Szacun za poruszenie tego tematu. Od razu człowiek czuje się lepiej ;)
@123tymek10 ай бұрын
Po obejrzeniu filmu i zobaczeniu twojego kodu stwierdzam, ze jestem gdzie powinienem i w sumie nie idzie mi tak zle biorac pod uwage, ze skupiam sie zdawaniu zajec na studia bardziej niz kodowaniu. Fajny material, dziekuje.
@MikkalYT2 жыл бұрын
Ciekawy odcinek jak zawsze łapeczka leci :) PS: Naming metody do wybrania najdłuższego nazwiska odrazu przykuł moją uwagę 🤭
@mjunior7712 жыл бұрын
Dzięki za poświęcony czas - świetna robota - sam zrobie sobie to zadania :) P.S. Fajny kanał
@CoderCoder13372 жыл бұрын
Fajny materiał, zmotywował mnie do trzymania większego porządku w kodzie ;)
@DevMentorsPL2 жыл бұрын
Super 💪
@MrFrixo72 жыл бұрын
Chapeau bas, genialny materiał, można wyciągnąć dużo wniosków i przemyśleń!
@muczos2 жыл бұрын
Mega tresc. Ogladalem na kilka razy, ale warto. Fajnie, ze wszystko dopowiedziane. Nie skracane. Duzo wiedzy nabytej
@DevMentorsPL2 жыл бұрын
Dziękuję! Bardzo mi miło :)
@Bob_Vance2 жыл бұрын
CountRaws :D Swietne, robcie to dalej bo fajnie sie was oglada/slucha.
@DevMentorsPL2 жыл бұрын
Dziękujemy ;)
@ILogger2 жыл бұрын
Fajny content, przyjemnie się słucha - szczególnie w drodze na daily :D
@DevMentorsPL2 жыл бұрын
Dzięki :D
@2002misko2 жыл бұрын
bardzo fajnie się to ogląda, zwłaszcza że sam dopiero zaczynam przygodę z .Netem, jak wiadomo jest tylko jedna rzecz lepsza od uczenia się na swoich błędach- uczenie się na cudzych błędach. Z drugiej, też to motywujące, bo widzę że to co ja uważam za idiotyczne gdy patrzę na swój własny kod, to czego nie umiem, okazuje się że to w pełni naturalne i że będę słaby, a potem będę lepszy ale nadal słaby, a jak już będę parę lat w pracy to będę słabo zaawansowany, bo jeśli kiedyś pomyślę że "ah, teraz jestem dobry, już nie mam niczego do poprawienia" to oznacza to że nastąpił w moim życiu zastój. Miły materiał :)
@zxcvmati12 жыл бұрын
Super materiał :)! Więcej tego typu materiału :)
@unimaru37652 жыл бұрын
Aktualnie jako architekt oprogramowania dosyć często robię code review osób aplikujących do firmy. I Pana kod został by odrzucony. Gdyż w linii 177 napisał Pan że Kapitan Ameryka należy do DC, co nie jest prawdą gdyż Kapitan Ameryka należy do Marvel. Na resztę bym przymknął oko :).
@core1983dev2 жыл бұрын
Hejka, nie było VS2013 jak już to 2012 ;-) Jetbrains w tamtym roku jeszcze nie myślał o Riderze, no i w tym roku były autoproperies ;-)
@danielkotecki72752 жыл бұрын
Zajebisty filmik i fajnie że taki długi bo mam co oglądać do programowania w PHP. 🙂😅🤣 jesteście zajebiści . Pozdrawiam serdecznie i życzę aby w poniedziałkowy dzień wszystko działo i żeby programy się kompilowały 😄🙂
@DevMentorsPL2 жыл бұрын
Dzięki i przyłączamy się do życzeń :D
@MrBlue-ev8ow2 жыл бұрын
Fajnie się Ciebie słucha :) Chociaż ja osobiście nienawidzę klas, które mają w nazwie "Service". IMO tak jak nazwy metod mają znaczenie, tak samo nazwa klasy też ma duże znaczenie, a tymczasem "Service" nic nie mówi, może zawierać dosłownie wszystko. Parę rzeczy bym zrobił inaczej, z paroma się nie zgadzam, ale to chyba indywidualna kwestia podejścia do tworzenia kodu.
@TymToJa2 жыл бұрын
Konkretnie! Czytanie swojego starego kodu dobrym lekarstwem na syndrom oszusta.
