Jeśli zabraknie takich ludzi jak Pan.... to koniec świata. Dziękuję.
@slawianskibarbarzynca18023 жыл бұрын
Dokładnie. Inaczej zginiemy w oparach absurdu i zakłamania.
@adamkromraj44813 жыл бұрын
Ale twojego świata.
@leszekandzel3 жыл бұрын
Premierę Jemesa Bonda wstrzymali na czas pandemii a Reduktor Szumu publikuje regularnie co dwa tygodnie. I ja to szanuję.
@NeeMroth3 жыл бұрын
To nie jest kanał filmowy tylko AUDIO....."kto ma uszy niechaj słucha"....
@wierzbinka913 жыл бұрын
Dawno nie było tak ciekawego odcinka, oby tak dalej 🤞
@rafarav17713 жыл бұрын
Dzień dobry. Chciałem się tylko przypomnieć w imieniu swoim i nie tylko, że czekamy na wzmacniacz marzeń. Dziekuje, pozdrawiam😁
@alan_s_7373 жыл бұрын
Na tym czarnym, po, tych przeróbkach powinna widnieć etykieta pt "RS Signature" w prawym górnym rogu, tak jak ma to miejsce w srebrnym xDDDDDD
@emilkumor27443 жыл бұрын
Bardzo ładna mądra konkluzja na koniec. Odcinek jak zwykle znakomity
@majofonez3 жыл бұрын
Znakomity odcinek-dzięki!
@soltyro Жыл бұрын
Udało mi się zdobyć pm6010ose ki & cd6000ose ki .Naprawde bardzo dobry wzmacniacz.Dziekuje panie Krzysztofie .
@viz123453 жыл бұрын
2:55 czarny wzmacniacz to i "brzmi ciemniej..."
@arkadiuszrogozinski27693 жыл бұрын
Bo te czarne dedykowany jest do heavy metalu.🤣
@MrSznajder953 жыл бұрын
@@arkadiuszrogozinski2769 Raczej do black metalu.
@sewerynandrulewicz13743 жыл бұрын
Nie mniej jednak do metalu:)
@19tomala803 жыл бұрын
Przypomniał mi się utwór Nocnego Kochanka "Czarna czerń" 🙂 🤘
@ditomek3 жыл бұрын
Czarny wzmacniacz to bym powiedział że do bluesa
@pankracy97753 жыл бұрын
Super odcinek. Bardzo dziękuję, że Pan jest tutaj na YT.
@dktr23 жыл бұрын
Ja bym nagrał równolegle oba wzmacniacze na komputerze, odwrócił w fazie jeden i zsumował oba sygnały, wtedy będzie doskonale słychać co się zmieniło.
@ukaszrutkowski83683 жыл бұрын
Zgrywanie sygnału z wyjść głośnikowych. To by było nie lada wyzwanie.
@mareczekmak3 жыл бұрын
@@ukaszrutkowski8368 Bo dzielniki rezystorowe wynajdą dopiero w 2055r. Oczywiście wzmacniacz należy obciążyć i chyba tu jest że tak powiem delikatny problem (rezystor vs zestaw głośnikowy).
@ukaszrutkowski83683 жыл бұрын
@@mareczekmak sam nie wiem. Niby dałoby się zgrać sygnał z terminali podłączonych do głośników ale, tak czy siak, trzeba by było obniżyć poziom sygnału. A w przypadku takich niuansów akustycznych to może je degradować. Jakoś nie bardzo to widzę. Ale, oczywiście, mogę się mylić.
@dktr23 жыл бұрын
@@ukaszrutkowski8368 Ale autor filmu już to zrobił testując programem RightMark Audio Analyzer
@Mikexception3 жыл бұрын
Ciekawy pomysł gdy chce się miec że tak powiem czarno na białym Niestety nie będzie sie miało. Nawet posiadając ten róznicowy wynik nie ma pewności bo to nie będzie względna różnica tylko bezwzględna (bez znaków +/- )co oznacza że widząc róznice nie będziemy wiedzieli który sygnał w roznicy był większy a ktory mniejszy Jedynie pozostanie dobra informacja tu gdzie wynik byłby zero który przy analogu tez jest tylko teorią. Wydaje mi się że "zwykłe zastosowanie" oscyloskopu dwustrumieniowego rozwiązuje problem bo wtedy mamy wartości realne
@jamrug34723 жыл бұрын
10:16 i w tym momencie poprosił bym osobę trzecią o wykonanie dla mnie ślepego testu. Sugestia to potężne narzędzie umysłu, możliwe że skoro pomiary są identyczne to różnica jest tylko w głowie.
@dasboot59033 жыл бұрын
Serdecznie dziekuje za ten odcinek. Dal mi on duzo do myslenia. Ale szczerze powiem, ze chociaz jestem elektronikiem z wyksztalcenia - to jednak starej daty i osobiscie juz balbym sie podjac samej reperacji czy nie daj Boze to modyfikacji takiego sprzetu audio. Moje doswiadczenie zatrzymalo sie w czasie po prostu. Tym bardziej autentycznie podziwiam takich odwaznych i doswiadczonych ludzi jak pan, ktorzy podejmuja takie rekawice i doskonale sie czuja w tym temacie, nie majac zadnych zahamowan czy obiekcji natury zwiazenej z praktyka i doswiadcznieniem. Jeszcze raz serdecznie dziekuje za ten odcinek, oraz zycze zdrowia i powodzenia. Pragne rowniez dodac, ze dzieki temu pana odcinkowi, to ja chyba jednak zdecyduje sie na kupno przenosnego miksera audio do produkcji video ... wlasnie firmy *MARANTZ PMD-706* !!!! :o) kzbin.info/www/bejne/ZqnNYqCPjNaKd7c
@kopczas3 жыл бұрын
Marantz 6010 to był mój pierwszy porządny wzmacniacz. Pomijając dźwięk, jest to moim zdaniem jeden z bardziej eleganckich wizualnie wzmacniaczy. W zasadzie wszystkie modele Marantza z tego okresu wyglądają fantastycznie.
@krzychum86613 жыл бұрын
Panie Krzysztofie brawa za odcinek wreszcie można mieć pogląd na różnice między wersjami KI są opinie że to marketing aż się prosi o felieton dla fanów Marantza i przegląd na które wersje serwjnych produkcji zwrócić uwagę.
@PiotrPilinko3 жыл бұрын
@@BartekEVH I to jeszcze testy najlepiej robić na kimś, kto nie jest świadomy kiedy który sprzęt zagrał.
