I to są soczyste konkrety. Dziękujemy i prosimy o więcej. Pozdrawiam :)
@teresabukowska832611 ай бұрын
Świetny materiał, rewelacyjny, podzielam zdanie innych: najlepszy kanał o wiatrakach, profesjonalny, merytoryczny, inni mogą się uczyć!
@Piotr-we4xt23 күн бұрын
Super materiał w temacie turbin. Brawo, dziękuję
@kurczez11 ай бұрын
Cześć, daje łapkę w górę zanim zacznę oglądać bo zapowiada się najlepszy kanał o turbinach wiatrowych w Polsce :)
@oneferrdek334611 ай бұрын
Super kanał 😀👍 czekamy na kolejne testy
@SiBex_ovh11 ай бұрын
Same fakty, Dziękuje!
@DawidCiecierski11 ай бұрын
Panie Krzysztofie widzę że same smaczki się szykują, trzymam kciuki! Mam nadzieję jak słońce zacznie świecić będę mógł podrzucić sterownik EkoSprzętu też na testy porównawcze bo w materii (dobrego!) sterowania jest moim zdaniem jeszcze ogrom szlaku do przetarcia.
@StanisawKlaus3 ай бұрын
Super informacje, sama profeska aż miło posłuchać. Czekam z niecierpliwością na następny materiał. Pozdrawiam. 💪👍
@jakubkocik38411 ай бұрын
Uczciwe podejście do tematu :) a z tym dziś ciężko. Czekam na więcej i jak będę w Polsce chętnie skorzystam z możliwości szkolenia. Pozdrowienia
@lukaspulut316211 ай бұрын
Wiatraki to przyszłość Myślę w przyszłości założyć kilka takich wiatraków
@AErKart8 ай бұрын
a panele fotowoltaiczne aby nie lepsze
@husc777511 ай бұрын
Dobra robota oby tak dalej.
@bogdankushlyk11 ай бұрын
very good video! thanks! waiting desperately to see your video on FT-2000L (3.2m dia), as I wish to compare it to my experience with my FT-1000L (2.5m dia).
@OZE4HOME11 ай бұрын
Bardzo ciekawy materiał. Pozdrawiam z sąsiedztwa :)
@wiatrakownia11 ай бұрын
😀
@bialy100k11 ай бұрын
Ja tylko powiem, że z rocznych pomiarów wiatru (gdzie średnia na mapach to było 6 m/s była dla wysokości 10m) realnie 6.5m nad ziemią miałem średni wiatr 3.9 m/s - co odpowiada przeliczeniowo około 5m/s dla 10m. Ta niższa prędkość to wynik szorstkości terenu na poziomie k=2.2-2.5. "Wyciąganie" masztu w górę dramatycznie zmienia uzyski, tak samo, jak stawianie go "w otwartym polu" - jak u autora. Byłbym bardzo ciekaw wyników nieco większej turbiny (3-4m) z charakterystyką maksymalnego Cp przeniesioną "w dół" (to jest realizowalne innym, bardziej płaskim kątem natarcia łopat niż tych dla bardzo szybkich wiatrów - przy nich pojawi się przeciągnięcie /stall/ i automatyczne ratowanie turbiny przed nadmiarem mocy) - czyli mniejsza maksymalna produkcja, więcej w niskim zakresach wiatrów. Zwrócę uwagę, że mimo iż mieszkam ~20km od Oceanu Atlantyckiego, to z realnych rocznych pomiarów wynika iż wiatrów ponad 12m/s mam JEDYNIE około 110 godzin w roku. Stąd prosty wniosek - że prawdopodobnie tej produkcji ponad 12 m/s nie skonsumuję efektywnie. Dużo ciekawsze użytkowo są wiatry z zakresu 3.5-10 m bo jest ich dużo, dużo więcej ( u mnie 80% czasu to wiatry poniżej 5.8m/s) - łatwiej "zagospodarować" energię. A czytelników zainteresowanych tematem namawiam do zakupu wiatromierza z rejestracją danych - lub wrzucaniem ich do chmury z której potem można pobrać szczegółowe dane.
