Доброго дня! Ваші відео - це просто концентрація професіоналізму та досвіду! Все чітко та ясно! Можна вашу експертну думку: працюю в садочку, відкрилась інклюзивна група - дві дитини з аутизмом. Який алгоритм роботи? чи є певні правила? Бо часу мало, а цілей багато. Завчасно дякую вам!
@ДитячийісімейнийпсихологГузюкЛ Жыл бұрын
Доброго дня! Дуже приємно, що корисно. Я рекомендую орієнтуватися власне на дитину, враховуючи який рівень підтримки приписав ІРЦ. Наскільки мені відомо, то ІРЦ прописує і рекомендації, що актуально робити з дитиною першочергово. Якщо з свого досвіду, то спершу адаптація, щоб дитина спокійно заходила в садок і час перебування був максимально без істерик з урахуванням того, щоб дитина виконувала головні структурні компоненти (йшла спокійно на прогулянку, поверталася з неї, сідали їсти з усіма, йшла разом мити руки). Якщо є труднощі, то можна зробити візуальний розклад для дитини. Після адаптації поступово працювати над навиками, мити руки, самостійно їсти, знімати/одягати одяг та ін (тут орієнтація на кожну дитину). І, звісно, паралельно робота над грою, чи підключається дитина до гри з іншими, якщо ні, поступово вивчати інтерес дитини та запропонувати гру разом в межах інтересу (наприклад, якщо рухлива дитина, то підключати в доганялки, боулінг, естафети). Якщо будуть ще питання, напишіть мені у фейсбук.
@ЮліяПташинська Жыл бұрын
@@ДитячийісімейнийпсихологГузюкЛ В неї четвертий рівень, сенсорні особливості враховую, мене цікавить, чи існує певний алгоритм роботи з аутистами? дякую, вибачайте, що морочу голову.