Rozwój świadomości - książki, które warto przeczytać!

  Рет қаралды 16,097

Efekt świadomości

Efekt świadomości

Күн бұрын

Пікірлер: 81
@mariuszzet4835
@mariuszzet4835 2 жыл бұрын
Przepraszam za tę jakby krytykę, ale po obejżeniu jestem przerażony brakiem odpowiedzialności za drogę innych, a przynajmniej brakiem wyobraźni.
@juliastanczuk2735
@juliastanczuk2735 2 жыл бұрын
Co masz na myśli?
@mariuszzet4835
@mariuszzet4835 2 жыл бұрын
@@juliastanczuk2735 Bardzo wiele Julio. Proste pytanie ale jakże złożoną odpowiedź musi rodzić. Skrótowo mam na myśli odpowiednią wiedzę podaną na odpowiednim poziomie poznawczym. Mam namyśli to, że wiedzą można także sobie zrobić krzywdę. Mam na myśli to, że zwłaszcza dzisiaj niestety wielu nie bierze odpowiedzialność za to co promuje i publikuje jeżeli nie ma to związku z Kodeksem Karnym. Mam na myśli to, że co dla jednego może być rozwojowe, dla innego zwodnicze a wręcz uwsteczniające i wydłużające jego drogę do tzw. oświecenia, czasem zabójcze (zwątpienie, pogubienie, depresja). Mam na myśli również wręcz przeciwstawne tezy i przemyślenia prezentowanych pozycji i autorów (to nie tygiel i burza mózgów, która czasem bywa korzystna a najczęściej anarchia „przekrwionych umysłów”) Więcej ludzi gubi się duchowo w nadmiarze tez, filozofii, przewodników i nauczycieli niźli odnosi z tego dobry pożytek. Bowiem największa grupa ludzi nie szuka prawdy a jedynie utwierdzenia się w tym czego sama chce. Innymi słowy tak długo szuka jakiegoś autorytetu, aż trafi na tego który jej samej odpowiada, a nie prawdy o sobie i innych. Taka nasza przyrodzona i poniekąd upadła natura ludzka. Lista argumentów jest dłuższa … Tutaj tego nie ogarniemy. Serdeczne pozdrowienia.
@ukasz-tt8rb
@ukasz-tt8rb 2 жыл бұрын
Lista książek jak najbardziej ciekawa i z pewnością coś wybiorę. :) Natomiast chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt, że mamy w społeczeństwie obecnie strasznie irytujący trend ekscytowania się, a wręcz podniecania przemyśleniami wypływającymi z buddyzmu, hinduizmu, judaizmu, a czasami nawet islamu, a wstydzimy się katolicyzmu czyli czegoś co wywodzi się z naszej historii i kultury.
@shz777
@shz777 2 жыл бұрын
Przekonałeś mnie i zakupiłem Nową Ziemię. Przyznam, że dawno w tej kategorii książek nie czytałem, bo uznałem, że po trzykrotnym przeczytaniu wszystkich dostępnych w Polsce książek Walscha wystarczy mi tego rodzaju książek, to jednak warto było. Dlatego serdecznie dziękuję. Zakupiłem też Mózg chce więcej Dopamina, ale na razie jeszcze leży na półce. Człowiek w poszukiwaniu sensu zakupiona i przeczytana. Naprawdę świetna. Z wymienionych książek jeszcze mam zamiar zakupić Opowieści buddyjskiego mnicha, ale tak naprawdę dopiero wracając do tego filmiku widzę, że też ją masz w swojej kolekcji. Mnie jednak zainteresował ostatni artykuł autora tej książki. Była tam mowa o "niebieskim ogniku", o którym było wspomniane w Rozmowach z Bogiem i dlatego się zdecydowałem. Tam Bóg określał to jako spotkanie z własną duszą. Aktualnie czytam Największy Sekret. Początek mnie nie porwał, ale im dalej tym lepiej i naprawdę mi się podoba. Już prawie cała przeczytana. U mnie podstawę całego światopoglądu stanowią książki N. D. Walscha. Przeczytałem wszystkie 4 tomy RZB, a poza tym: Przyjaźń z Bogiem, Wspólnota z Bogiem, W domu Boga, Burza przed ciszą, Gdy wszystko się zmienia, zmień wszystko, Jedyna ważna rzecz, Co powiedział Bóg, Chwile łaski, O życiu holistycznym, O związkach. Jeśli miałbym polecić 3 z wymienionych oprócz tych, które masz w swojej kolekcji, czyli RZB tomy od 1 do 3 to bym polecił Jedyną ważną rzecz, bo jak sam tytuł wskazuje mowa tu o tej jedynej ważnej w życiu rzeczy. Kolejna książka to Chwile łaski, która fajnie ukazuje jak w życiu człowieka przejawia się Bóg. A ostatnio z książek to Gdy wszystko się zmienia, zmień wszystko, która jak można się domyślić mówi o podejściu do zmian w życiu.
