Jakże smutno brzmi teraz ta rozmowa. Rozmówcy szczerze wierzyli, że będą mieli okazję zrobić coś na światowym poziomie, ale w Polsce. A teraz żaden z nich już nie pracuje w IDEAS NCBR.
@nextowayneb73193 ай бұрын
xD wiesz o tym ze IDEAS to taka zabawa a nie realne rozwiazania?
@marek1623 ай бұрын
Proszę cię nie gadaj głupot bo ręce opadają
@tomaszbulak28613 ай бұрын
Insiderskie info? Wow ty to jesteś ważny gość.@@nextowayneb7319
@nextowayneb73193 ай бұрын
no i ukaszku dostana prawdziwy instytut a nie Pisowska spoleczke ZOO z budzetem wielkosci dobrego mieszkania w Wawie
@andrzej211113 ай бұрын
@@nextowayneb7319Dostali kopa i już po. Gdula i inne geniusz muszą mieć kasę dla samych swoich.
Ci ludzie nie za bardzo wiedzą o czym rozmawiają . AI to program komputerowy - tak dobry jak algorytm wymyślony przez matematyków i informatyków .Poważne algorytmy powstawały przez lata i są tajemnicą firmy .
@VoloBonja27 күн бұрын
@@agbyvg "Poważne algorytmy" to jakie? A te mniej poważne powstawaly przez miesiace i nie sa tajemnica?
@Krzysztofffff2 ай бұрын
Trafiłem tu przypadkiem, przez materiał w Kanale Zero. Ta debata to miód na uszy. Niesamowity poziom inteligencji. Jestem smutny i się nie uśmiecham, że polskie państwo robi taki burdel i nie szanuje polskich profesorów.
@jerzykiler43862 ай бұрын
Jesteśmy już tak zblazowani, że niestety nikogo to nie dziwi, a tym bardziej nikogo nie rusza. Przykre to bardzo.
@GregoryStec5 ай бұрын
skoro w 2012 roku byliśmy w stanie zainwestować miliardy euro w stadiony piłkarskie i całe mistrzostwa to nie powinniśmy obecnie mieć problemów w przeznaczeniu kilku miliardów w AI/GPT...
@stchrispl3 ай бұрын
Zabawnie brzmi ten komentarz w świetle tego, że koszt 28 milionów złotych zadecydował o dewastacji IDEAS przez ludzi z lewicy.
@maras3naraz3 ай бұрын
@@stchrisplbo czerwoni po prostu chcieli położyć na tym łapy i tyle
@piotr7802 ай бұрын
niech nasze firmy rozwijają AI, a nie hobbyści na uniwersytetach za publiczne pieniądze
@djkidii2 ай бұрын
@@piotr780 kurwa zdajesz sobie sprawe jakie sa koszta rozwijania ai ?
@barbaradutkiewicz60785 ай бұрын
dla mnie najważniejsza jest końcówka dyskusji jak sobie radzić z wykorzystywaniem AI w szkolnictwie. Super przykład nauczycielk,i która generowała wypracowanie w AI i zadaniem uczniów było "polepszanie" tej wersji. Cały czas wydaje mi się , że zabranianie korzystania z narzędzia, które będzie naszą "prawą ręką" jest niemądre. DZIĘKUJĘ ZA DYSKUSJĘ.
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@barbaradutkiewicz6078 a co będzie robić lewa ręka? A w sumie to należałoby zapytać, co będzie robić lewa półkula mozgowa?
@MichaPiekarskidesigner2 ай бұрын
@@agnieszkachmielewska5504 ...prawa półkula ;)
@agnieszkachmielewska55042 ай бұрын
@@MichaPiekarskidesigner dobry jesteś
@MichaPiekarskidesigner2 ай бұрын
@@agnieszkachmielewska5504 po prostu stary ... ;)
@adamz27265 ай бұрын
Więcej, więcej, więcej...! Dobre to jest. Profesor Andrzej wymiata.
@uncletimo60593 ай бұрын
Smutek. Przykro mi, ze ludzie ktorzy sie poswiecili dla Polski, ktorzy w kazdym innym kraju by zarabiali 20 razy tyle, zostali i tak zgnojeni i zniszczeni przez zdrajcow.
@edwardtalkowski74392 ай бұрын
Polacy wybrali los niewolnika i chama.8 gwiazdek to symbol nowego pokolenia !😢
@krka74943 ай бұрын
Co za mózgi! Cudnie się ich słucha. Duma bierze że mamy taką INTELIGENCJE.
