Tak! Super, że automatyzacja i AI przejmują nowe zawody i ludzie nie będą musieli już pracować... No chyba, że to dotyczy mojego zawodu, to wtedy źle bo nie będę miał pracy
@Rragnor2 ай бұрын
Kiedy robotnika w fabryce zastępuje robotyczne ramie co wykonuje ta samą pracę co on to piękny rozwój. Jak Ai zastąpi słabego dziennikarza czy artystę to lament. Świat się nigdy nie zmieni podział na panów i chłopów, PZPRowiec/robotnik, pracownik intelektualny/fizyczny.
@KeldarMJ2 ай бұрын
@@RragnorPraca robotnika w fabryce nie trafia do szerszej publiki, więc argument kompletnie bez sensu.
@silmerion65282 ай бұрын
Ja nie widzę w AI żadnego zagrożenia. Jedyne co robią z Ai to jakieś przeróbki filmów i to tyle co można z tym zrobić
@Ssuummrraa2 ай бұрын
@@silmerion6528Póki co
@dontmindaboutthisstupidtrollАй бұрын
@@KeldarMJpublika = konsument więc punkt twój jest inwalidą (z ang. invalid)
@SirBukos2 ай бұрын
Tradycyjnie i nieironicznie pozdrawiam wiecznie niewyspanego i chorego Remigiusza Maciaszka oraz wrzechwiedzącego Borysa Lewaka-Nieśpielaka
@arc84802 ай бұрын
Niewyspanego i jak zawsze nieprzygotowanego
@Spilac2 ай бұрын
Niewyspanego i chorego CIERPKIEGO Remigiusza Maciaszka
@SzaryLisc2 ай бұрын
Twoje pozdrowienia są mniej warte niż pozdrowienia od AI więc nie wyrywaj się :p
@TheMementoJungle2 ай бұрын
A ja pozdrawiam z porannej toalety
@mrcoin7772 ай бұрын
Cierpkiego
@Szymontist_012 ай бұрын
Zastanawiam się nad przyszłością podcastów w kontekście rozwoju AI. Jest prawdopodobne, że w pewnym momencie AI będzie tworzyć podcasty lepiej niż większość lub nawet wszyscy ludzcy twórcy. To może mieć znaczenie, jeśli dla słuchaczy liczyć się będzie głównie treść, jej dostępność i autentyczność. Warto jednak pamiętać o przykładzie szachów. Mimo że komputery od dawna grają lepiej niż ludzie, wciąż bardziej ekscytujemy się rozgrywkami między ludźmi. Jeśli potraktujemy podcast jako rodzaj słownej rozgrywki, możliwe, że AI nie zastąpi ludzi tak szybko w tym przypadku. Pozdrawiam serdecznie!
@LZapora2 ай бұрын
Większość stacji radiowych , w której serwowana jest zapętlona muzyka popularna, jest obsadzona redaktorami, których szczątkowa inteligencja i ciekawość muzyki nigdy nie skalały. Ta sama większość może być zastąpiona przez AI, a nawet przez szczekające psy. Wiele by to nie zmieniło.
@mk_games_official2 ай бұрын
'Radio którego nikt nie slycha' no to teraz będą z ciekawości 😅
@pan_iwon2 ай бұрын
Ja to widzę tak, że jeśli miałbym do wyboru odsłuchanie podcastu robionego przez ludzi a robionego przez AI (jeśli oczywiście byłoby to oznaczone i wiadomo który jest który) to na ten robiony przez AI nawet bym nie spojrzał. Nie za bardzo mnie interesuje opinia czy zdanie sztucznie wytworzone chociażby nie wiem jak bym się z tym nie zgadzał. Wolę już posłuchać np opinii innego człowieka, która byłaby sprzeczna z moją, przynajmniej jest prawdziwa.
@mctiggle2 ай бұрын
+1 o ile widzę zastosowanie AI w czymś takim jak podawanie wiadomości, o tyle wszelkie treści o charakterze komentującym w wykonaniu AI są bezosobowe i co ważne - wtórne. czemu miałbym porzucić oryginał na rzecz taniej podróbki? w całej dyskusji o AI bardzo pomija się to, że sztuka jest kontekstualna. nie istnieje bez kontekstu. jaki kontekst jest czymś wytworzonym przez algorytmy?
@Wiktor_Stasiak2 ай бұрын
Borys, akurat odwróciłeś prawo ekonomiczne (Kopernika-Greshama jakbyś chciał googlać) w 39:40 Gorszy pieniądz zawsze wypiera lepszy.
@Nick_N00B2 ай бұрын
53:08 "Konsultacja: uzyskanie czyjejś zgody dla dawno już podjętej decyzji." -Ambrose Bierce 1:04:00 Problem gospodarczy. W sensie gospodarki do przemeblowania, bo jak Rock słusznie stwierdził kto będzie klientem (?) skoro nikt nie będzie miał pracy i nie będzie miał przychodu, by zapłacić za produkt/usługę. Minimalny dochód gwarantowany? Szczerze nie boje się terminatorów, efektywniejszy sposób na zgładzenie jakiejś większej grupy ludzi jest ciągle broń atomowa, a nie roboty sterowane AI (nieudolnie, bo gdzie wydajność i optymalizacja FPGA, a gdzie AI z masą mnożeń macierzy...). Raczej obawiam się - właśnie - minimalnego dochodu gwarantowanego, a w konsekwencji uczynienie wielu ludzi zbędnymi (egzystencja polegająca na tworzeniu śladu węglowego i szukania ch* do d*), a więc i problematycznymi - problematycznymi. Może nie od razu może na początku minimalnego dochodu będziemy udawać, co czynimy od zawsze, a na co zwracał uwagę Diogenes, ale w dłuższej perspektywie czasu... jak długo to potrwa?! I tu każdemu, kto zna historię, powinno zapalić się tzw. czerwone światełko ostrzegawcze. Z cyklu: if you know what i mean.
@shyboos2 ай бұрын
Borys: "Lepsza waluta zawsze wypszę tę gorszą" w oryginale tej frazy teza jest odwrotna
@ironcockroach2 ай бұрын
Właśnie myślę, że to będzie wyglądać zgodnie z oryginalną frazą. Im więcej będzie AI, tym rzeczy robione przez ludzi będą bardziej wartościowe.
