Tetszenek ezek a beszélgetések, köszönjük szépen!!
@susanszkyАй бұрын
Respect Balazsnak 40:00-nél gyönyörűen elmondja, a vilagok szembenállását, hogyan dönt a politika gazdasági kérdésekről, és hogy a szocializmus es kapitalizmus kozott olyan vekony a hatar, hogy az üléspontunk hatarozza meg az álláspontunkat. Nem mellesleg Zsolt köpni nyelni nem tud.
@ADZRLXАй бұрын
Rentkívül értelmes Szabó Zsolt, kár hogy eltrollkodtátok és nem hagytátok beszélni. Ez egyébként a srácnak is szemlátomást kellemetlen.
@gatiattilaАй бұрын
A Hold mikor válik regionális szereplővé az alapkezelők piacán :) ?
@potatofrench3095Ай бұрын
35:38 Nincsen meritokrácia, csak szeretnénk, hogy legyen. Olyannyira nincsen, hogy az átlagember kiábrándulni látszik és kevésbé hisz a munkában, és a munka által elérhető eredményekben. A lakhatási válság összeurópai jelenség, ahol már orvosok sem engedhetnek meg maguknak fővárosi lakásokat 20 éves hitel nélkül.( Magyarország csak egy példa a sok közül, ahol egy pénztárost jobban megfizetnek mint egy doktori tanulmányokkal rendelkező egyetemi oktatót) A meritokráciában való hit megszűnése globális jelenség, sőt már életfilozófia (Kínai do nothing mozgalmak, nyugati 'tunyaság', ) amely talán kriptópiac mém kultúrájában csúcsosodik ki.
@zbasyАй бұрын
Ennek se fule, se farka. Igen, allami alkalmazottaknal lesz torzitas, de ha elmesz egy piacrol elo ceghez dolgozni, akkor azt latod, h az ertelmesebbek es tobbet dolgozok jellemzoen elorebb tartanak
@potatofrench3095Ай бұрын
@@zbasy Melyik részével vitatkozunk, mert nem világos számomra. A számokkal vagy a mozgalmak valós létezésével? Vagy azt akarod mondani, hogy mindenki pontosan annyit ér, amennyire őt a piac "beárazza"? Tehát ezek szerint nem kell orvos, pedagógus, művész, ápoló mert a piac nem értékeli őket eléggé? Egyébként a cégek döntő többségére sem igaz a meritokrácia, lehet, hogy a tiedre pont igaz. De az esetek 99 százalékában nem lesz belőled felső vezető csak azért mert jól végzed a munkádat. (Az alapkezelő lehet, hogy az egyedüli kivétel) Még akkor sem, ha netán a te találmányodnak köszönhetően jelentősen megnövekszik az árbevétel. Kapsz egy szép bónuszt, esetleg egy előléptetést, és csókolom.
@zbasyАй бұрын
@@potatofrench3095 ezzel: "Nincsen meritokrácia". de, van. a piacon egészen biztosan. a német/amerikai orvos sokat keres. (miért akarnál felsővezető lenni, ha találmányokban vagy erős?!)
@balazshegedus7132Ай бұрын
@@potatofrench3095 Szerintem ketté kellene választani a piaci verseny körülmények között munkát végzőket és azokat akik állami foglalkoztatottak. Te inkább azt az észrevételt hozod fel, hogy a közalkalmazottak nincsenek megfizetve, ami valós probléma, de ezt nem tudja a szabad verseny elsimítani. Vagyis olyan szinten el tudja, hogy a tanár fogja magát és elmegy pénztárosnak. Vagy akkor inkább hasonlítsuk össze egy közoktatást végző tanár és egy magántanár fizetését. Ugye, hogy rögtön más a viszonyítási alap? A közoktatásban alapból nem teljesül a meritokrácia szerintem, mivel van egy bértábla, és nem az adott tanár teljesítményétől függ a keresete. " Tehát ezek szerint nem kell orvos, pedagógus, művész, ápoló mert a piac nem értékeli őket eléggé? " Hatalmas szükség van ezekre az emberekre. Szüntesd meg az állami ellátást, vezess át mindenkit magánellátásba és majd észreveszed, hogy annál az orvosnál, pedagógusnál, aki tehetséges, jól végzi a munkáját sorban fognak állni az emberek, és jóval többet fog keresni a többi szakmabelinél. Ha pedig van egy találmányos amivel jelentősen növelsz árbevételt akkor azt ne más cégénél tedd meg, hanem hozz létre saját céget és akkora versenyelőnyben leszel, hogy a többiek be is zárhatnak.