@alchemik-7911 ай бұрын
Elegancka prezentacja danych. Byłoby dobrze posłuchać o tych wszystkich sterownikach oraz rodzajach masztów (plus gdzie to kupić). Pozdrawiam!
@bartowl11 ай бұрын
Mistrz!
@monikakurzawinska88668 ай бұрын
Super! Właśnie składam moja iste 2000i 5skrzydlową. Jaki do niej sterownik???? Proszę pomóżcie 😅
@andrzejgorczak306113 күн бұрын
Serdeczne gratulacje - jest to najlepszy merytoryczny kanał o turbinach wiatrowych. Proszę o informację gdzie mogę zakupić turbiny Ista Breze 700 i 2000 z fakturą VAT oraz gwarancją . Kiedy planuje Pan warsztaty dotyczące małych turbin wiatrowych ?
@wiatrakownia12 күн бұрын
Dziękuję🙂. Najtaniej będzie na portalach ebuy, allegro etc - ale to raczej bez faktury VAT. Jeżeli potrzebny zakup turbiny od polskiej firmy z faktura VAT proszę o maila.
@mikoaj440411 ай бұрын
Wie Pan ile takie łopaty wytrzymają bez dodatkowej konserwacji, tak samo łożyska i inne elementy, które się naturalnie zużywają? Panele, gdy dobrze podłączymy i przymocujemy praktycznie można przez 10-15 lat używać bez ingerencji
@AErKart8 ай бұрын
Nie jest prawdą, że panele można używać bez ingerencji *tylko* 10-15 lat. Ponieważ wydajność mocy paneli spada srednio *tylko* 1 do 2% rocznie. Czyli można ich spokojnie używać, aż 25 lat. Panele szybko tanieją. Do tego czasu gdy zużyje się w 50% stanieją tak bardzo, że ich wymiana będzie formalnością.
@SzymixMKKolejowy11 ай бұрын
Widzialem na pana farmie poniwaz jestem w lebie ze te insta breeze sie kreca szybko a ta m6 ledwo co. Wgl ladne warunki tam turbinki maja na produkcje. Pozdrawiam
@zbigniewgawowski30007 ай бұрын
Witam a gdzie można kupić taką turbinę i resztę gadzetów do niej żeby to latało dobrze
@krzysztofmroczek269927 күн бұрын
Co to znaczy instalacja ongridowa co Pan mówi przy omawianiu inwertera SAN 2000 + turbina ustal 2000 )
@wiatrakownia27 күн бұрын
On-grid - instalacja podłączona do zewnętrznej sieci energetycznej, off-grid - wyspowa, nie podłączona do sieci energetycznej, ale może być podłączona/wykorzystana na potrzeby lokalnej/domowej sieci domowej.
@polskieconstructiontime6 ай бұрын
pracują bez hamulca? nie rozwali się koło wiatrowe?
@OnlyOFFGRID11 ай бұрын
Czekam na test chińskiej 2kw. 2,88 czy 3,2?
@wiatrakownia11 ай бұрын
3.2
@leszekkaminski572511 ай бұрын
Gdzie mozna kupic w tej cenie taka turbinę?
@uosiumen11 ай бұрын
Dobry wieczór! Mam budynek we Wrocławiu, trzykondygnacyjny, z dachem wymaksowanym panelami PV, łącznie 39kWp. Chodzi mi po głowie wsadzenie turbin wiatrowych w przestrzenie między panelami celem dywersyfikacji źródeł energii, żeby zmniejszyć import energii z sieci elektrycznej. W niedalekiej przyszłości zbierałbym to do magazynu energii 75kWh. Czy w takich warunkach jest sens instalowania turbin wiatrowych na dachu?
@ukasztylkowski777611 ай бұрын
Na budynku nie ma laminarnego przepływu powietrza
@adamkluska35611 ай бұрын
@@ukasztylkowski7776piszesz bzdury bez związku. Autor postu powinien kupić stacje pogody i sprawdzić ile ma wiatru i jakie prędkości. Tylko to powie czy warto montować wiatrak
@wiatrakownia11 ай бұрын
Nie jestem zwolennikiem instalowania turbin na dachach budynków mieszkalnych. Stodoły, garaże, budynki produkcyjne ok.