@marcinszydowski55635 ай бұрын
Świetna dyskusja, argumenty z wielu perspektyw. Co do patentów 43:50 oraz open source, to nie jest jednak taka prosta sprawa: albo wszystko jest dostępne za darmo (możliwe ale wymagałoby to zmiany myślenia globalnie u wszystkich ludzi i ujednolicenia albo ustandaryzowania systemu wartości) albo ludzie musieliby przywyknąć do doceniania cudzej pracy a jest z tym dzisiaj ogromny problem. Z jednej strony najlepiej byłoby, gdyby wszystko było jawne, ale z drugiej ci ludzie też chcą pieniądze za swój wysiłek. Tajemnicą Poliszynela jest, że prawda i tak leży po środku bo i tak często nie uzyska pieniędzy ten kto powinien, no ale jeszcze długo będzie. Poza tym jednak, poziom dyskusji naprawdę wysoki. Pytanie o edukację i odpowiedź 1:18:00 bardzo trafne. Przyszłość szkolnictwa a także medycyny powinien opierać się na personalizacji wspieranej przez AI.
@ukaszsieradzki82332 ай бұрын
Pani prowadząca chyba trochę przewidziała przyszłość ? Mówiąc żartobliwie "to już jest koniec, nie ma już nic". Spotkanie jesienne, w uśmiechniętej Polsce? Ministerstwo Nauki-brawo!
@jarekmarkieta34965 ай бұрын
Brawo prof. Dragan, patent jest mechanizmem, który ujawnia wiedzę (obowiązek ujawnienia wynalazku przez publikację) i zabezpiecza komercjalizację (prawa wyłączne, w tym licencjonowanie).
@PrzemekPrzemek-o6h2 ай бұрын
Spokojnie ludzie, najważniejsze żebyśmy się do siebie uśmiechali... Kometo przybywaj!
@Acidosena3 ай бұрын
To juz wiecie co na to Donald, po co AI w warszawie jak moze byc w Paryżu i Berlinie XD smutne to no ale ja Wam premiera nie wybierałem xD
@sawomirakimow78552 ай бұрын
Jak to Donek
@pawegorka85895 ай бұрын
3:30 zaczyna się, pozdrawiam
@PoetawDrodze5 ай бұрын
Dziękuję.
@adamkluge21492 күн бұрын
Jestem właśnie w momencie gdy pan Aleksander mówi o Francji. We Francji, podobno są szkoły "wojny gospodarczej". A w Polsce od upadku, patrząc na unijne zapędy nie wiem czy słusznie, poprzedniego systemu.. chyba niemal wszystkie, przynajmniej te liczące się media, że "wolny" rynek najważniejszy itd. Co prawda wiem że w Polsce "wojna gospodarcza" polega na tym jakie plemię i co jest w stanie obsiąść a jak, nie daj Boże, ktoś mówi o kompetencjach.... szkoda gadać. Cóż, IMHO, no w Polsce, ja jednak myślę że jak w innych krajach, rządy i politycy są odzwierciedleniem społeczeństwa. I dla tego wybitny informatyk, czy tam inny naukowiec, ekspert, na ogół, nie że zawsze, będzie musiał wykonywać polecenia czyjegoś wujka, kolegi partyjnego, czy zwykłego karierowicza. Itp. Nie ma się co kopać z koniem. Zadając pytanie "jaka jest odpowiedź na niniejsze pytanie?" Może i w Polsce kiedyś padnie budująca odpowiedź. Np. Niemożliwa.
@bkhj20235 ай бұрын
Piekło zamarzło - Andrzej Dragan w swetrze!
@s3rverius2 ай бұрын
Pewnie zimno mu było, bluzy mniej grzeją.
@jerzykiler43862 ай бұрын
Ale w krótkich spodenkach :D
@majabe13372 ай бұрын
29:33 moze poniesie mnie teraz fantazja, ale raczej to kwestia czasu kiedy dojdzie do fuzji ludzkiego narzedzia jakim jest mozg do zwiekszenia percepcji komputerow, na miare obecnej technologii jestem sklonny powiedziec ze jestesmy obiecujacym oknem na swiat, nie mam wgladu na backstage, ale zakladam ze ktos juz nad tym pracuje, jezeli nie fizycznie to na pewno, brainwork z rydza papieru i koszem przed soba. lapka w gore za material 😄
@Grzybek0073 ай бұрын
Widząc szansę po zmianach kadrowych w waszej firmie mam pytanie: Kiedy jakiś materiał o zarabianiu na transplantacji włosów? Kiedy Polska zostanie liderem w tej dziedzinie?
