boze to je tak super,vsetky info v jednom videu a este tak pekne spracovane ❤❤👍👍neplanujete membership??
@kosmonautixczTV2 жыл бұрын
Jsme moc rádi, že se Vám video líbí. Neplánujeme. Nenapadá mne, k čemu bychom jej mohli prakticky využít.
@RR-xg1sl Жыл бұрын
Vďaka. 🤝
@kosmonautixczTV Жыл бұрын
Není zač. ;-)
@jonyherz96882 жыл бұрын
jako vždy excelentní podívaná opravdový zážitek, jen tak dál
@kosmonautixczTV2 жыл бұрын
Díky moc za sledování i za pochvalu.
@astro_zdenek2 жыл бұрын
Už to je ve 4K! 🎉
@kosmonautixczTV2 жыл бұрын
Ano, nahrál jsem video znovu - to vyhazovalo stejnou chybu. Musel jsem tedy video vyrenderovat ještě jednou a pak to už konečně šlo.
@petrorel1 Жыл бұрын
Měl bych otázku, jak rychle by měla letět starship vesmírem na Mars? Když by cesta měla trvat 6 měsíců, všude se píše jakou rychlostí se musí letět ze země na oběžnou dráhu. Děkuji.
@kosmonautixczTV Жыл бұрын
To se nedá tak jednoduše říct. Začněme už jen tím, že u rychlosti je vždy potřeba říct, vůči čemu ji vztahujeme. Třeba vy jste teď v klidu vůči židli, na které sedíte, ale vůči Slunci se pohybujete rychlostí desítek km/s. Druhý problém je podstatnější - neexistuje jediná možnost, jak vypadá dráha pro let k Marsu. Dráhy se liší podle vzájemné pozice planet, jejich vzdálenosti, rychlosti, jakou se těleso pohybuje (to má vliv i na dráhu, po které letí). Na vaši otázku se proto nedá konkrétně odpovědět, protože daný údaj může podle konkrétních podmínek nabývat různých hodnot.
@petrorel1 Жыл бұрын
@@kosmonautixczTV Když by měla starship machometr jako auto kolik by ukazoval? Přeci musí Spacex vědět kolik km/h letí jejich raketa vesmírem k Marsu.
@kosmonautixczTV Жыл бұрын
@@petrorel1 Záleželo by na zvoleném letovém profilu (parametry dráhy a rychlost jsou v orbitální mechanice dvě části jedné mince), ale i na tom, vůči čemu bychom rychlost měřili - zda vůči Slunci, vůči zemi nebo vůči Marsu - ve všech případech by byly hodnoty odlišné. Parametry optimální dráhy vypočítávají počítače pro každý okamžik startu. Kosmické agentury při meziplanetárních misích zajímá především vzdálenost sondy od Země a změna této hodnoty v čase. Na základě těchto průběžných měření je možné vypočítat, kde se v prostoru sonda nachází.