@jeronims3079
@jeronims3079 Жыл бұрын
Polecam książkę Odpowiedź
@jeronims3079
@jeronims3079 Жыл бұрын
Walsha jest jeszcze 1 ciekawa, odpowiedzi do książki rozmowy z Bogiem
@LukianManitari
@LukianManitari Ай бұрын
Z książek polecam jeszcze Willigis Jager" Fala jest morzem" oraz "Życie nigdy się nie kończy : o życiu, starości i śmierci ". Anthonego de Mello i Ekcharta Tolle też czytałem. Dzięki i Pozdrowienia 😀
@szymonfryc9198
@szymonfryc9198 2 жыл бұрын
,,Kawiarnia na koncu swiata" Strelecky. Przyjemna, krotka książka na dosłownie jeden wieczór, więc tym bardziej warto. Bardziej dla poczatkujacych.
@kacpersiedleckibudujsile
@kacpersiedleckibudujsile 3 жыл бұрын
"Sztuka życia według stoików" Bardzo dobra pozycja, jeśli komuś nie wystarczają same sentencje np. Marka Aureliusza, a chce mieć je dokładnie wytłumaczone i pokazane w sposób prosty do wprowadzenia w życie :)
@cesellolaromaa3341
@cesellolaromaa3341 3 жыл бұрын
Zgadzam się.
@kukeszko3534
@kukeszko3534 3 жыл бұрын
Dzięki!
@lordzyta
@lordzyta 3 жыл бұрын
Jeszcze tylko lista tych książek w opisie wraz z autorami i jest rewelacja. Z góry dziękuję.
@true5389
@true5389 3 жыл бұрын
Nie no nieograniczajmy się podaj adres to Ci Tomek wyśle w prezencie😜A jak ładnie poprosisz to może Ci poczyta na dobranoc. 😁
@lordzyta
@lordzyta 3 жыл бұрын
@@true5389 Ciebie o nic nie prosiłem ale dziękuję za te wspaniałe pomysły. 😉
@true5389
@true5389 3 жыл бұрын
@@lordzyta do usług🙂
@stalkermalina9494
@stalkermalina9494 2 жыл бұрын
ja jestem prostym człowiekiem, paczę Osho- pozamiatane. brakuje tylko jednej, przy której te wszystkie książki są chooja warte. natomiast "woda odwodnienie przyczyną wielu chronicznych chorób". Namaste
@okosahary9526
@okosahary9526 11 ай бұрын
Czesc Tomku, fajne propozycje, wiekszosc z nich znam lub czytalam. Do mnie bardzo przemawia Sadhguru, mam 2 jego książki "Karma" i "Inżynieria wnętrza"-pisze bardzo ciekawie.
@maciejmaciej5840
@maciejmaciej5840 2 жыл бұрын
Okolo 10 lat temu tez czytałem Anthonego de Mello, Ekharta Tolla, Marka Aureliusza i kilka z tych książek które przedstawiasz. W sumie mam 10 książek z Twojego zbioru 🤝
@aniastrzelecka5396
@aniastrzelecka5396 3 жыл бұрын
Kiedy mówię, że mózg to nasz wróg ludzie patrzą na mnie jak ma debila. Mózg często przeszkadza. Wylogować się, wyłączyć, wyciszyć.
@domi16548
@domi16548 3 жыл бұрын
W fajny sposób potrafisz wyciągnąć esencję z tych książek i streścić o czym ona jest.