@s3rverius2 ай бұрын
Jedź do Turcji, taniej Ci zrobią.
@marioblue21512 ай бұрын
@@s3rverius Chyba nie rozumiesz kontekstu i sarkazmu tego komentarza. ?!......
@s3rverius2 ай бұрын
@@marioblue2151 To chyba Ty nie zrozumiałeś mojego xD
@ellaword56133 ай бұрын
Swietnie pasuje tutaj chinskie przyslowie "gdy wieje silny wiatr, jedni buduja mury a inni stawiaja wiatraki" to w kontekscie miedzy innymi wykorzystywania AI przez studentow, zamiast im zabraniac to moze wlasnie przemodelowac ten system oceniania, czy edukacji wogole. Madrzy i kreatywni nauczyciele dadza sobie z tym radę. Ciekawe jak teraz bedzie wygladac IDEAS w obliczu zmian ostatnich dni, czy nastapi gwaltowne zatrzymianie rozwoju AI w kraju? Nasza Polska niestety nie nadaza za utalentowanymi jednostkami reprezentujacymi przelomowe technologie szkoda.
@Marcin-p5m2 ай бұрын
Andrzej Dragan w 10:54 pojawia się inny tekst niż to co mówi Piotr Sankowski. Możesz mi wytłumaczyć znaczenie słowa "mcat"? Pytanie numer 2 , czy badając Boską energie w końcu znaleźliście informacje jak ją skutecznie zdekodować?
@hugoboss68832 ай бұрын
Już ci odpowidam: - w 10:54 mówi sam Piotr Sankowski i jest to jego oryginalny tekst. - MCAT to egzamin wymagany od kandydatów na studia medyczne w USA - Boską energie można doświadczyć a nawet w pewnym sensie "zrozumieć" przez rozwój świadomości. Ludzkie ciało jest doskonałym instrumentem aby to osiągnąć! Jednak o ironio sam intelekt choć może być pomocny to jednak nie jest wstanie tego osiągnąć.
@AI_Artistry835 ай бұрын
Czy modele gpt będą myśleć dedukcyjne, czy wyłącznie predykcyjne korelować wzorce na zasadzie heurystyki dostępności?
@palol66443 ай бұрын
USMIECHAMY SIE!!!
@BartoszSokolinski5 ай бұрын
Znakomita rozmowa.
@Melania8153 ай бұрын
Przywrócić ich wszystkich!
@MaboxLinux3 ай бұрын
R.I.P 😪
@konzed5 ай бұрын
Czy tylko ja odniosłem wrażenie że prof Aleksander dyskutował z prof. Andrzejem na tematy teoretyczne czyli o sposobach wnioskowania i inteligencji AI czyli metodach myślenia a dr Piotr w 41 minucie włączył się do dyskusji mówiąc o innym aspekcie AI czyli szybkiej analizie i przetwarzaniu dużych ilości danych czyli nie na temat , wygląda na to że ta AI świetna będzie do analizy i syntezowania wiedzy pochodzącej z dużych zbiorów danych , tak robota inżyniera/analityka
@NiePrzewiduje3 ай бұрын
Dziwne, że nie było to w trendach dopiero teraz ma swój pic wyświetleń... Tak duże nazwiska
@RMat-lv1fh5 ай бұрын
REGIONALNE MIEJSCA POSTOJOWE przy drogach ekspresowych to otwarcie Polski na siebie I przyjezdnych, łatwy dostęp do lokalnych produktów, tysiące nowych miejsc pracy, zaczyny by zajrzeć głębiej
@RobertAlexx5 ай бұрын
Fajna dyskusja. Na razie działamy po omacku. Nie wiemy do czego doprowadzi rozwój AI w dalszej przyszłości. Oby na pożytek tej ograniczonej ludzkości...
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@RobertAlexx najlepiej poprzestać na żarówce i nic nie wymyślać, skoro po omacku
@RobertAlexx5 ай бұрын
@@agnieszkachmielewska5504 Nie zrozumiałaś mnie. Mamy rozwijać AI oczywiście. Jestem za rozwojem AI całym sercem. A nawet za robotami na ulicach i ograniczeniami dla ludzi nie przystosowanymi społecznie.Działamy po omacku bo nikt nie wie do czego to doprowadzi finalnie. Ale działajmy. I to mocno!
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@RobertAlexx otóż to, czyli jak nie wiemy, to może musimy "dojrzeć" żeby wiedzieć.
