Рет қаралды 70,808
Seriál JAK SE… vyznat v krmení, komponenty, aneb jak se míchá krmení s komponenty
V minulém díle jsme si řekli pár základních věcí o krmení, o tom, že každé krmení funguje jinak na určitý druh ryb, v různém ročním období, v určitou denní či noční dobu, jinak na proudných řekách a jinak na stojatých vodách, taktéž že ryby reagují na určitou barvu, chuť, vůni a že je velmi důležité udělat tu správnou konzistenci adekvátně na vodu, kde chceme chytat. A samozřejmě to všechno ovlivňuje i množství krmení a rybí obsádka, která se na námi zvolené lokalitě zrovna zdržuje…
Dneska se podíváme pod pokličku komponentům, ingrediencím nebo chcete-li česky přísadám, vysvětlíme si, jak fungují a proč je vlastně do krmení přidávat a v přiloženém videu pojedeme na řeku Berounku, kde podle teploty vody namícháme krmení na kapry právě s komponenty v praxi a pokusíme se kapry chytat, i když je začátek března, tedy celkem ještě zima.
Krmení pro ryby má svoji hlavu a patu, a je to asi stejné, jako když si připravujeme jídlo pro sebe. Taky dodržujeme určité postupy a zásady, a pokud si uvaříme například guláš, nedáme si k němu švestkový kompot, i když to třeba někomu může zrovna takto chutnat. A mějme na paměti, že dobře postavené krmení je jen polovina úspěchu, protože můžeme mít sebelepší krmení a vybereme si vodu, kde ryby z nějakého důvodu nejsou… Proto jako první a základní věc je volba lokality, kde víme, že ryby jsou, a že jsme je chytali.
Základ každého krmení je takzvaný nosič, tedy jak jsme si minule řekli, mezi základní nosiče řadíme strouhanky, obilné šroty, moučky, vločky a TTX kukuřičnou placku. Podle toho, jaký základ a v jakém poměru použijeme, tím určujeme strukturu krmení, chcete-li lepivost, nebo správně řečeno konzistenci a to je velmi důležité si uvědomit. Čím je základní složka jemnější, tím více lepí a naopak. Proto při míchání s různými ingrediencemi musíme na toto pamatovat a nesmíme se bát krmení protáhnout přes síto.
více najdete na : rybarina.fousu...