@mctiggle2 ай бұрын
39:41 prawo Kopernika-Greshama brzmi akurat dokładnie odwrotnie. to gorsza waluta wypiera lepszą. ale przywołanie tej zasady jest tu całkiem sensowne, bo AI jest i będzie gorsze pod wieloma względami. ale jest tańsze (tak samo jak gorsza waluta) i to jest jego podstawowa zaleta.
@jedrzejmoleda80512 ай бұрын
Specjalnie ze Spotify wszedłem żeby się do tego odnieść, dziękuję że nie jestem jedyny 😂
@spoconyzdzichupl43272 ай бұрын
Dobry dobry ;)
@Tim3x4ce2 ай бұрын
Podobna misja była w Mass Effect 3, ale tam nie zbierali nam broni, ale zebrali oświetlenie i dali latarkę. No i ten twist na końcu... Bardzo zapadła mi w pamięci bo w horrory nie gram i się ich boję.
@Tyronom2 ай бұрын
Po to się gra w horrory, aby się bać... Jak się nie boisz to nie ma sensu grać, to już nie to samo.
@Tim3x4ce2 ай бұрын
@@Tyronom wiem wiem ale ja się do tego stopnia boję że nie jestem w stanie nic zrobić. Łapy całe spocone... Nawet Layers of fear nie byłem w stanie ukończyć a to raczej lżejszy straszak
@ijinx932 ай бұрын
Po raz pierwszy pierwszy zgadzam się z Panem Borysem. Fatalizm jest tu najbardziej racjonalnym podejściem, bo to dopiero początek rewolucji. Do tego, że nie ma drogi odwrotu powinni się już przyzwyczajać wszyscy.
@TomaszZZerikanii2 ай бұрын
Cześć i czolem. Zdróweczka dla wszystkich słuchających
@taktycznyjan55802 ай бұрын
Dzień dobry:)
@KlakierRysława2 ай бұрын
39:40 Panie Borysie, "lepsza waluta zawsze wypiera tą gorszą?" - otóż w życiu i ekonomii jest zupełnie odwrotnie, to zawsze gorsza wypiera lepszą... bo tej lepszej ludzie nie chcą wydawać, powiedzenie jest pomylone, to gorsza waluta wypiera lepszą.
@asimen1103pl2 ай бұрын
najśliczniejsi 🤞🏻💌
@MrKalindro2 ай бұрын
Nie no Borys w formie. "Zależnie jak silny Ojciec", R: "Odciąć prąd" B: "I WODĘ!". Bardzo dobre, śmiechłem
@przemysawbukowski36482 ай бұрын
Rock zawsze może wrócić do budowlanki;) A tak na serio czas by młode pokolenia zaczęły szukać zawodów, których AI szybko nie zastąpi. PS. Jest jeden problem. AI nie będzie konsumować i płacić podatków. Szybko państwo to ukróci jeśli tylko tabelki w exelu przestaną się zgadzać.
@PentaHousen2 ай бұрын
AI ktore nie potrafi generować nowych treści wypiera reporterów i komentatorów. Jeśli ludzie nie widzą różnicy to może nie potrzebujemy owych reporterów i komentatorów. Mechanizacja zawsze będzie postępować i człowiek zawsze pownien się rozwijać. Ci co grzali dupę ma stołkach wreszcie poczują, że dupa im się pali
@Drokasinho2 ай бұрын
Słuchając podcastu (o wiele część niż radia) dowiedzenie się czegoś ma dla mnie mniejsze znaczenie niż to, że podczas słuchania mam wrażenie spędzania czasu z autorem lub gościem podcastu. Gdyby AI ich zastąpiło, to wydaje mi się, że nie słuchał bym takiej audycji, bo nie czuł bym się, że spędzam czas z człowiekiem 🫠
@skrajny19972 ай бұрын
Musiałbyś nie mieć swiadomości, ze to AI. Może kiedyś taki czas przyjść, stety niestety.
@Cayman912 ай бұрын
Rock co do protestu - idąc taką logiką inni też powinni zacząć protestować - sprzedawcy zostali zastąpieni kasami samoobsługowymi (fastfoody, supermarkety itp.), helpdesk został zastąpiony botami (np. na czatach), nawet kurierzy jedzenia są zastępowani robotami, wypożyczalnie video zamieniły się w serwisy VOD, sklepy z płytami (gry/muzyka) zmieniły się w spotify itp. Wszyscy powinni protestować? Moim zdaniem akurat dziennikarzy powinno się docisnąć, bo artykuły które teraz wychodzą to jakiś bełkot, nie są w ogóle sprawdzane i weryfikowane - przykład Stanowskiego i Stonogi.
@neptunio672 ай бұрын
Nie spojlerując to fabularnie w Stellar Blade jest wytlumaczone czemu wszyscy są tacy ładni 😅
@Maciek4262 ай бұрын
32:24 na podobnej zasadzie jakiś dłuższy czas temu, był zrobiony 'wywiad' z Michael Schumacher w jednej z większych niemieckich gazet... Jak można się domyślić, nie zostało to najlepiej odebrane ;)
@syb3ryjski2 ай бұрын
W następnym podcaście nadaje Borys GPT i Rock GPT
@Pitrek11132 ай бұрын
Rock AIone
@mariuszmaek38542 ай бұрын
AI powinno być oznaczane, komunikat jak na paczce fajek, powinny być przepisy wymuszające oznaczanie AI pod sankcją karną jeżeli tego nie ma.
@batrachomyomacha3132 ай бұрын
Jakich segmentów życia to dotyczy? Narzędzia medyczne? Grafika? Buty? Gra komputerowa? W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko korzysta z AI, a za 10 lat to będzie już kompletnie wszystko, włącznie z żywnością.
@Bartolini13072 ай бұрын
@@batrachomyomacha313 Chodzi raczej o generatywne AI a nie generalnie ai, w takim wypadku nie ma go jeszcze prawie nigdzie w życiu codziennym przeciętnego człowieka
@batrachomyomacha3132 ай бұрын
@@Bartolini1307 Teraz może nie ma, za 10 lat będzie się zajmować designem ubrań, grami, filmami i całą resztą, generatywne AI jest w stanie znaleźć się w każdej branży. Wybieranie sobie "to AI może być", a "to AI nie może być" i jeszcze chęć narzucania jakichś oznaczeń na podstawie własnego widzimisię brzmi jak obrażony abstynent, który płacze że za dużo wódki w sklepach.
