Nezapomeňte dát odběr a like. :) Videa na které jsme reagovali: Sibiřanův rozhovor s Michálkem: kzbin.info/www/bejne/l2G0mohopJx3oNEsi=ydVhZi61baI218-Y&t=676 Meon, Proč si Čína kupuje české influencery: kzbin.info/www/bejne/mICuZXSwn61narMsi=66ILcnc214qLgbpP Laowhy86: kzbin.info/www/bejne/p5qYe3iQpJd-ipIsi=UFOkqYtsHwa4zs-_&t=266 Lukefry: kzbin.info/www/bejne/nYC9hqlsq6qCmtk
@velkycungus17 күн бұрын
Pokud všechno ostatní selže tak se naučím trochu čínsky a budu tady točit videa že mao cetung bing chilling
@shiningbrightlikehobi323217 күн бұрын
24:21 Jako student, co právě opustil gympl v Praze musím říct, že je to neustále problém, a to byla naše výuka dějepisu dle mého názoru opravdu kvalitní. Přesto ale učitelům na moderní dobu nezbýval čas, a proto museli zájemci chodit na volitelné semináře aby se k této tématice dostali. Potom se taky nelze divit situaci, kdy se mě po škole spolužačka zeptá, co je na tom komunismu v základě tak špatné. Výklad o fungování Ruska i Číny jsem si dobrovolně zvolila jako seminář, ale jak se tyto informace, za mě dost zásadní, dostanou k ostatním je otázka.
@barborabelinova826216 күн бұрын
Tak problém je i to, že si děcka řeknou "Ah vždyť se mě to netýká, k čemu mi to je?" a do večera to vypustí z hlavy. To jak funguje totalita by si zasloužilo vlastní předmět, naštěstí pro mě se o tom naše učitelka často zmiňovala a vysvětlovala nám to, ale hádám, že lidi jako Michálek o tom prostě neslyšeli...
@borec_lp14 күн бұрын
Já jsem v současnosti ve čtvrťáku na gymplu a právě končíme druhou světovou. Probrali jsme i vzestup fašismu a všechno, takže myslím že i na ty nejmodernejší dějiny bude čas.
@jirkadvorak_17 күн бұрын
Tomáš Koláč - ONI-CHAN jede japonskou propagandu a nikomu z nás to nevadí ☺🫶😀
@leonacindejevova724716 күн бұрын
Hele nemyslím si, že jsem hloupá, ale tohle jsem třeba nevěděla. Nemyslím tím, že bych nevěděla, že tam vládne komunismus, ale netušila jsem, že dělají takovéhle propagandy. Ve škole jsme o tomhle nikdy neslyšeli. Na základce byla naše učitelka na dějepis zamilovaná do pravěku, takže jsem moc ráda, že přesně vím na jaké tři období se dělí pravěk, ale o tomhle tématu nikdy nepadlo ani slovo. Na střední jsem měla dějepis jen do druháku, a to jsme skončili někde v půlce druhé světové. Pořád dokola to samé a moderní dějiny mě úplně minuly. Takže děkuju za tyhle videa, co děláte, protože se díky nim učím spoustu nových věcí. A upřímně, na nějaký video o tomhle bych se jen tak asi nepodívala, ale od vás mě to baví a kouká se na to líp.
@dr.angerous16 күн бұрын
Je mi to líto ale jsi naivní hlupačka a o životě nevíš nic. Na druhou stranu nejsi rozhodně sama.
@dr.angerous16 күн бұрын
A brát navíc tyhke reakční sračky jako zdroj informací co tě baví je prostě neskutečná hloupost a ukázka nulové kritické schopnosti a nízkého IQ. Je mi líto že to musíš tak slyšet.
@chapadlorodicka14 күн бұрын
tohle je moderní propaganda, proto se na škole neučí 🙂 mně došlo, že ji Čína dělá, když mi na netu začalo vyskakovat nějak moc hezkých videí o Číně, sem prostě skeptická a došlo mi to samo a zase se naopak považuju za hloupou, co mi pomohlo ju odhalit je moje sečtělost ve sci-fi, kde se hojně používá a můj oblíbený román 1984 je celý o propagandě a ovládání lidí skrze strach, komunismus jako takový nenávidím, omezoval mé oblíbené kapely i knihy a sem ráda, že sem ho nezažila, totality se bojim a tak sem schopná vidět propagandu beztak i tam, kde není 😆 takže fakt věřim, že mi to došlo náhodou jak říkal Meon, Čínská propaganda teď jede i skrze anime, hry a jejich televizní seriály a tam mi to vůbec nedocvaklo... jestli chceš o tom vědět vim, jeho videa můžu doporučit 🐙
@AlexanderSurlak17 күн бұрын
desivé na tomto všetkom je to, že borec čo ma očividne v hlave len drotik co mu drží uši ovplivnuje miliony ludi. To je problem.
@pavelvodnar320616 күн бұрын
může ovlivnovat jen ty co mají v hlave také dortík...
@sarkanogolova992316 күн бұрын
24:12 Máme na dějepis mladého učitele (je i náš třídní). Protože jedeme dějiny už potřetí (zš, nižší gympl, vyšší gympl), namísto učení se o "velkých" dějinách probíráme kontexty a JAK to fungovalo a také PROČ. Také pracujeme právě s těmito "kontroverzními" učebnicemi. Nikdy předtím jsme se k moderním dějinám pořádně nedostali, protože se buď nestíhalo, nebo staré učebnice tyto dějiny neobsahovaly. Nedokážu si představit dějepis jinak a je smutné, že je této části historie, kterou zažili i naši prarodiče, věnováno tak málo.
