Сім‘я вихователька (03.06.2023 р.)

  Рет қаралды 12,510

savvasfly - Ярослав Муха

savvasfly - Ярослав Муха

Күн бұрын

Пікірлер: 76
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Наш сайт замовлень - beeuniverse.com.ua
@maximsirik
@maximsirik Жыл бұрын
Маток замовити можна чи замовлення закриті і на 24 рік також?
@ОлександрКравченко
@ОлександрКравченко Жыл бұрын
Доброго дня ,щиро дякую все чітко та зрозуміло ,завдяки вам у бджільництва є майбутнє.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
І Вам доброго дня. Дякую.
@РусланТрублаевич
@РусланТрублаевич 6 ай бұрын
Добрий день, дякую за інформацію багато корисного
@savvasfly
@savvasfly 6 ай бұрын
Доброго дня. Удачі Вам і хай щастить!
@gregorypodkur9197
@gregorypodkur9197 Жыл бұрын
Дякую пане Ярославе за корисну інформацію.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
І Вам дякую.
@Vacel_
@Vacel_ Жыл бұрын
Дякую Ярославе за корисне чудове відео ВПОДОБАЙКА 💛💙🔱👍
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Дякую.
@khawk7365
@khawk7365 3 ай бұрын
Great video. I am a queen breeder in the USA. Thank you for posting. How do you keep the larger hives from robbing the little mating hives?
@savvasfly
@savvasfly 2 ай бұрын
Дякую. У нас таких питань не виникає. Пасіка генетичного фонду України, працюємо тільки з українською популяцією бджіл - beeuniverse.com.ua
@savvasfly
@savvasfly 2 ай бұрын
kzbin.info/www/bejne/mpi4iKSoiqyJe8Usi=xH857kfthIA9SQOO
@savvasfly
@savvasfly 2 ай бұрын
kzbin.info/www/bejne/f4a6amxsmJljiacsi=SIbHFnzmc0wzv8Er
@gloriayoder5173
@gloriayoder5173 Жыл бұрын
God bless and love all of Ukraine!
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Слава Нації! Слава ЗСУ!🇺🇦
@ЕвгенийСкобелев-ПчеловодствоУд
@ЕвгенийСкобелев-ПчеловодствоУд Жыл бұрын
Спасибо,что делитесь опытом!
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
І Вам дякую.
@ВиталийБуравицкий-й2м
@ВиталийБуравицкий-й2м Жыл бұрын
Дійсно бджоли передають саме через молочко, свої гени, свій характер Тому Ви праві Ярослав Иванович, вихователька має велике значення, а підготовка ії це майже іскуство
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Віталій, дякую Все вірно, раніше я скептично ставився до цього питання, але практика підтвердила це твердження.
@UA-wk6vt
@UA-wk6vt Жыл бұрын
Вітаю все як завжди дуже файно👍👍👍👍👍👍💯💯💯💯💯🍯🍯🍯🍯🍯🐝🐝🐝🐝🐝🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦☕☕☕☕☕
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Дякую🇺🇦😉🐝
@Romanbeekeeper
@Romanbeekeeper Жыл бұрын
Доброго дня! Гарне цікаве відео👍🇺🇦 Слава Україні 🇺🇦
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброго вечора. Дякую. Слава Нації!
@youn9567
@youn9567 Жыл бұрын
이번에는 또 무엇을 만드셨을까 궁금해집니다, 와우 이충한 왕대가 줄줄이 사탕처럼 끌려나오는 모습이 정말 좋아요 늘~~~행복하세요!
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Дякую. Здоров‘я Вам і удачі!