@RobertAlexx5 ай бұрын
@@agnieszkachmielewska5504 Czas pokaże
@jerzykiler43862 ай бұрын
Myślę że są tylko dwa możliwe scenariusze. Pierwszy to niesamowity progres w nauce, a drugi to anihilacja naszego gatunku. Oba brzmią całkiem obiecująco.
@VoloBonja27 күн бұрын
"Inteligencja z ograniczneniami" to drzwi do sklepu ktore otwieraja sie automatycznie. Chodzi mi tylko o to ze inteligencja o ktorej nam chodzi, taka ludzka, nie ma ograniczen. A nazywanie wszystkiego inteligencja to prosty blad, ktorego musimy unikac
@artjar41383 ай бұрын
Bawienie się przez państwowe instytucje w takie projekty to nieporozumienie. To skutkuje wtrwcaniem się polityków do rzeczy których nie rozumieją. Tylko prywatne podmioty i inicjatywy.
@jacekhann13932 ай бұрын
Prywatne szkolnictwo wyższe?
@bajdziubajdziu2 ай бұрын
buhahahaha powiedz to amerykanom, wszystkie projekty sa/byly praktycznie finansowane przrz darpa/arpa
@marekmossakowski31752 ай бұрын
Mendy lewe odpowiedza za niszczenie tak wspanialych instytutów... Wielka szkoda.
@MichalTerajewicz3 ай бұрын
To make things a bit harder, we have to dive into the structure within the Rolex SA company. The company itself is a for-profit organization, but is owned by the Hans Wilsdorf Foundation, which is a non-profit organization.
@wielkiopiniotworca5 ай бұрын
Ja bym bardzo nie chcial zeby politycy interesowali sie AI bo to do niczego dobrego nie doprowadzi.
@peterb34324 ай бұрын
ja zeby sprawdzic AI, zadawalem pytania w stylu: Stoje w pokoju przodem do okna, po prawej rece mam szafke,, jak obroce sie o 90 stopni w prawo to co bedzie wokolo mnie. Takie pytanie wymaga rozumienia geometrii w przestrzeni, statystyczna analiza slow chyba nie wystarczy. Albo inne, trzymam jablko w reku nad koszykiem, co sie stanie jak otworze dlon. Oczekiwalem zrozumienia dynamiki otaczajacego swiata, ze jabkla spadaja . Ciekawe co myslicie o tego typu pytaniach.
@Masakrer3 ай бұрын
Ze to nie jest wyzwanie dla GPT.
@slawomirwrobel99645 ай бұрын
Haha zapomnijcie o takich inwestycjach w Polsce - szparagi zbierać. Takie perspektywy tylko zagranicą :(
@ideasncbr5 ай бұрын
Wydaje się, że Polacy są jednak bardziej ambitni. W IDEAS NCBR staramy się zmieniać myślenie o innowacjach i inwestycjach :)
@slawomirwrobel99645 ай бұрын
@@ideasncbr Wypowiedź była podszyta sarkazmem i rozżaleniem z tego co robi obecny rząd - w sferze deklaratywnej wspiera ale de facto uwala wszelkie ambitne naukowe projekty. A za was trzymam kciuki i będę wspierał takie inicjatywy jak wasza. Dziękuję.
@jacekz79175 ай бұрын
@@slawomirwrobel9964 a które konkretnie uwalił projekty?
@lermann-td6di3 ай бұрын
Komentarz dobrze się zestarzał...
@slawomirwrobel99643 ай бұрын
@@lermann-td6di Dziękuję ale nie mam z tego żadnej satysfakcji - wolałbym się pomylić.
@marcinstolarek3503 ай бұрын
Potrzebne jest powszechne oburzenie, domaganie sie cofniecia błędnych decyzji. Jeśli już chyba wszycy widzą, że został popełniony błąd to należy po prostu go naprawić.
@katarzynadaszykowska88433 ай бұрын
Tak ale musi być wola polityczna ponieważ u wszystko jest upolitycznione.
@marioblue21512 ай бұрын
Jak naprawić celowe działania ?. Tak trzeba stawiac sprawę. ⚡⚡⚡⚡
@LifesGood3573 ай бұрын
1:07:25, już wiemy.