@haystackdmilith3 жыл бұрын
Jest co oglądać i czego posłuchać. Strasznie zaniedbałem naukę elektroniki… Dzięki kanałowi chętnie wracam do tematu. Dzięki :)
@marcinmarcin22243 жыл бұрын
Mega test :) gratulacje udanej modyfikacji! 👍
@jacekolejnik97093 жыл бұрын
Ciekawy odcinek i porównanie wzmacniaczy. Jeśli ma się umiejętności, schematy i wiedzę to czasami nie warto przepłacać za dodatkowy napis na sprzęcie ,no chyba że woli się wygląd niż brzmienie. Każdy ma swoje widzimisię i trzeba to szanować , a sprzęt mamy taki na jaki nas stać i tyle. Pozdrawiam.
@adrianwojciechowski63083 жыл бұрын
Na jakich kolumnach pan testował wzmacniacz? Jak tam projekt wzmacniacza marzeń? Mamy na co liczyć? (kity)
@michas54633 жыл бұрын
Fajna modyfikacja 👍 dobrze ze się udało.
@andrzejharacz53113 жыл бұрын
Jak zwykle świetny pomysł i świetnie wykonanie.
@roberttumidalski47133 жыл бұрын
Dziekujemy i pozdrawiamy z Norymbergi.
@zodiak8653 жыл бұрын
Mój Pioneer już po dwu godzinach słuchania przekształca się z wersji podstawowej w wersję Lux : ) Odcinek jak zwykle Super . Dziękuje i Pozdrawiam
@janixinski75263 жыл бұрын
Zapewne doskonały piecyk, użytkuję Cambridge Audio a1 i kolumienki Technicsa i jestem zadowolony. Słyszę tylko na prawe ucho! W niczym to nie przeszkadza.
@rafaswiechowski65772 жыл бұрын
Witam ..Dzięki Panu wiedziałem czego szukać .Udało mi się kupić wersję Ki i naprawdę było warto śledzić portale aukcyjne. Wzmacniacz wprowadził mnie na inny wymiar dźwięku. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 😀
@ANKOphotography Жыл бұрын
Świetna analiza! chciałem kupić Yamahe AX-500 i teraz mam dylemat. Wersja Ki kusi, prostota zachęca a jednocześnie obawiam się jej jak zagra z moimi kolumnami ;) Pozdrawiam
@wlodasban4663 жыл бұрын
Tego mi brakowało. Mega fajny odcinek. Dobry pomysł Panie Krzysztofie. Prosimy o więcej!
@radioholicy3 жыл бұрын
Osobiście juz po latach starań i poszukiwań uważam, że dążenie do idealnego dźwięku za wszelką cenę nie ma większego sensu choć zapędy audiofilskie nie sa mi obce. Tu modyfikacja jest minimalna i nie droga wiec mozna się pokusić: )
@kszanek3 жыл бұрын
Super filmik, więcej takich :) Przypuszczam ze dużo jest takich sytuacji w systemach audio. Pozdrawiam
@Przem0843 жыл бұрын
I znowu super odcinek , bardzo ciekawy temat. Pozdrawiam.
@adamfeglerski98573 жыл бұрын
Świetny pomysł na odcinek i doskonała realizacja 👍😀
@alannadera88203 жыл бұрын
Zawsze, jak na tapet wzięty jest sprzęt Marantza, oglądam z wyjątkową ciekawością :) Bardzo lubię tę firmę, mam ich dwa wzmacniacze. Bardzo fajny odcinek. Swoją drogą mój główny wzmacniacz to Marantz PM94 i za jakiś czas będę chciał go oddać do serwisu na profilaktyczny przegląd, może byłby Pan zainteresowany, myślę że sprzęt jest na tyle ciekawy, że wyszedłby fajny odcinek.
@brekierbartek52943 жыл бұрын
Mistrzostwo Dziękuje w imieniu wszystkich RS
@adamdomanski80163 жыл бұрын
Niedawno miałem ten wzmacniacz, nie wiem dla mnie Kenwood KA 3300 brzmi zdecydowanie lepiej. W zasadzie w tym wzmacniaczu wymieniłem wszystkie elektrolity i go polubiłem. Co do opinii mogę się mylić ale to mój ulubiony wzmacniacz. Pozdrawiam Wszystkich
@Robertrrteam3 жыл бұрын
Ten odcinek, to jest świetny przykład na to, że idealne parametry wzmacniacza i obiecujące pomiary nie są żadnym gwarantem dobrego brzmienia. Subtelny sygnał audio jest na tyle wrażliwy na różne zmienne i warunki transmisji, że wymykają się one możliwością urządzeń pomiarowych, które nie są w stanie tych zależności, a przynajmniej wszystkich z nich wykazać. Zatem, jest to moim zdaniem kolejny argument przeciwko zadeklarowanym technokratom, którzy często z uporem twierdzą, że jeśli czegoś na wykresie nie widać, to nie można tego w żadnym wypadku usłyszeć, a jeśli mimo to słyszysz, to pewnością uległeś sugestii. Może stąd właśnie bierze się fenomen niektórych klasyków, które choć na papierze wyglądają czasem dość marnie, to w odbiorze uszami wzbudzają entuzjazm? Gdyby ktoś sugerował się tylko parametrami przy wyborze któregoś z tych wzmacniaczy, to powiedziałby zapewne, że cały ten znaczek "KI" to zwykły marketing i ściema dla zafiksowanych audiofilów, więc po co przepłacać, a jednak okazuje się, że tak nie jest ;)
@Ciekawosc3 жыл бұрын
Tak czysto teoretycznie: przedstawiony wykres 20-20000 MHz wykazal roznice (w materiale caly zakres zostal porownany "na oko"), tyle ze wyszlyby one dopiero po jego powiekszeniu (zwlaszcza przy nalozeniu wynikow jednego wzmacniacza na drugi w rozdzielczosci powiedzmy 1000 Hz i analizie pasma powyzej 10 000 Hz). W koncu obydwa wzmacniacze odtwarzaja dzwiek instrumentow, a ich glowna roznica polega na "rozdzielczosci", czyli zdolnosci do pokazania mikrodetali (ktorych na tak przedstawionych jak w materiale wykresach sila rzeczy nie zobaczymy). To co zobaczylismy, to mniej wiecej rowna charakterystyka na calym obszarze pasma audio i tyle.