@Bartolini13072 ай бұрын
@@batrachomyomacha313 mój komentarz odnosi się do ,,W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko korzysta z AI''. Jest to zwyczajnie kłamstwo i tyle. +W niektórych branżach AI nie ma sensu długoterminowo a w innych jego możliwości osiągnęły już prawie sufit. to co nazywamy ,,AI'' w tej chwili to nie jest jakaś nieskończona potęga i nie ma nic wspólnego z prawdziwą sztuczną inteligencją.
@batrachomyomacha3132 ай бұрын
@@Bartolini1307 AI istnieje od kilkudziesięciu lat i jest taką samą sztuczną inteligencją jak generatywne AI. Bo ani jedno ani drugie inteligentne nie są, bo nie posiadają świadomości. AI jest używane obecnie w każdym sektorze gospodarki i życia i są to fakty.
@ckrisckris2 ай бұрын
Jest coś takiego w edytorach tekstu jak "autokorekta", funkcjonuje od dekad, ale jakoś tak się dzieje, że jak coś do mnie trafia to 3 osoby to sprawdzają i nikt z tej autokorekty nie chce korzystać.
@uskrzydlacz2 ай бұрын
55:30 Do jakiego biura? Przyjdziesz do pracy i biura nie będzie. A całe Radio będzie nadawane przez AI z serwera w chmurze. Pozdrawiam
@gmfer972 ай бұрын
plus dla Borysa za realistyczne podejście
@upkejzer85222 ай бұрын
51:50 z polskimi cenami gier na Steamie też ponoć nie dało się nic zrobić. A jednak część twórców zmieniła ceny.
@annakossak33202 ай бұрын
Ani się obejrzymy, a będzie AIBorys i AIRock, a panowie sobie pod palmami drinki sączyć 🤷♀️
@Rhakio2 ай бұрын
Straszne, AI w radiu którego i tak nikt nie słucha. Tak bardzo nic nie zmieni to w moim życiu
@marjan-dl2ui2 ай бұрын
Też uważam, że to kiepski przykład. Wygląda to bardziej na akcję ścinania kosztów - skoro i tak nikt nas nie słucha to dajmy AI jako prowadzących i będzie przynajmniej taniej. Jest to bardzo kiepski dowód na cokolwiek. Gdyby np. ktoś z dnia na dzień wycofał największą gwiazdę i zastąpił ją botem to wtedy można by się zastanawiać. Na razie to wygląda tak jakby młody ambitny manager chciał się wykazać przed szefostwem, że zrobi to radio taniej.
@TheHolonicHOLLOW2 ай бұрын
Dzięki temu, że od lat wykonuje zawody, których AI nie jest w stanie zastąpić to nie czuje żadnej obawy. 6 lat pracowałem jako kucharz, 6 lat jako szef kuchni. W między czasie nauczyłem się również innych fachów a obecnie prowadzę firmę budowlana. Również korzystam z pomocy AI przy konstruowaniu pewnych umów, ofert, obliczaniu oraz remanencie ale wiem, że sztuczna inteligencja nigdy za mnie nie wybuduje dachu ani nie ugotuje obiadu (przynajmniej za mojego życia).
@lukaszlukasz59342 ай бұрын
Ojj chyba pierwszy :D
@morpheustm2 ай бұрын
Oficjalnie zostajesz członkiem Zakonu Pierwszych Komentarzy! 🙂
@snowmanfrost61412 ай бұрын
Z tą walutą to odwrotnie jest... ;)
@SzaryLisc2 ай бұрын
Hodowla zwierząt na przykład gęsi będzie się opłacać bardziej, to znaczy dla ludzi ktorych nie będzie stać na jedzenie.
@Jaszczomb522 ай бұрын
Przy AI jest wiele problemów które na ten moment w mojej opinii mogą zablokować pełne wejście w rynek. Chciałbym na start zaznaczyć, że nigdy akurat ta strona informatyki mnie nie interesowała, więc nie mam szczególnie wybitnej wiedzy w tym obszarze, jednak co nieco na studiach zrobiłem i opinii osób z branży posłuchałem. Po 1 koszta. Samo uruchomienie dużego modelu który będzie sensownie odpowiadał wymaga porządnego sprzętu. Inaczej gapimy się w monitor kilka minut na zwrotkę od AI. Wytrenowanie takiego modelu po 1 zjada ogromną ilość prądu, po 2 wymaga ogromnej ilości GPU/TPU, po 3 wymaga infrastruktury która da sensowny fundament do uruchomienia tego wszystkiego. No i pozostaje również czas. Każdy kto bawił się na studiach czy samodzielnie w jakiekolwiek trenowanie modelu wie ile cały proces trwa i jak wiele wymaga. Po 2 rentowność. Z uwagi na powyższe koszta, modele muszą swoje kosztować. Ceny nie będą maleć. Nie mamy jakiegos giga rozwoju w tym rejonie jeśli chodzi o wydajność kart w tym kierunku. Owszem NVIDIA coś pomajstrowała w tym kierunku, ale nie widzę w jaki sposób mielibyśmy nagle uzyskiwać sensowne efekty tanio. Po 3 brak przełomu. Tak na prawdę sieci neuronowe są rozwijane od wielu lat. Są na tym polu mniejsze czy większe "przełomy" które gdzieś tam to popychają w przód, ale przez wiele lat to było trochę jak VR. Jest, czasem coś fajnego się pojawi, zrobi trochę szumu, ucichnie. Tym razem ktoś z marketingu skapnął się, że są w stanie zrobić na tym pieniądz a jednocześnie z uwagi na "naukowy" charakter OpenAI na początku mogli wytrenować swój model na kradzionych danych bez większych konsekwencji. W ten sposób pomineli jeden z gorszych aspektów całego procesu. Po 4 bez normalnie tworzonych danych wejściowych do treningu, nie takich tworzonych przez sztuczną inteligencję, cały trening idzie w piach z uwagi na naturę całego procesu. Cały myk polega na uogulnieniach. Podam na przykładzie pierdoły którą robiłem na studiach. Wykrywanie kart do gry. Dane muszą być podane w taki sposób aby AI nauczyło się uogólniać. Jeżeli wrzucimy bardzo dużo danych z przykładowo kartami z czarnym tłem, AI może nie ogarnąć, że karta z białym tłem to też karta. Dlatego trzeba wrzucić różne dane aby model mógł stworzyć sobie wagi które nie powiedzą, że karta to czarny prostokąt z kropkami, tylko prostokąt który może być kolorowy i może mieć wzorki. Cały myk opiera się o to, inaczej mamy model który świetnie zgaduje, że pokazuje się mu dziewiątkę pik z konkretnej talii i ma 99% pewność, ale nie jest w stanie już rozpoznać ósemki jako karty. Taki sam proces zachodzi kiedy pakujemy wygenerowane dane jako źródło. Tak jak byśmy pokazywali mu ciągle tą samą kartę. Wagi poszczególnych opcji podnoszą się aż w końcu zamiast mieć uogólnienie mamy ciągle tą samą zwrotkę i model przestaje działać. Po 5 nawet ludzie będący w branży raczej idą w pogląd, że może AI stanie się częścią naszego życia, ale jako pojedyncze drobne modele do konkretnych działań, trochę jak DLSS. Mały model który jest w stanie działać sensownie na "tanim" sprzęcie (czytaj nie wymaga klastra TPU 60k/szt.) i ma tylko jedno zadanie. Wyostrzyć obraz. Pewnie firmy będą sobie stawiać modele czy to w chmurze czy w serwerowniach na jakieś wewnętrzne potrzeby, ale to musiałoby dawać niezły zwrot przy tym czego to wymaga, a pamiętajmy, że OpenAI nie jest rentowne. Aktualne ceny głównie zbierają klientów ale przynoszą straty. To wszystko sprawia, że według mnie ta bańka pęknie i zostaniemy z małymi modelami. Większość firm przestanie być rentowna, koszty trenowania kolejnych modeli drastycznie przekroczą potencjalne zyski i tyle. Zostanie nam mały skok technologiczny który nie tyle wyniósł AI na nowy poziom co zdjął koc i pozwolił światu ujrzeć coś co było z nami od lat. Zmieniły się zastosowania i interfejsy, jednak technologia poszła w przód ledwie kilka kroków.
