Dziękuję! Przy 3 dziecku i tych samych problemach od zawsze, żadna położna laktacyjna nie wpadła na to, żadna położna środowiskowa, żaden fizjoterapeuta,a Pani tak! Dziękuję
@RODZIMYRAZEMPL10 ай бұрын
Nie ma za co :)
@patrycja77982 жыл бұрын
Mega dziękuje za ten filmik i inne. Mam drugie dzieciątko ale nie zdawałam sobie sprawy ile błędów popełniam, najgorsze jest to ze położna która przyjeżdżała do nas na wizyty patronażowe uświadomiła mnie ze tryskanie z moich poersi jest cudowne, ze powinnam się cieszyć ze tyle go mam, a dziecko przy każdym karmieniu prawie w pewnym momencie die denerwowało i krztusilo. Po kilku Pani filmikach dziecko je spokojniej, odbija, zasypia i co najważniejsze nie ulalo i spokojnie spi ❤️❤️❤️
@Paulina-nu3pv2 жыл бұрын
Super film🏆, tego jeszcze w internetach nie było! Ja również odciągania ręcznie kilka pierwszych „strzałów” i to pomaga mojemu dziecku jeść w spokoju i bez stresów. Instynkt, warto czasem mu się poddać. Dziękuje za bazę wiedzy 💾💐
@patrycjal8502 жыл бұрын
Dziękuję Ci bardzo za ten filmik 🥰 druga ciąża a karmienia boję się właśnie najbardziej 😪 przy pierwszym synku sama doszła do tego że mam hiper laktacje , mleko strzelało w każdym kierunku z dążą siłą, synek się dławił, płakał, mleczko wyciekała bokiem . Położna do której udałam się po pomóc stwierdziła że to żaden problem i że powinnam się cieszyć że mam dużo mleka 🙈 próbowałam sama różnych pozycji , odciągałam ręcznie w pieluszkę, laktatorem początkowe mleczko. Ostatecznie sięgnęłam po zioła na zatrzymanie laktacji , w małej ilości mi ją zmniejszyły i w spokoju karmiliśmy się do 8 MC, ale męczarnia trwała z 3 pierwsze miesiące. Cieszę się, że jednak jest ktoś kto o tym problemie mówi i że jest opcja w razie czego wizyty online 🙏
@klaudiaas62812 жыл бұрын
U mnie z pierwszym dzieckiem na zatrzymanie i teraz z drugim na ogarnięcie nawału pomogło picie naparu z szałwii.
@malgorzatagosia2772 жыл бұрын
Super filmy ! Prosimy o film o laktatorze ! ❤️☺️
@Barbarabasba2 жыл бұрын
Bardzo dobry film. Opublikowany mniej więcej tak jak urodziłam córkę. Miałam dużo i nadal mam problemów z karmieniem. Byłam u trzech doradców laktacyjnych. Na początku brak pokarmu, później zbyt duża ilość pokarmu na raz. Karmię KPI bo dziecko się męczyło. Nikt mi nie pomógł by było lepiej. Teraz córka nie chce jeść z piersi. Usłyszałam, że moje dziecko ma charakterek i nie da się nic zrobić 🤣 dobrze łapała pierś, głośno łykała i się dławiła. Ja zrezygnowałam z karmienia piersią. Jestem KPI i tak chyba zostanie dla mnie ważne jest to , że je moje mleko.
@ebnyaa2 жыл бұрын
Hah, u mnie podobnie, mało mleka, zła opieka laktacyjna w szpitalu, byłam u doradcy laktacyjnego (znanej na yt i z internetów), pedagoga, położnej. Dopiero rehabilitantka stwierdziła że złe wędzidełko i język trzyma w /\ zamiast okrągły, przez co mniej je (i u mnie mniej mleka).. Dlaczego 4 osoby, które oglądały dziecko nie mogły od razu (to wszystko to były pierwsze 2 tygodnie) stwierdzić, że jest nie tak.. Zaczęłam się interesować tematem i ewidentnie dwa wędzidełka do podcięcia. Także też jestem KPI żeby dziecko dużo zjadalo i dodatkowo niestety modyfikowane.. Ale czekamy na zabieg i mam nadzieję, że będzie tylko KP + KPI:)
@joannaszelag21722 жыл бұрын
Świetny materiał. Bardzo dziękuję:)
@magdalenak.98137 ай бұрын
Bardzo dobry trop gdy ktoś ma kolkowe problemy. Ja długo myślałam że dziecko je łapczywie, dopóki nie puściło piersi i nie zobaczyłam jak mleko tryska strumieniami po jego twarzy 😅 Wtedy zdałam sobie sprawę że szybko połykając stara się opanować sytuację.
