Sam wybudował dom! Stodoła na swoim

  Рет қаралды 47,683

iZZi instalacje

iZZi instalacje

Күн бұрын

Пікірлер: 137
@TropemWilka
@TropemWilka 2 жыл бұрын
Z wodą deszczową do spłukiwania chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Taka woda jest po za licznikiem i wodociągi nie mogą wtedy kasować za ścieki na podstawie zużycia wody.
@pawelcontrastor1663
@pawelcontrastor1663 2 ай бұрын
Nie znam się zupelnie na budowie domu, ale wszystko tu do mnie przemawia i uważam, ze jest to imponujace przedsięwzięcie. Szacun ✋
@radroz6003
@radroz6003 Жыл бұрын
szacunek dla takich ludzi, powodzenia
@TomaszZylkaPV
@TomaszZylkaPV 2 жыл бұрын
Siemanko, zawsze można dostosować zbiornik i grzać za darmo ze słońca 🙂
@jozefkarpeta2985
@jozefkarpeta2985 2 жыл бұрын
Żeby nie przegrzewać budynku przez duże okna latem wystarczy belka solarna która robi cień na oknie w lecie a wpuszcza światło w ziemie
@rafagalla8650
@rafagalla8650 Ай бұрын
Fajny chłopak,sam chałupe postawił lepiej niż nie jedna nie profesionalna firma.pozdrawiam i gratuluje
@pierre11112
@pierre11112 2 жыл бұрын
Wszystko super ale wydaje mi się że za mało masy akumulacyjnej żeby te ciepło z okien pochłonąć i oddać później. Mało w podłodze, ściany zaizolowane od wewnątrz więc mała bezwładność ciepła budynku. Szacun za odwagę!
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
Dzięki. Zobaczymy jak to będzie funkcjonować podzielę się spostrzeżeniami
@TOM_Budowniczy
@TOM_Budowniczy 2 жыл бұрын
To zgadujemy roczne zużycie;) ja obstawiam 18-22 kWh /m2
@mariuszelloxpx
@mariuszelloxpx 2 жыл бұрын
Stawiam 30 😅
@piotrk5989
@piotrk5989 2 жыл бұрын
Szkoda że nie woda w podłogowym ogrzewaniu można wtedy płaszcz wodny do kominka podłączyć. Grunt to dywersyfikacja. Butla z gazem tez powinna się znaleźć w razie W.
@Miko-si9vw
@Miko-si9vw 2 жыл бұрын
Proszę przekazać inwestorowi aby nie wyprowadzał wyrzutni rekuperatora na strych bo dojdzie do kompensacji wilgoci i wystąpi woda na strychu co może w zimie doprowadzić do oblodzenia a jeżeli chodzi o połączenie rekuperatora z pompą ciepła do cwu to wystarczy dać trójnik przy wyrzutni rekuperatora w ścianie i wtedy pompa będzie pobierała powietrze z rekuperatora i z zewnątrz w jednoczesnym czasie i nie powstanie podciśnienie. W tym domu jeżeli nie zostanie założony gwc połączony z wielkim rekuperatorem wystąpi syndrom chorego domu. Ten dom to termos.
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
Dziękuję za podpowiedź cały czas się zastanawiam jak by to miało funkcjonować żeby nie było efektu skraplania a żeby tak działało jak założyłem. Jeśli faktycznie coś by się stało to będę mógł to przerobić jestem gotowy na to po prostu trochę pracy. Żałuję że nie zrobilem GWC pod płytą ale już za późno, zostaje jedynie zawietrzny.
@tehehe5929
@tehehe5929 2 жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 GWC mozesz zrobic obok domu, tylko jak GWC nie zrobiles pod fundamentem to musialbys drugi raz na gorze zaizolowac. Ewentualnie pojsc w odwiert i zrobic glikolowy (ale to juz najlepiej razem z gruntowa PC)
@tehehe5929
@tehehe5929 2 жыл бұрын
Co tu GWC zmienia w kewsti chorego domu poza wstepnym ochlodzeniem/ociepleniem powietrza?
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
​@@tehehe5929 będę dobudowywać zadaszenie na wejściu i myślałem żeby rurę do gwc zrobić zaizolować i dać w tej ściance żeby jakiś wygląd to miało i by jej nie było widać.