@Uld1n3 ай бұрын
heh Sankowski wydaje się najskromniejszy a ma największy doorobek naukowy
@mariuszsiomekstudio5 ай бұрын
Az zapytałem. :) Odpowiedź na pytanie "Jaka jest odpowiedź na niniejsze pytanie?" może być postrzegana jako paradoksalna, ponieważ pytanie jest samo w sobie autoreferencyjne i nie zawiera konkretnej treści, do której można by się odnieść. To pytanie przypomina klasyczny paradoks, podobny do "To zdanie jest fałszywe." Gdyby jednak potraktować je dosłownie, odpowiedzią mogłaby być odpowiedź: "To jest odpowiedź na niniejsze pytanie."
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@mariuszsiomekstudio że tak zapytam. A o co chodzi?
@astat15 ай бұрын
No nie za bardzo. Pytanie jest "jaka" a nie "co".
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@astat1 ok. Baw się dobrze. /ironia/
@astat15 ай бұрын
@@agnieszkachmielewska5504 "Rozumiem. Postaram się być bardziej błyskotliwy i precyzyjny w przyszłości. Dziękuję za wyrozumiałość i konstruktywną krytykę."
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@astat1 nie musisz. Bądź sobą. To nie była krytyka z mojej strony. Wymiana, ale nie wiem czego.
@jankowalski15013 ай бұрын
11:37 "Musimy byc swiadomi, ze budujac projekt, MUSIMY wbuudowywac w niego sztuczna inteligencje" A kto tak powiedzial? Kto nadal taki perogatyw badan naukowych? Na jakiej podstawie jest to wnioskowanie,? BO nie uslyuszalem zadnego argumentu za tym, poza "bo tak". Ludzkosc rozwijala sie w pelni OK bez AI, co sie wydarzylo, ze nagle MUSIMY miec AI, i ze bez AI< wszystko jest stracone? Moze mi to ktos wytlumaczyc jak krowie na rowie?
@PaweChuchmaa3 ай бұрын
Z kontekstu można wywnioskować - jak konkurencja będzie pracowąć nad tym samy i będzie używać AI, to będzie szybsza. Dlatego też wspomniał o projektach minimum klikuletnich.
@mroziu13 ай бұрын
Wie ktoś dlaczego ChatGPT mówi głosem Aleksandra Mądrego? 🙂
@multivita2 ай бұрын
Nie wiem czemu, ale mam nieodparte wrażenie, że ten Dragan, to wciąga tony narkotyków. Swoją drogą, to nieźle ich Tusk załatwił :)
@Jacekkk-qb1zd3 ай бұрын
👍
@piotr7802 ай бұрын
1:11:00 100% racji
@andrzejwodynski5 ай бұрын
Ale to jest rewelacyjna informacja dla polskiej nauki że oni nie patentują tych technologii oraz nie udostępniają ich publicznie. Dzięki temu polskie uniwersytety mogą wyjść na prowadzenie rozpoczynając takie badania, skoro wiadomo że można dojść do tego jednego zdania w 3 miesiące to nawet jeśli byśmy w Polsce je odkrywali 9 miesięcy to będzie to warte udostępnienia tego światu, nawet część ludzi może zacząć się uczyć języka polskiego z tego powodu bo wiadomo że tłumaczenia automatyczne prac naukowych mogą być nie dokładne a na tłumaczenia ludzkie trzeba poczekać kilka dni. Warto wykorzystać tą szansę.
@andrzejwodynski5 ай бұрын
Musimy się odegrać Czechom którzy wprowadzili do światowego słownictwa słowo "robot". Nasz Naród też powinien podobnie popchać świat do przodu. Moje propozycje słów które można rozwijać na polskich uczelniach publikując pracę o nich intelektryk (urządzenie sterowane sztuczną inteligencją np. kerfuś), benignator (wirtualny przyjaciej), fantomatyka (przebywanie w wirtualnej rzeczywistości), fantomim (urządzenie pozwalające dotykać wirtualnych przedmiotów), genotyki (zamiast GMO), kalafor (urządzenie w którym działa wytrenowana sieć transformerów), prokser(urządzenie które pozwala połączyć dwie sieci w jedną z wiedzą z obu), betryzacja (odpowiadanie w sposób który służy społeczeństwu, zniechęca do tabu), encja (zamiast słowa wytrenowana sieć transformerowa). Wystarczy publikować tysiące prac naukowych po polsku z tymi pojęciami które tylko w jeżyku polskim są dostępne (jeśli coś gdzieś za zamkniętymi drzwiami to tak jakby tego nie było, my będziemy mieli pierwszeństwo piersi publikując).
@KingOzz875 ай бұрын
@@andrzejwodynskiCzesi wprowadzili "robota", my "wprowadziliście" Lema🔥😁
@andrzejwodynski5 ай бұрын
@@KingOzz87 tylko zwroty Lema nie są powszechne w innojezycznej literaturze naukowej mimo ze maja już kilka dekad. W polskich pracach też ich nie używają. Warto to zmienić.
