Highlights: Praga vs. Sparta czech rugby semifinal

Рет қаралды 1,496

RUGBY CLUB PRAGA TV

9 жыл бұрын

RC Praga Praha si už potřetí za sebou zahraje extraligové finále! Rozhodl o tom včerejší zápas na Pragovce, kde domácí Medvědi přesvědčivě zvítězili na Spartou 56:23.
Utkání, kterému přihlíželo okolo čtyři set diváků se z prvu vyvíjelo dramaticky. Během prvních třiceti minut se totiž skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Po opatrné hře ve střední části hřiště se jako první do vedení dostala Sparta. Pavel Vokrouhlík proměnil dva trestné kopy ve 13. a 15. minutě. Radost Rudým ovšem kalilo zranění mlýnové spojky Pailodzeho, který musel ve stejný čas ze hřiště.
Praga odpověděla bleskově. V 17. minutě položil svou druhou pětku v sezóně Zbyněk Šroubek, a kapitán Čížek z konverze otočil na 7:6. Radost domácích z vedení vydržela pouze pět minut. Vokrouhlík přidal další trestný kop (7:9).
O další otočení skóre se postaral Tomáš Forst, a toho dne stoprocentně kopající Petr Čížek. Psala se 26. minuta a světelná tabule ukazovala stav 14:9. Ve 30. minutě se do pětkoviště soupeře dostala i Sparta. Pokládal Křižánek, Vokrouhlík úspěšně zkonvertoval - Sparta znovu vedla, tentokrát 14:16.
Klíčové body Pragy přišli v samotném konci prvního poločasu. 38. a 40. minuta - čtrnáct bodů na účet Pragy díky pětkám Davida Nováka a Pavla Syrového a přesné noze Petra Čížka zařídilo Pragovce pohodlné vedení 28:16.
Po výměně stran Sparťani nenalezli klíč k obraně domácích. Praga naopak odskočila. Druhou pětku v utkání položil ve 46. minutě Tomáš Forst (snad už ani není nutné zmiňovat, že Čížek proměnil následný kop). V 51. minutě se, po několika fázích na hranici brankoviště Sparty, do pětkoviště dostal Dan Hošek. V semifinále se mu tak podařilo zaznamenat svou první pětku v A-týmu (gratulujeme, a doufáme, že Dan posléze nezůstal nic dlužen na baru :-) ).
Skóre bylo již 42:16 a utkání se zdálo být rozhodnuté. Poslední vzepětí sil Sparta předvedla v minutě 56., kdy pětkou a konverzí snížila na 42:23.
Ve zbývajících patnácti minutách prakticky vymizela nervozita, hrálo se divácky pěkné ragby, a do hry se dostala celá lavička Pragy. Navíc, Medvědi ještě dvakrát zanesli míč tam, kam patří. Jmenovitě Petr Čížek a Tomáš Matras. Své kopáčské dovednosti otestoval Tomáš Forst, z obou kopů po pětce byl úspěšný.
Zápas i díky tomu skončil jednoznačně ve prospěch Pragy - 56:23. Praga se utká ve finále s Vyškovem, v sobotu 30. května od 14:00 na Pragovce.