Руська, роуская, русьская, русции. Як правильно?

  Рет қаралды 410

Буття, історія та мова

Буття, історія та мова

Күн бұрын

Пікірлер: 20
@tnmk-nf4iz
@tnmk-nf4iz 8 ай бұрын
Я теж вважаю, що за це не потрібно переживати. Просто росіяни (московити) - інший народ і мова в нього інша, тобто язик (мовний апарат) свій. Це як єврейське імя Йоханан по-грецьки - Іоан, по-українськи - Іван, по -англійськи - Джон, по-іспанськи - Хуан і тд. Це як з росіян сміються - скажи паляниця, а вони не можуть, так і руський вони не можуть сказати з мяким знаком. Я за освітою історик, тому вивчав для себе, як формувався і український народ, і московський і інші. Оскільки писемність на наших землях (північна Україна) використовується лише з 9 ст., до того історію цих земель можна вивчати майже тільки за допомогою археології. А археологічні дані свідчать, що спочатку (до нашої ери) словяни проживали на території сучасної Польщі та західної і північної України. Велике розселення словян почалось з 5 ст. н.е. і відтоді вони почали прсочуватися на теритоію сучасної Російської Федерації - це в основному сучасні Псковська і Новгородська області, де жив народ чудь, тобто фіно-угорські племена. В результаті поступового змішування протягом багатьох століть і утворився сучасний так званий російський народ.
@svensktel5368
@svensktel5368 8 ай бұрын
Русь - це є спільнота русинів, одже "руське" то що належить русинам. Спробуй дізнатись більше про ціх запитах : "Русини а М_о_скалї/Наша руська і росийська мова" "руська шляхта" "руська трійця"
@vladmag5163
@vladmag5163 8 ай бұрын
+
@AskGard1
@AskGard1 8 ай бұрын
Мене більш за все позабавила форма "роутскии" в іпатьєвькому літописі. Ви ж тільки на рус і роус перевіряли?
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 8 ай бұрын
Так, про роутскии не подумав
@КонстантинАнпилов-з5к
@КонстантинАнпилов-з5к 8 ай бұрын
в якому році , в літописі , так написано ?
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 8 ай бұрын
@@КонстантинАнпилов-з5к В Іпатіївській я не знайшов
@ВалерийАааа
@ВалерийАааа 8 ай бұрын
Как правильно писать слово "русский" или "руский" -с двумя "с" или с одним? Владимир Даль утверждал, что писать «русский» с двумя «с» - неправильно, и писал с одной (руский язык, руский человек, руская земля...). В летописях одна «с» - руский, руський. Откуда появилась вторая «С»? В своем словаре, Даль объясняет, что встарь писали «руский» с одной «с» - Правда Руская; только Польша прозвала нас Россiей, россiянами, россiйскими, по правописанию латинскому, а мы переняли это, перенесли в кирилицу свою и пишем русскiй! © По правилам латинского правописания, если буква «С» одна, то читается она, как [З], а если две «СС», то читается [С]. В руском языке буква «С» всегда читается [С] и сдваивается весьма редко, например: ссора, ссужать. Руский или русский. «Для чего сдваивать согласные, когда это противно нашему языку, и при хорошем произношении, не может быть слышно?» - В.И. Даль. Русин, русак - руский человек. Русь - это руский народ и название Державы (собственно Держава - это и есть народ, который сам управляет своей жизнью - Держава Русь). Русь - это форма множественного числа = руские люди. Позднее стали говорить РУСЫ, а в единственном числе РУСИН - р[оу]синъ (м.р.), р[оу]ска (ж.р.)
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 8 ай бұрын
З точки зору сучасної мови. Як правильно писати нам диктують норми чинного правопису. Часто буває ситуація коли побутує дві форми, наприклад, у рос. мові "пискарь" та "пескарь". але в якийсь момент в кабінеті приймають рішення має бути так, в такий момент зафіксовані на той момент літературі варіації можуть назвати "авторськими стилізаціями", мовляв, письменник мав право)). Це проблема прескриптивістів та дескриптивістів. Не зрозумів навіщо ви латинський правопис тут згадуєте. Подвійне "сс" у словах "россия" та "русский" має різне походження. У слові "русский, корінь "рус"+ "ск"(суфікс)="русский" (порівняйте спас+ск=спасский), інша справа наскільки притаманні мові такі конструкції, чи відбудеться якесь спрощення тощо. В літописі декілька разів теж зустрічалося слово з подвоєнням "с" (землѧ Рус̑скаꙗ) У 19 ст. дійсно у московитів побутувало 2 варіанти, один переміг
@ВалерийАааа
@ВалерийАааа 8 ай бұрын
@@istoriya-ta-mova То по Вашому Володимир Даль на прізвисько "Козак луганський" не розумів про правопис слова "руСкий"? Чи відомо Вам, що лише на початку XX століття лінгвіст Іван Бодуен де Куртене, який готував третє видання словника, (Даля) ввів у текст нормативне написання (з двома "с").
@ВалерийАааа
@ВалерийАааа 8 ай бұрын
@@istoriya-ta-mova Тобто, Ви вважаєте, що Володимир Даль на прізвисько "Козак луганський" помилявся, коли стверджував, що слово "руСкий" треба писати з однією літерою "с"? Чи знаєте Ви, що Лише на початку XX століття лінгвіст Іван Бодуен де Куртене, який готував третє видання словника, (Даля) ввів у текст нормативне написання (з двома "с").
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 8 ай бұрын
@@ВалерийАааа Питання правописної норми у нашому розумінні з'являється умовно в 19 ст, починають писати словники, намагаються зробити універсальну або загальну норму. Часто ця норма йшла наперекір певній традиції, наприклад, іноді перемагала традиція, а іноді логіка. Ось на початку 20 ст. в рос. мові була традиція писати "руский", і "русский", "рускій" та "русскій". Така ситуація у 20 ст, з точки зору мовознаців вимагала змін. Але у мене питання, яка вам різниця яка норма у московитів. Та чи почуєте ви різницю в словах "руский", і "русский", "рускій", "русскій".
@ВалерийАааа
@ВалерийАааа 8 ай бұрын
@@istoriya-ta-mova РуСЬкий - це від Руси. РуССкий - калька від латини Russia, чи з англійської Russian.
Палій, Андрєй Залізняк та звуки И, Ы
25:32
Буття, історія та мова
Рет қаралды 2,2 М.
Don't underestimate anyone
00:47
奇軒Tricking
Рет қаралды 24 МЛН
黑天使只对C罗有感觉#short #angel #clown
00:39
Super Beauty team
Рет қаралды 6 МЛН
В. А. Гиляровский. "Москва и москвичи". Глава называется "Трактиры"
1:35:07
Котофеич76. Авторские стихи. Чаепитие у Котофеича
Рет қаралды 39
Про спільну православну віру
23:33
Буття, історія та мова
Рет қаралды 819
Советский мультфильм про нашу жизнь !
13:49
Дедушка Аргентинца
Рет қаралды 6 МЛН
Стивен Уильям Хокинг. Теория всего. Происхождение и судьба Вселенной.
3:28:26
Читает Олег Лобанов | ≡ Аудиокниги
Рет қаралды 1,6 МЛН
Вчимо здичавілих московітів розумінню значення слів
13:52
Буття, історія та мова
Рет қаралды 2,4 М.