@rbprousugiremontowo-wykonc5686
@rbprousugiremontowo-wykonc5686 4 ай бұрын
Cześć, gorąco polecam Książkę "Wszyscy jesteśmy w grze" Dziki preppers. Pozdrawiam ❤
@adfontes6316
@adfontes6316 3 жыл бұрын
Na ten film czekałem
@kicper3181
@kicper3181 3 жыл бұрын
12 życiowych zasad. Mega fajna książka. Polecam każdemu. Tak samo jak wykłady i podcasty pana Petersona
@beataczyrnek4348
@beataczyrnek4348 3 жыл бұрын
Panie Tomku dziękuję za film bardzo bym prosiła o tytuły dwóch lub trzech książek z początku filmu dotyczących funkcjonowania umysłu będę Wdzięczna za Odp. pozdrawiam dziękuję
@cesellolaromaa3341
@cesellolaromaa3341 3 жыл бұрын
Co do chrześcijańskiego Boga, to trafnie określił pewne wątpliwości co do koncepcji jego miłosierdzia Stanisław Lem. W skrócie. Człowiek jest w nicości, nie ma go, nic nie odczuwa. Zostaje powołany przez Boga do bardzo krótkiego życia, gdzie jest wodzony na pokuszenie. I szansa, że się wyłoży jest bardzo duża, bo człowiek grzeszny, istota cielesna, szatan kusi etc A Bóg jako wszechwiedzący wie, że wielu nie podoła. Jeśli test zaliczy ok - niebo, poczekalnia. Jeśli testu nie zaliczy wieczne cierpienie. W przypadku drugim miłosierny Bóg odbiera człowiekowi, nawet to co miał przed powołaniem do życia - czyli nicość, w zamian za odwieczne katusze. Więc sadysta, czy wszyscy zaliczają;)?
@efektswiadomosci5399
@efektswiadomosci5399 3 жыл бұрын
Dobre! O tym nie słyszałem 😁✌️
@Derfel201
@Derfel201 3 жыл бұрын
Trafnie to byłoby, gdyby Lem polemizował z rzeczywistą koncepcją, a nie własnym założeniem o chrześcijańskim Bogu. W samym tym tekście jest błąd logiczny bo "człowiek JEST w nicości, nie ma go..." Albo jest, albo go nie ma. Tertium non datur. Potem odniesienie do "wodzenia na pokuszenie" z założeniem, że człowiek zgrzeszy. Przy tym calkowite pominięcie Chrystusa i jego ofiary za człowieka (ludzi) - klucza do chrześcijaństwa. Czyli pilemika z chrześcjaństwem z pominięciem jego podstawy. Z tego nic innego nie może wyjść jak błędny wynik rozumowania.
@cesellolaromaa3341
@cesellolaromaa3341 3 жыл бұрын
@@Derfel201 Skąd założenie, że zgrzeszy? No chyba istnieje taka możliwość, każdy grzeszy, każdy ma chwile słabości. To męczeństwo Chrystusa znosi instytucję piekła? - w moim kościele tak nie nauczają;) Przedstaw więc jak to powinno być rozumiane. Jak pogodzić miłosierdzie z odsiadką po wszeczasy w przypadku porażki?
@Derfel201
@Derfel201 3 жыл бұрын
@@cesellolaromaa3341 Jak pogodzić? Bóg dał człowiekowi wolność, w tym wolność co do przyjęcia miłosierdzia. Możesz nie przyjąć zbawienia. Jesteś człowiekiem wolnym, bez piekła Twoja wolność byłaby pozorna, Twój wybór byłby pozorny. Miłosierdzie nie oznacza naruszenia wolności, ograniczenia wolnego wyboru, narzucania Ci zbawienia. Nie wiem dlaczego traktujesz piekło jako "odsiadkę po wsze czasy w przypadku porażki"? Chyba że zakładasz, że wybór człowieka może być porażką, to wtedy tak - taki wybór to porażka.
@janstarostka5391
@janstarostka5391 3 жыл бұрын
Do ostatecznego rozstania się z ideami chrześcijańskimi polecam owianego złą sławą Nietzsche. Można zacząć od wygooglowania sobie pojęcia resentymentu i jak coś kliknie - śmiało.