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@andrzejwodynski no tak tacy już jesteśmy ynteligentni, że nic z tego nie rozumiemy. Yupiii
@Carlapse3 ай бұрын
4:23 jaki ból d..., że nie można skopiować badań innych grup badawczych, za 10 lat już będzie można 😂 , naukowcy z polskich uczelni są odcięci od wiedzy bo ona jest w archiwach R&D korporacji, no co z tym zrobić? "Idź pod prąd, iďź pod prąad..."😂
@domstawki28503 ай бұрын
Aleksander Madry "Open AI ma taka sytaucje, ze wiele z naszych sekretow to jest jedno zdanie, ktore kosztowalo setki milionow dolarow, zeby do tego jednego zdania dojsc." kzbin.info/www/bejne/a3OTZ6idrJZ-aMk Mnie zszokowalo to zdanie, czy to rzeczywiscie mozliwe? Czy bylo juz cos takiego w historii?
@katz12795 ай бұрын
Firma, którą reprezentuje Pan Aleksander może działać również w sferze militarnej, o czym zapewne tym bardziej nie może mówić, a może i sam nie wie... Mam na myśli to, że armia zwłaszcza kładzie tzw "łapę" na wszystkim co można skutecznie i innowacyjnie wykorzystać tworząc broń.
@jerzybednarek99885 ай бұрын
Moim zdaniem Armia już od I wojny w Iraku tj. od 1991 roku , zaczęła udoskonalać planowanie , kontrolę wykonania oraz przewidywania możliwych wersji działań przeciwnika . Nastąpił rozwój samych komputerów będących na wyposażeniu różnych rodzajów broni jak i komputerów w sztabach . Posunęły się naprzód możliwości współpracy komputerów na wszystkich szczeblach dowodzenia oraz współpracy wszystkich komputerów ze sobą . Te możliwości współpracy wszystkich komputerów w sieci całej Armii , zmuszają do konstruowania coraz bardziej pojemnych zbiorów danych . Bezustannie rośnie zapotrzebowanie na zaspokajanie potrzeb dyktowanych przez współpracę . Ten proces zaspokajania potrzeb dyktowanych przez faktyczne pola walki , jest bezustannie udoskonalany . AI może być sztuczną inteligencją tylko przy zachowaniu wąskiej specjalizacji . Armia ma swoją specjalizację i nie potrzebuje sztucznej inteligencji z danymi z innych , nie wojskowych specjalizacji . Myślę , że tzw. Armia szła swoją drogą rozwoju i nadal na tej swojej drodze pozostanie , a to , że cywile nadmiernie podniecają się tą nazwą EJAJA , czyli AI , wcale nie oznacza , że to jest coś wszechmogącego . Kiedyś był taki sam wielki szum związany z opracowaniem kalkulatorków do liczenia i co ? Szum się uspokoił , a kalkulatorki są czymś zwyczajnym . Podobnie będzie z szumem wokół tej nazwy AI . Zarfil Jurek z Polski
@katz12795 ай бұрын
@@jerzybednarek9988 Dużo słów, mało treści. Proszę wspomnieć nawigację. Jeszcze nie tak dawno cywilne określały pozycję z dokładnością do 5... 2... 1... 0,5 metra, podczas gdy te same syatemy, ale dla wojska określały pozycję z dokładnością do centymetrów. Teza o "szumie" wokół kallkulatorów jest dość tendencyjna i w/g mnie fałszywa, bo choć pamiętam pierwsze kalkulatory, to nie przypominam sobie jakiegokolwiek szumu w kontekście ich wykorzystania w Armii. Rozumiem, że jest Pan związany z Armią, skoro pogardliwie pisze Pan o cywilach, ale mimo wszystko nie wpłynął Pan na mój SUBIEKTYWNY pogląd, że wybrane aspekty "uczenia" bądź po prostu korzystania z "EJAJA" w armii mają miejsce i nikt spoza wąskich kręgów (w tym również Pan) może nie mieć w ogóle świadomości zakresu ocsekiwań od "EJAJA" w armii. Pozdrawiam, Cywil, Pacyfista brzydzący się armią, ale też realista - Marek z Polski. P.S. Właśnie oglądam na kanale NaukaToLubię filmik "JakIzraelSzkoliAInaPalestyńczykach"...
