@gaborgyorfi9209 Жыл бұрын
Bocsi de ez butaság amiket mondasz. Alumínium jó hőleadó ezért jó!!! Elavult de le nem cserélném semmi pénzért. Ja és nem lukad ki mint a lemez 5 év után.
@imrekovacs53710 ай бұрын
DUNAFERR acél lemezradiátoraim 30 év alatt még nem lukadtak ki.
@davidfulop75652 жыл бұрын
És a kimenő hőmérséklet attól is függ mennyire folyik a víz a radiátorban. Ha csak csepeg, mert el van zárva, akkor hideg lesz a radiátor is, meg a kimenő is. Plusz még a kazán távolságától is függ a víz sebessége, mert ugye más radiátorok felé leágazott előtte. Meg én az állandó 10 fokban is jól érzem magam kint, bent azért fázunk általában mert a testünk beáll egy hőmérsékletre, viszont ha épp nem megy a kazán, a hűlést észleljük Nekünk is régi házunk van, minden régi, de dobtam rá hőszigetelést normálisan és alig kell fűtenünk és nem fázunk. Amikor fűtünk is kb 30 fokos a radiátor nem pedig 50. A kertész videók jobbak
@Kertkalauz2 жыл бұрын
Hali!Az acéllemez felülete jóval egyenletesebb és melegebb,nagyon érezhető a különbség.
@ocsibacsi210 ай бұрын
Hülyeség az egész, amire alapozva számolsz. Senki ne cserélje le emiatt a radiátorát!