@KaBe-z1n11 ай бұрын
Pani Kamilo, karmię KPI córka często wypróżnia się podczas jedzenia, zdaje się że odruch ssania bardzo jej pomaga. Podczas tej czynności bardzo się siłuje i pręży, czy powinnam przestać karmić kiedy dziecko się napina i czy może to być przyczyna kolek? Pozdrawiam
@imidurka859211 ай бұрын
Podpinam się pod pytanie
@michalenaszyszko402 жыл бұрын
Jesteś bardzo mądra i mega zabawna. Uśmiałam się jak szalona z twoich porównań. Moje pierwsze maleństwo ma podobną jazdę. Mi akurat pomógł Bóg. Pomodliłam się o to, żeby Bóg mi pomógł, bo on tak się dławił, że patrzeć na to nie mogłam. I udało się. Synek je spokojnie. Nic nie zmieniałam. Wystarczy zaufać Bogu. Kto ma wiarę niechaj spróbuję. Pozdrawiamy serdecznie.
@suminiak4435 Жыл бұрын
Hahaha
@ms-vy1co Жыл бұрын
Ja pierdole xD
@AnetaWeinold18 күн бұрын
Moj synek się nie dojadal podczas karmienia piersią pozatym byłam przez 2 tyg na antybiotyku więc od poczatku karmiony był moim mlekiem I modyfikowanym. Na poczatku 2 miesiąca zycia wystapily symptomy Jak u kolki…prezenie się ,wyginanie na wszystkie strony Jak waz,plakanie ,dużo ilosc gazow Bylismy Wszyscy wykonczeni. Przestalam mieszac ,podaje od miesiaca tylko mleko modyfikowane a swoje wlasne mroze z nadzieja że pod koniec 3 miesiąca będzie mogl normalnie je spozywac (ponoć system trawienny jest wtedy dojzalszy) -Wykonuje masaz brzuszka 3 razy dziennie -Klade synka na lewy Bok lub na brzuszek…(dopiero po 1 h od czasu karmienia) nie zostawiam go samego w pokoju -Wyprobowalam rozne butelki U mojego synka sprawdza sie Avent/philips butelka antykolkowa z smoczkie 0+ Spora roznica!!!! Wszystkie symptomy po 3 dniach ustaly !!!!!
@p.3955 Жыл бұрын
Bardzo lubię ten kanał, ale ten odcinek mnie irytuje, bo mam wrażenie, że mówi głownie o hiperlaktacji i ogólnie o karmieniu piersią , a nie o sposobach na bóle brzuszka.
@adrianna7073 Жыл бұрын
a czy hiperaktywny wypływ może byc w 3 tyg po porodzie czy dopiero po stablizacji laktacji?
@megzykamu34152 жыл бұрын
A jak z tą butelką i smoczkiem w takiej sytuacji? Jak prawidłowo ją dobrać?
@krzewyo2 жыл бұрын
Może pytanie jest tendencyjne ale jak rozpoznać ze brzdąca boli brzuch? Mamy 2.5 tygodniową córkę i jestem w stanie mniej więcej rozpoznać płacz na głód albo kiedy pieluszka robi się pełna.
@marial23822 жыл бұрын
Jak zawsze super. Jedynie zabrakło mi informacji, albo przegapiłam jak rozpoznać problemy brzuszkowe. Czy jakoś po płaczu? Słyszałam, że to taki płacz, którego nie da się ukoić niczym, ale czy to prawda?
@Agnieszka-o2f9 ай бұрын
Jak maluszek ma problemy z brzuszkiem, spina się, podkurcza nóżki.
@maciejtk6287 Жыл бұрын
U mnie Córka nie dostało szpitalu D3 Pierwszą dawkę dostała w 4 dniu 500j czy to może mieć wpływ na kolki ?
@patrycjak26702 жыл бұрын
Czekam na filmik o ,,naturze,,Np o naturalnych środkach myjących dla noworodków ( na co zamienić kosmetyki z drogerii). itp itd
@RODZIMYRAZEMPL2 жыл бұрын
całościowe przygotowanie na temat pielęgnacji noworodka i niemowlęcia, wraz z komsetykami itp. prowwadzę na konsultacjach indywidualnych On-line lub podczas kursu Szkoły Rodzenia On-line. Zapraszam serdecznie :)
@karolina_7632 жыл бұрын
My mieszkamy na Islandii i położne polecają 2 środki. Do mycia jest woda a pod pieluszkę mąka ziemniaczana a i jeszcze lanolina na suche stopki i rączki
@LuLu-fm3ez2 жыл бұрын
Ja też czekam... Ale chyba się nie doczekam. Należy zapłacić 🥴😁
@LuLu-fm3ez2 жыл бұрын
@@karolina_763 a my jesteśmy w Polsce i też to stosujemy ale tylko dlatego że sami do tego doszliśmy. Tu chemia, chemia...