@b34n207 күн бұрын
základka končí 2.světovou jen základními informacemi, ikdyž jsem měl střední technickou tak dějepisářka se snažila moderní dějiny probírat také do kontextu přičemž jako naše češtinářka do toho ještě prolínala i literaturu a osudy lidí kteří byli v daném režimu nechtění, jinak střední pak má moderní světové dějiny a pak moderní české dějiny pokud se nemýlím
@sonaforgacova786916 күн бұрын
Viděla jsem obě videa před tím vaším. Je fajn, že jste natočili širší zamyšlení nad kontextem. 👍🏼
@Dzukas_99917 күн бұрын
Idealní second monitor content při hraní Wukonga, děkuji.
@xenodon617 күн бұрын
Na učení moderních dějin se hodně tlačí, ale reálně to moc učitelů nedělá, co jsem si všiml. Existují dokonce i návrhy ucit historii od konce, aby bylo jisté, že se všechno důležité probere.
@jurovodecko641516 күн бұрын
Učit historii od konce nedává smysl, protože historie navazuje, každopádně nesahat tak moc do hloubky na úkor novodobých dějin
@xenodon615 күн бұрын
@jurovodecko6415 Hádám, že když se o tom vedou diskuze, tak to asi bude trošku komplexnější téma. Ale děkuji, že jste mi to tak obsáhle shrnul a vysvětlil :)
@chapadlorodicka14 күн бұрын
@@jurovodecko6415 hele, za mě rozhodně není nutné začínat od začátku když správně nastavíš, co se musí za rok probrat, tak můžeš jet od konce, jen ten konec budeš učit od začátku 🙂 abys mohl učit moderní dejiny fakt nepotřebuješ umět středověk, pravěk, antiku... prostě určíš odkud se budou učit moderní dějiny a jedeš od šesté třídy s nima, pak určíš odkud se bude učit středověk a jedeš s ním zažila sem na střední učitele, který učil literaturu od konce, protože věděl, že je nejdůležitější, takže to jde, byl na škole jediný a problém to byl v případě, pokud si jako já měnil obor a ve druháku si šel na jiný, ale za mě jinak pecka 🙂
@jitkaf.226613 күн бұрын
Historie je dulezita. Ale rozhodne by se mela davat vetsi vaha novodobejsi historii ve smyslu poslednich 200 let a probrat ji detailneji a zajimaveji. Nedava mi smysl drtit xy hodin presny data a informace z doby Samovi rise a Premyslovcu, atd. s tim. My jsme zakladku jeli hodne detailne tuto cast, cast od 1.sv. valky frk frk par hodin a cus, koncis sametovou revoluci. Dojdes na stredni a sup znovu Dejepis od zacatku s tim, ze 1.sv valka - sametova revoluce fik fik. Realne spoustu informaci si dohledavam v dospelosti, protoze jsem o tom ve skole nikdy neslysela. Napr. o intrnacnich taborech v USA po tom co probehl Pearl Harbor a toho je kvanta.. a je to skoda, ale cesky skolstvi by potrebovala revizi jako svine asi ve vicero smech nez jen v dejepisu.
@kikyob247316 күн бұрын
Zajímavý paradox je, že moje prarodiče jsou v tomhle rozumější, než moje máma... Asi je to tím, že máma je ročník 70 a prožila pozdní totalitu ve svých mladých létech a neuvědomovala si celý ten kontext a třeba i tu rannější totalitu... Prarodiče mi vyprávěli o roku 68 a nebylo to nic dobrýho. Nechápu, jak můžou i někteří starší lidi o tomhle mluvit pozitivně, asi byli zblblí propagandou nebo nevím... A dodnes je politika téma, o kterým se nedá pořádně v naší rodině bavit, protože prarodiče mají stejný názor a náhled na svět jako já a máma zas úplně obráceně... to samý teta, mámy mladší ségra. Jakoby to nedokázali vidět objektivně.
@lenkapospisilova16 күн бұрын
Já jsem ročník 66 a sestra 71 a máme stejný názor jako vy a vaši prarodiče. Vaše mamka si některé věci musela uvědomovat. Že má mandarinky jen o Vánocích nebo jak vypadly dámské hygienické potřeby. Nebo že nepodívá k moři, kdy se jí zachce, Spíš to vytěsnila a potřebuje dát průchod nějaké osobní nespokojenosti.
@kikyob247316 күн бұрын
@@lenkapospisilova tak co vím, ona třeba u moře byla, tenkrát myslím v Bulharsku, ale ona hlavně argumentuje tím, že bylo bydlení a vše základní prostě dostupné pro všechny, asi to chápu, že jako mladá měla jiné starosti, než se zajímat o politiku a možná to prostě nevnímala ty negativa...
@lenkapospisilova16 күн бұрын
@@kikyob2473 To s dostupností bydlení slýchám často. My ale bydleli u prarodičů. 30 metrů (kuchyň a pokoj, 2 dospělí a 3 děti, kamna na uhlí a jen studená voda). Pak táta dostal panelák od JZD, ale nebylo to naše, patřilo to podniku. Takže svobodná volba to rozhodně nebyla. Nevím, co bych dělala, kdyby nepřišla revoluce. Musela bych se vdát za kluka s bydlením nebo se upsat podniku, který byl s bytem. Sama bych si ho nepořídila, vydělávala jsem 1450. A i to Bulharsko si mamka musela koupit u cestovky. Co si pamatuju, tak i tam byl omezený počet míst a před začátkem prodeje tam stály fronty už od noci. Právě že v jejím věku jí muselo dost věcí chybět. Třeba jen trička s potiskem, džíny, filmy, hudba. Já se taky nezajímala o politiku, ale jako mladá jasem si chtěla užívat. A bolševik mi k tomu moc možností nedával. Zkuste se jí zeptat na tyhle věci - diskotéky, oblečení, desky od Madonny a Michael Jacksona, módní časopisy, dovolená v itálii, lyže v Rakousku. Prostě na život tehdejší mladé holky. V 19 letech nemohla mít takový přehled o tom, co všechno rodina s dětmi mohla a nemohla mít. Spíš jen opakuje to, co nostalgici často říkají. Ale její osobní zkušenost to být nemohla. Vždyť to byla středoškolačka.
