RECENZE (Ondra): Na křídlech

  Рет қаралды 18,222

Deskofobie

Deskofobie

Күн бұрын

Пікірлер: 21
@ManeeKDaneeK
@ManeeKDaneeK 5 жыл бұрын
To je snad první recenze, která vypíchla tolik negativ! Paráda! 😉 Všichni jiní to vychvalují do nebes, ale já nevěřím na dokonalou hru. Takže za mě velká pochvala Ondro! Každý, ať si pak posoudí sám, jestli mu ty negativa vadí nebo ne. Mě třeba ne a taky jí mám už doma 😊
@ondraciganek4565
@ondraciganek4565 5 жыл бұрын
Já ji mám též rád a v klubu patří v současné době k nejhranějším. Pár problémů jsem na ni, ale našel a tak jsem je říct musel. Kdybych o nich pomlčel, tak za mě není recenze úplná.
@brodizajn
@brodizajn 5 жыл бұрын
Dik za recenziu. Akurat nemam po 10 hrách pocit, že by vajcia boli ultimátna stratégia, veľakrát sme na konci hry hrali vtáky za veľa bodov. Nepreviazanosť mi vôbec nevadí, lebo ten dobrý pocit z engine buildingu to prehlušuje ;).
@AndrejPius
@AndrejPius 5 жыл бұрын
Podporujem deskofobiu aspon takto ♥
@frantisekkoudelka5651
@frantisekkoudelka5651 5 жыл бұрын
Já v tom to téma cítím, pár příkladů - Pták A je v reálu dravec, tak ve hře umožňuje chytit jiného (většinou menšího) ptáka - Pták B si v reálu syslí zásoby na zimu, takže ve hře umožňuje skladovat zrní na kartě - Pták C je v reálu malý dravec, ve hře může (ale taky nemusí) chytit myš - Kukačka snáší vejce, když ho snáší jiný pták - Lovec ryb umí vyluxovat krmítko od všech žetonů ryb - Někteří ptáci vytváří hejna, takže ve hře shromažďují další karty ...
@ondraciganek4565
@ondraciganek4565 5 жыл бұрын
Když tam to téma vidíš a působí na tebe tak fajn, hru si užiješ ještě víc. Já ho tam bohužel nevidím a několik mechanik na mě působí vyloženě rušivě. Je pravda, že ptáci tématičtí jsou a pravděpodobně se herně chovají obdobně jako ve skutečnosti, tím ale tematičnost hasne. Ostatní mechaniky mi nesedí: Jak ornitolog zajistí, že začnou ptáci v lese něco dělat když jim jde do zverimexu pro zrní a červy? Jak to, že si za zahození karty může vzít např obilí? To zahozeného ptáka rozemele do granulí? Krmítko je moc fajn komponent a ptáci jsou určitě šťastní, když jim z něj ošetřovatel bere potravu :-) (nechtěli by jídlo spíš do krmítka dostat?) Ok beru že ošetřovatel svou péčí o ptactvo nějak může zapříčinit snůšku a asi si umím i představit že díky většího množství potravy snesou i víc vajec. Jak ale vyprovokuje vodní ptactvo k činnosti při shánění nových druhů už zas nevím. Nejvíc pro mě vše doráží to, že se pták krmí jen při narození a hlavně, že se může zrodit z vejce jiného druhu (v případě pozdějšího sloupce dokonce z vajec dvou druhů naráz). Nechápejte mě špatně, já mám tu hru fakt rád, většinu mechanických rozhodnutí chápu a dávají z herního hlediska smysl. Téma tam ale za mě není a jako celek nefunguje, a nezachraňuje ani fakt že karty ptáků jsou provedeny přesně a daný druh svým efektem vystihují.
@frantisekkoudelka5651
@frantisekkoudelka5651 5 жыл бұрын
@@ondraciganek4565 Úplně v pohodě. Je pravda, že jsem to nikdy nebral z pohledu ornitologa a jeho voliér (což bych podle krabice asi měl). Pak by platily tvé výtky. Já to bral tak, že si ptáci poletují po lese, louce a u vody a pak mi to dává větší smysl. Takže jsem si vlastně špatně přečetl zadání a vydělal na tom.😁
@antoninzika8205
@antoninzika8205 5 жыл бұрын
Super, na tohle video jsem přesně čekal :)