@Mikexception3 жыл бұрын
Z tymi klasykami to sama prawda. Kupilem wzmaccniacz lampowy z 1963 roku z trafami wyjściowymi jak 2 paczki papierosów czyli marnie. Kupilem w stanie "grającym" ale jak, to nie chcę nawet pamiętać i po okazyjnej cenie bo sprzedwca z porozumiewawczym spojrzeniem wspomnial że chce miec SE Anoooo./... jasne że kazdy chce . Po uwaznym "wyprostowaniu" elektroniki moge sobie go przełączać z idalnym tranzystorowym którego przenoszenie zaczyna sie liniwo od 5 Hz. I z tymi trafami i ta samą korekcją fizjologiczna on robi dużo "większe" niskie niż ten bez transformatorów. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego ze tranzystorowy tnie "na styku" z końcówka bo tak dobrali mu impedancję wejściową końcówki i kondensatory sprzęgające i ma spadkek po korekcji fizjologicznej . Ja podłączyłem w to miejsce ten lampowy i nie ma tego spadku. A dane co do liniwości producent podał oczywiście bez tej korekcji
@marekmarek41463 жыл бұрын
Oczywiście zgoda, że absolutnie idealna konstrukcja nie musi subiektywnie się podobać. Również zgoda, że wiele konstrukcji z ostatnich stron gazet przeszło do historii za swoje brzmienie. Jednak wszystkie te niuanse brzmienia to są zjawiska fizyczne i dają się zmierzyć. To może być na przykład charakterystyka fazowa, zawartość parzystych harmonicznych, wspomniane przez RS wybrzmiewanie alikwot czy dobór elementów dyskretnych. W tańszych konstrukcjach pewnie nikt tego nie przelicza, ale i tak czasem przypadkiem wyjdzie fajne brzmienie. W bardziej przemyślanych konstrukcjach np. celowo nie osłabia się zanadto określonych parzystych harmonicznych, żeby brzmienie nabierało pożądanego charakteru.
@gtks143 жыл бұрын
Panie Krzysztofie pamiętam Pana odcinki z pomiarów kabli , wtedy sugerował się Pan tylko pomiarami , wystawiał Pan opinie na tej podstawie , osobiscie pamiętam wypowiedzi. Dzisiaj jeden i drugi wzmacniacz ma taki sam wykres I parametry , ale dziwnie inne brzmienie ;) Pozdrawiam
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
Nie porównujmy zmiany okablowania do zmian układowych we wzmacniaczu. Tutaj były wymieniane i usuwane elementy w torze audio a nawet były zmieniane ich wartości, co mogło wpłynąć np. na czas narastania sygnału lub poziom zniekształceń typu TIM, a te parametry nie były mierzone. Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora.
@marcinbobula3 жыл бұрын
muszę przyznać rację Panu gtks14. Kiedyś @ReduktorSzumu dałby się pociąć za to że, wyniki pomiarów są święte, a teraz usłyszał różnice w jakości dźwięku mimo identycznych wyników pomiarów. Szkoda, dojście do tego miejsca zajęło Panu tyle czasu, choć koniec końców cieszę sie że, @ReduktorSzumów jest na dobrej drodze :)
@Ciekawosc3 жыл бұрын
@@marcinbobula w sensie rzut oka na cale spektrum (20-20 000 Hz) pokazalo brak roznic w odtwarzaniu mikrodetali? To troche tak, jakby ogladac kopie i oryginal Panoramy Raclawickiej z 40 metrow i mowic, ze nie widac roznic...
@Mikexception3 жыл бұрын
@@Ciekawosc Mamy takie a nie inne sposoby mierzenia i tu jest slabość . Nie przypominają tego co robi nasze ucho. Bo nasze ucho jednocześnie analizuje całe spektrum a te "najdokładniejsze" analizatory czestotliwości po kolei analizują napięcia przy częstotliwościach bo... analiza Fouriera nic nie mowi o czasie . Z kolei inne potrafią zapisać wszystko na raz a potem przeanalizowac po kolei co już jest bliskie prawdy, ich dokladność jest może i dostateczna ale jest tak dużo przekształceń że nie ma zadnej gwarancji co się ogląda i jak to co widzimy przełożyć na to co słyszymy. I wreszcie jak krzywa syglału który dostarczyliśmy analizatorowi ma się do krzywej akustycznego kóre oddziałuje na prawe i lewe ucho ?
@Mikexception3 жыл бұрын
Tak z tego co słyszałem tylko o transformatorach to toroidalny ma mniejsze straty cieplne i spadki napięcia przy zmiennych obciążeniach. Poza tym mniej rozprasza pole wokół siebiea to też przekłada się na takie spadki. . Można liczyć że w maksymalnych obciążeniach jego użyteczny prąd będzie większy co może się przekładać na mniej zniekształceń przy dużych mocach i wyższych harmonicznych. Z kolei duze kondensatory mają troche zaniżone parametry przejściowe i podłączenie do nich mniejszych poprawia stabilność zasilania przy szybkich zmianach obciążenia co też ma miejsce przy wyższych harmonicznych Być może liczy sie też jakość kondensatora w środku Jeśli nie korzysta sie z mocy porównywalnej do znamionowej trafo to taka poprawa stabilności napięcia może nie mieć istotnego dla brzmienia znaczenia ale na pewno miała wpływ na ułamki procenta w danych wzmacniacza przy mocy znamionowej a to oczywiście ma wpływ na cenę i sprzedaż . Przy okazji pod rozwagę ludziom dociekliwym: prąd głosnika jest załączany przez styki przekaźników - to nie tylko w Maranzu bo wiele zabezpieznych od zwarć dobrych wzmacniczy realizuje to przez przekaźnik głosników To w kwestii złoceń i przekrojów terminali. głośnikowych i odcinków zbyt cienkich przewodów w środku kolumny.
@eRBartek3 жыл бұрын
W gruncie rzeczy, takie modyfikacje dają łatwe do przewidzenia efekty. Sama wymiana kondensatorów na identyczne ale innego producenta (Nichcon / Elna) daje sporą różnicę w brzmieniu, a przecież paramatery sprzętu zmienić się nie mogą bo wymienione elementy są identyczne. Daleki jestem od AudioVodoo i różnic pomiędzy kablami głośnikowymi, ale akurat takie modyfikacje warto wprowadzać.
@marekmarek41463 жыл бұрын
Każda różnica w brzmieniu ma swoje przełożenie na fizykę i matematykę. Parametry kondensatora to nie tylko pojemność i nazwa producenta. Nie spodziewałbym się, że zastosowanie identycznych kondensatorów (różnych producentów) wprowadza zmiany w brzmieniu.
@macnowak9333 жыл бұрын
@@marekmarek4146 W punkt panie Marku. Tez mi to bardzo nie pasuje.
@marekmarek41463 жыл бұрын
@Bartek eR to nie jest kwestia wiary, to są inżynierskie obliczenia. Jeżeli w zwrotnicy głośnikowej kondensator elektrolityczny zastąpimy np. MKP o tej samej pojemności i nawet tego samego producenta, to zmiany możemy oczekiwać. Ponieważ to są jednak zupełnie różne kondensatory.
@eRBartek3 жыл бұрын
@@marekmarek4146 w tym się w pelni zgodzę, ale nie mówimy tu o zmianie typu kondensatora.
@Mikexception3 жыл бұрын
@@eRBartek Troszkę powątpiewam to w zapewnienia że "uzyjemy kondensatora o tej samej pojemności" Czasem trudno jest dobrać z partii nawet 10 kondensatorów o "tej samej pojmeności" dwa kondensatory o rzeczywiście tej samej pojemności. Właściwie to chyba nie spotkałem
@tomaszgebel90383 жыл бұрын
Świetny pomysł! Więcej takich.