@slawomirlech950
@slawomirlech950 2 жыл бұрын
Inwestora? To kiedy ta "inwestycja" zacznie zarabiać pieniądze? Jaki jest okres zwrotu z inwestycji?
@jrog757
@jrog757 2 жыл бұрын
Wiadomo że każdy jest na swój sposób najmądrzejszy i nie bierze pod uwage opinii innych . Jednak jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe rozsądniejszym rozwiązaniem byłoby ogrzewanie wodne. Koszt podobny a można zamontować pompę ciepła ale można też ogrzewać kotłem elektrycznym. Czerpnia na strych do rekuperatora może być ale z wyrzutni wydostaje się para wodna i będzie wilgoć....
@powertech1249
@powertech1249 2 жыл бұрын
A jak wilgoć to przy braku odpowiedniej wentylacji strychu to grzyb więźby murowany. Rozwiązanie do przemyślenia, bo można zrobić sobie kuku.
@yaDovity
@yaDovity 2 жыл бұрын
@@powertech1249 i dodatkowo latem czerpanie goracego powietrza z poddasza raczej nie jest niczym przyjemnym
@arek1113
@arek1113 2 жыл бұрын
@@yaDovity ale czerpnia jest do pompy ciepła, więc gorące powietrze poprawi osiągi ;) ale nie wiem jak to może być w zimę.
@yaDovity
@yaDovity 2 жыл бұрын
@@arek1113 do PC oczywiście ale do ręku napewno nie, chyba źle zrozumiałem. Wyrzutnia w obu przypadkach obowiązkowo na dwor
@boguslawszostak1784
@boguslawszostak1784 2 жыл бұрын
Dodam że nadzieję na małą bezwładność cieplną ogrzewania podłogowego są chyba przesadzone. Beton magazynuje 0,667 kW/(K* m^3). Dom ma 100m^2 to 10 cm wylewki magazynuje 6kW przy podgrzaniu o1 stopień, Nie wiem ile to jest wg inwestora "cienka wylewka", więc jego podłoga zmagazynuje może trochę mniej. Sądzę że temperatura zewnętrzna warunki nasłonecznienia będą się zmieniać za szybko, temperatura nie rosła. Co gorsza przy panelach płyta na ogół nie będzie nagrzewana gdy jest prąd z Paneli, a wtedy gdy słońca nie ma. Sytuację dla ogrzewania wodą poprawiłby bufor ciepła, który można nagrzać gdy świeci słońce. Woda magazynuje 1,16 kW ciepła w K*m^3, a można ją spokojnie nagrzać kilkadziesiąt stopni.
@Rob-Sam
@Rob-Sam 2 жыл бұрын
14:00 pozdrowienia dla Tomka Żyłki 👍
@arkadiuszgorczynski4594
@arkadiuszgorczynski4594 2 жыл бұрын
Nie polecam umieszczania wyrzutni rekuperacji w pomieszczeniu. Rekuperacja wymienia ciepło i jednocześnie usuwa wilgoć z pomieszczeń. Umieszczenie wyrzutni w pomieszczeniu na pewno spowoduje zwiększoną wilgotność oraz możliwość występowania pleśni i grzyba. Niestety mam taki przykład u mojego kolegi, który wyrzucał zużyte powietrze do garażu.
@MrRatpaw
@MrRatpaw 2 жыл бұрын
dokładnie tak!
@marcinwronkowski1569
@marcinwronkowski1569 2 жыл бұрын
Ten dom to bardziej pomieszczenie przemysłowe. Nie nadaje sie do mieszkania. W środku ocieplenie steropianowe plus pole elektro magnetyczne w podłodze . Niema nic wspólnego ze zdrowiem. Z góry przepraszam z krytykę . Ale sam dotknołem tematu jak to oddziaływuje ujemnie na dzieci ..... Pozdro
@davidanderson5411
@davidanderson5411 Жыл бұрын
@@marcinwronkowski1569 dzbanie jak tam kapelusz z foli nie uwiera? 🤣moi rodzice mieszkaja w izodomie od 1997roku z ogrzewaniem elektrycznym, wychowalem sie tez w nim, oni teraz starzy, nikt na nic nie narzekal same plusy bo mielismy bardzo cieplo i wychodzilo super tanio zarowno w tamtych czasach jak i teraz mamy cwierc wieku doswiadczenia w domu a ty ze izodom to przemyslowy 😂 kto ci hale z izodomu buduje z ogrzewaniem podlogowym 😅
@2xk242
@2xk242 2 жыл бұрын
Znałem takiego co sam dom wybudował, a potem w krótkim czasie zmarł z wycieńczenia - jego żona z kochankiem żyje sobie w tym domu, jak w bajce do tej pory. 😁
@krzysztofkozowski2968
@krzysztofkozowski2968 2 жыл бұрын
BUHAHAHAHAAHHA twój komentarz powinien być podpięty do filmu i ostrzeżeniem :))))
@mpGrafik
@mpGrafik 2 жыл бұрын
Też sam budowałem, ale raczej miałem przemyślane z góry rozwiązania. W każdym bądź razie wielki plus za odwagę podjęcia decyzji. Mało takich.