@Arthur.Morgan_2 ай бұрын
Cierpki [Maciaszek] to powinno być młodzieżowe słowo roku!!!
@Bartolini13072 ай бұрын
Generowanie treści audio przez AI może mieć sens w kontekście podawania suchych informacji ale kogo obchodzi opinia AI na jakikolwiek temat? Przecież to nawet nie ma własnych opinii
@Bartolini13072 ай бұрын
I warto też zauważyć, że przecież newsy tak czy inaczej muszą pierwotnie być napisane przez człowieka, skąd model językowy miałby wiedzieć, że na przykład gdzieś zdarzył się wypadek albo co nowego słychać w sejmie itd itp. No przepraszam ale poza bardzo bazowymi zastosowaniami AI w mediach jest bezużyteczne
@daru16832 ай бұрын
@@Bartolini1307 imo ci wszyscy goście, którzy wdrażają AI w firmach nie rozumieją wgl jego działania xD
@Bartolini13072 ай бұрын
Prezes wielkiej korporacji kompletnie nie rozumie produktu który tworzą jego pracownicy? Nowe, nie znałem xd
@quartosomadre2 ай бұрын
człowiek też nie ma własnych opinii
@Bartolini13072 ай бұрын
@@quartosomadre no może ty XD
@tempt66692 ай бұрын
Hej, ale pamiętacie, że kilka lat temy Wyborcza zrobiła wywiad z nieżyjącym ks. Tischnerem?
@szerokiheder21942 ай бұрын
Szymon Majewski został skasowany po skeczu z Chcewasz Hajsem, jedna pomarańcza jedna kamienica
@czarsv152 ай бұрын
Pamiętam do dziś słowa Rocka że sztuczna inteligencja nie jest zagrożeniem dla ludzkości 🙄 Sztuczna inteligencja będzie za nas wykonywać pracę, a my co będziemy robić? chyba zbierać puszki.
@maciejkuakowski51412 ай бұрын
Zbierać owoce pracy sztucznej inteligencji
@michaderkacz37122 ай бұрын
Paul Rudd grał w 2 Pogromcach duchów.
@dragontear852 ай бұрын
Rozwój AI sprawił, że utopijna wizja "lewaków" i ich dochód gwarantowany staje się jedyną sensowną alternatywą, w obliczu lawinowych zmian we Wszystkich branżach zaczynając od budowlanki, przez branże kreatywne jak influence, graficy, muzycy, IT... po Lekarzy. Sami sobie zaciskamy pentlę...
@AdadEszmun2 ай бұрын
Pojęcie gier hazardowych obejmuje gry losowe, zakłady wzajemne, gry w karty i gry na automatach. Gry losowe to gry, w tym urządzane przez sieć Internet, o wygrane pieniężne lub rzeczowe, których wynik w szczególności zależy od przypadku. Ale oni dalej się okłamują
@Zero-oq1jk2 ай бұрын
Wisława Czymborska Kontratakuje
@karolina38622 ай бұрын
Ja bym sluchala ai, bo slucham tego jedynie po to aby umilic sobie dzien, wiec jezeli ktos robilby to lepiej to zaczelabym go sluchac
@rav3nrav3n582 ай бұрын
Remigiusz oglądał chyba pogromców na ph😂
@KarolZet_2 ай бұрын
Dla Borysa nie obronimy się, więc groteskowo dla niego wierzyć w fikcyjny świat taki jak Diuna... Dlatego wierzy że dążymy do Cyberpunka
@Dragonix702 ай бұрын
Jak nie AI w radiu to w google maps 😢
@raven94032 ай бұрын
50:00 czy jeśli są cięte koszty, cena też nie powinna spaść?
@TomaszZZerikanii2 ай бұрын
Jak to nie powinna spaść ? To są dwie różne rzeczy :)
@mk_games_official2 ай бұрын
AI Rocka też niedługo zastąpi 😅
@sp33dyS2 ай бұрын
Dochód gwarantowany coraz bliżej...
@SKULL-PL942 ай бұрын
Hehehe Rock chyba bardzo polubił być "cierpkim Maciaszkiem" XD
@Kateulu2 ай бұрын
Zanim AI Was zastąpi, to szybciej zbuduje Terminatorów... 😏
@koprolity2 ай бұрын
Pieniądze są świetnym lekiem na rozterki moralne.
@RafaBoz2 ай бұрын
Sztuczna inteligencja nigdy nie dorówna człowiekowi bo jest sztuczna 😅
@andrzejos70032 ай бұрын
Dla niektórych nawiedzonych na grupach poświęconych AI, nawet polskich - AI jest królem. Nie mam pojęcia dlaczego tak im zalezy, by AI zastąpiło ludzi. Widocznie lubią być bezrobotni.