@arturek30583 жыл бұрын
Jak zawsze świetny materiał. Może warto zrobić krótki filmik wyjaśniający audiofilskie określenia brzmienia typu sybilanty i alikfoty itp... Pozdrawiam.
@aleksandernowak2633 жыл бұрын
Miałem jakiś czas temu model PM7000. Poddałem go tuningowi i różnica była spora na plus jeśli chodzi o jakość brzmienia przed i po. Z tego co pamiętam były wymieniane diody prostownicze w zasilaczu, elektrolity, regulowane prądy spoczynkowe i kilka innych modyfikacji. Było warto.
@tomaszm24483 жыл бұрын
Od dzieciaka zmodyfikowalem setki róznych sprzetów i za każdym razem wydawalo mi, że jest przepaść 😀 Niestety, pózniej często się przekonywałem, że to była tylko sugestia.... Jak poświęcimy czas i pieniądze to oczywiste, że musi być lepiej 😀
@marekmarek41463 жыл бұрын
Ja często mam wrażenie, że dziś sprzęt gra inaczej niż wczoraj. Wtedy zatykam nos, dmucham w uszy i wszystko wraca do normy:) Pomimo że zmiany te KI zaprojektował na potrzeby niemierzalnych wrażeń słuchowych, to zapewne jest to policzalne i technicznie daje się wyjaśnić. Zmiana tych kondensatorów mogła wpłynąć na podbicie charakterystyki częstotliwościowej (może też zmiana charakterystyki fazowej) wzmacniacza. Subiektywnie dało to wrażenie błysku i większej rozdzielczości dźwięku. Niby wzmacniacz nie ma gałek to jest taki koszerny, a w rzeczywistości jest miejsce na zakamuflowane kształtowanie barwy dźwięku w układzie końcówki mocy. Widać to, jak wzmacniacze w trybie pure audio nie grają tak samo neutralnie i takie sztuczki chyba lubi np Yamaha. Ale oczywiście wzmacniacz to nie maszyna krawiecka i nie dla każdego równo znaczy to samo.
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
Niestety pomiary nie wskazują wszystkich zmian, np. slew-rate lub TIM.
@grzegorzbarnik38113 жыл бұрын
6:52 duże niebieskie chyba brzuszą . ale to wszystko jest piękne bardzo pospolicie. KTO WIDZIAŁ WZMAKA BEZ PÓŁPRZEWODNIKÓW , który gra dużo lepiej od lampy i tranzów ? w 1920 roku taki był ale się zmył. owszem mono i co z tego.
@marcint45213 жыл бұрын
Też widzę, że niebieskie duże w KI są wybrzuszone.
@mkciusiek3 жыл бұрын
Muszę przyznać że szczotkowana czerń panelu Marantz'a zawsze wymiata. Dlatego mając wybór bez dwóch zdań przytuliłem właśnie ten kolor :) W sklepie ściemniali że może jednak wezmę srebrny (chyba tylko ten mieli wtedy na magazynie :) ale moje ultimatum brzmiało: czarny albo żaden :D
@marekx10543 жыл бұрын
Wiadomo, że szczotkowany panel rozprasza soprany a gładki odbija jak ściana. Ja jak kupię czasem lepszy zestawik to od razu kupuję też stalową szczotę i przed każdym słuchaniem szczotkuję fronty.
@JestemzMarsa4783 жыл бұрын
Cześć. Dziękuję za ciekawy film. Pozdrawiam. Cześć!
@Elpis1163 жыл бұрын
Odcinek petarda! Więcej takich 🙂
@sebastian_drazczyk3 жыл бұрын
Jeśli chodzi o górę pasma przenoszenia, wzmacniacze powinny mieć regulator wyskalowany w latach (wiek) osoby odsłuchującej. Im starszy człowiek, tym więcej góry 😁. Pozdrawiam
3 жыл бұрын
Poszedłbym dalej, najpierw idziesz do kliniki na badanie słuchu, następnie dostajesz plik kalibrujący wzmacniacz w oparciu o wyniki badań słuchu :)
@D-Ogi3 жыл бұрын
@ w telefonach Samsunga jest taka funkcja. Cały test trwa kilka minut i wiąże się z odpowiadaniem przez użytkownika na pytania czy słyszy dzwiek generowany przez urządzenie czy nie. Otrzymane dane wynikowe możemy sobie przerzucić do oddzielnego korektora graficznego, ponieważ są pokazane w czytelnej i zrozumiałej formie. Oczywiście test odbywa się w słuchawkach, (lub z dodatkowymi głośnikami jeśli je sobie podepniemy) więc trzeba pamiętać, że one mają pewien wpływ na wyniki pomiaru - szczególnie jeśli korzystamy z bluetooth oraz aktywnej redukcji szumów. W swoim przypadku mam 5 profili: - kabel, bez anc - kabel, z włączonym anc - bluetooth bez anc - bluetooth z włączonym anc - bluetooth z włączonym anc - kalibracja dokonana na pokładzie lecącego samolotu Różnice są naprawdę spore.
@Mikexception3 жыл бұрын
Najpierw proponowałbym coś na co nikt się nie zgodzi - testowanie tego co słychać w nowoczesnych głośnikach i słuchawkach w porównaniu do tego co powinno być slychac tak żeby było to "prawdziwe" . Opór jest natychmniastowy i uzsadnianie ie ze "prawdziwe jest niemożliwością". A ludzi wiekowi pamietaja co słyszeli 50 lat temu w sprzętach za ciężkie setki dolarów i stąd się bierze ze uważają ze "cuś" stało sie z ich słuchem więc dodają sobie wysokich a jak nie ma "gałki" to narzekają . Młodsi nie maja porównania, słuchają jak spod koca i tylko się cieszą gdy w jakikolwiek sposób udało się im "poprawić wysokie" ( tak naprawdę to 1,5 - 6 kHz ) Dlaczego poprawiają akurat wysokie skoro słyszą je i tak lepiej niz starzy a mają za złe wiekowym ze poprawiają tak samo? Pytanie bez odpowiedzi
@sebastian_drazczyk3 жыл бұрын
@ znam program korzystam z niego jeśli używam dołączonych do telefonu słuchawek AKG program "zna ich charakterystykę" :) fajna sprawa można sobie robić takie badania co kilka lat i prawda okazuje się bezlitosna. :)
@sebastian_drazczyk3 жыл бұрын
@@Mikexception fizjologicznie z wiekiem przestajemy słyszeć mniej wysokich częstotliwości ponieważ membrana w uchu staje się mniej elastyczna. To są efekty starzenia. Oczywiście zgadzam się mając 49 lat że pewien wzorzec mamy w pamięci :)
@mirosawde20823 жыл бұрын
A teraz z zupełnie innej beczki,dzięki za polecenie kanału Kramuz.Pozdrawiam.