@czerdos19952 жыл бұрын
33:00 czy znasz sytuację w której użycie ref dla typu referencyjnego miałoby sens ? Osobiście widzę pewien sens, gdy chciałbym przekazać listę do metody void i chciałbym poinformować że lista zostanie zmodyfikowana.
@czerdos19952 жыл бұрын
W mojej opinii, W większość przypadków takie działanie raczej nie byłoby mi potrzebne (przekazanie ref), bo wolałbym stworzyć metodę która zwróci listę niż metodę void która zmodyfikuje listę.
@ArekTheBoss2 жыл бұрын
@@czerdos1995 to potencjalnie mogło by mieć sens gdybyś zastosował podejście CQS.
@xMsDanielx2 жыл бұрын
Z prelegentami i ich "ubóstwianiem" miałem podobnie. Jak można pisać kod bez błędów i jeszcze o tym opowiadać. Czar prysł gdy sam zostałem prelegentem na jakichś mniejszych meet upach. Mimo, że nawet nie czułem się super w temacie który przedstawiałem to odpowiednie przygotowanie i wcześniej napisany kod na drugim ekranie sprawił że prezentacja była bardzo profesjonalna xd
@DevMentorsPL2 жыл бұрын
A to już temat na inny odcinek😀
@real_belmondziak Жыл бұрын
Patrzę na ten kod - jakbym widział swój ;)))
@patrykczyz7327Ай бұрын
Z jakiego powodu zdecydowałeś się na użycie w parametrach "Func get..." zamiast przekazania już pobranych wartości do printowania?
@mcshdf2 жыл бұрын
tak jak nienawidze c#, przyjemnie sie to oglada
@MCPVP-20252 жыл бұрын
31:47 pewnie używałeś String z dużej bo w Javie się tak robi
@tomlyn11242 жыл бұрын
Dla mnie tak zwana ściana kodu jest zdecydowanie czytelniejsza niż umieszczenie wszystkiego w milionach klas. Potem trzeba otwierać miliony plików i próbować połapać się co się z czego bierze, a tak ma się wszystko od góry do dołu i od razu widać wszystkie operacje.
@lysy-zn2gg2 жыл бұрын
No właśnie, ma to swoje plusy i minusy. Przy tak małym projekcie, dzielenie go na 7 plików zbytnio sensu nie ma. Wywaliłbym jedynie wszystko związane z konsolą w osobny plik, no bo wiadomo. Jednak w założeniu nie jest to jakiś program, który faktycznie ma coś robić, a jedynie zweryfikować nasze umiejętności. Pracodawca wymagałby programowania obiektowego (w końcu C#, cmon), czyli sprawdzał by też czy potrafimy sensownie podzielić nasz kod. Weź pod uwagę, że na przykład ściana kodu przy kilku tysięcy linijkach w sumie traci ten plus "bycia czytelniejszą". Zawsze trzeba zachować zimną krew i nie popadać w skrajności - od tworzenia na każdym kroku mikro klas zawierających jedną - dwie metody, aż po tworzenia jednej klasy z 300 metodami.
@drakon6602 жыл бұрын
kto nigdy nie popelnil takiego kodu niech pierwszy rzuci kamien
@DevMentorsPL2 жыл бұрын
+1
@pawesek93132 жыл бұрын
Klawiaturę* ;)
@technics6215 Жыл бұрын
Ale sajgon, nie dam rady oglądać całego. Zdarzało mi się iść do pracy w jakiejś firmie, po czym okazywało się, że tak jest napisana większość kodu w firmie i rezygnowałem. Przyjęli Cię do tej firmy? :D
@infloper66812 жыл бұрын
Zrobiłem kiedyś podobną walidację email w podobnym ValueObject w jednym z projektów i zarzucono mi złamanie SRP, informując że za walidację powinien oczywiście odpowiadać inny wyspecjalizowany obiekt. Co o tym sądzisz? Bo przy tak rygorystycznym podejściu, to zwykłe sprawdzenie pustego stringa w konstruktorze może już podchodzić pod złamanie SRP. ;)
@CyberWord Жыл бұрын
1:05:47 nie powinno być ArgumentNullException
@IT-qc9qj6 ай бұрын
Jest gdzieś odcinek o którym wspominasz w 1:12:10 ?
@MinecraftBuufff912 жыл бұрын
Dostales te robote?