@RafaBoz2 ай бұрын
@@andrzejos7003 Żeby tylko kiedyś zagrożenie rodem z filmu Terminator się nie ziściło. Wydaje mi się że chodzi o koszty bo wynagrodzenie i utrzymanie człowieka swoje kosztuje. Jeszcze trochę to nawet w marketach zamiast kasjerów będą rowniez roboty IA i płatności tylko kartą 😃
@andrzejos70032 ай бұрын
@@RafaBoz Pytanie, kto będzie płacił podatki. Dla biznesu to sposób na pozorne oszczędności, a w praktyce rynek się posypie, bo to usługi od człowieka do człowieka. Nie ma podatków, mamy spory kłopot. Można powiedzieć, że bezrobotni dostaną dochód gwarantowany, ale skąd, skoro skarbiec jest zasilany podatkami... Tworzy się spirala naprawdę poważnego kłopotu.
@RafaBoz2 ай бұрын
@@andrzejos7003 Trzy zasadnicze problemy i zagrożenia ze strony IA to wzrastające bezrobocie ludzi, zagrożenie przejęcia kontroli maszyn nad zbyt wieloma ważnymi działami i aspektami życia oraz postępujące oszustwa internetowe i wyciek poufnych danych. To czlowiek powinien kontrolować maszyny a nie maszyny człowieka.
@przemysawkotowski89092 ай бұрын
Branża nie zostanie zastąpiona, zastąpieni będą ludzie z tej branży. Znając tę branżę, należy zacząć używać AI lub tworzyć i implementować rozwiązania AI dla tej branży. I problem rozwiązany ;) Niestety, trzeba się uczyć :)
@randomwhitedude91672 ай бұрын
nie tylko radiowcy wściekli
@mhkage91042 ай бұрын
Ważnym elementem kazdego souls-like'a jest tracenie calego doświadczenia (dusze) po śmierci. Ani Stellar Blade, ani Wukong, tego nie mają, więc ciężko mi określić te gry jako Souls-like. Jeśli już to są raczej Souls-Lite albo po prostu gry akcji. Nie kazda gra która ma obozowiska i dużo bossów to musi być odrazu Souls-likiem
@TheMementoJungle2 ай бұрын
Przyjęło się, że gry, które skupiają się na zabijaniu trudnych bossów - kilkudziesięciu na całą grę, nazywamy souls-like.
@enwugie41132 ай бұрын
Social media i nasze profile mogą być analizowane przez AI, a po naszym odejściu naszym bliskim zostanie przedstawiona możliwość prowadzenia rozmów, a nawet wideo rozmów z naszym klonem, oczywiście za drobną opłatą, tak jakbyśmy dalej żyli. Nie wiem, co o tym myśleć.
@qawsed152432 ай бұрын
Dwie kwestie. Jeśli chodzi o film Konopa to najważniejsze w nim było nie to że ktoś tam uprawia sobie hazard, tylko że ten hazard jest promowany na stronach krzakach o których noc nie wiadomo i w kasynach które jak zaduzo wygrasz to zaczną kręcić i chuja dostaniesz. A co do AI to zapominacie o jednym. Osobowości. Waszych słuchaczy nie interesują newsiki tylko wasza opinia na ich temat. Dlaczego Rock zaczął kraść materiały innych youtuberow i komentować je na drugim kanale? Bo to się klika, bo ludzi interesuje zdanie Rocka na dany temat. Ai przynajmniej w obecnej formie czyta poprostu tekst jaki ktoś mu napisze i tyle. Tak więc wydaje mi się że jeszcze przez wiele lat będziecie bezpieczni.
@marjan-dl2ui2 ай бұрын
Temat legalności keydropa to moim zdaniem odwracania uwagi od właściwego problemu. Najbardziej oburzający w całej sytuacji jest false advertisingu uprawianego przez influencerów. Gra za wirtualne pieniądze, podkręcone prawdopodobieństwo wygranej czy udawane reakcje na fikcyjne wygrane napędza klientów tworząc ułudę łatwych pieniędzy. A to już jest zwyczajne oszustwo i gadanie, że "przecież każdy o tym wie" nic w tej sytuacji nie zmienia.
@karolbelt83532 ай бұрын
Największym problemem w zastępowaniu człowieka przez AI jest podejście ludzi opierające się na braku empatii i ograniczeniu myśli o swojej przyszłości. Mało kto patrzy dalej na swoje życie w perspektywie kilku lat, więc nie bierze pod uwagę scenariusza ze jego pozycja na rynku pracy może ulec degradacji, a widząc obecnie co AI robi z innymi sektorami nie próbuje wejść w buty innych osób, bo przecież go to nie dotyczy. Taki rozwój technologii będzie lawinowo uderzał po branżach i skutecznie ograniczał wakaty do minimum. W wielu branżach pozostaną specjaliści, którzy prócz umiejętności mają wiedzę techniczną, która będzie potrzebna nawet jako wsparcie dla AI, ale znikną osoby które wcześniej pracowały jako wsparcie dla tych specjalistów. Dla wielu branż, na chwilę obecną głównie kreatywnych, czekają ciężkie lata na rynku które będą poprzedzeniem zmiany specyfiki danego sektora i stanowisk z nim związanych. Najłatwiej ująć to na przykładzie, który Panowie poruszyli i który też mnie dotyczy gdyż jestem grafikiem. To ze AI jest coraz lepsze i jest w stanie wykonać wiele rzeczy zastępując grafika jest rzeczą niezaprzeczalną, ale jako specjalista w swojej branży zauważam masę błędów jakie AI popełnia i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam ze sztuczna inteligencja nie zagłębi się w część sektorów projektowania co mocno zaniża efekt końcowy jej pracy, ale.... czy jest to powód dla którego firma x ma zapłacić za pracę grafika większą sumę niż relatywnie mniejsze pieniądze za pracę o mniejszej jakości, która i tak wykona swoje zadanie, bo większość populacji nie zwróci uwagi na drobne elementy, które kłują osoby z branży? No właśnie. Masowo firmy będą korzystać z dobrodziejstw AI w ramach redukcji kosztów, pozostawiając ułamek zespołu, który będzie musiał jedynie prowadzić nowe narzędzia za rękę z racji znajomości know-how. Przyczyni się to do zmniejszenia popytu na grafików do minimum z racji ograniczonych miejsc, a