@romanvaca486212 күн бұрын
Praděda jim vrátil po 48 knížku a vystoupil ze strany a děda v 68 brečel
@vkpribramb12316 күн бұрын
Letos maturuji, aktualně probíráme 2sv. jsem schválně zvědavej jak to ukončíme. Máme čerstvého učitele který teď dodělal magistra… Rád rozvedu toto zajimavé téma. V mém případě moje ponětí o číně a totalitních režimech mám už z mého dětsví, hlavně díky důrazu mého otce. Za mě je absultně nepochopitelné jak někdo nemůže mít alespon špetku znalostí z tohoto směru. Myslím si že učitelé za toto nemůžou, zkrátka to nemají v seznamu látek… Zároveň bych si dovolil tvrdit že o této neznalosti by měli poučovat hlavně rodiče, prarodiče.
@zasuvkazasuvkovic49816 күн бұрын
_Máme čerstvého učitele který teď dodělal magistra…_ Takže 26 letej týpek učí 19 leté puboše nebo jak? Co ten může o totalitě vědět? Leda co mu někdo řekne anebo co si sám přečte. _Myslím si že učitelé za toto nemůžou, zkrátka to nemají v seznamu látek…_ Učitelé jsou právě ti, kteří za to mohou nejvíce. Stačí, aby se kolektivně ozvali. Stačí, aby se zeptali žáků co je zajímá a podle toho si upravili výuku v hodině. Není v silách státního aparátu (školní inspekce), aby kontrolovala každou hodinu na každé škole v republice. Jim se ale většinově spíše nechce. Chtějí mít klid na práci, minimum změn a po práci legraci. Ono totiž, kdyby někdo učil: 1) že první koncentráky zavedli angličani během druhé Burské války v letech 1899 - 1902, 2) že rasová segregace v USA skončila až v roce 1966, že vystříleli nejen bizony, ale miliony indiánů a otroků, 3) anebo, že Anglie, Portugalsko, Španělsko, Francie, Belgie, Holandsko - defacto celej vyspělej západ získal svoje bohatství z kolonií a že ty kolonie ovládali ještě po druhé světové, tak by to mohlo poškodit obraz, který se tu buduje 35 let jak je západ skvělej a jak je východ fujky, fujky, protože Čína dělá to či ono a že tu byli 20 let sověti, kterým se šmahem říká rusáci. _Zároveň bych si dovolil tvrdit že o této neznalosti by měli poučovat hlavně rodiče, prarodiče._ No mít za otce třeba agenta Pávka či praotce jeho otce, tak nevím, nevím asi bych měl skříň plnou kabátů. cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Pavel_(plukovn%C3%ADk) Anebo se narodit do rodiny Havlů, Vondrů, Bendů, Rumlů to by taky bylo něco. Nebo Husáků, Jakešů, Klausů, Rychetských... V partaji bylo 1,8 milionu členů. Většina členů měla rodiny. Všichni se chtěli mít dobře. Pro začátek zkuste rozšířit ve své sociální bublině tohle: kzbin.info/www/bejne/sHvHon2rYpuNhtE Směle si troufnu tvrdit, že to neví ani 10% českých učitelů dějepisu.
@mariansalva487013 күн бұрын
@@zasuvkazasuvkovic498 Takhle bohužel změny v RVP nefungují. Učitele kolikrát pod iniciativou silných VŠ zkoušeli RVP měnit. Jako další "26 letej týpek" v učitelství něco málo vím. Chápu Vaše argumenty, ale některé jsou opět součásti jiné sociální bubliny. Není to zrovna jednoduché téma.
@cortan168612 күн бұрын
@@zasuvkazasuvkovic498svůj vyblitek shrnul hned v té první větě, nedoporučuji číst do konce, zbytečný :)
@_undeadkitten_17 күн бұрын
Ono totiž bylo jednu dobu v legislativě, že nemůžeš učit něco co si zažil, protože prostě funguje nějaké citové zabarvení. Bývalo to 50 let od události. Netuším jak je to teď.
@MusketyrBritarn16 күн бұрын
Bacha na to, je spousta prarodičů, co ti budou tvrdit, že za komančů bylo líp. Po bitvě je každý generál... když už.
@zuzanafofonkova372914 күн бұрын
Na to mám argument, který nám byl vysvětlen při studiu historie. Mnoho lidí tenhle názor zastává, protože v tu dobu byli mladí, všechno měli před sebou a nic je nebolelo, že se tedy jedná spíše o vzpomínku mládí. Samozřejmě to nelze aplikovat na všechny a jsou mezi námi, ti co opravdu vzpomínají s láskou a vírou v tehdejší režim.
@fallster884317 күн бұрын
Skvělý video! Myslíte, že když je někdo v Číně a odmítl by "rozhovor pro média" že by to nebyl problém?
@krystofhoracek386017 күн бұрын
Já jsem prvním rokem na vysoké škole a ze základky si pamatuju že jsme probírali totalitní režimy jako celkově. Na střední škole jsem na oboru měl dějepis jenom jeden ročník. Na vysoké škole už dějepis nemám vůbec. Celkově si myslím že jsem hodně věcí musel zjišťovat sám a dohledávat si bližší info protože hlavně na ZŠ byla moderní historie dost osekaná což může být problém když není člověku např. doma vysvětleno jaké hrůzy se děli a čím si museli naši rodiče projít. 22:50
@themartyrus66616 күн бұрын
Všem doporučuju film Interview, kterej vtipně zpracovává právě tohle téma.