@ОлександрПавлик-ы4о
@ОлександрПавлик-ы4о Жыл бұрын
Добрий день. Пане Ярославе, у мене виховательки були по 15-17 рамок, безматочні. Як ставив рамку з прививкою, то з 30 прийняли 25-22 личинки. Відтягнули маточники. А на запечатку ще маточників зменшили до 16-17. Чому? Після приймання збоку ставив рамку з відкритою червою і кожний день до запечатуванням давав вихователькам медову ситу. Свищевих на рамці з відкритим розплодом потім подавив. Бджола карніка.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброго вечора. Можливо прививаєте старшу личинку ніж потрібно, можливо відкриваєте гніздо частіше ніж потрібно, якась причина має бути.
@ОлександрПавлик-ы4о
@ОлександрПавлик-ы4о Жыл бұрын
@@savvasfly Старшу личинку не прививаю бо користуюся сотом Нікот. А дивився лише на прийому і як запечатали. Правда, я ще від них робив відводки, щоб потім ці маточники роздати. Але відводки робив вже після запечатуванням маточників.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
@@ОлександрПавлик-ы4о Нікотом також можна взяти любу личинку, але є друге запитання - чому вихователька 15-17 рамок а не стиснута до 8 як я рекомендую? У вашому випадку можливо нема хорошого гурту бджіл біля прививочної рамки.
@ВадимКурочка-ф9ф
@ВадимКурочка-ф9ф Жыл бұрын
Доброго дня.Вітаю з трійцею.Підскажіть чи продаєте джоло пакети,дякую.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброго вечора. Дякую, навзаєм. Ні, пакети не продаєм. beeuniverse.com.ua
@vltv7971
@vltv7971 Жыл бұрын
Доброї ночі! Скажіть, будь ласка, а що поганого в перенасиченні бджолами сім'ї виховательки? Я був впевнений, що чим більше бджіл в такій сім'ї - тим краще. Більше годувальниць, і більше можливості у сім'ї підтримувати оптимальну температуру.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброго ранку. Надлишок бджіл у виховательці до негативних наслідків не приводить, але лишні бджоли які не задіяні у вигодівлі личинок і не беруть участь в медозборі будуть без діла сидіти за заставною, якщо там є місце, в іншому випадку вони будуть висіти бородою на прилітній дощечці і перередній стінці вулика.
@СергійУшаков-л7р
@СергійУшаков-л7р Жыл бұрын
Доброго дня . Слава Україні ! Пане Ярослав можна питання - я вже в цьому році третій рік пробую виводити маток в альпійському вулику і третій рік бачу що в порівнянні з даданами маточників приймають більше краще їх заливають молочком перед запичаткою і маточники гарніші , а най головніше що матки виходять трішки раніше і раніше ідуть на обліт. Це тому що умови вузько високе гніздо ? Чи дадан як гніздо їм не подобається ? Дякую .
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброго дня. Так, Ви праві. Рамка Дадана-Блатта руйнує всю теорію біології бджолиної родини, тому на практиці бджоли самі показують в яких умовах їв комфортніше жити.
@СергійУшаков-л7р
@СергійУшаков-л7р Жыл бұрын
Пане Ярослав я вибачаюсь можна ще одне питання - Ви пробували Дадана - Блатта стільки років , що Вам не сподобалось і Ви перевели пасіку на Українську систему ? Дякую.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
@@СергійУшаков-л7р Справа в тім, що я змушений був поставити тестові групи, а це 100 вуликів, на рамку Дадана-Блатта через умови тестування які прописані в міжнародній селекційній програмі BeeBreed учасником якої я і являюсь. На сьогоднішній день ми узгодили це питання, адже стандартна українська рамка має майже одинакову площу щільника ( трошки більшу ) і суттєвих розбіжностей в стандартах практично нема.
