Első főzés után, csapolás előtt néztem meg, sok jó ötletet láttam benne - köszi! :-) (Soda Stream!!! :D)
@bizsokvajkbela9992 Жыл бұрын
Köszi, és örülök. Ezért csináltam a videót, hogy hátha valakinek segít :)
@Bananisztan Жыл бұрын
@@bizsokvajkbela9992 Sodastream-es megoldást leteszteltem. Rögtön egy óriási tanulsággal járt: búzasörrel nem szabad, úgy szaladt a hab mindenfelé, mint az ihaj! :D :D :D
@petyaur2 ай бұрын
A mosási rutinnal hasonlóan vagyok, mint te, csak nekem oda futott ki, hogy három helyett igyekszem 5-6 öblítés után rekeszbe dobni a kiürült üveget, és éppcsak nem túl forróval befejezni az öblítgetést. Ezekbe csomószor belenéztem már, sose indultak virágzásnak, egy se, soha. Ebből vontam le a következtetést, hogy elég nekem előző nap (meg amennyit késik a palackozás) kipucolni a palackokat azzal a fordított szoknyájú vizipisztollyal, amire 1tk trisó 2tk perkarbi, meg egy saccra mokkáskanálnyi szórás citromsav legalább, ez olyan 2-3 liter vízzel számolva (néha cserélni se árt a spricniben, meg úgyis jó az még csomó másra, olyan nem lesz, hogy ne találnál dolgokat, amiken lehet mosni, vagy legalábbis zsírtalanítani egy jót. Mármint ha egészségesen trehány vagy, akkor biztos nem vész soha kárba egy kis többlet tisztogatóleves. Nah, ezzel elég egyszer átmenni rajtuk, meg másodszor következő nap. Első kör után is hatszor szoktam öblíteni, meg a második (palackozó napi) kör után is. Volt, hogy éreztem valami megmagyarázhatatlant a sörömön, amíg a háromszori öblítésben hittem, és volt, hogy hideggel öblítettem, talán akkor volt a mellékízesség is... Fertőtleníteni ugyanígy spricnivel szoktam, három random állapotú rekeszt is elmosok-elfertőtlenítek két rekesznél kevesebb üveghez, és megy egyikből a másikba, használatig pofával lefelé. Nem jut be semmi, a paranoid és vegyileg kellően agresszív pucolás miatt zéró érdekes példány van mindig. Mondjuk nem tudom, miért jelen időben írok róla, mikor kegből palackozgatásnál maradok, egy apró bökkenővel: nem álltam még neki elpucolgatni a palackozós cuccot, hogy kilökdössek párat for science, kínálgatni meg most megint nem tudom, mert nyilván az oltás előtti levegő bekavarás elhagyásával meg az emellett vállalható tápsó minimum meghatározásával játszogatok, már lassan bóti jellegű korhadékos veterán élesztőbukékat előcsalogatva a kveikből. :) És még így is egy jellegtelen semmilyen sör, mert pont az a cél, hogy minél rövidebb úton kőstabil hibamentes hazy pszeudoláger készüljön, minél gyakrabban, mert kísérletezgetés van...
@munka4104 Жыл бұрын
A CO2 kifújás nagyon jól hangzik, nem is gondoltam volna, hogy van értelme! Viszont van egy kis bibi...20 ezer körül van egy szódásszifon. Van ennél olcsóbb megoldás is? Remélem csinálsz még ilyen videókat, végre valaki aki nem akar nagyot fingani csak tök természetesen, agyon játszás nélkül, szakszerűen elmondja és megmutatja a frankót!
@bizsokvajkbela9992 Жыл бұрын
Köszi szépen. Ezek szerint nem mondtam a videóban(bár sztem de), hogy egy használt szifont vettem 2-3 ezerért és hozzá egy felújítókészletet 500ért. Kibeleztem és azt használom. :)
@istvannagy312 жыл бұрын
Én már jóideje áttértem a sörös PET palackra. Nem törik, nem robban, szállítani is könnyebb, kupakolni meg pláne. :) Palackozáskor ugyanúgy hagyok deadspacet, majd összenyomom az üveget annyira, hogy színültig legyen, és úgy tekerem rá a kupakot. Egyrészről ugyanúgy csökkentem az oxidáció lehetőségét mint ha kifújnám CO2-al, másrészt látom ha már keletkezett bubi, mert szépen kinyomja az üveget amilyenre kell :) Persze ha számít az esztétikum, akkor egy üveg valóban szebb tud lenni :)
@bizsokvajkbela99922 жыл бұрын
Igen, ez is kimaradt a videóból. Szeretem az üveget. Volt, hogy műanyagba raktam párszor, de sajna nekem nem tetszik. Még ha praktikusabb is. :)
@sallaylaszlo51242 жыл бұрын
No és már csak ezért sincs értelme minden használat előtt az akkus fúró - üvegmosó kombónak. A pet-palackot nem is szabad, mert mikrokarcok keletkeznek a palack belsején és onnantól jelentősen megnő a fertőzésveszély. Én is használok üveget és pet-palackot egyaránt. Kezdetnek a kiürült üvegeket én is azonnal elöblítem. Palackozás előtt nálam az oxis áztatás, kétszeri tisztavizes öblítés, majd egyszeri Starsanos öblítés is elégségesnek tűnik. Ahogy a többiek is írták, ezzel a túltolt tisztaságmániával nem kevés időt, energiát és pénzt is áldozol, lényegében feleslegesen.