@emmavrr15 күн бұрын
My na gymplu končíme dějepis rokem 89, teoreticky 93 - rozdělením Československa. Rychle jsme proletěli také Al-Kaidu, 11. září, válku v Afghánistánu a další známá světová témata. Je pravda, že v tomto tématu hodně záleží na učiteli. Naše učitelka nám říkala své vlastní zážitky z doby komunismu, Sametové revoluce, … All in all je ale smutné, že se moderní dějiny jako celek učí méně než např. středověk, který projedete ve všech možných předmětech (za celých 8 let na gymplu jsme Karla IV. brali minimálně 6x)
@jacefromanotherworld17 күн бұрын
23:01 my měli výborného na střední učitele učil nas dějepis a "občanku" v dějepisu zacházel do detailů takže sem poprvé slyšel jak se ze sudet vyháněli Němci. A v občance sme brali filozofii, který byl věnovanej skoro celej rok, protože sme opět dost detailně probíraly právě třeba Nietzscheho a jak jeho filozofii využil Hitler. Ukazoval nám filmy, doporučoval knihy atd. Jo a taky nám ukázal jednu fakt odpornou věc co ještě dělali amíci celkem dávno, (myslím že válečným zajatcům, ale nejsem si jistej) v jedný speciální věznici. Kdy je mučili pomale jak za středověku. 25:40 můj obor byl informační služby/knihovník a na odborným předmětu sme tohle taky brali, ale druhá půlka třídy (obchodníci) to neslyšeli a od treťaku s náma ani neměli občanku. Takže ti tyhle věci vůbec neví, pokud to dál nešli studovat nebo si to sami nedohledali. 27:16 myslím, že většina z nás měla v pubertě růžový brýle a chtěli žít ten svůj "americkej sen". A většině z nás ty brýle v nějaký moment spadly.
@velkekoule531817 күн бұрын
Jako člověk, co studuje pedagogiku a doučují dost dětí. Bohužel nevidím v dějepise žadný posun.
@zuzanafofonkova372914 күн бұрын
Je to učitel od učitele. Aktuálně učím svůj první rok jako čerstvý absolvent a jsem stejného názoru. Nevím, proč bych měla celou šestou třídu/ I. ročník SŠ se zaměřit na pravěk a starověk, když to mohu zkrátit na základní údaje, aby to navazovalo a více se zaměřit na problematiku 20. století a nejen to. Je rok 2024 a učíme generaci, co je pro ně rok 2004 těžká minulost. Zároveň působím na škole, kde jsou primárně cizinci a je potřeba dát jim kontext, jakým způsobem se došlo k současným konfliktům. Necpát jim svůj názor, ale dát fakta. Je to ale pomalý proces. Ne každý má chuť se měnit. Nám "inovátorům" není vždy přáno, ale určitě to není nemožné. Například se změnilo vyučování i na gymnáziu, které jsem absolvovala a opravdu se zaměřují na dějiny 20. století a již se neděje dohánění formou seminářů. Což je super. Jsem optimista. Ono se to změní. Sice pomalu, ale změní.
@eli11j16 күн бұрын
Top video. Jsem rada,ze se najde ještě někdo s kritickým myšlením a obecným přehledem.
@danielsosna157617 күн бұрын
Bezva, nyní začněme crowd funding na stavbu Michálkovy velké zlaté sochy...
@SušenkovýMuž17 күн бұрын
lmao
@cajovakava533316 күн бұрын
Na Slovensku takú propagandu robí premiér. 😬
@JiriTrnka-tn6hf16 күн бұрын
Opravdu může být tak nevědomý? Kde žije Michálek? Zajímáho něco krom vlastní popularity? Krom čísel?! Je to hodně smutný. Díky za vaše upozornění a vysvětlení pro ty kterým to uteklo nebo nerozumí.
@dr.angerous16 күн бұрын
I zdejších lidí je tu spoustu stejně tupých
@tomasekfara16 күн бұрын
Většinou to funguje tak, že na základce většinu těch 9 let probíráš Řecko, Řím a podobný věci které se dělí před několika tisíci lety. A novodobé dějiny se probírají pouze třeba pár hodin. 1. Světová, 2. Světová, okupace, pražské jaro, 17. Listopad a to je všechno. Nikdo to nerozebírá do detailu vždycky je to obecný.
@ZoraKallusová16 күн бұрын
Ani ne za půl roku maturuju (ups) a v dějepise jsme těsně před začátkem druhé světové války. Upřímně si nemyslím, že se dostaneme o moc dál než k sametové revoluci. Moderní dějiny se naštěstí učíme teďka ve společenskovědním semináři a spoustu jsem si toho pozjišťovala samostatně. Čínskou propagandu jsem si zažila na vlastní kůži (teda, asi o trochu víc než normální člověk) - byla jsem totiž s jedním projektem na čínské ambasádě. Když nám tam pan velvyslanec řekl, že "If you like online shopping, Temu is very good" tak jsem to celkem ztratila. Zážitek na celý život indeed, až budu potřebovat peníze, půjdu natáčet vlogísky z Číny na TikTok.
@Pawl_the02616 күн бұрын
22:09 Prosím pěkně. Nás na dějepis vyučovala učitelka, zažraná křesťanka, bydlela chvíli na faře...Bez legrace, každou hodinu do dějepisu zahrnovala křesťanství...našeho Ježíše Krista... Nikoho to nezajímalo. Upřímně řečeno, sama nevím, kde jsme končili, ale meziválečné období, 2sv válku si pamatuju fakt zřídka. To byli samí panovníci, jak říkáte, doba kamenná, jak jdou za sebou, tvl kde se našla Věstonická Venuše, doba Sparťanů, řecký Bohové. Já se mimochodem až na střední dozvěděla, že Římané snad veškeré umění a nápady ukradli od Řeků- Kdybych před půl rokem nečetla knížku o Severní Koreje (tak menší základy se dočte snad kdokoliv) se zpovědi od lidí, co utekli, tak nejsem s jejich režimy nějak extra seznámená. Za mě je tohle obrovský průser. Je rok nějaký, psaný. My jsme se posunuli obrovským krokem dopředu a je (hlavně v dnešní době) důležité, aby látku zahrnovaly hlavně moderní dějiny, které nám přímo odhalují velký průser válek, jejich příčiny, následně i celoživotní dopady na lidi, co se už v životě nezměnili. Nikdy. Jsem zároveň ale hrozně vděčná za učitelku na střední, která nás vyučuje Dějiny VV kultury. Připravuje nás dokonale na maturitu, debatujeme všichni. Zapojujeme se a výuka je hrozně zajímavá. Určitě, máme danou osnovu, ale dokážeme přeskočit na důležitější věci, co jsou zároveň zajímavější a zahrnují i otázky v maturitě.