@adamkluska35611 ай бұрын
@@wiatrakownia jeśli to jest jak u mnie kamienica to ma ściany 3x grubsze niż zwyczajny dom a komin jest grubości jak na cementowni. Tu bym się nie bał o ile były by warunki do tego.
@off-grid130711 ай бұрын
@@adamkluska356 Kolego, nie gniewaj się, ale to Ty piszesz bzdury. Najpierw trzeba zobaczyć czy się mieszka w rejonie kraju gdzie wieje odpowiednio często. Jest do tego mapa wiatrów w Polsce. To tak na początek zanim zaczniesz wydawać kasę. Po drugie turbina potrzebuje laminarnego przepływu powietrza a nie odbitego od ścian czy dachu budynku lub innych przeszkód terenowych. Kolejna sprawa, to hałas, drgania, możliwe uszkodzenia dachu, utrudniony serwis turbiny, wyładowania atmosferyczne. Żaden dach budynku mieszkalnego, czy komin nie jest projektowany do montażu turbiny wiatrowej. Radzę przemyśleć.
@arkadiuszfalkowski816811 ай бұрын
witam, jaka jest wysokość masztu i jakie fi rury dla Turbina Ista Breeze I-2000 pozdrawia
@wiatrakownia11 ай бұрын
Witam, takie dane są w opisie pod filmem
@voltsverige11 ай бұрын
co to znaczy połączenie kaskadowe? czy w takim przypadku nie jest potrzebny (rezystor,grzalka)?
@wiatrakownia11 ай бұрын
Rezystor/grzałka to jednostopniowa kaskada, która działa jak hamulec do dechy w samochodzie przy 100 km/h. Wielostopniowa kaskada obciążeń to łagodne/stopniowe naciskanie hamulca.
@off-grid130711 ай бұрын
Jestem 😊
@wiatrakownia11 ай бұрын
😀
@MAZZY13711 ай бұрын
Szukam firmy która zamontuje to i podepnie - właśnie jako uzupełnienie paneli. Możesz kogoś polecić?
@DawidCiecierski11 ай бұрын
Z tego co wiem Pan Krzysztof z Wiatrakowni, telefon jest w pierwszych klatkach filmu :-)
@grzegorzbukowinski266911 ай бұрын
Co to za inweter pod on grid? Ktos wie gdzie kupic?
@wiatrakownia11 ай бұрын
szukaj pod hasłem "wind turbine grid tie inverter" ale poczekaj na recenzję - nie wszystkie modele się sprawdzają
@arkadiuszpolaszewski848011 ай бұрын
Słyszałem, że nie mają odpowiednich certyfikatów żeby legalnie zgłosić go do przyłączenia do sieci @@wiatrakownia
@arkadiuszpolaszewski848011 ай бұрын
Słyszałem, że nie mają odpowiednich certyfikatów żeby legalnie zgłosić go do przyłączenia do sieci @@wiatrakownia
@wiatrakownia11 ай бұрын
@@arkadiuszpolaszewski8480 Zgadza się. Dlatego włączasz go do gniazdka na własne ryzyko.
@1sigi5mp11 ай бұрын
Cześć a gdzie kupić za takie pieniądze tą turbinę 😢
@krystiankoodziejek833911 ай бұрын
Ebay
@tementetementee71624 ай бұрын
Witam, czy jestem w stanie podlacyzc taka turbine do falownika hybrydowego deye 12kw ?
@wiatrakownia4 ай бұрын
Tak, ale turbina musi być wysokonapięciowa. Warto zamówić turbinę o napieciu 150 V, od producenta mają 220V - nie polecam. Między turbiną a falownikiem oczywiscie kontroler sterowania turbiny.
@tementetementee71624 ай бұрын
@@wiatrakownia a o napięciu 150V to nie za dużo jak na falowniku niskonapiexiowy ? Chciałbym go podlsczyc pod zlacze MMPT. Sterownik to taki jak do ladowania akumulatorów czy jakiś specjalny ? Podał byś nazwę jakiegoś sterownika ?
@SlawomirBaj27 күн бұрын
@@tementetementee7162Ten falownik nie jest niskonapięciowy, mppt ma 500V a dopuszczalne to nawet 800V, tylko bateria jest niskonapięciowa