@michaljanak3400
@michaljanak3400 5 жыл бұрын
Velmi pěkná recenze. Díky
@AndrejPius
@AndrejPius 5 жыл бұрын
Tak isto nesuhlasim s netematickostou, na to ze je to euro tak jednotlive druhy vtakou su krasne previazane mechanikami ako to tu : Frantisek Koudelka pekne popisal. Su ovela suchsie euro hry na temu ako Na kridlach. K ultimatnej strategii vajcia, ano vajcia sa casto v poslednom tahu posledneho kola hraju, ale to musis mat dostatocny pocet kariet v danom biotope a hlavne s dobrymi efektami, aby sa to oplatilo. Navyse treba mat na vajcia miesto. Ale casto krat pokial mas v inom biotope lepsie karty ktoreho zahranie ti prinesie viac bodov. Nehovoriac o vylozeni karty vtaka za 9bodov na ktoreho mas suroviny. Co tam po nejakch vajciach za priemerne 3-4 body :). Dva tahy: zahram vajcia a ziskam priemerne 6-8bodov (podla poctu kariet v biotope pole), alebo vezmem suroviny a vylozim vtaka za 9-8 bodov a ten vtak mi da este okamzitu akciu vylozit dalsieho vtaka za x-y bodov alebo nebodaj dobrat si kartu tajneho ukolu? Kazda hra je ina a moznosti je vela, a preto moc nesuhlasim s ultimatnou vajcovou stratégiou :). Nahrane mam dost, asi ako kazdy, koho hra bavi. Dalsia vec v rozsireni sa budu davat v taky na lezeto, kde zaberu az dve miesta a hra sa pohne opat niekam inam. Ano v uplnom poslednom tahu v hre, pokial nevies vylozit dost bodoveho vtaka, neprinesu ti akcie v inych biotopoch viac ako 3-4 body, ti neostava nic ine ako znasanie vajec. Ale to uz plinie z hry samotnej. Raz som skusil vajcovu strategiu asi od polky partie, jednak som ku koncu nemal kam vajcia davat a jednak som tazko dostal na prdel vo vysledku ked protihrac mal kombinaciu vajec a silnych vtakov.
@menopriezvisko1381
@menopriezvisko1381 5 жыл бұрын
ako vysla hned som ju kupil. milujem ju...je nadherna. uz sa tesim na rozsirenie.
@PS3ojKar
@PS3ojKar 5 жыл бұрын
🔝🔝🔝
@AdamSpanel
@AdamSpanel 5 жыл бұрын
Dlouho jsem hrál blbě to, že jsem si myslel, že růžové karty se aktivují kolikrát chci za kolo (a tak jsem měl stejný problém se škálováním podle počtu hráčů jako ty), ale ve skutečnosti se při použití tapnou a odtapnu si je až ve svém dalším tahu, a začlo to dávat o něco větší smysl - nepřehlédl jsi náhodou taky tohle pravidlo?
@ondraciganek4565
@ondraciganek4565 5 жыл бұрын
Ne, vím že se spouští max jednou za kolo i tak, jsem ale kartu zakoupenou v prvním kole při hře dvou hráčů nespustil za celou partii vubec. A to se mi stalo bohužel opakovaně. Pokud je u stolu lidí více je i větší šance na spuštění. Pokud máš navíc těchto karet více rozdíl mezi partii dvou či více hráčů je značný.
@PetrSojnek
@PetrSojnek 5 жыл бұрын
Tak jo, tak ja si ji teda koupim no :D Jedna otazecka na kterou jsem narazil. Myslim ze nektere karty (pravdepodobne ukolu) maji ve svych podminkach veci jako "ptaci kteri maji ve jmene hlodavce". Coz muze byt trosku problem, protoze anglicke a ceske nazvoslovi ptaku se dost casto radikalne lisi. Je to nejak resene, nebo se to proste prelozilo a tak nejak se doufa ze to funguje tak jak ma?
@ManeeKDaneeK
@ManeeKDaneeK 5 жыл бұрын
Dle různých diskuzí se ty překlady dělaly precizně tak, aby nebyla narušena hratelnost. Takže ač se pták jmenuje anglicky jinak a český název obsahuje úplně jiná slova, procentuální zastoupení pro plnění úkolů by mělo být stejné.
@AdamSpanel
@AdamSpanel 5 жыл бұрын