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo, niektóre rzeczy mam przemyślane a na niektóre wyjdą same.
@EmPtY414
@EmPtY414 2 жыл бұрын
Napisz kilka przemyslen. Mysle ze moga sie przydac kolejnym osobom
@mpGrafik
@mpGrafik 2 жыл бұрын
@@EmPtY414 gdybym dziś budował, to byłyby nieco inne rozwiązania i materiały. Dużo się zmieniło. Nie było np. pomp ciepła, paneli, czy rekuperacji, a o Ytongu nawet nie słyszałem itd. Ale dla przykładu, ogrzewanie 100m² p.uż do 22"., kosztowało mnie 600zł za cały ten sezon, więc chyba nie najgorzej. Wszystko musisz jednakże zaprojektować precyzyjnie, żeby osiągnąć optimum. Ja samodzielnie robiłem projekty i wszystkie obliczenia, żeby do tego dojść.
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
​@@mpGrafik wiadomo technologia się zmienia super wynik osiagniety można sie podzielić coś więcej opisać?
@mpGrafik
@mpGrafik 2 жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 to będzie długie bo efekt jest wynikiem współgrania wielu elementów. Ale ok, pobieżnie i bez konkretnych wyliczeń. Miejsce budowy to las (las, a nie "pod" lasem), położony na gruncie piaszczystym. Las na to do siebie, że zawsze tam zimą jest o 2-3 stopnie cieplej (to sporo w kosztach ogrzewania). Założeniem była budowa domu z drewna. _Dziś wybierałbym pomiędzy drewnem, a ścianą jednowarstwową z Ytonga 48cm._ Kubatura zwarta, więc poddasze użytkowe: jak najwięcej przegród pionowych i poziomych, ogrzewanych z drugiej strony. Ściany sumikowo-łątkowe: podwalina z piórem na górze, słupy z wpustami po bokach, pomiędzy deski o grubości 8cm, z piórami z boku i na górze, a wpustami na dole, na górze oczep z wpustem na dole. Słupy są mocowane do podwaliny i oczepu na jaskółcze gniazda z klinem. Wszystko bez użycia gwoździ i łączników. Od wewnątrz ścian jest przerwa 4cm i 20cm wełny (wiatro i paraizolacje też), a wewnętrzne wykończenie to płyty gipsowe, miejscami drewno. Na oczepie belki stropowe, ok 80cm poza oczep, a na ich końcach mocowane krokwie (45 stopni). Na krokwiach pełne deskowanie z membraną na górze i na tym dachówka ceramiczna. Pod dachem dylatacja wentylacyjna i 30cm wełny, łącznie ze ścianką kolankową, z pozostawieniem pustki wentylacyjnej ponad jętkami. W trakcie budowy w przestrzeń ocielpenia zostały wmontowane przewody do solarów (z dachu do piwnicy), ocielpane kanały płaskie z blachy do DGP _(dziś, mając na względzie dodatkwo rekuperację o wolniejszym przepływie powietrza, byłyby to kanały ocieplane spiro, o większym przekroju niż kanały płaskie)_ oraz doprowadzenie powietrza do komory spalania kominka. Okna są 3-szybowe, z zewnętrzną szybą P4 i okuciami WK2, ciepłymi profilami (5 komór) i ciepłym montażem. Drzwi antywłamaniowe są wewnętrznie ocieplone + jest wiatrołap, zapobiegający dodatkwo wychłodzeniu domu. Jako żródło ogrzewania wybrałem kominek z DGP. Zadecydowały koszty eksploatacji, koszty wykonania oraz niepowtarzalny klimat w domu zimą. Kominek bez problemów z przepalaniem się i rozszczelnianiem, a w więc monolit żeliwny, przeznaczony do ciągłego grzania w sezonie, bez wygaszania. DGP z nadmuchem, 10 końcówek