Najważniejsze, żeby na starość nie dostać demencji i nie oddać metalu jakiemuś "wnuczkowi" :))
@SdZet2 жыл бұрын
true true :)
@piotrkurek9485 Жыл бұрын
Ciekawy materiał. Bez mądrowania traktujący o bardzo ważnej kwestii. Łapka w górę! Jak zawsze.
@SdZet Жыл бұрын
bardzo dziękuję :) Cieszę się, że podołałem zadania z tym tematem :) Pozdrawiam
@REAL_GEE2052 жыл бұрын
Większość ludzi żyje przeciętnie w wyniku złych decyzji i złego planowania. Myślę, że ludzie, którzy cierpią, to ci, którzy nie myślą o swojej przyszłości i nie inwestują. Inwestycja już uratowała wiele istnień i wyprowadziła ludzi z ulic biedy.
@JuliusFritzz2 жыл бұрын
jakie rodzaje inwestycji poczyniłeś. Mam teraz ryczałt, którego nie odkładam na konto oszczędnościowe. Ale trudno mi teraz uczestniczyć w rynku ze względu na charakter mojej pracy na pełen etat. Zbieranie byłoby zbyt stresujące, żeby nawet o tym nie myśleć
@SdZet2 жыл бұрын
@Uvarov w mojej opinii z roku na rok wygląda to coraz lepiej. Najgorzej mają ci, którzy zbytnio wierzyli, że Państwo da im pracę i zapewni godziwą emeryturę. Młodsze pokolenia myślę, że zauważają jak to wyszło w rzeczywistości i będą w tych dziedzinach bardziej liczyć na siebie. Za bardzo wyjścia nie mają ;)
@SdZet2 жыл бұрын
@Nïlsen w przypadku metali stresujące może być codzienne sprawdzanie kursów i przejmowanie się tym. Z czasem to przechodzi, bo zaczynamy rozumieć po to się to robi i że dzisiejsze wyceny przy uśrednianiu przed kilkanaście lat nie są aż tak istotne. Ale masz rację, że stresujące inwestycje nie są dobre na dłuższą metę :) pozdrawiam
@JuliusFritzz2 жыл бұрын
@Louise Raphaël Doceniam twoją radę. Trudno znaleźć osobę godną zaufania. Kiedy widzę, ile zainwestowałeś, naprawdę mogę skorzystać z twojego doradcy inwestycyjnego. Jeśli nie masz nic przeciwko udostępnianiu ich informacji.
@Enzolorenzo.G2 жыл бұрын
Zaskakujące jest to, że inni inwestorzy inwestują z Jasmine! Właśnie zacząłem handlować z jaśminem, ona jest najlepsza w tym, co robi z początkową inwestycją 3000 $, zarobiłem 4130 $ w ciągu zaledwie 1 miesiąca handlując z nią. Jej strategie są niesamowite.
@jankakarnas98622 жыл бұрын
W tych czasach trudno tak naprawde oszczedzić nawet pare groszy na miesiąc. Ale według mnie jednak mimo wszystko trzeba! bo czasy są diabelsko niepewne. I lepiej się jakkolwiek zabezpieczyć chociazby gotówką z ppk. A na ppk akurat stać każdego
@SdZet2 жыл бұрын
zgadzam się, nawet dzięki zwykłej poduszce finansowej obecnie możemy mieć nieco spokoju o nasz miesięczny budżet. Mam nadzieję że te czasy pokażą wielu, że mocno ryzykowne jest życie z miesiąca na miesiąc bez jakichkolwiek oszczędności. Pozdrawiam :)
@krzysztofnajda395 Жыл бұрын
Bo ludzie popełniają podstawowy błąd, oszczędzaj to co im zostanie na koniec miesiąca (nie zostanie nic) zamiast ustalić sobie kwotę oszczednosci i zaraz po wypłacie potraktować to jako swój najważniejszy rachunek. Zmiana podejścia zmieni życie. Znam to z autopsji. "Najpierw płać sobie"
@karwan1410 Жыл бұрын
@jankakarnas9862 WOn stąd, urzędniczy naganiaczu!!
@krzysztofwielikaniec28122 жыл бұрын
Piszę 8 miesięcy po premierze tego Twojego filmu i super się zgrała sytuacja obecna polityczna do treści w nim zawartej.Otóż wojna na Ukrainie pokazała jak wielka estymą cieszą się dalej metale szlachetne a nie nowe wymysły jakimi są kryptowaluty.Wystarczy popatrzeć na wykres do jakiej ceny doszła uncja złota i jak spadł król krypto Bitcoin.A tak na marginesie dobry materiał zrobiłeś.