@adrianarattmanova373015 күн бұрын
Jednou jsem se na základce ptala na výuku po 2. sv válce a bylo mi řečeno, že by se to mělo učit v občanské nauce. Ale nikdy jsme to tam neprobírali.
@nocap69716 күн бұрын
Jsem šťastný, že se k tomuto tématu, nekdo velkej jako vy, konečně věnuje. Ježdění na koni ≠ práce dětí.
@theodorwashere15 күн бұрын
jsem na střední umělecké škole a normální dějepis vůbec nemáme. Máme dějiny výtvarné kultury, kde s námi učitel minutý rok prosvištěl umění od pravěku do baroka a teď nejspíš pojedeme všechno znovu. Cokoli o novější historii, která se netýče umění, se buď naučím v češtině, protože češtinářka probírá i dějiny, nebo si zjišťuji věci sám...
@n1k0lnikol16 күн бұрын
Jsem v poslenim rocniku na vyberovem gymnaziu, dejepis nam konci ve tretaku a ani jsme nestihli dodelat druhou svetovou valku. Cloveku s vseobecnym prehledem tohle dojde, bohuzel ne kazdy se zajima o svet kolem nej a pak jsou lidi prekvapeni, ze neco takoveho vubec je. Je to smutny a po tom vsem, co jsme tu s touhle tematikou na internetu meli, rozhodne bych byla rada za uplne prekopani osnov. Doufam, ze se tohle video dostane k lidem, kteri o tom moc nevi, a treba je to prinuti si neco pozjistovat
@CzechReptiles15 күн бұрын
Když mi to zaplatí, daji ni prachy navic tak jedu taky :D Co mi je do nejakejch lidí, režimu atd. Pokud mužu jet do přirody v čině a ještě dostanu zaplaceno, tak at si likvidují menšiny nebo klidně valči s Taiwanem :D To mi je upkně jedno. Dokud nevybíjí určity druhy zvířat tak je mi to úplně jedno. Stejně je lidí hodně a brzo se navzajem pozabijime :/
@hanickq15 күн бұрын
24:16 na základce jsme v dějepise skončili 2sv jelikož za učitele jsme měli bývalého komunistu a ten se ani nesnažil něco z totáče vysvětlovat. naopak na střední jsme měli super učitelku literatury, se kterou jsme celej čtvrťák se bavili o nástupu komunismu, padesátých let, normalizaci, jezdili jsme na různý semináře po ČR, kde jsme tu celou dobu rozebírali, psali jsme eseje a úvahy a bylo to úplně o něčem jiným, než v dějepisu. bohužel jsme to brali jen z té stránky literatury (abychom to měli k maturitě), takže na nic jiného nezbyl čas :>
@TheMarijeli19997 күн бұрын
Jsem vystudovaná učitelka dějepisu a osnovy už dávno nekončí druhou světovou válkou. Dějepis by se měl závazně probírat cca do devadesátek. Obecně dneska je systém nastavený hodně svobodně a je více méně na vedení školy a učiteli, jak bude dějepis vypadat a kam až se dojde. Každopádně skončit druhou světovou je v rozporu se závaznými dokumenty, kterými se škola musí řídit. Jaká je potom realita, to je otázka, ale ofiko je to nastavený takhle 😌
@Hubisek123413 күн бұрын
Já jsem měla dějepisářky starý brécy a končili jsme hitlerem s výmluvami, že nestíháme a že za to můžeme my, že jsme pomalí. K socialismus jsem se dostala až díky češtinářce na střední, která nás učila i historické okolnosti a socialismus apod jsme probírali do detailu
@PavelNemrava17 күн бұрын
skvělé vidět dlouhý formát zpátky
@wex083016 күн бұрын
Jsem na gymplu a máme už starší učitelku brzy pujde do duchodu a budeme asi posledni rocnik ktery oduci sice dava prepadaky ale moc nehroti data ale spise zaminky priciny proc se co delo a snazi se starovek a pravek co nejrxchleji probrat abychom stihli neco z modernich dejin, 10/10 ucitelka
@katerinaduskova1216 күн бұрын
A vždyť To o čem mluvíte cca od 15 min není nic nového. Je jen vidět, ze Honza a spol jsou úplně mimo a chybí jim snad i základka😂. Jsem rada, ze jsem měla super učitelku na dějepis ruku v ruce s češtinou a literaturou 😂, protože tohle je tragédie …. Nebo tak něco 😂👏
@petamikulicova927416 күн бұрын
S výukou dějepisu na školách je to hodně špatný, na gymplu jsme se učili celý měsíce o Egyptu a Mezopotámii a okay je to zajímavý a dobrý vědět, aleee k moderním dějinám jsme se dostali v půlce devítky. Jo učili jsme se, že byl nějaký Hitler a Stalin a vyhlazování Židů, ale tím se vesměs končilo a když jsem nastoupila střední, tak se zase začínalo od pravěku a tam jsme se dál jak do první republiky ani nedostali. Nedává to smysl, vědět i ty nejtitěrnější detaily o něčem, co se dělo před tisíci lety a o věcech, který se děly defakto v dětství mé babičky, vědět jenom povrchové informace.