wylotowych. Do przekroju kanałów i mocy kominka jest dobrany silnik nawiewu. Nawiew w wiatrołapie, ponad obniżonym sufitem. Szybkość spalania drewna sama się reguluje, zależnie od różnicy temeratur zewnątrz/wewnątrz - w domu jest 22-23 stopni w pokojach, a w pomieszczeniu z kominkiem o 2-3 stopnie mniej. Spaliłem w tym sezonie 3m3 drewna, kupionego po 180zł/m3. W tym roku (do spalania za 5 lat) cena była już 245zł niestety, a pewnie będzie jeszcze drożej. Drewno twarde, liściaste, sezonowane 4-5 lat. Spalanie daje z komina stróżkę białego dymu, trudną do zauważenia. Do kominka dokłada się 2-3x na dobę, zależnie od temperatury, a popiół wybiera co 3-4 tygodnie, więc obsługa nie jest zbyt kłopotliwa w stosunku do zalet :). Kominek jest położony centralnie w domu, w salonie z kuchnią, gdzie przebywa więcej osób w ciagu dnia i się gotuje, więc temperatura się sama uzupełnia. Pomieszczenie z kominkiem nie powinno mieć drzwi (połączenie z holem), a drzwi w pokojach nie mogą mieć progów - muszą mieć szczelinę pod drzwiami, ok 1,5cm. Izolowany bojler CWU 300l ma spiralę podgrzewaną z solarów i drugą, gdzie w okresie przejściowym (słońce już grzeje, ale temperatury są jeszcze stosunkowo niskie) podłączenie centralnie w holu kaloryfera wystarcza do urzymania komfortowej temperatury w domu. Zimą, w dzisiejszych warunkach, powinno sie podgrzewać z pompy ciepła dedykowanej do CWU. Ja mam grzałkę, co przy wykorzystaniu tylko przez 3-4 miesiące w roku wystarcza. Ale przy rosnących cenach energii, może dodam pompę. Ponieważ każdy pokój ma małą łazienkę, do pokoju wchodzi się mając łazienkę z jednej strony i garderobę z drugiej, co eliminuje konieczność posiadania wysokich mebli. Pomimo niedużych rozmiarów, dzięki dobremu rozplanowaniu i ograniczeniu przestrzeni komunikacyjnej do minimum, w domu mieszczą się 3 wygodne pokoje na górze, a na dole salon z kuchnią, ogólna toaleta i spory gabinet - nie ma wrażenia ciasnoty. Wystarczy, bo można napisać księżkę na temat co, jak i dlaczego :).
@markworo2674
@markworo2674 2 жыл бұрын
Oby nie wyłączyli prądu.U mnie 3 dni nie było prądu w styczniu jak była wichura.
@andrzejb.8092
@andrzejb.8092 10 ай бұрын
Kurde inwestować w system oszczędnosciowy w postaci mega izolacji i montaż najdroższego żródła energi jako ogrzewanie. Trochę słabe. Ciekawe czy po 5-10 latach bedzie zmian🤨
@ericahase3063
@ericahase3063 2 жыл бұрын
Opatentowac natchmiast to wszystko . Potem inne panstwa beda zarabiac na panskimi pomysle
@stachuu18
@stachuu18 2 жыл бұрын
Posiadam dom 100m2 i kocioł na eko groszek na co najlepiej go wymienić pompa ciepła, bufor na droga taryfę a może kocioł soniczny?
@damianmaj
@damianmaj 2 жыл бұрын
Moim zdaniem w Twoim przypadku najlepiej na kocioł soniczny ewentualnie bufor na drogą taryfę 😇
@powertech1249
@powertech1249 2 жыл бұрын
Pompa ciepła
@krzysztofkozowski2968
@krzysztofkozowski2968 2 жыл бұрын
solary i później najtańsze ogrzewanie na prąd
@powertech1249
@powertech1249 2 жыл бұрын
Pompa ciepła, na szybko i tanio w pierwszej kolejności pompa ciepła powietrze powietrze czyli klimatyzator z dobra funkcja grzania do np. -20st.