@renatap36332 жыл бұрын
uratowała mnie pani tym filmikiem!! po wyjściu ze szpitala tak sie bałam że zagłodzę dziecko bo w szpitalu już był spadek wagi 8% a nie chciałam dokarmiać sztucznym mlekiem, że ciągle piłam herbaty i napije ze słodem na laktacje i odciągałam do samego końca. i tak rozbujałam laktacje że pojawiły się wszystkie problemy o których pani mówi - ja już płakałam że mam pokarm a dziecko mi się popsuło bo w szpitalu pięknie zasysała i piła a tu godzina "walki" ona głodna i zapłakana i tak 2 dni... po tym filmiku wstrzymałam pobudzanie, "upuszczałam" troszkę mleka ręcznie i cud zupełnie co innego!!! w kilka dni dalej mam dużo mleka, ale już nie tak że kapie jak z zepsutego kranu, małej też się już bokiem z buzi nie wylewa i normalnie je :) więc dzieeeeekuje bardzo!!!!
@RODZIMYRAZEMPL2 жыл бұрын
Super, bardzo się cieszę ❤️
@sylwia80102 жыл бұрын
a ja mam jeszcze pytanie propo kolki, gdyż niedługo rodze dziecko i cały czas słyszę, że po porodzie trzeba jeść delikatnie, unikać pewnych rzeczy itd, gdyż przez to co zjem, np coś ostrego moje dziecko będzie bolało brzuszek, czy jest to prawda? słyszałam, że pokarm w piersi tworzy się z krwi a nie z tego co zjemy, ale każdy ma swoje zdanie..
@RODZIMYRAZEMPL2 жыл бұрын
To temat rzeka. Jemy co chcemy. Alergie pokarmowe są bardzoo rzadkie. Unikanie alergenów bez wskazań będzie powodowało jeszcze większą nietolerancję w przyszłości. W razie trudności podczas karmienia wie Pani gdzie mnie szukać ;)
@sylwia80102 жыл бұрын
dziękuję bardzo 🥰
@Misifu772 жыл бұрын
Sylwia, a krew tworzy się z tego co jemy przecież :). Przy kolkach jemy chudo - nie tłusto (smażenie w głębokim tłuszczu odpada). Nie jemy przetworzonej żywności, tylko tworzymy sami zdrowe posiłki.
@sylwia80102 жыл бұрын
@@Misifu77 dzięki za dobre rady, jest to moja pierwsza ciąża i każda wiedza się przyda ☺️
@Misifu772 жыл бұрын
@@sylwia8010 Mamy takie czasy, że na problemie każdym, wszyscy przede wszystkim chcą zarobić. Moje dziecko i dziecko koleżanki doświadczyło kolek. Lekarze przepisują Debricole i inne cuda. A pomagają naturalne, stosowane przez nasze prababcie i babcie sposoby.
@bartek38452 жыл бұрын
A jesli dziecko ssie piersc przez 10sekund, pozniej przestaje na jakies 10-20sekund i znowu ssie 10sekund. To normalne czy byc moze jest jakis problem. Czesto tez przysypia podczas karmienia z sutkiem w ustach. Dziecko ma 5 dni.
@lilok79012 жыл бұрын
Przestaje ssać i połykać bo musi kiedys złapać oddech, to normalne 😄
@magdalenaiwan40462 жыл бұрын
Normalne 🙂
@kristi6621 Жыл бұрын
Ze co??? Z całym szacunkiem… bulszit pani opowiada 😂😂😂Wszystko jest od jedzenia. Mamy jedzą takie rzeczy ze pokarm jest ciężkostrawny dla dziecka.. jestem mama trzeciego bobasa. Jeśli piłam tylko swiezowyciskane soki dziecko miało piekna kupkę pachnącą która wyglądała jak sok pomarańczowy! Luźne przyjemne wypróżnienia u dziecka były dosłownie.Przy pokarmach które były przetworzone czyli nawet gotowane które są pozbawione wody strukturalnej dziecko może mieć już problemy z brzuszkiem. Wtedy kupki były już gęstsze bardziej śluzowate. Moja druga córeczka przy takim moim odżywianiu miewała kołki. Kiedy przeszłam na surowy witarianski styl jedzenia wszelkie problemy się skończyły. Swieze owoce warzywa to jest podstawa pożywienia mamy karmiącej. Wywalić już napewno mięsa nabiał wszelkie jaja chleby i mączne produkty które nie nie nadają się do jedzenia.