Ja u siebie właśnie sądzę: rdest wężownik, trędownik bulwiasty, przegorzan węgierski i kocimiętkę nagą. Łącznie to będzie jakieś 5 ha. Za kocimiętkę powinienem dostać medal bo to gatunek wpisany na czerwona listę zagrożonych gatunków.
@harpmojatuba29513 жыл бұрын
To w następnym odcinku poproszę o listę naszych ojczystych roślin miododajnych.
@pasiekaszkolkiroslin79473 жыл бұрын
Oki, fajny pomysł zrobię coś na ten temat tylko muszę pomyśleć nad jakąś fajną scenerią. Może jak zakwitną głogi bo są to jedne z najlepszych wiosennych i naszych rodzimych roślin miododajnych, a mam tu kilka w swoim lesie fajnych do pokazania.
@harvey33972 жыл бұрын
Dzień dobry pan zakupił ule czy może je zrobił? Jeżeli pan kupił to gdzie jeśli można wiedzieć?
@pasiekaszkolkiroslin79472 жыл бұрын
Proszę pisać na priv. caesar3@op.pl
@sylwiawielgat65863 жыл бұрын
calkowicie popieram
@radosawepecki53153 жыл бұрын
Witam serdecznie a trzmielinę można u Pana zamówić? Jeśli tak to w jakiej cenie i jak można się z Panem skontaktować mam kilka Uli i głównie to dla nich sądzę coś nowego co roku. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie
@pasiekaszkolkiroslin79473 жыл бұрын
najlepiej na mail: caesar3@op.pl. Niestety raczej nie wysyłam roślin, odbiór osobisty. Szkółka jest zlokalizowana w powiecie myślenickim.
@iwonakk48633 жыл бұрын
Nasz "lud"potrafi tylko wycinać i sadzic "miododajne"tuje
@pasiekaszkolkiroslin79473 жыл бұрын
Niestety to smutna prawda :(
@zamyslonyczlowiek3 жыл бұрын
To w takim razie poproszę listę rodzimych roślin miododajnych kwitnących od 1 lipca do zimy gdy lipa nie nektaruje i jest dziura pożytkowa. Jak posadzę odpowiednia ilość takich roślin to może nie będę musiał karmić pszczół przez pół roku. Jak uświadomić ludzi, że ogrody z trawnikiem i iglakami bez innych roślin są tak samo szkodliwe jak rośliny inwazyjne?
@pasiekaszkolkiroslin79473 жыл бұрын
Przede wszystkim taką rośliną jest kruszyna. Kwitnie od maja do końca października. Oprócz niej bluszcz - kwitnie w październiku. Borówka brusznica no i wrzosy. I cała masa "chwastów" polnych takich jak koniczyna biała, ognicha, chabry łąkowe, mlecze, jastrzębce, wierzbówki, krwawnice, trędownik, czyściec błotny i inne. Napiszę jak sobie przypomnę :)
@radosawepecki53153 жыл бұрын
Dąb jest miododajny?
@pasiekaszkolkiroslin79473 жыл бұрын
Niestety nie, chyba że w kontekście występowania spadzi liściastej.
@OrkiszowaPasieka3 жыл бұрын
jakie rośliny masz w ofercie? może jesienią cos kupię
@pasiekaszkolkiroslin79473 жыл бұрын
A co potrzebujesz? Z miododajnych pewnie będę miał żylistki do wydania za darmo, ałycze, wierzby, klony, to co się nie przyjęło po szczepieniach, jakieś byliny. Tu dla pszczelarzy raczej nie sprzedaję a daję. Chyba że potrzebujesz coś wyjątkowego.
@pasiekaszkolkiroslin79473 жыл бұрын
napisz co potrzebujesz, jak mam to Ci wyślę
@OrkiszowaPasieka3 жыл бұрын
@@pasiekaszkolkiroslin7947 nic konkretnego nie szukam. po prostu co roku staram się cos nowego posadzić dla moich pszczółek
@przemysawdybiec52003 жыл бұрын
@@pasiekaszkolkiroslin7947 Witam. Jeśli można to bardzo bym prosił. Coś nad rzekę. Większość wierzb i innych wycieły bobry. Tragedia z nimi. Lipy nad rzeką będą dobrze się czuły?
@pasiekaszkolkiroslin79473 жыл бұрын
@@przemysawdybiec5200 Lipy nad rzeką będą rosły ale w miejscu gdzie nie będą okresowo zalewane. Nad rzekę polecam z miododajnych drzew i krzewów trzmielinę, głóg, kruszynę i ewentualnie klon jawor.