@PoZiomowy
@PoZiomowy 2 жыл бұрын
nie no brak komentarza nie warte wyprawki
@qqqqqq303
@qqqqqq303 2 жыл бұрын
czyli będzie pompa ciepla, ale nie do ogrzewania tylko na ciepłą wodę? To przecież lepiej było zrobić przepływówkę ... Jak pompa to przede wszystkim ogrzewanie, a potem woda użytkowa.
@katmai7777
@katmai7777 Жыл бұрын
Z tą rekuperacją i in/out na strychu totalnie nietrafione. Typowe "polskie kombinowanie". Przecież ideą rekuperacji jest Wentylacja i nawiew świeżego powietrza do budynku. A zużyte wyrzucamy na zewnątrz. To zużyte można wykorzystać do zasilania pompy ciepła powietrznej.
@davidanderson5411
@davidanderson5411 Жыл бұрын
po co 25cm na zewnatrz, w sylwestra ma byc 15C, jak tak dalej pojdzie to w zimie juz nie bedziemy miec w ogole minusowych temperatur
@leszekdohan6385
@leszekdohan6385 11 ай бұрын
Nie bój się , polski rząd dopasuje ceny prądu i gazu i innych źródeł że wydasz na pewno więcej za parę lat nawet jeśli w Polsce nie będzie temp. Na minusie
@damianosniak1741
@damianosniak1741 2 жыл бұрын
Ktoś tu chyba powinien zastanowić się co pokazuje na filmach, instalacji elektrycznej nie wolno układać na materiale palnym. Za taki materiał właśnie uznaje się tego typu styropian
@EmPtY414
@EmPtY414 2 жыл бұрын
Ale instalacja musi miec dwie izolacje i ma. Jedna poszczegolnej zyly i potem zbiorcza biala badz czarna i warunek jest spelniony.
@damianosniak1741
@damianosniak1741 2 жыл бұрын
@@EmPtY414 owszem pod warunkiem że zewnętrzna jest bezhalogenowa
@damianosniak1741
@damianosniak1741 2 жыл бұрын
@@EmPtY414 w każdym innym przypadku musi być zabezpieczone dodatkowo
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
Może tego nie widać na filmie ale jak kładłem przewody po podłodze to są w peszlach które wchodzą na ścianę i są zapianowane. Na samych końcach tylko teraz nie ma ale mogę dołożyć przed przyklejeniem płyty i wprowadzić w puszkę. Dodatkowo cała instalacja jest rozdzielona na każdy pokój żeby nie była tak obciążona.
@damianosniak1741
@damianosniak1741 2 жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 a czyli wszystko jest ok, na filmie nie było widać. Mea culpa.
@waldizestuttgartu5971
@waldizestuttgartu5971 2 жыл бұрын
powiem tak ,gdyby Egipcjanie tak rozumowali i w praktyce stosowali takie metody budowania obiektow to dzis na miejscach w ktorych oni wybudowali piramidy lezaly by sterty gruzu, pompa ciepla do ogrzewania domu to najgorszy syf jaki moze czlowiek sobie wyobrazic drugim sa plyty gipsowo kartonowe ,konstrukcja tego dachu jest delikatnie mowiac w wersji ,kurnik lub wiata na slome, ludzie czasami lepiej zapytac kogos kto ma wiedze teoretyczna i praktyczna bo teraz jak to sie oglada i slucha to tak jakby palikoty bawily sie u owsiaka na wunstoku,
@ryszardmatuszewski4419
@ryszardmatuszewski4419 2 жыл бұрын
💪💪💪💪💪
@krzysztofkozowski2968
@krzysztofkozowski2968 2 жыл бұрын
budowlańcy go nienawidzą
@xtdi2295
@xtdi2295 2 жыл бұрын
A ja wole zajmować się tym na czym się znam a zarobione pieniądze wydać na ekspertów którzy wybudują mi dom w czasie gdy ja zarabiam pieniądze 👍🏿
@paweswietlicki1097
@paweswietlicki1097 2 жыл бұрын
Największy problem znaleźć tych ekspertów. Suma summarum jeśli chcesz sprawdzić czy fachowiec nie robi Cię w konia musisz sam się tego nauczyć, a jak już się nauczysz to zrobić to samemu to przyjemnosct
@adamt3332
@adamt3332 2 жыл бұрын
Chyba jeszcze nie poprawiałeś po ekspertach... którym zapłaciłeś własnymi pieniędzmi
@xtdi2295
@xtdi2295 2 жыл бұрын
@@adamt3332 być może tez by tak było jak mówisz . Nie raz widziałem spartolona robotę która sam pewnie bym bez fachu lepiej zrobił. Ciezko o półśrodek w tym przypadku
@Michallllllllllllll
@Michallllllllllllll 2 жыл бұрын
"czysty prąd" prosto z węgla?