@wojciechzarniewicz7113
@wojciechzarniewicz7113 3 жыл бұрын
Tomek, może jakiś osobny materiał o samych psychodelikach, Twoich doświadczeniach i przemyśleniach na ten temat ? Pozdro!
@aniastrzelecka5396
@aniastrzelecka5396 3 жыл бұрын
Z Lowenem się szybko zaprzyjaźnię 🙂
@dawidwielgosz5658
@dawidwielgosz5658 Жыл бұрын
Miłe zaskoczenie nie wiedziałem że czytasz między treningami 😊
@ukaszmaciak2746
@ukaszmaciak2746 3 жыл бұрын
Dopiero odpalam filmik ale już z góry dziękuje :)
@jeronims3079
@jeronims3079 Жыл бұрын
Witaj, polecam Kwantowe Źródło Świadomości oraz drugą Fizyka kwantowa na codzien dr Urlich Warnke. A także książki dr Danuty Adamskiej Rutkowskiej. Pozdrawiam
@oceanmilosci8284
@oceanmilosci8284 Жыл бұрын
"Oswiecenie 24h" Patrycja Pruchnik Nitya. Polecam. Jest audiobook.
@kamilgniezdzinski3799
@kamilgniezdzinski3799 3 жыл бұрын
Do listy książek które przedstawiałeś dodał bym jeszcze "Pokochaj Siebie" - bardzo przystępna pozycja nawet dla laika, polecam każdemu kto po zaczyna swoją duchową podróż. I jeszcze jedna pozyzja to "Kieruj swoim życiem" obie kisiążki Wayne W.Dyer
@efektswiadomosci5399
@efektswiadomosci5399 3 жыл бұрын
Zamówione, dzięki :)
@grzegorzkos8400
@grzegorzkos8400 3 жыл бұрын
Znam sporo pozycji z wymienionych przez Ciebie, Człowiek w poszukiwaniu szczęścia to jedna z najważniejszych książek jakie przeczytałem, Rozmyślania Antoniusza śmieję się, że jest moja biblia, podobnie jak u Ciebie zaczęło się od deMello, ale punkt zwrotny nastąpił przy Tolle. Polecam Ci Don Miguel Ruiz Cztery Umowy i Trzy Pytania, nie znajdziesz w nich nic przełomowego, na etapie na którym jesteś, ale mi pomogły zrobić kolejny krok :-) jeśli interesują Cię pozycję z tematu szamanizmu, napisz, coś podpowiem. Dużo zdrowia dla Ciebie
@true5389
@true5389 3 жыл бұрын
Tomek w jakim przedziale według mapy Hawkinsa byś się określił, może jakiś film na temat świadomości zbiorowej. Czy masz jakieś źródła jak populacja na świecie wypada według ram mapy Hawkinsa i jaki to ma wpływ na ogólną świadomość ludzi. 😁
@Dzacu4
@Dzacu4 3 жыл бұрын
👍 biblia zwłaszcza nowy testament polecam
@caracortada00
@caracortada00 3 жыл бұрын
Wartościowy materiał Tomku👍Ze swojej strony polecam „Drogę pełniejszego mężczyzny” Davida Deida.
@L24H06
@L24H06 3 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że powstał ten kanał. Materiały są na prawdę super !❤️ Polecam Ci książkę Wędrówka dusz - Michael Newton. Bardzo mi zmieniła światopogląd, odczucie to religii itd. Ale można ją również przeczytać jako książkę fabularną :)
@adriandrozdzik4917
@adriandrozdzik4917 3 жыл бұрын
Stuart Wilde ,,Potęga energii wewnętrznej,,
@adrianglica1935
@adrianglica1935 2 жыл бұрын
Polecam kanał Sadhguru na YT i jego książkę 'Inżynieria wnętrza'.
@oliwiabalinska8488
@oliwiabalinska8488 3 жыл бұрын
nowa ziemia potęga teraźniejszości zacznij myśleć jak mnich siła ducha siła spokoju człowiek w poszukiwaniu sensu wyloguj swój mózg zachłanny mózg mózg chce więcej dopamina przebudzenie
@garulez
@garulez 3 жыл бұрын
Nie deptaj książek ;P dziękuję Tomek! :)
@arekvaz
@arekvaz 2 жыл бұрын
Nie depcz.