@potatofrench3095Ай бұрын
@@balazshegedus7132 Sok mindennel egyetértek, de az írásodból éppen rávilágítasz azokra az ellentmondásokra, amelyek miatt nincs igazi meritokrácia, vagy ha van, akkor is csak nagyon részleges. Az állami szféra és a piaci alapú verseny kérdése pedig még csak a jéghegy csúcsa, hiszen rengeteg más tényező - például a lokáció, az adott ország termelékenysége - mind befolyásolja a fizetésedet. Pedig a munkád profittermelő képessége ugyanúgy lehet kiemelkedő, vagy akár még jobb is, de egy cég mindig a legolcsóbban próbál téged kihasználni. Egyébként Nyugat-Európában a magántanár és az állami tanár fizetése között elenyésző a különbség, főleg ha a juttatásokat is figyelembe vesszük.
@Adams6574Ай бұрын
Lehet nagyon alap kérdésem van, de kicsit összezavarodtam 5:54 körül a hozamszintek összefüggésénél. Befektetési szempontból egyrészt miért lenne gond, ha növekednek a hozamok (itt "a hozamok " alatt gondolom a kötvényeket - elsősorban amerikai állampapírokat - kell érteni), hiszen -papíron- úgyis diverzifikálunk és több eszközosztályból válogatunk? Másrészt, ha épp lefelé tartó trend van az alapkamatot illetően, akkor hogy lesz az amerikai 10 éves hozam 3,6-ról 4%-ra? Vélemény az adásról: az egész After Hours sava-borsa a dinamika. Zsolt módfelett szélsőséges és pattogós stílusa az teszi érdekessé izgalmassá a műsort, míg ha nagyon meredek dolgokat is mond Balázs józanság lehűti azt. Eddig én jórészt csak Zsolttal találkoztam külön mint vendég, de az imént meghallgattam a Cégépítők adását Balázssal, nagyon tanulságos volt.
@henriktoth1021Ай бұрын
Komarno = Révkomárom magyarul (ahogy Pozsonyt sem szokás Bratyiszlavának ejteni magyarul).🙃
@gpekarovicsАй бұрын
Nekem nincs titkarnom, inkabb felvettem egy “operation support” sracot, aki a soforom is, minden utamon vegig csinalom a penzt, idoben es pont a cimre erkezem, nem kell a parokolassal veszodnom, eletem egyik legjobb dontese volt, szeretettel es batran javaslom - nem csak Zsoltnak🤝💵 1:34
@OregonHuАй бұрын
Van aki akkor csinálja a pénzt, amikor egyedül van és nem finganak bele az agyába. Nem vagyunk egyformák. Engem zavarna, ha valaki folyamatosan hallaná a beszélgetéseimet. Vagy limuzinnal tolod szeparálva egy hangszigetelt fallal?
@gpekarovicsАй бұрын
Ahogy irod is, nem vagyunk egymformak🤝🙂
@denes123sАй бұрын
Az örökösödési adó egy újabb remek eszköz annak eléréséhez, hogy az adóztatni kívánt vagyon (és az annak alapját adó termékek, szolgáltatások) eleve létre se jöjjenek. A vállalkozó minek is vesződjön a cége fejleszésével, ha végül úgyis elveszi az állam a munkájának eredményét? Elértük hogy kevesebb munkahely, termék és szolgáltatás keletkezzen. A legjobb képességű (legjobban fizetett) alkalmazottak meg nyugodtan befejezhetik a tevékenységüket 40-50 éves koruk között, ha a felhalmozott jövedelmük jelentős részét nem hagyhatják a gyerekeikre. Ilyen könnyen lehet elérni social justice warriorként, hogy végül MINDENKI sokkal szegényebb legyen azáltal, hogy elvesszük a vagyont attól, aki a legjobban ért a vagyon felhalmozásához.
@feamatarАй бұрын
Igen, a vállalkozó azért fejleszti a cégét, hogy ha majd meghalt, akkor majd jó legyen, viszont ha 5%-t a vagyonának halála után le kell adóznia, akkor már inkább elmegy alkalmazottnak. Teljesen logikus. Mindeközben a hanyatló Hollandiában nem ám hogy 10% örökösödési adó, hanem még éves kb 2% vagyon adó is, amit akkor is fizets, ha a vagyonod épp csökkent. Ez olyan mint, hogy a 300 Ft vizit díj az mindenkinek drága, de közben meg virágzik a magánegészségügy. Magyar furfangnak nevezem én az ilyet.
@aron68on_etoro95Ай бұрын
Még tegyük hozzá, hogy a vagyont adózott jövedelemből építette fel a polgár.
@kilencesfogolyАй бұрын
Zsoltnak nem titkárnő kell hanem egy sofőr. 😂😂😂
@hunornemet3207Ай бұрын
Ilyen kettős ügynökökkel persze, hogy leelőz Románia! 59:58
@martonnagy9576Ай бұрын
A google podcastlejátszóból (youtube music) eltűnt az évadnyitó és a Makroparasztok adás! Why?? :-(
Ай бұрын
technikai gikszer. végre nem nálunk...