@beatasza8944
@beatasza8944 2 жыл бұрын
A z fotowoltaiki jest czystrzy? Samo Eco.....zrobione przez małe.... rączki?
@slawomirlech950
@slawomirlech950 2 жыл бұрын
A skąd ten węgiel? Ano z roślin, które go zebrały z atmosfery. To się nazywa cykl życia.
@powertech1249
@powertech1249 2 жыл бұрын
Sorry, ale niech gość przemyśli sposób ogrzewania swojego domu (i CO i CWU). Montaż kabli grzewczych zamyka drogi dla innych źródeł ciepła (bardzie ekonomicznych), zostanie montaż tylko pomp ciepła powietrze powietrze. A o fotowoltaice jeżeli jeszcze nie zamontował jeszcze to niech już zapomni, że PV będzie mu napędzać ogrzewanie - PV do ogrzewania ma sens tylko przy starych zasadach prosumenckich do końca marca. PV na nowych zasadach to tylko małe dopasowane instalacje do zużycia. Pompy do CWU mają ograniczenia temperaturowe co do zasysanego powietrza i nie będzie działać w zimie na powietrzu, ze strychu, bo będzie za zimne!!! Te pompy z tego co pamiętam mają min. temp powietrza zasilającego +5st. (temp. powyżej punktu szronienia). Poza tym wyrzucanie wilgotnego powietrza na strych to jest pomyłka i błąd w sztuce budowlanej prowadzący do pleśni i grzybów!!! Naprawdę namawiam gościa odcinka do rozważenia ogrzewania wodnego i powietrznej pompy ciepła (PC mają cop około 4 czyli zużyją 4 razy mniej prądu). Koszty inwestycyjne większe, ale się zwróci. A energia będzie drożeć i to bardzo!!! Trzeba pamiętać, że URE chroni indywidulanych konsumentów i taryfy G11, G12... są niżej wycenione niż rynkowa wartość (mówię o cenie za energię czynną - jeden ze skłądników). Jak popuszczą cugle to będzie drogo i będzie płacz na takim ogrzewaniu. A jak pisałem powyżej ,PV nie ma sensu na nowych zasadach do ogrzewania. Na plus, że budynek będzie bardzo energooszczędny.
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
Dzięki za porady. Jeśli chodzi o pompę to ta jako jedyna może działać nawet przy -15 według instrukcji. Co do rekuperacji to jest jeszcze możliwość przerobienia kanałów a ogrzewanie jest już zrobione więc już nie zmienię tak zdecydowałem.
@powertech1249
@powertech1249 2 жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 No to ciekawa ta pompa. Podaj jej dane, producent model itp.
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
@@powertech1249 Immergas 190 s v4
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
@@powertech1249 sprawdziłem i nawet podane jest że od -20 do +43 zakres temperatur powietrza zewnętrznego do pracy
@powertech1249
@powertech1249 2 жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 hehe tak tylko że do -20 to jest za pomocą grzałki, że sprężarki pompy ciepła grzeje wodę do -7st i tylko do 42st cwu. Strona 54 instrukcji. I tak dobrze że grzeje poniżej zera. Ale sprawność czyli cop będzie marny przy zimnym powietrzu.
@robertcwik6995
@robertcwik6995 2 жыл бұрын
Drogi w .....