@arturtarka13963 жыл бұрын
Kiedy audio voodu? Reduktorze Szumu, oglądam ten kanał od kilku ładnych lat i na początku był Pan moim autorytetem. Ale wraz z ubywającym czasem zacząłem widzieć niektóre uchyby w przedstawianych odcinkach. Z całym szacunkiem do Pańskiej wiedzy ale, w odcinkach o lampowych urządzeniach Sansui wyłapałem błędy merytoryczne w dziedzinie doboru lamp które w wyniku spowodują szybsze zużywanie się baniek w stopniu końcowym, w temacie wzmacniacza lampowego który Pan zaprojektował też mam kilka zastrzeżeń do końcowego projektu jak i do pomiarów przedstawionych na różnych lampach. W pełni rozumiem że Pańskie doświadczenie jest nie małe jak i również wiedza, ale coraz bardziej mnie niepokoi kierunek w jakim dąży kanał. Odnoszę wrażenie jakby kilka ładnych lat temu poświęcał Pan więcej czasu na potwierdzanie/rewidowanie informacji jakie są przedstawione publiczności. Te kilka lat temu taki odcinek jak ten o Maranzach trafiłby do serii AudioVoodu. Jak najbardziej rozumiem że użycie elementów o innej budowie może wnieść zmiany w urządzeniu, ale one muszą być mierzalne, np nie wiem czemu Pan nie mierzy czasu narastania sygnału? Pomiar który pięknie pokazuje nam jak urządzenie radzi sobie z szybko narastającymi sygnałami. Do konkluzji, martwi mnie że jeden z kanałów będący ostoją elektroniki na dobrym poziomie w języku polskim, zaczyna odchodzić od idei jaka go prowadziła na starcie. Piszę to z racji że sam jestem konstruktorem wzmacniaczy lampowych o bardzo odjechanych rozwiązaniach układowych i kocham elektronikę jak żonę, a boli mnie co widzę. Kanał z obiektywnego staje się subiektywnym podśmierdując audiovoodufilią. Mam nadzieję że nie odbierze Pan tego jako atak, ani próba pouczania, moim motywem jest szacunek do idei z 1 odcinka na kanale i wielka miłość do elektroniki. Stay Tuned
@rafirafal3 жыл бұрын
Fajnie, gdyby udalo sie nagrac odcinek o aktywnych mikrofonach wstegowych zasilanych z XLR. Powiedziec cos o elektronice jak sie w nich znajduje oraz o zasadzie dzialania.
@roadster2413 жыл бұрын
Skoro pasmo przenoszenia jest w obu modelach podobne a w tym sygnowanym selektywność brzmień jest lepsza to może narastanie sygnału zostało poprawione. Na co zmiana kondensatorów mogła wpłynąć pozytywnie. Ciekawy temat i ciekawe modele.
@clarkson6.23 жыл бұрын
Mogę słuchać i słuchać.
@pilotsamolotu89573 жыл бұрын
To ciekawe, wydaje mi się że warto by spróbować wziąć na warsztat jakiś wzmacniacz brzmiący przeciętnie i zamienić takie np kondensatory w podobny sposób jak tutaj. Bo tu jedynie inna technologia budowy kondensatora coś wniosła do sprawy o ile dobrze zrozumiałem. Pozdrawiam
@andrzejysakowski99203 жыл бұрын
Mam na warsztacie aktualnie całkiem inny model wzmacniacza Marantza , PM-66SE, też KI -Signature.,Trochę zasypany w środku i przełączniki /potencjometry trzeszczą. Widzę elektronika ta sama (płytki wejść i końcówki mocy).Trafo toroid ,kondensatory ceramiczne ,Elko Elna silmic ,bez tych dodatkowych dwóch elektrolitów.Zasilanie z +/_ dodatkowymi przewodami od głównych elektrolitów do tranzystorów mocy.
@radoslawsalek60953 жыл бұрын
Super odcinek. Ja gdzie mogę to wymieniam ceramiki i niektóre elektrolity na foliowe i poliestry, bo właśnie znacząco poprawia się średnica i wysokie tony.
@Mikexception3 жыл бұрын
.Zazwyczaj brakuje średnich i wysokich tonów wtedy gdy zagłuszają je mocno nierówno zazwyczaj rezonansowo odtwarzane niższe
@marcinkaczynski47338 ай бұрын
Teraz wiemy na czym polega sygnatura KI 😉. Miałem kiedyś PM7000 wyglądał świetnie ale grał miernie
@ktos8373 жыл бұрын
Świetny pomysł na film i bardzo dobre wykonanie :D
@W.Arc.3 жыл бұрын
AN7062 mam tez w marantz SR1020 - niedocenione ampli A kondensatory w F690ES - rowniez dlatego ten soniacz magicznie gra
@janzygarowicz3 жыл бұрын
Ciekawie się zapowiada:)
@witoldczarnecki1593 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek
@penguinfiesta68384 ай бұрын
Świetny odcinek 👍
@FPV.ExploreScotland3 жыл бұрын
Jak zwykle swietny material . dzisiaj na ebay uk ktos wystawil toroid do tego wzmacniacza z wersji ki za chyba 45 funtow ale sa tez oferty pewnie wyja by go za 35
@stanmaciej48693 жыл бұрын
Więcej takich odcinków :)
@arturj45623 жыл бұрын
8:37 Czy te duże kondensatory nie są spuchnięte? W tej podstawowej wersji wzmacniacza wyglądają całkiem inaczej, nie są wybulone 10:45
@mario883883 жыл бұрын
Zgadzam się z tym, że modyfikacje zastosowane w wersji KI są raczej kosmetyczne, ale jak pokazują pomiary "odsłuchowe" jakiś wpływ na jakość odtwarzanej muzyki jakiś jest. Pan Krzysztof nie wykonał wszystkich modyfikacji, ponieważ uznał, że zmiana obwodu filtrowania zasilania jest trochę na górkę. Właściwie zgadzam sie z tą opinią, ale - uważam, że diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach. W mojej opinii dołożenie kolejnych kondensatorów już niewiele wpłynie na samo filtrowanie napięcia zasilającego (jego wahania). Pamiętajmy jednak, że dołożone elementy mają mniejszą pojemności, a wiec filtrują mimo wszystko trochę inny zakres częstotliwości. Zatem efektem końcowym nie bedzie znacząca zmiana w funkcjonowaniu wzmacniacza, ale przypuszczalnie będzie mieć to wpływ na detale w odsłuchiwanej muzyce (tego typu jak zostały zauważone po wymianie ceramików na styrofleksy). Reasumując - każda zmiana w układzie niesie za sobą drobne zmiany w odtwarzanej muzyce - dostrzec je może osoba tak wrażliwa na jakość dźwięku jak Pan Krzysztof. Dla wiekszości innych osób zmiany nie będą dostrzegalne - nie dlatego, że są osobami w jakiś sposób gorszymi, tylko mają albo inne wymagania albo mają subiektywnie inny słuch. Najważniejsze jest jednak zawsze to, żeby każdy znalazł dla siebie taki sprzęt, który w odsłuchu najbardziej mu odpowiada. Poza tym świetny odcinek, daje jak zwykle garść fajnych informacji o technologii, można sie pozachwycać zastosowanymi rozwiązaniami :)
@marekmarek41463 жыл бұрын
Zmiany prawdopodobnie są łatwo do uchwycenia, a RS określił je jako jakby jaśniejsze brzmienie, ale nie tak jakby podkręcił gałki od sopranów. Wg mnie do nóżek 3 i 16 układu podpięte są elementy mogące tworzyć pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego, czyli kształtować charakterystykę częstotliwościową wzmacniacza - w tym ilość przepuszczanych harmonicznych. Także czarów nie ma, jakość dźwięku się nie podniosła, ponieważ zasadniczo o jakości decydują elementy aktywne a nie pasywne. Zmienił się jedynie charakter brzmienia.