@karollka376616 күн бұрын
Já Vám děkuji za dofouknutí tohohle průseru, pokud děti jako on neví co je propaganda, neví co se děje ve světě a klidně prodají svůj xicht za par korun 🤮🤮 Tak tu s Bimbišem za krkem máme celkem lokální problém!! Ten je sice zatím u populismu, ale tak víš jak…😅 nemusíme si to tu dosrat úplně jako naši sousedi..
@cesky_trap16 күн бұрын
Jsem na gymplu a tuhle problematiku jsme probírali v informatice, učili jsme se o tom jak ověřovat informace, propagandistické weby atd. ale bohužel se o tomhle většinou ve školách nemluví vůbec
@anmari916 күн бұрын
Bohužel vnímám jako velký problém u dějepisářu nedostatečnou nevzdělanost. Vždycky jsme dějepis, dějiny, historii milovala a mám to vystudované. Pak když si zpětně vezmu co jsme se učila na základní a střední škole je těžce ořezané, kolikrát i se špatnými informacemi. Někdy mi přijde, že učitelé neměli ani snahu si nastudovat odbornou literaturu a učí děti nesmysly 😢
@awfulchrissy434016 күн бұрын
Jakožto studentka Gymnázia potvrzuji že to co nás učí je stále přesně jak říkal Tomáš, k těm nejdůležitějším věcem se prakticky nedostaneme, jsem ve druháku a stále probíráme starověký Řím. Osnova je strašná
@a.leksova293516 күн бұрын
Ty kokos! Meon❤ Teď už mi nic nechybí!😂
@j4n3z17 күн бұрын
Laowhy86 je fajn. Ještě dobře o Číně referuje Serpentza, který se podle mě víc zaměřuje a snaží se rozvrátit právě tu dokonalou fasádu čínského režimu tím, že sosá a ukazuje videa přímo z jejich soc. sítí a dává jim širší kontext.
@pavelvodnar320616 күн бұрын
Serpentza měl dobrá hlavně stará videa
@janpelech298517 күн бұрын
Nice video 💙💙💙
@bombardamaxima212716 күн бұрын
Zanechávám komentář pro Mr. Algoritma. Zajímavý video👍
@barborabelinova826216 күн бұрын
Jako upřímně já nevim. Funguje tohle na někoho? To tomu REÁLNĚ někdo věří? To jsme se ani z NAŠÍ vlastní historie nic nenaučili?!
@dr.angerous16 күн бұрын
Jsi na reakčních sračkách kde jsou jen idioti včetně toho co je obsah... Tady inteligenci fakt nenajdete
@petrmatejka494515 күн бұрын
Pořád jsou lidi co si myslí, že je Země kulatá, takže někdo určitě
Ono to často není o učitelích ve škole, ale o všeobecném přehledu, které současné generaci ve velkém chybí (nicméně učím na odborné škole, tak mám už možná zkreslený pohled). My učitelé se můžeme v hodinách rozkrájet, ale žáky stejně nejvíc zajímá, kdy končíme a jestli si můžou nabít v hodině telefon. Takže otázkou je, jestli kdyby ta výuka dějepisu byla jiná, byl by v těch znalostech takový rozdíl... Koncept "osnov", o kterých mluvíte, už je zrušen. Nyní existují tzv. školní vzdělávací plány (ŠVP), které vytváří pedagogové školy a následně schvaluje ředitel školy Ty vychází ze státních rámcových vzdělávacích programů (RVP). RVP stanovuje zejména konkrétní cíle výuky, např: "Žák zařadí časově a prostorově hlavní archeologické kultury pravěku." Teoreticky vzato tedy učitelé mají větší volnost - hlavně musí splnit cíle, ale jakým způsobem toho dosáhnou, do jakých detailů budou pronikat, si určují sami. Prakticky ale záleží na požadavcích nadřízených - tedy vedení školy - plus často hraje roli nátlak kolegů (např. musíš používat tuhle učebnici, tohle probírat tak a tohle onak) 😬
@psychoprincezna2317 күн бұрын
Ještě bych podotkl, ze Jaromír Jagr dělal podobné věci. Taky se hodně kamaradickoval s Číňany 🤌
@natalieb68406 күн бұрын
Dejepis me nikdy nebavil, ale doted opravdu nechapu, proc jsme se museli ucit, kolik manzelek mel kazdy kral a podobny hovna a poradne jsme se nedostali k sametove revoluci. Misto toho, abychom tomu treba venovali dalsi rok, nam dejak ve ctvrtaku zrusili a misto toho jsme se ucili kvantovou a jadernou fyziku, kterou apparently vyuzijem vic (?)
@saruse535016 күн бұрын
Opravdu skvělý film na toto téma je dokumentární film V paprscích slunce (je to teda o Severní Koreji), kde je opravdu hodně vidět ta propaganda v kontrastu s tím, jak to doopravdy je.
@zuzakotrbova16 күн бұрын
čus, super video, jen skrz to přemýšlíme, jak to máte, když spolu točíte videa z nákupu s produkty z Temu, který chápu, že jsou nějak nárazový a populární, ale právě víme, že temu není úplně okej(shein, který kritizujete vs. temu nebude takovej rozdíl, co si budem). (plus víme, že s temu nemáte spolupráci, takže o to spíš nás to zajímá)
@vkpribramb12316 күн бұрын
Ještě k tomu rozhovoru, rozhodně souhlasím s tím že to neni v pohodě. Ale v mém případě bych se klidně bál toho, že by to nemuselo dopadnout dobře kdybych jim nevyhověl v jejich plánu… třeba právě kvůli těm zmizením lidí atd… Zároveň mi to připadá taky jako forma poděkování za to že se mi dostala možnost tohle zažít. Neni to určitě dobrá forma poděkování, ale já si myslím, že bych byl v rozpacích a ve strachu klidně o můj život😅
@birdybird981916 күн бұрын
Já si pamatuju, že komunismus se v dějepise probíral, i když ne v míře, jaké by si zasloužil. Ale byl jsem pod učitelem, co stvořil několikero vítězů celostátních dějepisných Olympiád. Takže těžko srovnávat.