@jerzykiler43862 ай бұрын
Z informacji historycznych wynika raczej, że kolejność jest odwrotna. Większość technologii została stworzona dla armii i później wchodziła do użycia przez rynek cywilny. Nie ma powodów, żeby sądzić ze tym razem jest inaczej.
@radosny40565 ай бұрын
Chciałem aby czatgpt napisał dla mnie dekret który zakazuje odejścia jednej pani z mojego pensjonatu. Czat powiedział że tak nie wolno. Że nie mam takiego prawa. Że ta pani jest wolnym człowiekiem i może robić co chce. No kurde skandal! Maszyna ma bezkrytycznie słuchać się swojego pana. Takie coś jest niedopuszczalne
@pshemsayprzemek45215 ай бұрын
niech open ai zmieni nazwe na closed ai
@hexploit27365 ай бұрын
Oryginalny komentarz
@pshemsayprzemek45215 ай бұрын
@@hexploit2736
@radekhalo2 ай бұрын
uważajcie Gdula słucha
@stasiekkowalski64113 ай бұрын
oj tam oj tam w Afryce nie ma lekarza a u nas jest? mysle o nfz...;)
@kamilpersepolis24352 ай бұрын
Polscy ścisłowcy kiedyś złamali szyfr enigmy. Widocznie ktoś o tym pamieta nie może być sukcesów tej miary w XXI wieku. Obniżać poziom matematyki i nauk ścisłych i oby nic się na lepsze pod tym względem nie zmieniało bo to bardzo może rozwinąć potencjał państwa...
@re-connections3 ай бұрын
Czy Tuskowi nie można podpowiadać co jest szansą dla Polski, bo od razu niszczy to u korzeni?
@aleksanderk56955 ай бұрын
Andrzej punktuje, gość od OpenAI to typowy polityk.
@nartyiskitury4 ай бұрын
Płacą mu dobrze, więc broni stajni
@slawekk.42095 ай бұрын
Enter the Dragan
@paweldraws78005 ай бұрын
Czy 1fs = 1fs?
@rarqer7 күн бұрын
Krysia a Krystyna to to samo imię???
@marcin313615 күн бұрын
Fiction science science ;)))
@madmax1010122 күн бұрын
43
@tnczm2 ай бұрын
48:25 XDDD
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
AI jest wszędzie i jak Pan zyje z tą świadomością,że kontroluje każdy aspekt zycia???
@aqzdub5 ай бұрын
Nadinterpretujesz, nie kontroluje a zaczyna wkradać się w coraz więcej aspektów naszego życia.
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@aqzdub a ja myślę,że wciąż niedointerpretowane. O ile rozumiesz, co ja piszę.
@solaris40194 ай бұрын
To Ty chcesz aby kontrolowało Twój każdy aspekt życia. AI to zwykła proteza której można się pozbyć w każdej sekundzie swojego życia. Nie potrafisz? współczuję inteligencji oraz mózgu. Przypomina mi się pierdolenie(Twój komentarz)ludzi urodzonych przed wojną, kiedy w latach 50tych wprowadzili w USA telewizję w każdym domu i wieczne pierdolenie starych ludzi że można od tego raka mózgu dostać, że myszy będą zdychać w mieszkaniu(jak ktoś ma), że wszyscy będą chodzić napromieniowani. Tak samo z AI, kurwa ktoś Ci każe z tego korzystać? Weź rower albo auto, wybuduj sobie domek w lesie, poluj na zwierzynę, a telefonu używaj do dzwonienia jak tak Ci AI przeszkadza. Ja pierdole ludzie w dzisiejszych czasach mają problemy....brak słów.
@marekds24045 ай бұрын
Czy ja właśnie usłyszałem że OpenAI wie co robi? Śmieszne
@mariuszolszewski16515 ай бұрын
Gdzie są te nowe antybiotyki???
@natalia0015 ай бұрын
Od identyfikacji substancji do wytworzenia leku będącego antybiotykiem mija wiele lat. To nie jest tak, że AI od razu wypluwa gotowy lek, ona tylko (aż) wskazuje substancje, które mają działania antybiotyczne. ALE to nie znaczy, że da się te subsstancje wykorzystać do stworzenia leków skutecznych i bezpiecznych dla ludzi (lub innych zwierząt, wszak weterynaria też korzysta z antybiotyków). Trzeba przejść normalną procedurę od laboratorium po testy kliniczne i jeśli te zakończą się pozytywnie, to wdrożenie i produkcję. Jeżeli chcesz sprawdzić, na jakim etapie to jest teraz, poszukaj w google nazwy substancji wytypowanych, a potem co się z nimi teraz dzieje.
