Інфорграфіка з Патріком крутятська! Дякую за відео)
@yaroslavbondar76026 ай бұрын
Дуже дякую!
@ferum1126 ай бұрын
Добрий день. 18 завдання. Проаналізуйте твердження. 1.Нітроген має три валентні електрони, однак може утворювати чотири ковелентні зв'язки. 2. У катіона H+ немає електронів але він може утворювати один хімічний зв'язок. Чому правильний лише 2 варіант, якщо нітроген може ділитися з катіонами (з тим же самим H^+) неподіленою електронною парою і таким чином утворювати чотири ковалентні зв'язки ще й на додачу один йонний так як отримає позитивний заряд, наприклад реакція амоніака з хлоридною кислотою NH3 + HCl = NH4Cl. Нітроген в амоніаку поділився електроном з катіоном H^+ і утворилася ковалентна сполука NH4+ з якою Cl- утворює йонну сполуку NH4^+Cl- Дякую!
@ferum1126 ай бұрын
Знайшов відповідь в коментах. Перепрошую)
@АнжелаКовальчук-ц1ч7 ай бұрын
Вітаю. Чому у завданні №18 І твердження не є правильним? І. Нітроген має три валентні електрони, однак може утворювати чотири ковалентні зв’язки. Може за донорно-акцепторним механізмом, маючи неподілену пару електронів.
@Chem4you7 ай бұрын
Вітаю, дякую за слушне запитання! Валентними називають електрони, що формують зовнішню електронну оболонку атома. Усі елементи V(A) групи, включаючи нітроґен, мають 5 електронів на зовнішньому енергетичному рівні; електронна конфігурація ns²np³. Джерело: Хімія 10 клас (проф. рів.) Буринська, 2010 р, §31. При цьому максимальний ступінь окиснення нітроґену +5, а максимальна валентність - ІV. До прикладу, у йоні амонію всі чотири зв'язки між N i H - ковалентні полярні, але при цьому три із них утворені за обмінним механізмом, а один - за донорно-акцепторним.
@АнжелаКовальчук-ц1ч7 ай бұрын
@@Chem4you Валентні електрони - електрони, завдяки яким утворюються хімічні зв'язки. Маючи зазначену конфігурацію ns²np³, атом міг би утворити п'ять зв'язків. Для Нітрогену це неможливо, оскільки для другого періоду неможливий збуджений стан, але валентність чотири для нього можлива. Так питання у цьому і полягає, чому маючи три валентні електрони, атом може утворити чотири ковалентні зв'язки
@Chem4you7 ай бұрын
@@АнжелаКовальчук-ц1ч кількість валентних електронів ≠ кількості зв'язків. Проблема саме у визначенні того, що називають валентними електронами. У оксиґена їх 6, але утворювати він може лише 2 ковалентні зв'язки за обмінним механізмом і ще один за донорно- акцепторним (йон гідроксонію). Спрощено ми називаємо валентними електронами ті зовнішні електрони, що можуть утворювати хімічні зв'язки. Але це не так, адже такі елементи як фтор, оксиґен і нітроґен під це спрощення не підпадають. Дисонанс у сприйнятті може виникати саме через прив'язку слова "валентність" до "валентних" електронів. Саме тому радять використовувати поняття "заряд" для сполук йонної будови і "ступінь окиснення" до інших. А також позначення "зовнішня" електронна оболонка замість "валентні електрони". У своїх відповідях я посилаюся на підручник, який згадував вище. Якщо ви маєте питання щодо цього, буде більш раціонально сконтактувати з його авторами. Гарного дня!
@ЮлияКохановская-е2д6 ай бұрын
Добрый вечер! А НМТ за 11 червня?
@ЮлияКохановская-е2д6 ай бұрын
На сайте эрудит нет есть слив, но он неполный.
@ЮлияКохановская-е2д7 ай бұрын
Здравствуйте! Почему в 27 задаче ответ не 30 моль, а 10?
@Chem4you7 ай бұрын
Вітаю! Дякую за уважність, вже виправив. n(O₃) = m/M = 480/48 = 10 моль n(О) = 10•3 = 30 моль
@GuguYhdgkk4 ай бұрын
мушу складати біологію 😢
@ЮлияКохановская-е2д7 ай бұрын
Дайте, пожалуйста, ссылку на задания без ответов. Спасибо!
@Chem4you7 ай бұрын
Додав у ту ж папку.
@chovry7 ай бұрын
А хіба N-C=O | H функціональна група? Це ж пептидний зв'язок, утворений двома функціональними групами!
@Chem4you7 ай бұрын
Так, це амідна група або пептидний зв'язок, але оскільки він у складі полімеру, там не R-CONH₂ як у типових амідах, а R-CONH-R. Думаю, що у питанні малося на увазі чи є загалом така група атомів у молекулі. (є)
@chovry7 ай бұрын
А хіба учень на НМТ повинен здогадуватись, що малося на увазі! Дуже неправильна відповідь!
@chovry7 ай бұрын
Треба було писати не "функціональні групи", а просто "групи атомів"
@Chem4you7 ай бұрын
@@chovry ваша претензія не за адресою, адже завдання укладаю не я. Можу лише погодитися із тим, що таке формулювання дійсно було би більш правильним.