@ryszardmatuszewski4419
@ryszardmatuszewski4419 2 жыл бұрын
obok domu........ jest akcja w całej Polsce, wzmacniamy więzi-korzenie rodzinne, posadź drzewo mamie tacie siostrze cioci przodkom przyjacielowi dziewczynie dzieciom itd, NADAJ TEMU DRZWU ICH IMIĘ, podaj dalej
@slawomirlech950
@slawomirlech950 2 жыл бұрын
W polskim prawie nie można wycinać drzew, więc zdecydowanie odradzam sadzenie drzew.
@ryszardmatuszewski4419
@ryszardmatuszewski4419 2 жыл бұрын
@@slawomirlech950 właśnie dziś przy wywózie posadziłem z kumplem 2wiśnie ( dla pary Japończyków u grusze dla jego babci). .....(grusza Krystyna S)
@krzysztofkozowski2968
@krzysztofkozowski2968 2 жыл бұрын
@@slawomirlech950 hahahahahah
@marekgrys
@marekgrys 2 жыл бұрын
3 tys za m2 a ile czasu autorowi to zajęło tzn ile roboczogodzin ? W cenie 3300 zł za m2 firma robi gotowy prefabrykat do stanu deweloperskiego...z płytą fundamentowa tylko że szkielet bez angazowania własnej pracy
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
Budowa trwa dokładnie 9 mc. Buduje w czasie wolnym. Płyta zajęła mi 10 dni, ściany nośne 14 dni, dach ok 10 dni. Wszystko w 2 osoby.
@marekgrys
@marekgrys 2 жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 rozumiem , technologia ok kiedyś się interesowałem ale chyba same kształtki na płytę i dom w miarę prosty wycenili mi na 80 tys.
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
Co do kosztów to wdarła się pomyłka bo podczas nagrywania nie miałem wyliczeń ale u siebie na kanale podaje dokładnie SSZ z roletami kosztował nas 265 tys czyli niecałe 2 tys za m2. Niedługo podsumuje wszystkie koszty dokładnie od początku na stan obecny.
@miloszenko
@miloszenko 2 жыл бұрын
Robiła, z rok temu, proszę dać znać kto robi prefabrykat poniżej 4000 netto dzisiaj.
@marekgrys
@marekgrys 2 жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 ja będę ogrzewać mój dom dwoma klimatyzatorami + na srogie mrozy maty elektry ale mam nadzieję że ich nie włączę na 40 M2 salonu. Wolę jednak efektywne źródło ogrzewania + komfort cały rok
@miedzaj
@miedzaj 2 жыл бұрын
Czyli domek z styropianu 🤔😜😂😂😂
@EmPtY414
@EmPtY414 2 жыл бұрын
A to normalnego domu nie masz ocieplonego styropianem?? Tutaj poprostu ocieplenie robi za szalunek tracony. Nie musisz budowac muru - zalewasz betonem i masz monolit w srodku ktory jest duzo mocniejszy i wytrzymalszy jak ceramika czy bk czy nawet silikaty.
@radeks2678
@radeks2678 2 жыл бұрын
Nie widzę w tym nic złego ta technologia jest droższa niż tradycyjna choć można i innym sposobem jak na tym filmie kzbin.info/www/bejne/p4axdYOsgJZ_nbs
@EmPtY414
@EmPtY414 2 жыл бұрын
@@radeks2678 dla mnie to juz za duzy hardcore. Caly dom tylko na kleju do styropianu. Izodom ma zamki itp i rdzen zelbetowy a tutaj no kircze wszystko trzyma sie na kleju do styropianu.
@miedzaj
@miedzaj 2 жыл бұрын
@@EmPtY414 w środku raczej nikt już nie dociepla styropianem chyba ze ty bo nie słyszałem jeszcze by ktoś się decydował na styropian także w środku domu pozatykają styropian to przeżytek dziś się dociepla wełna mineralna ponieważ ma lepsze parametry
@radeks2678
@radeks2678 2 жыл бұрын
@@EmPtY414 Chyba jednak ktoś to musiał przeliczyć projektant jakiś musiał być ktoś dał pozwolenie na budowę kierownik budowy nadzorował jeśli tak było to wiatr nie powinien tego wywrócić. Jak było na prawdę nie wiem ale po filmie widać że tam ludzie mieszkają.