@SdZet2 жыл бұрын
Widmo otwartego i masowego konfliktu ożyło na nowo, a z nim zmienia się perspektywa na aktywa, które mają największe szanse na zachowanie wartości. Dlatego też nie dziwię się, że namacalne kruszce budzą większe zainteresowanie. Zabawy w spekulacje nad wirtualnymi technologiami w takich niestabilnych czasach nie są już tak atrakcyjne. Dzięki za suba i za nadrabianie starszych filmów ;) Pozdrawiam
@hanscastorpx Жыл бұрын
A ja piszę 4 miesiące po twoim wpisie i widzę jak Bitcoin zaczyna ładnie odbijać. Gdybyś kupił Bitcoina 4 miesiące temu zamiast złota to miałbyś dzisiaj ok 60% a to dopiero początek:) Wystarczyło 4 miesiące temu kupić jakikolwiek projekt AI na blockchainie i dzisiaj byłbyś 800% ;) to przodu. Ale żeby nie było, zbieram też metale.
@andrzejmarczuk4054 Жыл бұрын
@@hanscastorpx Ale gdybyś kupił Bitcoina rok temu to byłbyś stratny ok 40% a dwa lata temu to strata 50% . Bitcoin jest typowo spekulacyjny i tak jak możesz trafić i zarobić tak samo możesz stracić wszystko tak jak np na Terra Luna kto zainwestował rok temu stracił 100% a nie każdego na to stać.
@hanscastorpx Жыл бұрын
@@andrzejmarczuk4054 Zgadza się. Wchodziłem na rynek krypto na górce i pierwsze bitcoiny kupowałem za 60k zł😅 więc w pewnym momencie miałem 70% stratę na dołku dokupiłem i dzisiaj jestem 30% na plusie. Rynek kryptowalut to rodeo, dlatego staram się dywersyfikować. W każdym razie można zrobić niesamowite zyski zwłaszcza jak się dysponuje niedużym kapitałem. Dobrym przykładem jest ostatni airdrop arbitrum, w którym można było dostać kilka tysięcy dolarów (niektórzy zgarniali kilkadziesiąt tysięcy usd) poświęcając swój czas na naukę nowego ekosystemu.
@mariuszklein1805 Жыл бұрын
@@hanscastorpxSzybki zarobek= szybką strata.
@srebrneprowokacje2 жыл бұрын
Dzięki za ciekawy odcinek. Moim zdaniem dywersyfikacja to podstawa. Można inwestować w różne aktywa, w tym w srebro. W ramach kategorii srebro też warto mieć różny asortyment. Ostatni rok pokazał, ze pomimo spadku ceny srebra część srebrnych monet mocna zdrożała.
@SdZet2 жыл бұрын
dzięki za wizytę ;) Pozdrawiam
@Silver-Star2 жыл бұрын
Ciekawy materiał i założenia... Tylko rzeczywiście ciężko antycypowac przyszłość :)
@rafalr35752 жыл бұрын
Jeszcze ciężej antycypować przeszłość;)
@zerrg952 жыл бұрын
Zbierać całe życie, sprzedać przeżreć albo zostawić dzieciom. Proste jak budowa cepa :D
@SdZet2 жыл бұрын
nic dodać, nic ująć ;)
@alfredszamion21962 жыл бұрын
Dziekuje za fajne porady.
@SdZet2 жыл бұрын
cieszę się, że mogę pomóc :) Pozdrawiam
@alipiec2 жыл бұрын
Przy dobrych wiatrach i 1000 uncji powinno wystarczyć. Ale ważne jest coś innego. Srebro nie jest czymś na czym się zarabia - chodzi o przechowanie wartości w czasie. Myślę, że odkładanie 10% obecnych zarobków co miesiąc przez 20 lat to będzie spory zastrzyk. Ważniejsze jest jednak to, żeby mieć gdzie mieszkać i zaspokojone podstawowe potrzeby.
@SdZet2 жыл бұрын
dzięki za opinię. O emeryturze niestety trzeba myśleć samemu, by nie być zdanym na nieobliczalne pomysły polityków za kilkadziesiąt lat
@tomaszw26862 жыл бұрын
Wszystko dobrze obmyśliłeś,, oczywiście każdy z nas jest inny i będzie miał inną sytuację życiową i to w różnych warunkach rynkowych ale wystarczy dokładnie obserwować rynek i te warunki życiowe i odpowiednio reagować, czasami korygować swój plan a będzie dobrze... 1400- 1600 zł więcej do emerytury to dobry wynik a samo gromadzenie i powiększanie stosu to już spora przyjemność... Całkowicie się z Tobą zgadzam... Pozdrawiam
@SdZet2 жыл бұрын
dziękuję z komentarz :) Mam nadzieję, ze tak to finalnie będzie wyglądało. Pozdrawiam :)
@PawelzLublina14 күн бұрын
gdyby to co idzie na ZUS można było przeznaczyć na metale ....