tym samym podaż osób w branży zmaleje z racji iż kryteria będą głównie opierać się na doświadczeniu pracownika, którego de facto nowy kandydat nie zdobędzie w łatwy sposób, więc zacznie się rozwijać w innym kierunku. Okres taki na przestrzeni lat będzie bolesny dla osób które są nowe w tej branży i przepalą swój czas gdyż większość będzie musiała swoje pokłady czasu poświęcić na rozwój w innej gałęzi niż dotychczas. Brak nowych specjalistów za kilka lat będzie odczuwalny, jak ówcześni odejdą, a taka sytuacja przyczyni się do ewolucji branży, w której pojawią się osoby, które kształciły się pod nowe kryteria stanowiskowe. I tak będzie wyglądać sytuacja w wielu sektorach. Sytuacji nie zmienimy, ponieważ branże kreatywne tworzą produkty na potrzeby zleceniodawcy, który chłodno kalkuluje i nie będzie emocjonalnie podchodził do sprawy by dzięki niemu jak najwięcej osób miało pracę. Zleceniodawca wybierze opcję najbardziej korzystną, a ta nie przewiduje wykładania większej sumy pieniędzy niż jest to potrzebne. Wyjątkiem są jednostki, które działają na odwróconym schemacie, ale przecież na każda agencja czy indywidualna jednostka będzie mieć miejsce by zacząć tworzyć swoje produkty, które znajdą odbiorcę. Jedyne co może się zmienić to mentalność przeciętnego Kowalskiego, który ze zrozumieniem podejdzie do osób, które pracują w branżach które w chwili obecnej przechodzą "kryzys". Przypomnę też tylko ze każdy z pracujących obywateli dorzuca się przez podatki do państwa, i wpływa na stan gospodarczy kraju, a co za tym idzie na ogólną jakość życia. Także redukcja miejsc pracy dla nikogo nie jest korzystna, szczególnie gdy redukowane są stanowiska dobrze płatne, także nawet jak ktoś znajdzie sobie zastępcze zajęcie to nie zawsze będzie ono tak dobrze płatne jak branża w której się wykształcił, więc nawet jak poziom bezrobocia diametralnie nie wzrośnie to przychody do budżetu państwa mogą być uszczuplone. W tej kwestii ratunkiem może być wprowadzenie przepisów, które będą nakazywać jaki powinien być poziom zatrudnienia w danej firmie, jednakże nie jestem zwolennikiem narzucania czegokolwiek szczególnie jeśli chodzi o pieniądze i strategię finansową.
@wojbas4712 ай бұрын
Jedynym słowem kapitalizm
@karolina38622 ай бұрын
Przezucilam sie z innego podcastu na ten i bardzo mi sie podoba to, ze zamiast podniecac sie internetowymi aferami, rozmawiacie jakby to nie byl big deal, luzne rozmowy bez afer:)
@Growy-Nerd2 ай бұрын
Z jakiego się przerzuciłaś?
@JaJan582 ай бұрын
Z tym, że wukong to souslike to totalna głupota, jedyne co ma to wspólnego z souslikiem to odradzający się wrogowie po odwiedzeniu kapliczki. To, że idziesz od bossa do bossa też zmienia się po około 5-7 godzinach grania. Borys wygłasza opinie z pełnym przekonaniem, a jedyny "souls" jaki ograł to elden ring.
@Snopdan_Dogvic2 ай бұрын
Jak to jest ze Borys mówi iż nie kojarzy kobiecej wersji ghoustbusters. Tym czasami wpisuje tylko Tytuł filmu na Google i pierwszy co wyskakuje to kobieca wersja XD
@windman4442 ай бұрын
Co Rock ma z głosem? Czy on musi szeptać do tego micro aż mu się głos załamuje??
@wilczqr952 ай бұрын
To AI, pewnie algorytm uczy się jeszcze jego manier głosowych
@TheMementoJungle2 ай бұрын
Bo on znowu chory😢
@szerokiheder21942 ай бұрын
39:40 Prawo Kopernika-Greshama - gorszy pieniądz wypiera lepszy (lepszy jest wypierany przez gorszy)
@GrzenioBig2 ай бұрын
07:20 ... No jeśli tak komentujecie sprawę to na pewno przejdzie bokiem :( Przed chwilą odpalenie za zbyt szybką jazdę Buddy, a teraz pobłażliwość na tego typu uzależnianie młodocianych. A ja się pytam czym jedno różni się od drugiego. Później się słyszy o młodych popełniających samobójstwa.
@Atarios2 ай бұрын
Borys, może i nie ma piosenki AI, która byłaby hitem, ale qielu streamerów w tle puszcza już piosenki AI zamiast realnych, ponieważ nie ma copyrighta ;)
@TheSupermati972 ай бұрын
Smutny podcast w smutne sobotnie popołudnie
@Loppster902 ай бұрын
49:30 to są właśnie te mapy mentalne starych ludzi że pieniądze ma się z pracy :D Rock, jak już wszyscy będą zastąpieni AI to będzie bezwarunkowy dochód podstawowy i nie będziesz musiał pracować żeby mieć pieniądze
@mctiggle2 ай бұрын
xd
@mctiggle2 ай бұрын
przede wszystkim kreatywność AI to - najdelikatniej to ujmując - kwestia bardzo dyskusyjna, skoro modele AI karmione treściami tworzonymi przez AI się degenerują. mi to bardziej wygląda na jedna z największych kradzieży ( własności intelektualnej) w dziejach cywilizacji
@TheMementoJungle2 ай бұрын
Kradzieży? 😂 Zabiera komuś prace graficzne albo je kopiuje i wkleja? 😂
@mctiggle2 ай бұрын
@@TheMementoJungle tak. prace graficzne oraz językowe zostały użyte do karmienia algorytmów bez zgody autorów
@wojbas4712 ай бұрын
@@TheMementoJungleTak
@c5nt1582 ай бұрын
Co do pytania do widzów - osobiście raczej podcastow AI bym nie słuchała, ponieważ dla mnie człowiek to wazny element tego, czego szukam w internecie. Zalezy od tematu, natomiast pewne rzeczy np. właśnie podcasty slucham nie tylko z powodu szukania informacji na dany temat, a tez w duzej mierze ze wzgledu na prowadzacych, ktorych opinia mnie ciekawi. Na ten moment nie wyobrazam sobie aby sztuczny prowadzacy mogl mnie zainteresowac tak samo jak ci zywi
@gwynaran9192 ай бұрын