@LiguTheBestАй бұрын
33:00 Sokminden nem is kapható hazai forrásból, ezért kénytelen az ember Kínából rendelni.
@petervegh3671Ай бұрын
Kauflandban vannak speckó akciók, így nagy tételben megéri vásárolni. A nem akciózott termékek átlagosan nem olcsóbbak, mint itthon
@gabroszyАй бұрын
Nem Zsolt, az csak Önkéntes nyugdíjpénztár, nincs már olyan hogy önkéntes magán nyugdíj pénztár.
@adam7825Ай бұрын
Nekem több ismerősöm azért vásárol élelmiszert külföldön (Szlovákiában), mert állításuk szerint jobb minőségűnek tartják a kinti élelmiszereket mint az itthoniakat. Ez nem tudom, hogy így van-e, de annyi biztos, hogy nagyon finom sajtokat, sonkákat lehet a kinti boltokban kapni, itthon hasonlóan finomat még keresve sem talál az ember, tulajdonképpen ártól függetlenül.
@Szazas01Ай бұрын
Szerintem ez többek között annak is köszönhető, hogy a vásárlók Magyarországon nem patrióta mód közelítik meg a bevásárlást, hanem más preferenciák szerint (árérzékenyek vagyunk általánosságban), így veszi a magyar a szlovák sajtot a lengyel krumplit, a román hagymát. Támogatja is ezzel azon országok iparát. Így sorvadt el Magyarországon a tej ipar, és szenved a húsipar, málnatermesztésünk pl effektíve eltűnt. Alma termesztésben a világ élvonalához tartoztunk, ma is olyan egyedülálló almafajták vannak, amik még ásványianyagban, vitamintartalomban veri az átlagot, de mi nem azt vesszük. Míg a környező országokban az összes szoc termék, saját hazai márkák szinte mindegyike domestic tulajdonban maradt és szépen fejlődnek is, többek között a magyar vásárlóknak köszönhetően a legutolsó technológiát is megengedhatik maguknak, ezzel termelékenyebbek és modernebbek. Szerintem én kb 20-25%kal költök többet, mint tudatos, magyar terméket vásárló, szerencsére megtehetem. Tök jó lenne, ha a magyar vásárló azzal a tudattal vásárolna magyar terméket, hogy azzal felismeri azt, hogy fogyasztásával a hazai ipart támogatja. Mi inkább köpködünk mindenre, ami hazai. Így nem is lesz hazai termék, illetve ha elérhető, akkor nem versenyképes, vagy drága.
@magyariszabolcs9445Ай бұрын
Miután 10 évig dolgoztam Romániában tervezésben. És átjöttem Budapestre, ledöbbenten tapasztalom jelenleg is nap mint nap, hogy a sokadik cégben egyszerüen bünnek tekintik a fejlődést. Az elején Budapesten azért váltottam, mert azt hittem, hogy "kifogtam a legbugyutább főnököt", de nem. Ez a vállalati kúltúra Budapesten, hogy megbüntetik(megfenyegetik, ellehetetlenítik az innovatív ötleteket). Hallottam komoly szakembereket, akik a saját vagyonukat felajánlották annak érdekében, hogyha nincs igazuk, és nem tudnak milliárdokat megsporólni a gazdaságnak, akkor vesszen bele a dologba mindenük ..., de " nem szabadott hatékonyabbnak lenni "
@gpekarovicsАй бұрын
Nagyon sok cegnel en is ezt tapasztalom, szornyu :(
@potatofrench3095Ай бұрын
Off topic, igazából a kettővel ezelőtti adásban hangzott el az, hogy a HOLD alapkezelő biztonságosabb, mint az S&P. Csak arra voltam kíváncsi, hogy ezt miért mondjátok, az én értelmezésemben sokkal kockázatosabb a Hold, mert ez egy magáncég, akinek odaadod a pénzed. Vagy valamit félreértek, van nálatok betétbiztosítás? (Nyilván az S&P esetében is van tulajdonképpen egy bróker, aki hordoz egyfajta kockázatot, és ezeknél az olcsó brókereknél a betétbiztosítás csupán 20e euró.)
Ай бұрын
Árfolyamkockázatról beszéltünk. Az SPX volatilisebb, mint nekünk egy-egy alapunk/vagyonkezelésünk. A szolgáltatóból (belőlünk) fakadó kockázat más típusú, erre hagy válaszoljunk egy adáscímmel: kzbin.info/www/bejne/kJzMkGiXl7qBh9k
@potatofrench3095Ай бұрын
Értem, köszönöm!
@rzoli7081Ай бұрын
Azért Zsoltnál egy NAV ellenőrzés lassan befigyelhetne :)