@kubabiernat3835
@kubabiernat3835 2 жыл бұрын
Pierwszy :D
@MD-ij6vr
@MD-ij6vr 2 жыл бұрын
co ten gość bredzi świeże powietrze ze strychu no koń by się uśmiał. Jeszcze większej durnoty nie słyszałem. ok chcesz zużyte wyrzuć na strych ale zaciągać powietrze z przepracowanego strychu pełnego szajsu w formie np kurzu wełny itp
@mariuszkoralewski8482
@mariuszkoralewski8482 2 жыл бұрын
Może powietrze na strychu będzie zasysane z zewnątrz aby częściowo się ogrzało tym z rekuperacji. Taka wstępna rekuperacja? Bo innego logicznego wytłumaczenia tego pomysłu nie mam.😅🙃😉
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
Pompa ciepła będzie miała 2 filtry na czerpni żeby wspomniany syf się zatrzymał dodatkowo jest kratka wentylacyjna która będzie doprowadzała powietrze na strych a cała przestrzeń będzie odizolowana od celulozy, którą zastosuje do ocieplenia stropu. Jest tam pomieszczenie o pow. 45m2 które mogę zabudowac. Chodziło o uzysk ciepła, w zimie rekuperator będzie wyrzucał cieplejsze niż na dworze a latem będzie cieplej niż na dworze co zwiększy mam nadzieję sprawność pompy. Jeżeli to się nie sprawdzi to mam możliwość przerobienia tego.
@tehehe5929
@tehehe5929 2 жыл бұрын
@@stodoanaswoim6180 Bezpieczniej chyba by bylo gdyby czerpnia byla poza budynkiem, ale rura od czerpni do rekuperatora przechodzila przez cala dlugosc strychu, albo przez kilka dlugosci strychu (w ten sposob byc moze powietrze w niej sie znajdujace by sie troche ogrzalo, zakladajac ze na strychu cieplej niz w zime na dworzu). Takie GWC strychowe ;).
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
@@tehehe5929 mam taką możliwość, w szczycie budynku mam jeszcze jeden otwór więc mógł bym tam podłączyć czerpnie i by miała ok 18m długości na strychu
@stodoanaswoim6180
@stodoanaswoim6180 2 жыл бұрын
@@tehehe5929 i do tej długiej czerpni od pompy mógł bym wtedy podłączyć wyrzutnie z rekuperatora na trójniku tak jak ktoś wyżej pisał.
@xiaomisony6830
@xiaomisony6830 Жыл бұрын
Da się mieszkać w styropianie? 😵👎 Ale powodzenia
zalewanie ścian Izodom 2000 Polska - na co uważać
18:12
Tomasz Budowniczy
Рет қаралды 10 М.
Dom Pasywny. Urządzenia pomiarowe, problem wilgoci w domu
30:26
iZZi instalacje
Рет қаралды 54 М.
버블티로 부자 구별하는법4
00:11
진영민yeongmin
Рет қаралды 23 МЛН
"كان عليّ أكل بقايا الطعام قبل هذا اليوم 🥹"
00:40
Holly Wolly Bow Arabic
Рет қаралды 14 МЛН
Osman Kalyoncu Sonu Üzücü Saddest Videos Dream Engine 269 #shorts
00:26
Jak TANIO OGRZAĆ dom.
59:52
Pompa Ciepła i PV
Рет қаралды 46 М.
#17 GWC - DARMOWA ENERGIA Z ZIEMI - czy warto montować ?
20:45
HOLIBOOD - Zdrowy Dom
Рет қаралды 242 М.
NIE PŁAĆ ZA WODĘ! Odłącz się od sieci!
25:32
iZZi instalacje
Рет қаралды 870 М.
#59 - Stan "zero" w 20 minut!
21:00
Sam buduję dom - bez kredytu
Рет қаралды 334 М.
HARRIS ZGRILLOWANA w FOX - TEN WYWIAD JĄ POGRĄŻYŁ?
29:17
Bednarski
Рет қаралды 45 М.
#03 - Jak KLAROWNIE ustalić kto i za co odpowiada w firmie
45:48
Doskonałość Operacyjna
Рет қаралды 3,6 М.
BUDOWA DOMU W TECHNOLOGII IZODOM  -  4 GŁÓWNE ZALETY
8:33
Budowa domów Gracus
Рет қаралды 22 М.
버블티로 부자 구별하는법4
00:11
진영민yeongmin
Рет қаралды 23 МЛН