@ЄвгенЄвгенович-щ2щ
@ЄвгенЄвгенович-щ2щ Жыл бұрын
Пане Ярославе, завжди цікаво дивитись Ваші відео, але вже мабуть пора придбати мікрофон, бо круків чути краще чим Вас.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Дякую за зауваження. Своїм каналом я гроші не заробляю, але свій час на зйомку, монтаж і коментарі витрачаю. Знімаю ролики, щоб поділитись інформацією і знаннями, тим, що є під рукою. Якщо Ви в них знаходите для себе щось корисне - сприймайте як є, але можливо я колись дороблюсь і до мікрофона і до камери😉🐝🐝
@СтепанВойціховський-т3е
@СтепанВойціховський-т3е Жыл бұрын
Десь в тих маточниках є мої маточки.Чекаю з нетерпінням
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Вони також мріють про нову домівку😉🐝🐝
@ВалерійБілинець-ы1в
@ВалерійБілинець-ы1в Жыл бұрын
Підкажіть що з медом? Після викачки через 4дні побілів?
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Мед з ріпака.
@BVLStudio
@BVLStudio Жыл бұрын
Доброго дня пішов взяток акації і бджоли на 7 день після прививки забудували всі маточники і позаливали... Прийшлося вирізати і ізолювати в бігуді, чи правильно я зробив і як боротися з цим явищем, ще верх рамок які стоять біля прививочної роздули і також позаливвли
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброї ночі. Я ізолюю маточники зразу після запечатки, а при хорошому взятку даю виховательці пару вощин на відбудову.
@oksanayasinska2620
@oksanayasinska2620 Жыл бұрын
Доброго дня, пане Ярославе! Вітаю Вас із святом Трійці Господньоі! Як початківець хочу звернутися до Вас за порадою. Недавно придбала невеличкий апі-будиночок на 4 сім'і на рутівську рамку. Два тижні назад заселила 4 бджолопакети карпатки. Вчора при огляді виявила, що у двох сім'ях закладені ройові маточники. Підкажіть, як Ваша ласка, чому так? Маточки є, вощину відбудовують потрохи, неподалік цвіте ріпак, поруч починає цвісти акація... Наразі я маточники вирізаю, але як правильно діяти в такій ситуаціі? Наперед дякую за відповідь, здоров'я Вам і успіхів !
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброго вечора. Дякую, навзаєм. Скажіть, на вашу думку чому мої бджоли живуть у вуликах з стандартною українською рамкою і в моїй хатині також 18 сімей на українській рамці. Ви ж мої ролики дивитесь і не один раз мали чути коли я кажу, що сама гірша рамка для бджіл в наших кліматичних умовах це рамка Дадана-Блатта, гірша від неї тільки рамка Рута. Хто Вам порекомендував купити хатину на рамку Рута? Є багато нюансів, в телефонному режимі можливо й знайдемо вихід, після 22.00 я дома.
@ua7321
@ua7321 Жыл бұрын
Добрий день! Ярослав, що ви можете сказати про породу Карникову?
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброї Вам ночі. Такої породи не існує як і порід бджіл. Можливо Ви мали на увазі (Apis mellifera carnica), підвид бджоли медоносної - Карніка. Хороша бджола, заточена під хороші взятки - на малих програє Карпатці😉🐝🐝
@ХильОлександр
@ХильОлександр Жыл бұрын
👍👍👍
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Дякую.