@bizsokvajkbela99922 жыл бұрын
A behajtót csak a kapott, retkes üvegekhez használom, ahogy említem is asszem. Pet-hez nem. Illetve az általam egyszer már használt üveget nem behajtózom többször, mert én elmosom rendesen a sör kiöntése után. Semmi sem szárad bele. Állítólag a tisztaságot nem lehet túltolni, max hogy a pultot is letörlöm san-nal. De az egy mozdulat.
@gaborbanzi Жыл бұрын
Hello, ha van egy régi szódás szifonom, akkor mit kell hozzá venni, hogy működjön a Liss-es patronnal?
Bocs még egy kérdés, milyen méretű az a cső és hogy rögzíted a szifonfejre?
@methtom2 жыл бұрын
Az én tapasztalatom, hogy a 3 részes kotyogón pont azért nem látod a levegő visszaszívását, mert a folyadékot előtte már visszaengedte az erjesztőbe. Ha az úszórész kis nyílásai alatt áll a folyadék akkor már pont a "kotyogófunkciót" nem tölti be.
@bizsokvajkbela99922 жыл бұрын
Köszi a választ. Ám én kikísérleteztem, és a saját úszójával mérve, másfél adag lével feltöltve "kotyog" is és pont fel is ül a vödör emelésekor a középső csővégre. Semmit sem szív vissza. Tehát pont jó.
@pellesmarci2 жыл бұрын
Fú hallod, ennyit szenvedni egy sörért! :D Nekem nem lenne türelmem ehhez. Nincs is. Pláne amikor volt, hogy 120 liter sört palackoztam egyszerre 0,33-asokba.... :D
@bizsokvajkbela99922 жыл бұрын
:) naah, hol látod a szenvedést? végig röhögök és k jót játszok :)
@adamtoth6022 жыл бұрын
Csak a keg :)
@attilaboros43022 жыл бұрын
khm! Hát... vagy tényleg túltolod, vagy én vagyok nagyon hanyag. :P Én mikor megszereztem az üvegeket akkor oxiztam, meg fúróztam az üvegmosó kefével. Ha nem hozta ki, akkor homokot raktam az üvegbe (meg 1 dl vizet) és addig ráztam, míg láttam koszt. Azóta egyszer sem került elő az üvegmosó. Cserébe ha kitöltöm a sört, az üveget azonnal öblítem 3x-4x, de csak forróvízzel (ami a csapból folyik). Onnan megy az üvegcsöpögtetőbe a garázsba. Addig van ott amíg tudom pakolni, vagy bírom cérnával! :D Palackozáskor sűrű starsanos öbítés és megint csöpögtető kb 10 percig. És már töltöm is. Soha nem volt olyan, hogy az üvegben rommlott lett volna a sör, pedig túl vagyok pár batch-en. :P Egyszer volt fertőzésem, de az is az erjesztőben. Valószínűnek tartom, hogy a gyűjtött és szárított élesztő volt a ludas. :( A palackozást igyekszem már elfelejteni. Összehasonlíthatatanul kellemesebb mindennel együtt max 30 perc alatt átfejteni kegbe és ráadni a CO2-t. :D Eddig 2 kegem van. Még egyet beújítok és teljes a kánaán! Ja nem...! Még kell +2 csap is! Ja és még kegeratornak egy hűtő... De akkor már nagyobb CO2 palack is...! Meg 3 utas reduktor... A szódáról nem is beszélve! Szóval +1 keg és csap! Rozsdamentes erjesztő... És nem profilba vág, de egy pizzapemence, hogy főzés közben nápolyi pizzát tolhassunk az arcba...! Basszus...(!) soha nem jön el a kánaán! :P Szóval sikerült olyan hobbit találni amibe talicskával lehet hordani a pénzt! És a kegnek is most ment fel az ára! :(
@bizsokvajkbela99922 жыл бұрын
Igen, egyetértek. :)
@imrestumpf97442 жыл бұрын
Szerintem túltolod egy kicsit a takarítás részét. Egy időben én is használtam fúrót meg keféket de átálltam a rizsre. Ha nagyon koszos az üveg ekkor kicsit beáztatom de a rizs mindent kihoz belőle. Utána egy starsan öblítés és mehet bele a sör. 2500+ üveget palackoztam már és sosem volt romlott söröm.
@bizsokvajkbela99922 жыл бұрын
jah, lehet, hogy túltolom, de biztosra megyek, már, ha lehet ilyet. A rizst meg rázni kell sokat, hogy felhozza az atomkemény beleszáradt élesztőt. Szerencsére már van elég üvegem, amit egyszer már megtöltöttem. Már nincs beleszáradt trutyi.