Pekne vysvetlená teória no reálne len virtuálne videjko. Schémy nie su, reálne zapojenie tiez nie a ako čítam tak na to nie je čas. Vďaka aspoň za koncept.
@peterpocsik43298 ай бұрын
dlho očakávané video hurá. ste to dotiahli do dokonalosti 👌len by som bol zvedavý na tú schému či ta nebude dostupná
@to2207 ай бұрын
Samozrejme v budúcnosti bude dostupná aj schéma a podrobný návod na zostavenie, ale len pre členov. Každopádne schému a princíp, na ktorom tento vytazovak funguje, som ukázal v jednom zo starších videí.
@roscer99718 ай бұрын
Paráda 👍😎
@KarelKarel-dl3qw3 ай бұрын
Ahoj, bezne stridace vyrabi 230V AC tvaru sinusovky , jak jsi docilil ze na osciloskopu je hranaty signal a jeste se zmenou stridy?
@michalmazgal8 ай бұрын
Pěkný! 👍 To se bude prodávat samo! 👍👍👍 13,6V na 4S je v pohodě, takže sepnutí při 13,6V, další při 13,8V a další při 14V. Tzn. u 8S (16S) 27,2V (54,4V), pak 27,6V (55,2V) a na konec 28V (56V). Ok?
@to2208 ай бұрын
Nastaviť sa to da úplne akokoľvek. Ja osobne uvažujem že jeden výstup nastavím aby spínal už pri 50 % nabití a využijem to na ohrev malého bojleru 40l ktorý musí byť stoj čo stoj nahriaty. ďalší výstup na 200l bojler a posledný výstup na veľkú akumulačnú nádrž.
@tommar97 ай бұрын
Proc to dnes neresit pomoci Arduina apod. ? Lze to pak klidne stabilizovat PIDem (nastavitelnym) apod. Nebyl by problem s kmitanim, nebyl by problem treba s vice kanaly atd. Arduino muze rovnou generovat PWM (pro IGBT/Mosfet), nebo Phase pro triac, nebo ...
@to2207 ай бұрын
Snažím sa to navrhnúť tak aby nikto nič nemusel programovať a tie súčiastky kúpil v každom bežnom elektre za zopár euro, aby každý si to mohol vyrobiť sám.
@tommar97 ай бұрын
@@to220 Jasny. To chapu. Ma to sve vyhody i nevyhody. Jak jste sam rikal. Dneska si uz skoro kazdy pres USB nahraje ten software do Arduina ;-) Na to neni treba nic specialniho. Obvzlast nekdo, kdo si umi postavit Vas obvod. Programujete v necem ? Arduino apod. ? Kdyz tak tu mam kod pro synchronizaci s pruchodem 0Volt v siti a generovani phase regulace pro triak pres timer. Bylo by snadne tam doplnit vice kanalu. Stavel jsem kdysi svarecku s rizenym trafem. Je to pro AVR, tusim Atmega168, takze Arduino Mini / Mikro a jede to.
@lugemont8 ай бұрын
„V tomto videu sa dozvieme ako jednoducho sa dá vyrobiť vyťažovák.“🤔 Škoda že ani skoro po roku po zverejnení prototypu vyťažováka ,zvažovanej stavebnice a analógového manažmentu nieje dostupná stavebnica alebo finálna schéma.Možno o rok to bude .Odoberám ďalej,ahoj .🙂
@to2208 ай бұрын
No, vieš, my s ADHD máme trochu iné priority ;-) Pre mňa je výzva navrhnúť niečo nové a keď sa to podarí záujem o to už upadá. Teraz som to len preto ukázal, lebo opäť som mal nutkanie vymyslieť viac výstupový manažment. Ale neboj, mam ešte jedno nutkanie a potom to snáď dokončím (možno), ešte potrebujem tam integrovať meranie výstupného výkonu, aby sa nastavil maximálny výkon, ktorý je možné odoberať zo sínusového meniča.
@lamberet25638 ай бұрын
Bola by dostupná aspoň. Schéma a zoznam použitých súčiastok ? Ešte otazocka pri tejto regulácie nehrozia žiadne mikrocykli z batérie 🔋? Čiže bude si plynule regulovať čisto len prebytky zo striedaca a z batérie nepôjdu žiadne -- Amperky
@ITIetalista5 ай бұрын
Keď bude hotový tak rad by som ho buď kúpil alebo vyrobil . Vyzerá to veľmi sľubne a snáď to bude čím skôr 😁