A jaké závory k tomu mám připojit? A kde je zakoupit?🤔
@matesstanek673 Жыл бұрын
Dobrý den, bude to fungovat i s větší délkou vlaku i když budou spínače takhle blízko u sebe? Děkuji
@lokott877 Жыл бұрын
Zdravím, zaleží na tom, jak daleko od sebe dáte čidla, respektive jak daleko od sebe je spínací a rozpínací čidlo, zde je to na ukázku pouze na délku lokomotivy, kdyby dvojice koncových čidel byla od sebe dále, pak se tam vleze libovolně dlouhá souprava.
@ax10cz285 жыл бұрын
Jak si udělal ty lampy ??
@lokott8775 жыл бұрын
Dobrý večer, lampy nejsou vyráběny mnou, ale zakoupeny od jednoho malovýrobce. Výroba je možná, avšak velmi náročná a detailní práce. Děkuji za Váš komentář a přeji hezký den. Loko TT
@ax10cz285 жыл бұрын
Děkuji
@rochlican3154 жыл бұрын
A co když to budu chtít mít bez závor?
@lokott8774 жыл бұрын
Dobrý den, děkuji za komentář. Zapojení bude stejné, jen zkrátka nezapojíte závory. Systém by měl fungovat stejně. Funkcí programu je, aby spínala či rozepínala funkci, není tedy důležité, zdali bude spínat závory a blikače dohromady, či zvlášť samostatně. Loko TT :)
@rochlican3154 жыл бұрын
@@lokott877 Děkuji mockrát za pomoc. :) Přeji příjemný večer.
@zajacpo15 жыл бұрын
zdroj1, zdroj2?? blikace?? co to je v tej scheme?...
@zajacpo15 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/bae0pIOept-hraM
@lokott8775 жыл бұрын
Zdravím. Na výstupy relé přijde vždy napájecí zdroj (u SS plus pól) a jeden vodič ovládaného prvku. V mém případě ovládám pomocí Arduina závory a k tomu i blikače. Rozdíl je v tom, že na závory využívám napětí SS a velikost 9V, zatím co pro blikače používám napětí ST, jehož velikost je 18V. Tudíž jsem se rozhodl pro dva zdroje, které jsem měl k dispozici. Jeden zdroj napájí závory, druhý blikače a Arduino je ovládacím prvkem. Děkuji za komentář a přeji hezký večer. LokoTT.