@MM-gy3gp3 жыл бұрын
Super material
@sennyynnes32103 жыл бұрын
Fajnie byłoby zobaczyć odcinek z Pana odsłuchu nowoczesnych konstrukcji. Często ludzie chcą kupić sprzęt który jest jeszcze na gwarancji i nie zajmuje wiele miejsca. Może coś typu Marshall Woburn czy inny mini wydajny sprzęt.Pozdrawiam!
@pawemielczarek3533 жыл бұрын
Spotkałem się ostatnio z twierdzeniem "gra tak dobrze że szklanki z kredensu spadają" pozdrawiam
@Mikexception3 жыл бұрын
Krzywy kredens ze spadkiem byłby krokiem we własciwym kierunku .
@emil121bcf3 жыл бұрын
Opowiedz kiedy o w odcinku o Bit Perfect, WSAPI, ASIO i kernel streaming. Co i jak z czym się to je. I czy jest to istotne stosowanie tych rozwiązań w przesyle dźwięku do karty dźwiękowej??
@24az1qwe1qaz3 жыл бұрын
Dla mnie filmy na Pana kanale mogłyby trwać po dwie godziny!
@januszelektryk33183 жыл бұрын
Pozytywnie zakręcony pan jest po tylu latach obcowania z sprzętem audio jeszcze ma pan ochotę na takie testy i zabawy to dobrze mi by się też chciało jak mnie coś intryguje to przepinam wzmacniacze i kolumny przez cały dzień
@tenkowal3 жыл бұрын
C707 i C708 zostały w wersji KI zmienione nie tylko pod względem typu, ale też wartości (150p -> 330p). Może warto by sprawdzić, czy zamiana samych wartości komponentów (przy zachowaniu typu) i usunięcie C703, C704 przyniosłaby zmianę brzmienia?
@MadrasDSF3 жыл бұрын
Rozumiem Twoje przemyślenia. Też mam taką rozkminę, że w sumie nie wiadomo jaka zmiana wywołała różnicę. Ciekawe czy typ ma znaczenie w kwestiach brzmienia zakładając, że pojemność ta sama. Jeśli tak, to jak to wytłumaczyć?
@januszpuawski39093 жыл бұрын
Świetny odcinek! Ciekawe czy współczesny Rotel A11 Tribute (modyfikowany konstrukcyjnie przez ś.p. K.I.) jest też taką perełką audio?
@artekkafar713 жыл бұрын
super odcinek
@TheXAlienx3 жыл бұрын
To teraz przeróbka pioneera a-447 lub 337 tak by dorównał a-400 chociaż według schematu są identyczne przynajmniej ja nie zauważyłem różnicy. Super film jak zawsze!
@krzysztofborkowski6913 жыл бұрын
To nie wystarczy tryb Direct? W tym trybie tylko przejściem przez ten przełącznik się bodaj te modele od A400 różnią.
@TheXAlienx3 жыл бұрын
@@krzysztofborkowski691 dokładnie w trybie direct powinny grać tak samo jak a400 a wiadomo ile kosztuje a400 a ile np a447
@krzysztofborkowski6913 жыл бұрын
@@TheXAlienx myślę, że różnice w cenie robią głównie materiały prasowe z tamtego okresu i status legendy jaką w prasie, choć i nie tylko, obrósł A400. Podsycaną dodatkowo takimi filmikami jak te z RS i nie tylko. Brytyjska prasa też na każdym kroku wspomina to dzieło. Nie miałem okazji słuchać tych innych modeli, więc nie wiem czy w trybie Direct czymś się to różni.
@TheXAlienx3 жыл бұрын
@@krzysztofborkowski691 ja miałem i serwisowalem kilka modeli według mojego gustu są wzmacniacze Pioneera nie tak osławione jak a400 a grające znacznie lepiej
@krzysztofborkowski6913 жыл бұрын
@@TheXAlienx o tym wiem, choć one też niemało kosztują. Sam A400 też ma swoje wady, jak na przykład mocno przeciętna sekcja phono. Do brzmienia też można się czepiać, choć to już kwestia osobistych preferencji. Dla mnie o niebo lepszy od NAD 3020.
@marekronin26033 жыл бұрын
Moja teoria się potwierdziła. Te dwa kondensatory w zasilaczu mają też wpływ na brzmienie. Proszę spróbować. I się pochwalić😁
@jarosawmanicki35493 жыл бұрын
@@BartekEVH Mistrz Ken I. wiedział co robi!! 😃😃
@kuba98973 жыл бұрын
@@BartekEVH Najwyraźniej mógłbyś uczyć Ishiwatę. Jaka strata dla niego, że nie spotkał ciebie na swej drodze. Dowiedziałby się, że robi "raczej bzdury". Poza tym pomiary obu wzmacniaczy wyszły tak samo, więc nie powinno być różnic w brzmieniu :-DDD. Sarkazm, jakby ktoś nie załapał.
@kuba98973 жыл бұрын
@@BartekEVH :-DDDDDDDDD. Alem się ubawił. Jak nie znasz to sobie o nim poczytaj, bo raczej już go nie poznasz.
@kuba98973 жыл бұрын
@@BartekEVH Piszę o Kenie Ishiwacie. Ostatnią rzeczą jaką robił w swoich projektach to rzeczy zbędne. To był inżynier z krwi i kości. Jeśli coś zmieniał czy dodawał, znaczy że miało to sens.
@Bucefal763 жыл бұрын
Chodzi o wypadkowe esr i chwilowy szczytowy prad. Poprawili w ten sposob odtwarzanie impulsow takich jak np. szarpniecia strun gitary akustycznej.