@conclusionforeign85685 ай бұрын
Jeszcze chwila i Dragan wyskoczy mi z lodówki
@aqzdub5 ай бұрын
Przeraża mnie wizja zaangażowania polityków w AI. Te głąby to odwrotność Midasa lepiej niech trzymają łapy z daleka. No chyba, że chcecie wepchnięcia AI na tory militarne i przenieść wojnę na poziom produkcji doskonalszych dronów i broni do ich niszczenia. Obym nie miał racji.
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@aqzdub za dużo tekstu.
@Niekumak5 ай бұрын
Może problem nie leży w politykach lecz naukowcach liżących im buty, potykających się o własne ego a jednocześnie pozbawionych godności w kolejce po granty... no i nade wszystko nieobecnych w życiu polityczno- społecznym?
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
@@Niekumak powtórzę się- za dużo tekstu
@zh59325 ай бұрын
Przeciez to sie od dawna dzieje ;)
@hexploit27365 ай бұрын
Nie mogę się doczekać kiedy modele językowe zaczną narzekać na polityków 😉
@AustraliaPolska3 ай бұрын
oby te „ejaj” nie wyszło Ludzkości bokiem
@wojciechgawor25483 ай бұрын
I przyszły gdule.
@marcin_w2 ай бұрын
kzbin.info/www/bejne/a3OTZ6idrJZ-aMk&si=S5L7rIk4NozAi6Xm Ehh... Niestety nie w uśmiechniętej Polsce
@danielsankowski28882 ай бұрын
SI no eI
@BobPhython4 ай бұрын
Taka obfitość populistycznych, wyssanych z palca proroctw, w dodatku wypowiadanych przez dyplomowanego fizyka gwarantuje wspaniały ubaw. Gawędy Andrzeja Dragana o AI starzeją się jak dobre wino: czas wzmacnia ich rozweselające walory.
@uncletimo60593 ай бұрын
i takie wpisy tlumacza przyszlosc Polski. ignorancja, glupota, zero planowania nia przyszlosc, glosuja na tego czy tamtego polityka bo "zaoral bo. AI to juz nie przyszlosc, to terazniejszosc. EU wlasnie przegrala, a Polska totalnie przegrala bo jest kolonia/sluga 4 rzeszy ktora postawila na ekologow (oplaconych przez rosje) i zbanowala AI
@mikoajpiotrowski37725 ай бұрын
🐦🔥 💚 222 🍄
@agnieszkachmielewska55045 ай бұрын
AI taki pacholek😂
@piotrpeter83465 ай бұрын
Komentarze są usuwane ?
@piotrpeter83465 ай бұрын
"profesorowie " - sami sie nazywają "ekspertami" -wykazali się niewiedzą. szkoda że usuwacie sprostowania. I ci panowie są "profesorami " ? Ktoś to kontroluje , sprawdza?
@andrzejwodynski5 ай бұрын
@@piotrpeter8346 yt ma algorytm że wszystkie dłuższe wiadomości trafiają do moderacji. A potem autor kanału ich nie wyciąga z lenistwa albo zrobi to gdy już nikt filmu nie ogląda. Krótszypozytywny komentarz to zostaje od razu zatwierdzony.
@andrzejwodynski5 ай бұрын
@@piotrpeter8346 mi też dużo blokuje jak napiszę kilka zdań. Na wszystkich kanałach.
@andrzejwodynski5 ай бұрын
@@piotrpeter8346 warto publikować na polskich platformach.
@natalia0015 ай бұрын
Może się zdarzyć, że sam youtube z automatu coś kasuje.
@vandaller41313 ай бұрын
44:10 - 44:29 Politycy sprzedali naszych naukowców od co. US kazał to Tusk wykonał. Kaczyński zrobiłby to samo (Pamiętamy Dudę na audiencji u Trampa )
@pytaniedodcf92304 ай бұрын
Co to jest "Ej! Aj!" - może chodziło wam o "AjWaj!"...
@uncletimo60593 ай бұрын
debil
@jurekpazurek47345 ай бұрын
Prowadząca chyba zażyła za mało tabletek przeciwlękowych. Głos jej się łamie, jakby miała ogłosić upadek muru berlińskiego. Kto jej dał to stanowisko? Tato? Wujek?
@katarzynadaszykowska88433 ай бұрын
A jakie to ma znaczenie w tej całej dyskusji??? Facet wyluzuj i skup się na meritum a nie detalach.