@Leszek2024
@Leszek2024 2 жыл бұрын
Szkoda Tomku, że nie ma wśród Twoich książek Biblii. To jedyna książka, która odpowiada na najważniejsze pytania dotycząca egzystencji i przyszłości człowieka. Zwłaszcza w tych okolicznościach i w tym czasie...
@efektswiadomosci5399
@efektswiadomosci5399 2 жыл бұрын
Biblia tak. Kościół nie :)
@sercenowe
@sercenowe 2 жыл бұрын
@@efektswiadomosci5399 Po przeczytaniu Biblii odrzucisz większość z tych książek 😊 porzucisz religię 😀 i szukanie duchowości w różnych dziwnych miejscach.. Życzę Ci z całego serca spotkania z żywym Bogiem ❤️
@korneliakozlowska3397
@korneliakozlowska3397 3 жыл бұрын
Polecam jeszcze "21 lekcji na XXI wiek", jeśli jeszcze nie czytałeś oraz cała poprzednia trylogię jej autora dosyć pokaźnie pozwala spojrzeć na swiat z trochę innej strony.
@efektswiadomosci5399
@efektswiadomosci5399 3 жыл бұрын
Czytałem i polecam bardzo, cała trylogie, aczkowiek nie zaliczyłbym ich do duchowości :)
@andrzejfrankowski2180
@andrzejfrankowski2180 Жыл бұрын
A czytałeś alchemika ? Albo prawa ludzkiej natury?
@kku6857
@kku6857 3 жыл бұрын
Tomek a nie wpadłeś czasem w new age czy buddyzm? ""cierpiący'' często sięgają po takie pigułki szczęscia
@adriandrozdzik4917
@adriandrozdzik4917 3 жыл бұрын
Świetne książki Tomku. Dodał bym jeszcze książkę ,,Potęga Podświadomości,, Joseph Murphy wydanie nowe uzupełnione. Polecam z całego serca.
@jeronims3079
@jeronims3079 Жыл бұрын
Oraz Sekret
@owsiankanawodzie6239
@owsiankanawodzie6239 3 жыл бұрын
Mam połowę tych samych książek. Pozdroo
@35astroman
@35astroman 2 жыл бұрын
Jeśli tematem jest świadomość to ja bym dołożył jeszcze książki Roberta Noble
@magnat6473
@magnat6473 3 жыл бұрын
wszystkie książki Byron Katie
@98ohnibuk
@98ohnibuk 3 жыл бұрын
Tomek, ile średnio książek rocznie czytasz?
@efektswiadomosci5399
@efektswiadomosci5399 3 жыл бұрын
Przestałem liczyć dawno temu, liczy się co z nich wynoszę, a nie ilość :) ale na oko, około 30 rocznie będzie :)
@98ohnibuk
@98ohnibuk 3 жыл бұрын
@@efektswiadomosci5399 masz rację. Szscunek dla Ciebie za tę ilość. Swoją drogą jakie masz sposoby na zmaksymalizowanie przekazu/efektu czytanej ksiażki?
@parkourhg5125
@parkourhg5125 3 жыл бұрын
Ja od siebie polecam : "Droga rzadziej przemierzana" - Scott Peck. (od niedawna znów w formie papierowej) "Efekt Izajasza" - Gregg Braden "Twoje nadprzyrodzone zdolności" - Dr. Joe Dispenza "Radykalne wybaczenie" - Colin C. TIPPING
@Derfel201
@Derfel201 3 жыл бұрын
Tomek, w katolicyźmie nie ma takiej tezy o jakiej mówiłeś. To jest wypaczony obraz katolicyzmu, wynikający z tego, że większość ochrzczonych żyje religią, a nie wiarą. Pozdrawiam
@efektswiadomosci5399
@efektswiadomosci5399 3 жыл бұрын
Owszem nie ma. Czytałem Biblię i gdyby nie błędy w tłumaczeniu (np przeinaczenie, że „Bóg jest między wami”, które w oryginale brzmi „Bóg jest w Was”) to generalnie jest wiele prawd, które pokrywają się z wszelakimi innymi filozofiami świata. Jednakże kościół jako instytucja, strasznie je wypacza, a co gorsza, przekonuje, iż Bóg jest czymś zewnętrznym, do którego tylko ksiądz ma dostęp. Przeczy to oryginałowi Biblii. Rozwój duchowy na miejsce wewnątrz.