Ve spolupráci (nebo spíš se svolením) Stonemaier games se úkoly poupravily pro český překlad.
@PetrSojnek
@PetrSojnek 5 жыл бұрын
@@ManeeKDaneeK Aha diky, je hezke kdyz vydavatel mysli na lokalizaci trosku dale nez jenom jako preklad.
@Houp29
@Houp29 5 жыл бұрын
Asi upřesním. Procentuální zastoupení ptáků není stejné. Jsou jasně dané druhy ptáků a ty mají jasně dané české názvosloví. S čím, ale mohly něco dělat v Mindoku a též i udělali, tak změnily počet bodů za daný úkol v závislosti na počtu karet s danou vlasností. Tedy např. pokud by v originálu bylo 10 ptáků s barvou v názvu a v české verzi jen 5, tak bys v české verzi měl za daný úkol pravděpodobně dvojnásobek bodů. Za mě vyřešeno elegantně. -> Malý "problém" nastane s rozšířením, kde v originále přidaly karty, aby se jim poměry ptáků pro tyto úkoly nezměnily (aby třeba bylo i s rozšířením stále 18 procent ptáků s danou vlastností), s čím už Mindok nic moc nenadělá. (pokud vím, tak náhradní karty úkolů nechystají)
@marketatrnikova-sc8mk
@marketatrnikova-sc8mk Жыл бұрын
Vůbec jsem to nepochopila😅
@nikolzajacova2998
@nikolzajacova2998 3 жыл бұрын
Ber to prosím ode mě jako konstruktivní názor a ne hate. Mohl bys prosím vysvětlit, jak jsi to myslel s tou výrobní linkou, že se z vajíčka orla vylíhne labuť? Díky. V několika věcech s Tebou nesouhlasím. Není pravda, že na konci všichni valí vajca. To spíš dělají začínající hráči, kteří si nevytvořili nějaká dobrá komba. Zkušení hráči naopak taktiku kladení vajec nedělají. A také růžové karty, není pravda, že smutně zůstávají na stole. Sice v méně hráčích dostáváš méně výhod, ale na druhou stranu jsou to úžasné blokátory. Např. můj partner pořád opakuje taktiku podkládání karet, což jsem mu břehulí s růžovým pruhem zablokovala. Sice jsem nic nedostávala, ale jemu jsem znemožnila jeho taktiku :D Podkládání karet je asi nejsilnější strategie, pokud jí umíš, ale řeknu ti, že když jí někdo jede a má celý biotop vody z ní a ještě u toho přemýšlí, tak tah jednoho hráče trvá dlouho a neumím si představit to takhle hrát ve více lidech, takže s tím, že je Wingspan svižný nesouhlasím, zvlášť na konci, kde už si všichni propočítávají, jaký tah se jim vyplatí víc, pokud mají hodně karet v ruce a to vynásob 4... to je cokoli, jen ne svižné :D Neumíš si představit mojí radost z triumfu vyložení růžové karty, která podkládání zastavila a já při každém tahu přítele nemusela čekat deset minut :D
Deskofobie S06E23: Top10 her od MINDOKu
27:30
Deskofobie
Рет қаралды 21 М.
RECENZE (Petr): Root
25:57
Deskofobie
Рет қаралды 26 М.
Trick-or-Treating in a Rush. Part 2
00:37
Daniel LaBelle
Рет қаралды 38 МЛН
Human vs Jet Engine
00:19
MrBeast
Рет қаралды 190 МЛН
MAGIC TIME ​⁠@Whoispelagheya
00:28
MasomkaMagic
Рет қаралды 38 МЛН
Deskofobie S06E07: Top10 her, které vypráví příběh
43:25
Deskofobie
Рет қаралды 22 М.
Andromeda's Edge - Král je mrtev, ať žije král!
11:47
LET'S PLAY (Yedle): Wingspan
57:55
Deskofobie
Рет қаралды 13 М.
Kubrt vs Pán Prstenů: Karetní hra (1/3)
42:57
Deskofobie
Рет қаралды 20 М.
Hra v kocke - Dune Imperium (video návod)
27:40
Nithrania
Рет қаралды 6 М.
Deskofobie S04E02: Top10 českých her
36:34
Deskofobie
Рет қаралды 57 М.
Deskofobie S06E24: Top10 her od Blackfire
22:55
Deskofobie
Рет қаралды 17 М.
Trick-or-Treating in a Rush. Part 2
00:37
Daniel LaBelle
Рет қаралды 38 МЛН