@alandalis7212
@alandalis7212 Жыл бұрын
Добрий день ! Маю до Вас питання на скількі Ваша порода бджіл пристосована до умов Чернігівської область та яку мае агресивність поведінки в порівнянні з бджолою Бакфаст ! Дякую.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброго вечора. Такого понятя як порода в бджільництві не існує, так-як в мене племінний репродуктор генетичного фонду України я працюю з популяцією карпатських бджіл прикарпатського екотипу. Більш детальна інформація на нашому сайті - beeuniverse.com.ua Бакфаст - це назва бренду який вже разів 10 перепродавався. Брат Адам створив гібрид який не планував розповсюджувати і формули його не збереглося. Так-що на сьогоднішній день такого гібриду не існує, є тільки назва. Неможна чисту порівнювати популяцію бджіл з гібридом, який по факту не може бути стійким і з другого покоління починається його розпад. Характер моїх бджіл можете оцінити по роликаз, або протестувати самі отримавши від нас матеріал, попередньо записавшись в чергу😉🐝🐝
@alandalis7212
@alandalis7212 Жыл бұрын
@@savvasfly доброго Вам часу доби ! Я нажаль генетику вже забув з часів школи і оцінюю бджолу на власних руках при роботі з нею в наших регіонах Чернігівщини і Київщіния не стикався з вашою лінією бджоли і нажаль інформації про цю бджолу не маю .Але ту карпатку котру я купував ще до 14 року з ваших країв мешкаючи у Луганську від різних селікцеонерів обслуговувати без маски і товстих руковиць я не міг. Тому і хочу дізнатися у Вас скількі приблизно разів мене вжалять при обслуговуванні наприклад 50 вулів в маловітряну пасмурну погоду !??! Завчасно перепрошую за своє некоректне вимірювання як бджоляра непрофесіонала ! І дякую за розуміння мого недостатньо коректного питання !!!
@maxwell6346
@maxwell6346 Жыл бұрын
Спадкові ознаки (гени) можуть передаватись виключно через розмноження (статеве без статве). Також деякі віруси можуть залишати свій ген. матеріл в клітинах які вразили, але ці клітини залишились живі, якщо дуже спростити. Через корм передавати гентичний матеріал неможливо просто технічно. З усієї поваги до вас, але те що ви сказали це антинаукова маячня.
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Маячня буває у тих, хто тяжко хворіє або під чимось… Зверніться до нашого колеги професора Каспара Бінефельда, або до інших спеціалістів в даній сфері діяльності - можливо вони Вам пояснить, що, куди і звідки. Скажіть, що це таке ( без статеве ), можливо Ви хотіли сказати одностатаве, або про інші гермафродитні види істот які передають своєму поколінню тільки свій геном. І не забудьте про чоловічу особину бджіл - трутня, на відміну від робочих бджіл і матки він не отримує батькових генів і являється точною копією мами, тільки чоловічої статі…
@_v.l.a.d_791
@_v.l.a.d_791 Жыл бұрын
Звідки ви?
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Ви ж мене не перший день дивитесь і сайт з інформацією під кожним роликом є - beeuniverse.com.ua
@maxfisherblackisland
@maxfisherblackisland Жыл бұрын
Вітаю, ПІДКАЖІТЬ З ЯКОГО ДЕРЕВА КРАЩЕ ЗРОБИТИ УКРАЇНСЬКИЙ ВУЛИК!?
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Доброї ночі. З смереки.
@АнгелінаСінчук-ф3ь
@АнгелінаСінчук-ф3ь Жыл бұрын
в які дні заборонено рухати маточники
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Після запечатки маточника.
@АнатолійВершицький
@АнатолійВершицький Жыл бұрын
З трійцею Вас Пане Ярослав! Поясніть будь ласка, коли сім'я вихователька є елітною на пасіці (не злоблива, медопродуктивна, не рійлива, підвищена гігієна) передає через бджіл, майбутнім маткам, свої спадкові ознаки то чи можна вважати, що: Віріант 1. Беремо із злобливої б/с личинку прививаємо в елітну виховательку і майбутня бджолосімя буде менш злоблива чим була її мати, але більш злоблива чим сім'я вихователька. Варіант 2. Із рійливої сім'ї беремо личинку і виховується майбутня матка менш рійлива. Маток ми підсадимо у сім'ї з яких взяли личинки, чи знизиться у вказаних сім'ях рійливість і злобливість? І ким будуть між собою робочі бджоли цих сімей- сестрами? І слідуючи питання, як закріпити наявні корисні ознаки бджіл, у наступних поколіннях?