@zdenkatereziespringlova395214 күн бұрын
Jen pro upřesnění - propagandistický film z Terezína byl nahrán pod trestem. Doporučuji navštívit Terezín s průvodcem. Aby zas někdo neměl pocit, že to tam bylo supr čupr.
@romanfiala223517 күн бұрын
kritické myšlení lidí celkově je dost špatný
@JATOASIUPLNENEFILUJU16 күн бұрын
Přesně a proto je Mezopotámie mezi řekami Eufrat a Tigris 🤣🤣🤣
@bunken394816 күн бұрын
K tomu vzdělávání ve školách můžu říct jen jedno. Na základní škole jsme se o válce zmínily jenom okrajově v osmé třídě. V devítce začal covid a bylo nám řečeno, že to probereme na střední škole. Na střední škole jsme sice dějepis měli, ale tím že jsem studovala pedagogickou školu, tak jsme měla dějepis první dva roky během covidu a jediné co jsem se učila byly dějiny výtvarné výchovy. Takže kdybych se o to nezajímala sama, tak upřímně můžu říct, že bych nic nevěděla. Vzdělání, ohledně toho co se děje v Číně a celkově ve světě vůbec neproběhlo vůbec žádné. Sama za sebe můžu říct, že kdybych neposlouchala kpop, cpop..... tak bych ohledně toho nic nevěděla. Díky tomu jsem se o tu problematiku začala zajímat. Vím, že neznalost není omluva, ale když k tomu nikdo děti nevede, jak už ve škole nebo doma, tak se nic nezmění. Jinak úžasné video jako vždy.😄
@ShepardCZ16 күн бұрын
26:50 Band of Brothers moc ne, tam páchají běžně zvěrstva typu masakrování zajatců. To je podobné, jako produkce o Vietnamu, která Američany vykresluje jako ty zlé (což není pravda v celkovém měřítku, ale zvěrstev tam spáchali až moc).
@luci.stehlikova2817 күн бұрын
Konečně 😅🫨🥳
@will216612 күн бұрын
super videjko
@londonA39317 күн бұрын
Trošku mě zamrzelo, že jste do konverzace nezahrnuli i Palestinu, když jste zmínili tolik dalších států, i když v důsledku chápu proč. I tak to chci zmínit. U nás na škole byla moderní historie podle mě nedostatečná, o věcech po 2. světové válce jsme si toho moc neřekli a celé dvacáté století bylo spíš data a jména než motivace a pořádný vhled do věcí. Hodně věcí (a právě i tu propagandu) se teprve doučuju "za pochodu". Jinak máte moc hezké video, pěkně shrnuté a s dobře podanými příklady (například ta policejní propaganda).
@je4nett33316 күн бұрын
24:12 asi je to tim, ze jsem vysla gympl a tam je to uceni celkove jiny, ale dejepis u nas byl skvely. ucili jsme se prevazne do detailu moderni dejiny, bavili jsme se o tech tematech, diskutovali. a meli jsme i seminare zamerene na dejepis a pak na moderni historii, ale co tak vim, na ostatnich skolach to moc dobre neni
@Wolczo_01316 күн бұрын
24:11 ja chodím na gymnázium na Slovensku a celý druhý ročník sme mali tému 20. storočie, ale ľudia, čo chodia na odborné školy takéto vedomosti absolútne nemajú a hlavne tu v československu by bolo dobré sa na tému komunizmus vyjadrovať viac. Inak sa nemôžeme čudovať, že voľby dopadajú, tak ako dopadajú.
@lenkadlabajova775517 күн бұрын
"Mimochodem Vole" ....Vole...vole😀
@PhotoGraphees16 күн бұрын
40:00 pozor kreditový systém ve většině Číny nefunguje a nikdy nefungoval doporučuju video od kanálu Segment na toto téma. Nechápu jak mu to nemohlo dojít že se ho snaží zneužít.
@watcher506817 күн бұрын
Promiň Tome, ale já z tebe vážně nemůžu, v dobrým slova smyslu ale😂 Tentokrát jsi tohle video vedl zkrátka ty..lvl up ❤ S tebou se jenom kamarádit, tak mám hnedka vyšší IQ 😊😂
@sophiec941317 күн бұрын
Záleží na učiteli, ale ikdyž naše učitelka na střední se snažila vzít i moderní dějiny tak na to stejně nezbyl čas, a většina třídy stejně nedávala pozor
@goodlovs-mm7fv16 күн бұрын
25:30 byl jsem na základce před 2-mi lety a nic se nezměnilo.. Příchodem na střední máme jen jednu hodinu dějaku a uz ji ani nebudeme mít.. (jsem na oboru)
@LoLWorstJunglerEU15 күн бұрын
Nejlepší čínská propaganda jdou takový ty "random" videa z bezpečnostních kamer, jak jsou v Číně hodní lidi a všichni si tam pomáhají
@HANCZ2316 күн бұрын
24:21 DOPORUČUJI DOKUMENTY jako: Příběh města slepých,Čínská kapitalistická revoluce
@Zula98116 күн бұрын
Neposlouchejte babky a dedky, moje babka říká, jak to bylo skvělé, jak byly skvělé potraviny, byty, práce
@marcelakralova588413 күн бұрын
Jsem rok 76 a nenáviděla jsem to a můj táta by se vrátil zpátky
@MichalaSchwangmeierova5 күн бұрын
Potrebuju merch totalita = totalne dobry!