@człowiek-polski3 жыл бұрын
Płyta wzmacniacza wygląda jakby ktoś ją wyjmował z Grundiga model V3 tam również pracuje AN Technics, który nie gra no bo to scalak oni robili hybrydę widocznie się nie znali chyba, że Pan Krzysztof zmienił zdanie. Musiałbyś jeszcze obalić swoje własne zdanie na temat hybryd myślę, że przyjdzie i taka refleksja i zrozumie Pan co i jak należy robić aby zrobić wystarczająco. Pozdrawiam Krzysztofie. Działaj. Rozwój jest zawsze miły i dobry, lubię się ostatnio nawet mylić.
@D-Ogi3 жыл бұрын
O, nowy odcinek audio voodoo! ;)
@sebastian_drazczyk3 жыл бұрын
Kiedyś myślałem o inteligentnych słuchawkach które najpierw ba dałyby charakterystykę słuchu, a następnie poprzez wielopunktową korekcję parametryczną "wypłaszczały" odbiór. Teoretycznie w takich słuchawkach wszyscy słyszeliby tak samo Ale tylko teoretycznie. Wrażenia słuchowe to nie tylko pasmo przenoszenia i dynamika...
@Mikexception3 жыл бұрын
Korekcja parametryczna jest bezsilna wobec zaburzeń fazy . Można miec plaskie przenoszenie i kompletny nawet brak wielu częstotliwości
@sebastian_drazczyk3 жыл бұрын
@@Mikexception Zgadza się. No to dodajmy jeszcze korekcję fazy.:)
@sebastian_drazczyk3 жыл бұрын
@@Mikexception łysi nie mają problemu z filtrem grzebieniowym 😁
@Mikexception3 жыл бұрын
@@sebastian_drazczyk Rozmiem ze to żart ale żeby ktoś na powaznie nie wział to wyjasnijmy że to jest tak jakby zaoproponowac takie wyrównanie fal na morzu żeby uzyskac lustrzane odbicie chmur Trochę zajmie
@jarosawmanicki35493 жыл бұрын
Panie Krzysztofie, Skoro pomiary (zwłaszcza charakterystyka pasma przenoszenia) nie wykazują różnic, to jest to audiovoodo w czystej postaci!! 😃😃
@witoldczarnecki1593 жыл бұрын
Nie prawda! Tak sobie myślę że ...nie tylko pasmo ma znaczenia....A co np...gdyby założyć że jeden ze wzmacniaczy (nie koniecznie te) mają takie same pasmo przenoszenia ......ale mogą inaczej np kompresować dźwięk .....(kwestia np zasilacza, elementów wykonawczych ) czy np . Zniekształceń czasowych,fazowych...
@Bucefal763 жыл бұрын
Metoda pomiaru jest nieczula na ten zmiany.
@jarosawmanicki35493 жыл бұрын
@@witoldczarnecki159 Panie Witoldzie, rozumiem, że potwierdza Pan to, co żartobliwie zasugerowałem i jedynie zapomniał Pan przecinka pisząc "Nie (,) prawda!..." 😃😃 Czy tak?! 😃😃 Chyba, że chciał Pan napisać "Nieprawda!..." O, to co innego! 😃😃
@WyrMic3 жыл бұрын
Teraz trzeba dodać tylko znaczek RSSignature :-)
@filipem64173 жыл бұрын
No widzi Pan? Pomiary identyczne, a różne brzmienia? Może i z przewodami tak samo jest?
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
Nie wyciągałbym takich wniosków.
@Mikexception3 жыл бұрын
Zależy co w tych przewodach mierzymy. Najpewniejszy pomiar to długość. :).
@mlody9693 жыл бұрын
A może w ślepym teście by ktoś te różnice wykazał?
@paw3l3103 жыл бұрын
Może mnie oczy zawodzą, ale czy te duże niebieskie kondensatory w wersji KI nie są lekko spuchnięte?
@toml7853 жыл бұрын
To na pewno przez ten brak wymiedziowania..😁 👍
@rafirafal3 жыл бұрын
Raczej nie...
@marekmarek41463 жыл бұрын
Mam wrażenie, że tworzenie takich postaci jak KI może być trochę marketingową mistyfikacją. Czyli w standardzie gotuje się zupę niedosoloną, przychodzi mistrz, dosypuje trochę soli i już wszystkim smakuje. Jeszcze nalać tę zupę do miedziowanej miski i kasę można ciągnąć. Oczywiście zupa w obu wariantach jest wykonana poprawnie zgodnie ze sztuką inżynierską, ale ta dosolona lepiej trafi w gusta. Można przecież było dosolić od samego początku, bo raczej nabywca serii 6000 tego by oczekiwał, ale dodatkowej kasy by wtedy nie było. Podobnie Andrew Jones i Elac Debut.... jest papka marketingowa, ale czy kolumny obiektywnie grają lepiej?...
@Mikexception3 жыл бұрын
Kupiłem struny do gitary sygnowane przez E. Claptona. Niezwykłe....
@MrTN_10243 жыл бұрын
Super :)
@ireneuszt.88443 жыл бұрын
Intrygowalo mnie to bardzo, czy to tylko markeetingowa sciema, bo przecież miedziane srubki i obudowa z ladniejszym znaczkiem nie graja, czy też faktycznie KI robi różnicę. Bo w cenie roznica byla znaczna cos prawie 1/3 ceny. Tylko teraz pytanie - dlaczego nie zrobili tak od razu? Panie Krzysztofie, a moze nadarzy się okazja przetestowania w ten sposób dwoch odtwarzaczy cd? Tylko tych z wyzszej półki....
@Ciekawosc3 жыл бұрын
odpowiedz moze sie nie spodobac: nie zrobili, bo wiekszosc ludzi nie ma "wyrafinowanego" gustu muzycznego i podoba im sie sluchanie muzyki nawet z radia kuchennego. Zmiany sa wprowadzane wlasnie dla tych, ktorzy szukaja emocji zwiazanych nie tylko z muzyka, ale tez z jej jak najwierniejszym odtwarzaniem. Gdyby ludzie byli tacy sami, to firmy szybko by sie do tego dostosowaly. A jest jak jest ;-)
@ireneuszt.88443 жыл бұрын
No ale to byl maranz z nieukrywanymi aspiracjami (zwlaszcza w materialach reklamowych), a nie tanie radyjko na budowę. Zakupiłem wówczas tj. 20 lat temu onkyo integre (taka sama jaka byla tu naprawiana) i jest dobrze. Ciekawe czy pomijajac trafo i kosmetyke obudowy, zmiany komponentów wprowadzone przez Pana Krzysztofa kosztowaly wiecej niz 50 zl.
@Ciekawosc3 жыл бұрын
@@ireneuszt.8844 cytat "The PM6010OSE can be picked up for around £150 new now, making it a very good bargain as they cost £230 when they were introduced in August 1999."