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Пане Анатолій, доброї ночі. Тут питання складніше і одним реченням не можливо пояснити, але спробую кототко. Все вірно Ви підмітили, але забули про трутня, який ( облітає ) ваших маток, все може піти по задуманому плану, а може все піти на перекосяк. Якщо Ви вивели матку методом прививки - Ви вже погасили рійливість. Бджоли від підсадженої матки в материнську сім‘ю будуть сестрами по мамі. Закріплення ГКО проводиться методом зворотньої інсемінації бджолиних маток від імбридних колоній бджіл. Вплив сім‘ї виховательки на личинки не значний, але він є і якщо з покоління в покоління дотримуватись цих умов результат буде суттєвий.
@АндрейМайер-э2т
@АндрейМайер-э2т Жыл бұрын
При передаче корма передается не сам генетический код, а некоторые механизмы соответствующего реагирования на периодические изменения в данной местности. Поэтому завозные "племенные и селекционные" не могут дать нужную амплитуду реакции (условно) и гибель от вроде непонятных причин достаточно стабильна. Поэтому и есть понятие акклиматизации и трудностей в этом процессе. Поэтому и вывод маток и трутней в одной семье, соответствующего качества, и облет маток на них же может дать интересные результаты в плане адаптации в новых условиях. Правда это не столь научно и в практике не принято😊, как и вдумчивая акклиматизация. Генетиков много, селекционеров больше и стабильность в выживании пчел от этого почему-то не увеличивается, за редким исключением: где ценят свое и это свое отвечает тем же. Вселяете надежду даже в меня. Спасибо!
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
Пане Андрій, доброго Вам здоров‘я. Хороший і професійний коментар. Так, на цю тему є багато цікавих думок і напрацюваннь, але єдиної відповіді нема - а хотілось би. Проводжу експеременти з імбридними сім‘ями, сворюючи інкросбриди отримую цікаві результати, але на тестування потрібно багато часу. Буде щось цікаве, обов‘язково поділюсь😉🐝🐝
@АндрейМайер-э2т
@АндрейМайер-э2т Жыл бұрын
@@savvasfly Дай бог побольше времени и может все сложится...
@AndreyYriyovuchLife
@AndreyYriyovuchLife Жыл бұрын
А чому так вулики почорніли гниють так бистро?
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
🤣🤣🤣
@AndreyYriyovuchLife
@AndreyYriyovuchLife Жыл бұрын
@@savvasfly чорні всі цвілі неякісні мабуть деревина у вас
@savvasfly
@savvasfly Жыл бұрын
@@AndreyYriyovuchLife Цікаво про яку цвіль іде мова?🤪 Ви в курсі, що таке пігментація деревини після її виварювання у воску? Відповіді на ці питання є в моїх роликах.
@ЮрійЙолтуховський
@ЮрійЙолтуховський 8 ай бұрын
@@savvasflyдоброго дня. Неплідні матки можна замовити?
@savvasfly
@savvasfly 8 ай бұрын
@@ЮрійЙолтуховськийДоброго дня. Реалізуємо тільки плідні матки. Вся інформація на нашому сайті - beeuniverse.com.ua
Пристрій для виготовлення канді (01.01.2025 р.)
15:16
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 8 М.
Зимова вентиляція у вуликах різних типів (22.11.2024 р.)
26:22
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 35 М.
1% vs 100% #beatbox #tiktok
01:10
BeatboxJCOP
Рет қаралды 67 МЛН
When you have a very capricious child 😂😘👍
00:16
Like Asiya
Рет қаралды 18 МЛН
Збережемо Бджіл! (11.12.2024 р.)
23:00
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 12 М.
1. Воскотопка крапельно-парова (25.11. 2024 р.)
46:30
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 11 М.
Як опустити клуб бджіл в низ гнізда (08.11.2024 р.)
12:35
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 49 М.
Пчела породы Саскатраз , отбор меда .
17:36
дядя Міша
Рет қаралды 9 М.
Прототип - розпаковка (31.12.2024 р.)
23:11
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 31 М.
3. Віск з забрусу (30.11.2024 р.)
13:34
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 8 М.