@Alien-xl5nq16 күн бұрын
Radyho propagace je nejlepší xD
@jakubotevrel792116 күн бұрын
24:26 NE.. Jakožto student Gymnázia a člověk co se zajímá o enviromentální témata jsem měl dlouho pocit, že školní výuka je poměrně dost zastaralá a jedna z věcí, které řeším, je právě nedostatek ponaučení z historie.. zbytečná přehlcenost memorizace vlastně zastíní možnosti uvědomění se z minulosti... Řekl bych, že je v dnešní době důležitější tkz. "omáčka" než maso(letopočty)... Kdybych se o toto nezajímal od malička, tak o tom dodnes nevím prakticky nic.
@Adam-yv8mn17 күн бұрын
Rady hoď sem prosím odkaz na toho Američana co žil v Číně
@panrady17 күн бұрын
Máš to tam. Laowhy86
@b34n207 күн бұрын
40:33 black mirror nosedive relativně vystihuje situaci ikdyž myšleenka je maličko jiná
@ellenblanc118 күн бұрын
My jsme musim říct probírali moderní dějiny podrobně (na gymnáziu) a teď je mi 33, tak nevim, jestli je to dnešní dobou nebo to záleží na škole/učiteli
@lydiebeaverhausen848716 күн бұрын
I kdybych si připustila možnost, že je ten člověk fakt takový dement, že doopravdy nepochopil, v čem jede, v momentě, kdy mu to někdo vysvětlí, se fakt nemůže bránit slovy: "Já jsem si ale nevzal peníze za to, že jsem říkal, jak je Čína úžasná." a "Já jsem si to zjišťoval a oni mi řekli, že to není nic pro vládu." (nebo něco v tomhle smyslu říkal u Lukefryho) V tu chvíli už je to jenom nebetyčný ignoranství.
@alicesumberova725416 күн бұрын
Ale on sám říkal, že nikde neřekl, že je Čína úžasná, nebo jo? 😮
@DervoliusCDXX17 күн бұрын
Klobouk dolů hoši, kvalita, délka a smysluplnost.
@jasskira45915 күн бұрын
Je to cele špatně... hotovy Rimro svět....
@FilasCZE14 күн бұрын
Já nevím borci, je mi 22 za chvíli 23 a tohle mi přijde jako naprostá samozřejmost chápat a to jsem školu fakt nenáviděl, to je prostě jen tiktok skibidi brain rot😂
@marcelakralova588413 күн бұрын
❤
@martinjaros754716 күн бұрын
muž ktery překazel a vlny dva filmove dokumenty co doporučuji a tématicky navazuji jsou poutavy a naučny na znalost co tu chybi u mladých
@RdfDf-z8h14 күн бұрын
Snad taky budu bílá opička.
@nvm443515 күн бұрын
my jsme mely na zakladnce skvelyho ucitele na dejak kterymu bylo asi50 ale probiraly jsem veci asi do roku 2010
@monikamolnarovaaa16 күн бұрын
Něco málo, abys nemusel natáčet čínskou propagandu… Bys mohl být až moc „totálně super”
@sonaforgacova786916 күн бұрын
To neříkal ten Pepa. To voni říkali že ne. Ja nevim, kdo to byl ... au
@ondrejpokorny433716 күн бұрын
Podívejte se na Lukeferyho ten to zpracoval velmi dobře. Tento špekounek se chce jen přiživit.
@darilin-en16 күн бұрын
Kde je moj cinsky sponzor THOUGH ? John Xina Zhao build do lolka im nestaci ?
@cpinka458013 күн бұрын
Kdyby se 2x neučil pravěk (základka a začátek střední), tak by se do osnov podle mě ty novodobé dějiny klidně vešly. To by ale chtělo systémovou změnu a do toho se nikomu nechce...
@_Baruru_17 күн бұрын
Rady už má vlastní ochočený boty? :D
@panrady17 күн бұрын
Ne :(
@_Baruru_17 күн бұрын
@panrady Možná to byl dárek z Číny :D
@vitekpribyla417914 күн бұрын
cau spuer video ale nemuzu najit to video o ujgurech
@zasuvkazasuvkovic49816 күн бұрын
Těším se na dobu, kdy čeští jůtuběři narození po roce 1995 prozřou a začnou se zajímat o obě strany stejně. Jak východ, tak i západ. Zkusili se někdy čeští jůtuběři a sociální influenceři podívat třeba na Registr smluv či Hlídač státu a nebo do výročních zpráv různých thinktanků, neziskovek a zapsaných spolků? Možná by byli velmi nemile překvapeni ze zjištění, které ambasády posílají peníze na různé přednášky, koncerty, festivaly, zájmové spolky v ČR a jaké aktivity se díky těmto financím dějí. A co teprve, kdyby se zajímali o to kolik miliard korun ročně pošle česká vláda na podporu neziskového sektoru či přímo do zahraničí.
@akula_aa17 күн бұрын
Přijde mi, že Tomášovo stěžování si na obsah dějepisu už je dost neaktuální, posunulo se to. V tuhle chvíli je vlastně jen na učiteli, aby rozhodnul, v jakém pořadí a jak bude látku probírat, takže může vesele začít klidně od 20. století. Jasně, musí mít touhu inovovat, ale naše školství je celkově plné dost inspirativních lidí a hodně taky dokáže zajistit tlak vedení školy. Ta cesta tu prostě je.
@zaniceny_cimrmanolog17 күн бұрын
Je aktuální - bohužel dosti. Existuje řada výjimek, ale je jich pořád málo. Poměrně nedávno se mi stalo, že jedna žačka měla prezentaci na téma fašismus (jedničkářka) a doslova řekla, že to je dobrá myšlenka, jen kdyby s tím lidé souhlasili. Většinu lidí to vůbec nerozhodilo. To měla jedničku z dějepisu. A bohužel to jest jen jeden příklad za mnohé. Přestože existuje řadu učitelů, co to mění, je jich pořád málo...