Apropo dyskusji AI. Czy nas zastąpi i nie będzie pracy? Trudno przewidzieć jasny scenariusz biorąc pod uwagę mnogość zmiennych ALE bawiąc się analogią, mieliśmy pandemię, używaliśmy technologii do wielu zawodów i - trzy kwestie: 1. Sprawdziło się to w wielu zawodach a nawet przyjęło i zostało do dzisiaj 2. W niektórych zawodach i przedsięwzięciach (jak na przykład szkoła zdalna) nastąpił po pandemii regres i ludzie w pewnym stopniu wrócili do starych „schematów” 3. W niektórych zawodach przyjęło się to, ale nastąpił regres bo „pracownik ma być w biurze, żeby szef go oglądał” Mimo, że sytuacja wymogła na nas przeniesienie się na jeszcze większe wsparcie przez technologie, może nie byliśmy gotowi na nie społecznie. Nadal potrzebujemy (jako ludzie) czynnika ludzkiego, bliskich kontaktów, itp. Być może z AI będzie podobna kwestia, że jednak - przynajmniej osoby urodzone w okresie przed dominacją sztucznej inteligencji - nadal będą potrzebowały czegoś innego, bo będą to znały. Ważne są też aspekty psychologiczne, tzn. jak realnie wpłynie to na nasz dobrostan psychiczny - czy zmierzamy w stronę totalnej dominacji technologii i dystopijnej wizji przyszłości, i czy nie zatrzymamy się nawet jak zobaczymy, że nam to szkodzi? A apropo tej dystopijnej wizji przyszłości - mam wrażenie, że dla osób żyjących przed wiekami to już byłby ten moment, gdzie bylibyśmy dla nich dystopijnym społeczeństwem - ten termin to ostatecznie tylko konstrukt a my jesteśmy tylko ludźmi robiącymi głupie, mądre, okrutne i szlachetne rzeczy. Technologie i kultura zmieniają w pewnym stopniu nasze zachowanie, adaptujemy się do nowych warunków, ale gdzieś tam głęboko jesteśmy wciąż ludźmi - ewolucja nie działa tak szybko, żebyśmy przez ostatnie setki lat znacząco zmienili się w budowie a już z natury jesteśmy dosyć elastyczni. Dziękuję tej jednej osobie, która przebrnęła przez tę wiadomość - a nawet tym osobom, które przebrnęły przez jej część. Mogłem też być w kilku fragmentach niejasny i otworzyć zbyt dużo wątków, mimo to zapraszam do dyskusji.
@mctiggle2 ай бұрын
> Nadal potrzebujemy (jako ludzie) czynnika ludzkiego, bliskich kontaktów, itp dokładnie tak. i to jest duża słabość w przyjmowaniu wszelkich tworów generowanych przez AI
@AvenUnspoken2 ай бұрын
Chyba ta droga nie jest taka jak opisujecie - AI może być świetnym kreatorem treści, ale dalej potrzebuje kogoś, kto zleci konkretne zadanie. Nie wiem jak wygląda funkcjonowanie tych awatarów w tym radiu, ale pewnie trzeba było zaprogramować jakiś schemat działania. Natomiast w filmie Her AI dążyło do samostanowienia, ale ktoś w naszym świecie musiałby wskazać by AI chciało do tego dążyć.
@AdamPopielarski2 ай бұрын
Choć teraz materiał oglądałem, to muszę napisać. Ciekawe co by się stało gdyby sztuczna inteligencja zastąpiła polityków, a w konsekwencji przejęła władzę? Oj ciekawe co by się stało, same ze sobą się kłóciła?
@dootzG2 ай бұрын
47:40 youtube proponuje Borysowi filmy z kanału Rock Play :D 51:40 publicznej instytucji rynek nie zweryfikuje. Skoro utrzymywali ludzi przy zerowej słuchalności to co za różnica trzymać to z ai
@marcinstencel82082 ай бұрын
Z czystej ciekawości posłuchałbym podcastu AI ale na dłuższą mete raczej to będzie nudne 🤣
@lukag9772 ай бұрын
Państwo tym hazardem w internecie się nie zajmie. W tym przypadku potrzeba regulacji unijnych. Unia decyzji szybko nie podejmie, bo to zachacza o uderzenie w amerykańskie molochy. Były przypadki gdy chyba Holandia nakładały kary na EA i chyba wycofała się z pomysłu. Co do wpływu na dzieci. Tutaj faktycznie mam odczucia abiwalentne. Jak rozumiem dzieciaki nie wydają swoich pieniędzy. Jeśli rodzice nie kontrolują na co dzieci wydają pieniadze, a nie jest to gotówka i zakup porno w kiosku, to źle świadczy o rodzicach.
@differentintheotherway74642 ай бұрын
Po tej prezentacji będą jakieś udostępnione matriały w Gothica? Czy to tylko dla wybrańców?
@wojbas4712 ай бұрын
Moze zrobią ai w radio że Kaczyński żyjący bedzie badal z tym żyjącym 🤔??
@bartekkrzysik77302 ай бұрын
Moim zdaniem podcastu słuchasz dla opinii osoby prowadzącej podcast. Gdyby rock zaczął podcast np. o medycynie to za nic nie słuchałbym go, bo nie ufałbym w wiedzę prowadzącego w tym temacie. Dlatego dla mnie AI będzie miało problem z tworzeniem podcastów. Poza tym AI będzie miało problem z generowaniem tektu na temat nowości np. W sensie ktoś będzie musiał najpierw to wytłumaczyć AI, więc całe sekcje newsowe mogą mieć problem z AI. Co najwyżej AI będzie redagowało tekst napisany przez dziennikarza, czego szczerze mówiąc trochę mi brakuje, bo ile razy czytam jakiś artykuł a tam jakiś błąd ortograficzny, stylistyczny, czy po prostu się ktoś zamyślił i 2 razy napisał to samo słowo. Jeżeli AI wchodzi w branżę kreatywną to dlatego, że ta branża przestała być kreatywna. Sieci neuronowe mają pewne ograniczenia i dlatego nie niepokoję się AI aż tak bardzo
@eGzysTens2 ай бұрын
Borys, to raczej wróżenie z fusów, ale jak sądzisz, kiedy AI zastąpi montażystów i czy w ogóle. Próbuję zmienić zawód, bo jestem zwykłym robolem bez wykształcenia i chciałem nauczyć się montażu by z tego żyć, albo chociaż dorabiać, tylko cały czas mam z tyłu głowy to, że postęp AI w tym temacie może być szybszy, niż nauka od zera.
@MichałPrzedlacki442 ай бұрын
Rozmowa o AI i plastikowa miniaturla też z AI. Tak bez złosliwosci ale jest okropna.
