Шановна Тетяно Григорівно, дякую за колосальну економію часу для підготовки уроків. Віші презентації та відеоуроки - це концентрат науки та майстерності. Щиро дякую за вашу роботу!
@TEtiAnaCHychkovska3 жыл бұрын
Дякую! Надзвичайно приємно читати такі рядки! Вони надихають на подальшу роботу та дають впевненість, що працюєш із користю для людей. Бажаю Вам здоров'я і гарних учнів!
@tnnnkl2 жыл бұрын
Доступно і швидко, пояснили набагато краще, ніж моя вчителька. Дякую 💕
@TEtiAnaCHychkovska2 жыл бұрын
Дякую! Вітання вчительці!
@sergtsch872 жыл бұрын
Дякую вам за вашу плідну працю!
@TEtiAnaCHychkovska2 жыл бұрын
Дякую за приємний коментар!
@li_tian_art2 жыл бұрын
Добрий день, дякую за відео! Але чому в першій задачі другу групу крові позначають ІАІ0, а не ІАІА, наприклад?
@TEtiAnaCHychkovska2 жыл бұрын
Дякую за перегляд! І так, і так правильно, але при розв’язуванні задач враховують усі можливі варіанти: ІАІО дасть два типи гамет, а ІАІА - всього один.
@li_tian_art2 жыл бұрын
@@TEtiAnaCHychkovska дякую за пояснення😁
@ВаняПоворозний3 жыл бұрын
Позначення індексів відповідно до англійської назви H i D відповідно гемофілія і дальтонізм). Хороше відео дякую , кажу як викадач біології)
@TEtiAnaCHychkovska3 жыл бұрын
Дякую за перегляд!
@ВікторіяТкачова-ъ9е2 жыл бұрын
Добрий день! Чи маєте презентацію за цим відео?
@TEtiAnaCHychkovska2 жыл бұрын
Дякую за перегляд! Посилання додала у опис до відео.
@ВікторіяТкачова-ъ9е2 жыл бұрын
@@TEtiAnaCHychkovska Дякую за Вашу грунтовну роботу!
@иринамушинская-е2е3 жыл бұрын
А інших букв для позначення резус не було?
@TEtiAnaCHychkovska3 жыл бұрын
Дякую з перегляд! Ви можете використовувати ті, що вам до вподоби.
@ЯнаОстапчук-ф2ь3 жыл бұрын
Із підручника Межжеріна § 32. Решітка Пеннета. Третій закон Менделя: "....Зробити решітку Пеннета зовсім нескладно: необхідно намалювати таблицю, у якої кількість стовпців відповідає числу варіантів гамет, що продукуються батьківським організмом, а кількість рядків - числу варіантів гамет, що продукуються організмом матері. Потім ліворуч по вертикалі в рядки записують генотипи материнських гамет, а вгорі, у стовпці, - варіанти батьківських гамет..." Тетяно Григорівно! Зрозуміло, що відповідь від перестановки гамет в решітці Пеннета не зміниться. Але, все ж таки, як правильно записувати гамети матері: по вертикалі чи по горизонталі? Дякую за розуміння.
@TEtiAnaCHychkovska3 жыл бұрын
Дякую за перегляд! Різні джерела говорять по-різному. Так що однозначно відповісти не можу. У відеоуроці говорю так, тому учні звикають і не плутаються, що і де писати. "Для побудови решітки Пеннета у клітинках по горизонталі відкладаються всі можливі типи гамет одного із батьківських організмів, а по вертикалі - іншого" - так каже вікіпедія.
@che1puk1303 жыл бұрын
Спасибо за урок
@TEtiAnaCHychkovska3 жыл бұрын
Спасибо за просмотр!
@olenaolenaaa Жыл бұрын
Доброго здоров'я Вам Тетяно Григорівна.Як на Вашу думку,за якою схемою провидилося сзрещування для отримання бройлера.В состав кросса входят две линии породы белый плимутрок и две линии породы корниш.Линии породы белый плимутрок являются материнской формой,корниш отцовской формой .Спасибі Вам.
@TEtiAnaCHychkovska Жыл бұрын
Доброї пори доби! Гарне запитання. Дані свідчать, що це були багаторівневі схрещування. На птахофабриках для отримання кросу використовують, як правило, м'ясну породу білий корніш (за батьківською лінією) та м'ясо-яєчну породу білий плімутрок (по материнській лінії). Отримане потомство схрещують із породою білий корніш. Крім того, для виведення бройлерів використовують породи кучинська, нью-гемпшир, род-айленд та ін.
@olenaolenaaa Жыл бұрын
@@TEtiAnaCHychkovska Доброго здоров'я Вам Тетяна Григорівна.Такий варіант хрещення можливий.По ньому підкажіть будь ласка,корніш ,якого зхрещуємо в кінці на гетерозиготу,як я думаю,неповинен бути з однієї лінії з початковим корнішем? І ще запитання , виробник пише що при виведенні застосували чотири лінії а не три.У мене думка така.Схрещують корніша з плимутр.,потім іншого корніша з плимутр ок.,всі птахи різні,не рідня,потім гетерозиготу курку зхрещують з гетерозиготою півнем.Як думаєте,вони будуть відрізнятися по набору ваги,кольору.Окрас в усих батьків білий.
@TEtiAnaCHychkovska Жыл бұрын
@@olenaolenaaa Думаю, у такому схрещуванні буде спостерігатись розщеплення ознак. Для отримання дійсно продуктивного бройлера необхідно взяти півнів з першого потомства і повторно схрестити з куркою білий корніш.
@olenaolenaaa Жыл бұрын
@@TEtiAnaCHychkovska Спасибі Вам за відповідь.Ви говорите схрестити півнів F1 з куркою корніш.Точно корніш,не плімутрок? І ще,ця курка не повинна раніше застосовуватись а іде окремою лінією,я правильно розумію?Як думаєте?
@olenaolenaaa Жыл бұрын
@@TEtiAnaCHychkovska Думка за плимутрок курку виникла тому що пишуть плимутрок виступає материнською лінією.Вибачте.