@Mikexception3 жыл бұрын
@@Ciekawosc Moim zdaniem wielu odbiorców nie kupi sprzetu na którym nie będzie znanego nazwiska albo logo owianego legendą. Tej legendy Maranzowi P ilkeś tam brakuje a juz Maranzowi "40 Anniversary" ( o ile dobrze pamiętam) nie brakowało i to jest model który był bardzo pożądany - sam byłem nim 25 lat temu oczarowany . No a ile razy można miec 40 lecie?:)
@Ciekawosc3 жыл бұрын
@@Mikexception to juz jest problem tych odbiorcow, a nie ludzi ceniacych dobre brzmienie ;-) btw. z psychologicznego punktu widzenia to calkiem zrozumiale: ufa sie swoim autorytetom, wierzac, ze w ten sposob najszybsza droga osiagnie sie pozadany efekt
@MS-ug3gm3 жыл бұрын
10:20 Pomiary to jak opis obrazu bez patrzenia na niego.
@Radoslaw_Rumian3 жыл бұрын
Skąd bierzesz schematy (instrukcje serwisowe) do sprzętu ? Super ten nietypowy odcineczek :D
@witekmarcinek73413 жыл бұрын
Hmmm z internetu zapewne 😀 Przecież większość serwisowek jest bez problemu dostępna...
@nad33003 жыл бұрын
Jest trochę stron z serwisówkami. Nie będe tutaj podawał , ale proszę wpisać model i service manual. Pozdrawiam
@dj.małomiasteczkowy3 жыл бұрын
Piękne
@kingrys28703 жыл бұрын
potwierdzam małe zmiany robią różnice, tylko trzeba spróbować, ostatnio zmieniłem kable do głośników na podwójne "Bi-wiring" ku memu zdziwieniu dźwięk jest lepszy, pełniejszy, polecam.
@arkadiuszrogozinski27693 жыл бұрын
Potwierdzam. Też parę lat temu dołożyłem dodatkową parę Kabli i różnica była znacząca. Przede wszystkim pogłębiła się scena i przestrzenność dźwięku.
@qba66633 жыл бұрын
Stosuje bi-wiring odkąd mam wzmacniacz bi-amp i jak wiele rzeczy można wsadzić pomiędzy inne bajki z kolekcji voodoo to bi-amping - bi-wiring robi naprawdę wielką różnicę, taką którą nawet moi znajomi z drewnianym uchem potrafią wychwycić.
@qba66633 жыл бұрын
@@BartekEVHwiem Bartku... bi-wire to kolumny zasilane (kolokwialnie mówiąc) 2 parami przewodów, osobno niskie i osobno średnie/wysokie tony. Do pełnego wykorzystania takiego połączenia kolumn potrzebny jest wzmacniacz gdzie (ponownie kolokwialnie mówiąc) 2 końcówki mocy pracują na każdą kolumnę, te końcówki są niezależne i podawany jest na nie ten sam sygnał. Takie właśnie połączenie posiadam czyli bi-amp - bi-wire, 4 niezależne końcówki mocy we wzmacniaczu (oczywiście wzmacniacz jest do tego przystosowany) pracują na 2 kolumny z których każda jest zasilana 2 parami przewodow. Efekt jest super, dźwięk potężny i żadnego "przysiadania" a i scena się rozjaśniła 😉
@qba66633 жыл бұрын
@@BartekEVH haha 😂 tak jakby takie połączenie miało coś dać 🤪
@arkadiuszrogozinski27693 жыл бұрын
@@BartekEVH to kolega trochę się powymądrzał… pewnie wie lepiej…
@tysioran3 жыл бұрын
5:19 Jaki jest sens połączenia szeregowego C757 i C759 ? Nie lepiej dać pojedynczy kondensator ?
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
Wyższe napięcie pracy takiej pary?
@tysioran3 жыл бұрын
@@ReduktorSzumu Eeee przekombinowane bo może się okazać że kapacytor na wyższe napięcie będzie tańszy do dwóch . Co ciekawe podobny pomysł jest np w NAD 3240 / 7240
@rexjazz4003 жыл бұрын
KB signature
@grzegorzszyszo75483 жыл бұрын
Co umyka pomiarom? Bo coś na pewno. Kiedyś był problem z jakością wzm. tranzystorowych co wynikało że zbyt dużego opóźnienia we/wy i głębokiego sprzężenia zwrotnego. A tutaj?
@norbert.kiszka3 жыл бұрын
Zniekształcenia TIM.
@xapixowy3 жыл бұрын
Czy byłaby możliwość zrobienia odcinka o tym w jaki sposób zgrywać swoje płyty CD do FLAC wraz ze wszystkimi danymi takimi jak: nazwy utworów, artyści, album a nawet okładka? W tych czasach nawet radia samochodowe zaczynają porzucać CD na rzecz USB, lecz jak wiadomo takie płyty mają znacznie wyższa jakość niż byle MP3.
@thasbl3 жыл бұрын
Proszę poszukać instrukcji jak to zrobić np. programem Exact Audio Copy albo też bardzo dobrym pakietem o nazwie CUETools. Nie jest to coś specjalnie trudnego, tylko trzeba poznać kilka podstawowych ustawień.
@gregro3 жыл бұрын
Witam. Marantz ma po 3 wersje urządzeń ze średniej i wyższej półki. Standardową, OSE i KI. Mogę polecić wyższe modele z serii 7000 z modułami HDAM zamiast OPAmp. Też nie wierzyłem, że te lepsze serie OSE i Ki lepiej brzmią, bo na papierze dużych różnic nie ma a po odsłuchu szybko zmieniłem zdanie.
@arkadiuszrogozinski27693 жыл бұрын
Ciekawe odcinek z rosnącym napięciem jak to wszystko się skończy. Szkoda, że te dwa Kondensatory nie zostały też doklejone. Mam z tego powodu mały niedosyt.😉
@jerzym27833 жыл бұрын
@@BartekEVH to jakie jest ich zadanie?
@arkadiuszrogozinski27693 жыл бұрын
@@BartekEVH zapewne tak. Jednak mimo wszystko mam taki niedosyt. A nóż Widelec…
@arkadiuszrogozinski27693 жыл бұрын
@@BartekEVH A tak poważnie to przydałoby się zmienić to trafo. Tak dla zasady. Choć możliwe, że marne byłby skutek.
@Bucefal763 жыл бұрын
Zmienilo by zmienilo. Te kondensatory w standardzie to nie jest wysoka polka. Co z tego ze 12000uF skoro prad maly albo narastanie impulsu powolne. Dodal drogie ale nieduze by poprawic impuls. Bardzo dobry pomysl. Wielu producentow audio stosuje ten manwer. Budzet nie pozwala na dobry kondensator, to dajmy poloczenie rownilegle dwu gorszych.
@leszekd.12163 жыл бұрын
Proponuje podawać gdzie są te sprzęty produkowane czy już w Chinach.