@InTivi2 жыл бұрын
Uzywasz jakiegos programu zeby tak plynnie przechodzic miedzy oknami? Np pomiedzy IDE i przegladarka? chodzi mi o moment np 1:23:02
@szynkie67105 ай бұрын
Nie czaje po co w metodzie printUsers przekazywac funkcje zamiast zwyklego IEnumerable, moze ktos wytłumaczy? Filmik fajny :)
@Mateusz-gq1lc2 жыл бұрын
Fakty, czasem trzeba usłyszeć, oczywistą informacje, by nabyć nowa siłę i świeżość dla mózgu
@jezuschrystus48392 жыл бұрын
Czy nie lepiej użyć fluentValidation niż pisać własne klasy do walidacji danych? już nie mówiąc, że można użyć po prostu atrybutów przy modelu jak to taki prosty przykładzik.
@franekfranek49072 жыл бұрын
Mógłbyś napisać co mówisz w 44:16 "to zwraca ..." ?
@schk32 жыл бұрын
brzmi jak "ajenumerabla na czartach, tu arej " :D
@dariuszb.97782 жыл бұрын
Powtórz to za jakieś 20 lat robiąc review kodu z 2022 roku. "OMG, ależ ja byłem wtedy twóczy i błyskotliwy!" 😀
@adrian_franczak2 жыл бұрын
Może będzie gdzieś to dalej ale jak się ma VO do validacji filtrem z fluent validation w pipeline Robisz ta sama walidacje 2 razy? Drugie pytanie to jak widzisz takie zadanie na rekrutacji dla Mida/seniora w sensie czy w ogóle ma takie coś sens a jak ma to co trzeba by fo założeń dodać?
@DevMentorsPL2 жыл бұрын
proste constrainy na poziomie DTO raczej można ograć jakimś FV albo nawet DataAnnotation (nie mówiąc już o null check, który można obejść nullable reference types), a same reguły biznesowe (które mogą być problematyczne do zwalidowania na warstwie prezentacji) raczej zamykałbym w VO. W tym programie raczej podejście wynikało z unifikacji modelu do poziomu User, stąd nie chciałem, aby to "wyciekało". O zadaniu dla mida/seniora wspominałem na końcu - wydaje się fajne, bo pomimo relatywnie niskiego stopnia skomplikowania może pokazać jak podchodzi się do projektowania takiego rozwiązania. Wiadomo - przykłąd można możliwie komplikować, aby spodziewać się bardziej wysublimowanych podejść czy wzorców.
@adrian_franczak2 жыл бұрын
@@DevMentorsPL czyli w dwóch miejscach raczej to walidujesz okej świat mi się NIE wywrócił do góry nogami XD
@aries21372 жыл бұрын
Ale się ten rynek zmienił przez te parę lat. Potrafię pisać dużo lepszy kod w Javie, a mam problem z wejściem w branżę. xD
@ArekTheBoss2 жыл бұрын
1) Wymagania faktycznie skoczyły do góry 2) Pytanie czy to, że jak piszesz "potrafisz pisać dużo lepszy kod" jest faktycznie potwierdzone (np. przez kogoś) czy to bardziej subiektywna ocena i efekt Dunninga Krugera ;)
@aries21372 жыл бұрын
@@ArekTheBoss Myślę, że trochę nietrafiony argument z efektem Dunninga-Krugera, bo nigdzie nie napisałem że jestem bezbłędny. 😉 Masa firm na wstępie odrzuca pracownika z powodu braku chociaż rocznego doświadczenia komercyjnego. A doświadczenie komercyjne samo się nie zrobi.
@SLNakaSiLeNT2 жыл бұрын
Co to jest za program w którym aktualnie piszesz?
@technics6215 Жыл бұрын
1. Czy ten kod jest na poziomie juniora (w dzisiejszych realiach), czy poniżej? 2. Czy jeżeli nie dam rady tego oglądać to znaczy że jestem mid albo senior?
@Solider2 жыл бұрын
Dostałeś prace po tym kodzie?
@DevMentorsPL2 жыл бұрын
tak, co ciekawe rozmowa poszła jeszcze gorzej (sic!) niż sam kod... sporo szcześcia, ale też i zrozumienia w firmie, że po prostu mało jeszcze umiałem. Może zadecydowały "chęci i zapał do pracy", a może dotacja z UE, którą trzeba było przepalić xD
@mihuhih21862 жыл бұрын
czy cod review nie powinien być robiony przez osobę, która nie jest autorem kodu?