@mateuszstanisawski11882 ай бұрын
Tok rozmowy ludzi jest według mnie nie do skopiowania przez AI. Emocje, złożone podejście/reakcja człowieka na zdanie adwersarza jest nie do skopiowania. Dech czy inne dźwięki nieokreślone wydane w adekwatny sposób powodują że człowiek bardziej wierzy opinii adwersarza. Też inne głębsze psychologiczne zawiłości stawiają AI na przegranej pozycji bo żaden stopień rozwoju AI nie zastąpi tego. Chociaż... AI zeskanuje tysiące danych i to wystarczy. Bo AI wyczyta wszystko, ton, nieokreślone dźwięki i wszystko wyrazi zgodnie z procentem występowania tego wszystkiego u ludzi. Będzie wybierać spośród palety reakcji po wyrażonym słowie, zdaniu, tonie i tym co to poprzedza. Poczynając od popularnych kończąc na rzadkich nietypowych reakcjach. Tylko czy AI będzie umiało odczytać adekwatność? A ten kto miałby ogółowo czy też szczegółowo pisać scenariusz toku rozmowy musiałby mieć niesamowitą wręcz idyllicznie idealną umiejętność empatii, zmianę charakteru oraz niemożliwą do wykonania w sztuczny sposób swobodę i tzw. freestyle w rozmowie. Mimo wszystko nie wyobrażam siebie lubiącego słuchać AI jak to se swawolnie i wiele wątkowo rozpowiada się w rozmowie. Słucham podcastu by usłyszeć człowieka mimo iż może to abstrakcyjny powód, ale jest to też wieloznaczne. Wręcz czuję że miałbym poczucie oburzenia gdyby miało miejsce akceptacji/aprobaty AI ponad człowieka. PS. Odsłuchałem Podcast w wykonaniu AI. Szczena mi opadła. Jednakże dla mnie jest to nie do zaaprobowania bym słuchał tego miast człowieka. Przecież to jak słuchanie manipulatora, Pana kłamstwo. Ma się dokuczającą świadomość iż każde słowo {i nie tylko} wyrażające moralność: pozdrowienia itp. jest sztuczne w sumie tak jak pogawędka o czymkolwiek. Jak już miałbym słuchać, to formie wiadomości..
@Night_Knight_DE2 ай бұрын
Dlatego teraz macie jeszcze 5 lat więc zacznijcie działać i reklamujcie skrzynki żeby było was stać na emeryturze na tą puszkę psiego jedzenia jak Remigiusz mówi 😂
@sernikk2 ай бұрын
Jestem w stanie sobie wyobrazić że AI zastąpi mi w dużej mierze wasze i innych twórców podcasty. Jeżeli będzie w stanie mi wygenerować podcast na tematy które mnie w danym momencie najbardziej interesują, to takie będę preferował. Myślę że na razie to nie nastąpi, macie jeszcze z 3 lata 😉
@Tragicomique2 ай бұрын
Naprawdę to jest obrzydliwe jak całe to środowisko reklamuje i przyzwala na hazard.
@RascalV6662 ай бұрын
Rozwizalo 'smieciowe' umowy gdzie 90% zatrudnionych bylo na wlasnie tych, ze umowach :D
@tomekKDP2 ай бұрын
Google mapy też zastąpili znany głos głosem AI. Podcasty będą kolejne bo już jest soft do nagrywania podcastów na podstawie treści. i nie za 5 lat tylko max za rok większość podcastów będzie tworzona przez ai
@Bartolini13072 ай бұрын
XD
@zaaap02 ай бұрын
Szybko poszło
@urbanikt2 ай бұрын
Dla siebie na razie widzę tylko jedno zastosowanie lektora AI, jest to czytanie książek, jeśli nie ma ich w audiobooku. Jeśli podcast będzie nieodróżnialny od podcastu AI, może... Ale wydaje mi się że do tej nieodróżnialności jest mimo wszystko jeszcze trochę czasu. Odpaliłem kawałek tego wywiadu z AI Szymborską i jest to mega słabe, w treści i w czytaniu.
@ognistakrew2 ай бұрын
Fajnie. Ludzie narazie mowia o ludziach i wspieraja sie AI A jak ludzi zastapi AI albo bedzie wykluczac z roznych zawodow to o czym bedziemy rozmawiac? O tych ludziach ktorzy sa tak glupi ze dali sie zastapic? A moze o tym jak wspanialy i wartosciowy jest swiat ;)
@Kateulu2 ай бұрын
Rockuś i Boryś Fataliści... 😂 Ja się pytam, co na to Diderot?😢
@Daniel_VolumeDown2 ай бұрын
mam wrażenie że to nie zostało powiedziane w podcascie, ale warto tylko powiedzieć że kasix nie dotknął ten film bo robiła skrzynki cały czas. Kasix już jakiś czas temu przestała otwierać skrzynki. Ją chyba najbardziej to dotknęło właśnie dlatego że jej chłopak dalej to robi.
@Bartolini13072 ай бұрын
Ten koncept z generowaniem podcastów za 5 lat jest strasznie głupi, no przepraszam ale już teraz ludzi ciężko przekonać do słuchania podcastów a co dopiero jakby mieli słuchać snów wygenerowanych przez komputer. XD
@Growy-Nerd2 ай бұрын
Przecież podcasty są bardzo popularne
@DevMP2 ай бұрын
Nigdy w życiu nie słuchałbym podcastu AI. Nie ma to dla mnie żadnego sensu, bo chcę słuchać człowieka i czuć z nim jakąś więź na poziomie intelektualnym i wspólnych przeżyć. Jakie wartości osiągają obrazy generowane przez AI? Praktycznie żadne, bo każdy może sobie taki obraz wygenerować. Kwestia opłacenia platformy A jakie wartości osiągają obrazy, nawet te nowoczesne bohomazy, dlatego że stworzył je człowiek? Wartość jaką nadajemy konkretnym rzeczom nie jest oparta wprost proporcjonalnie o zawartość, którą dostajemy na pierwszy rzut oka.
@JaroTrn2 ай бұрын
Jak loteria z samochodami? xDˣᴰ
@michalwrzesien5402 ай бұрын
Ja nie oglądam was albo Zgrzytu dlatego, ze robicie dobrą robotę, a dlatego, że lubie wasze postscie internetowe. Jedyni ktorzy nie musza bac sie AI to zlodzieje. Zaden komputer nie zastapi Ci starego dobrego włamywacza.