@Derfel201
@Derfel201 3 жыл бұрын
@@efektswiadomosci5399 Z tłumaczeniem Biblii to nie jest prosta sprawa, polski nie jest w stanie oddać wprost znaczenia wielu wyrazów z oryginału, wyrazów wieloznacznych, gdzie nie zawsze nawet kontekst pomaga określić właściwe znaczenie, albo nie ma po prostu właściwego wyrazu w języku polskim. Takie a nie inne tlumaczenie nie musi wynikac ze zlej woli, często jest wynikiem nowych badań językoznawczych, czy nawey nowych odkryć. Tak, Kościół ma wiele za uszami, ale to właśnie w tym Kościele, we wspólnocie Kościoła odkryłem rzeczy do których teraz powoli dochodzisz. Piszę o wspólnocie, bo człowiek nie znajdzie pełni tylko w sobie, potrzebuje relacji, choćby żeby zweryfikować swoją miłość. Kibicuję Ci na tej drodze odkrywania Prawdy.
@cesellolaromaa3341
@cesellolaromaa3341 3 жыл бұрын
@ Michał .Stempin A te notoryczne pomyłki w Starym Testamencie, gdzie wszelkim opisach ilościowych (bitwy, ludność etc), gdzie można sobie spokojnie odejmować po 0, albo 00 to też błędy językowe? Skąd się to wzięło?
@Derfel201
@Derfel201 3 жыл бұрын
@@cesellolaromaa3341 Piszesz o tłumaczeniu, czy liczbach w ST? Musiałbyś podać konkretny przykład, żeby się do niego odnieść. Co do zasady liczby w judaizmie (Stary Testament) mają znaczenie i odniesienia symboliczne, to nie statystyki z GUSu.
@JB-jg9lo
@JB-jg9lo 3 жыл бұрын
Radzę przyjrzeć się dokładnie katolicyzmowi - otóż tak właśnie jest. Religia katolicka jest nierozerwalnie związana z kościołem. Nie ma wiary bez wykładni kościoła. Jeśli Ci to nie odpowiada, to chcesz czy nie, nie jesteś katolikiem.
@xx-th7mf
@xx-th7mf 3 жыл бұрын
Szkoda, że przez swoja chorobę nie mogę czytać książek :(
@slawosz
@slawosz 3 жыл бұрын
Nie jestes za zadna filozofia bo nie odkryles filozofii Obiektywizmu! Ludzie czytajcie Ayn Rand!
小蚂蚁会选到什么呢!#火影忍者 #佐助 #家庭
00:47
火影忍者一家
Рет қаралды 124 МЛН
Smart Sigma Kid #funny #sigma
00:14
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 83 МЛН
Elza love to eat chiken🍗⚡ #dog #pets
00:17
ElzaDog
Рет қаралды 10 МЛН
小丑揭穿坏人的阴谋 #小丑 #天使 #shorts
00:35
好人小丑
Рет қаралды 10 МЛН
5 KSIĄŻEK, które trzeba znać
16:49
Człowiek Absurdalny
Рет қаралды 110 М.
TE TRZY KSIĄŻKI ZMIENIŁY MOJE ŻYCIE
15:22
Paweł Albrecht
Рет қаралды 29 М.
10 KLASYKÓW, które trzeba przeczytać
10:59
Okoń w sieci
Рет қаралды 53 М.
🏆Najlepsze Książki Psychologiczne (wg studentki psychologii)
23:03
7 korzyści z czytania i 21 doskonałych książek
14:57
Masny kanał
Рет қаралды 109 М.
📖 3 książki, które zmienią Twoje życie na zawsze!
16:32
Fryderyk Karzełek
Рет қаралды 57 М.
Para Psychologów Poleca - 20 książek, które warto znać (nie tylko książki psychologiczne)
48:33
Patryk Wójcik - Psychologia na wynos
Рет қаралды 3,3 М.
小蚂蚁会选到什么呢!#火影忍者 #佐助 #家庭
00:47
火影忍者一家
Рет қаралды 124 МЛН