@instalo92472 жыл бұрын
Ciekawy plan, dzięki, pozdrawiam.
@SdZet2 жыл бұрын
dzięki :) Pozdrawiam
@reddog77222 жыл бұрын
Jak dla mnie na emeryturę trzeba przewidzieć : 1oz złota/m-c emerytury + 1kg srebra/m-c emerytury + 20m2 działki budowlanej/m-c emerytury + 1m2 mieszkania (kalwalerki)/m-c emerytury. To moja taka "złota" czwórka.
@SdZet2 жыл бұрын
fajnie byłoby mieć takie możliwości i uzbierać tyle. Dochód pasywny z najmu też byłby dobrym dodatkiem
@reddog77222 жыл бұрын
@@SdZet Można ewentualnie zmienić proporcje tych inwestycji, niemniej jednak ja na emeryturę inwestuję dokładnie w te rzeczy.
@SdZet2 жыл бұрын
jasne, rozumiem. W mojej opinii dobry kierunek, choć mając nieco doświadczenia z wynajmowaniem, nie wiem czy chciałbym bawić się tym na starość. Lepiej użyć dochodów z tego by zasilać pozostałe grupki. Ale plan jak najbardziej OK :)
@5krzys12 жыл бұрын
1 oz zlota na miesiac emerytury?🤣
@reddog77222 жыл бұрын
@@5krzys1 Dużo, mało ? Rozwiń myśl - podziel się swoimi przemyśleniami
@tomaszkwiecien22302 жыл бұрын
wiedząc że stopy procentowe będą szły w górę, czy warto jeszcze poczekać na spadki cen złota czy kupować już?
@SdZet2 жыл бұрын
Czy i o ile spadnie to tego nie wie niestety nikt. Zaczynają się nakładać skrajnie różne impulsy, a każdy z nich ciągnie w inną stronę. Część z panicznego piku w górę mamy za sobą, więc może i faktycznie czas myśleć o zakupach? Jak zawsze, bezpiecznie będzie rozłożyć to na kilka zakupów by uśrednić wahania kursu.
@michaoginski62202 жыл бұрын
Dla mnie bardzo ciekawy odcinek. Dużo matematyki co lubię, ale jestem Koziorożcem a nie każdy nim jest😂😉
@SdZet2 жыл бұрын
dzięki wielkie :) Pozdrawiam :)
@januszbiznesu71682 жыл бұрын
O nie zodiakary XDD
@nesezege2 жыл бұрын
Ty sknero🤣😂, moja żona jest koziorożcem, to wiem co piszę 🤷😏😂🤣
@michaoginski62202 жыл бұрын
@@nesezege Koniec końców to ja i Twoja żona będziemy na wierzchu. Reszta przechula kasę i przyjdzie do nas po pożyczkę. Pozdro. 😉
@nesezege2 жыл бұрын
@@michaoginski6220 ale ja grzecznie słucham swojej żony 😏🤷. W wielu sprawach ma rację 🤷. Pozdrawiam 💪💪💪
@AxisError2 жыл бұрын
Musisz jeszcze wziąć pod uwagę że gdy srebro zacznie rosnąć i będzie np.2 razy droższe od dnia dzisiejszego to możesz nie mieć kasy na 8 uncji tylko 4... no... taka ciekawostka
@Kenghji2 жыл бұрын
Wtedy Gold silver ratio spada i wymieniasz swoje srebro na wieksza ilosc zlota,
@martinb22 жыл бұрын
A jakie konkretne modele monet srebnych w Pana zdaniu najlepiej inwestować > bo jest ich sporo rodzajów
@SdZet2 жыл бұрын
To jest trudne pytanie, bo odpowiedź zależy od Pana celów i oczekiwań ;) Jeśli myślimy o odkładaniu i w miarę bezpiecznym przechowaniu wartości w dłuższej perspektywie czasu, to polecałbym najtańszy bulion, czy też junk. Z premium nie jest tak kolorowo jak to niektórzy zapewniają, więc przynajmniej na początku zalecałbym ostrożność. Zwłaszcza przy takim wysypie nowych monet jaki jest obecnie. Polecam moje "pięć porad..." jeśli dopiero Pan zaczyna temat srebra fizycznego, a z czasem dopasuje sobie samemu pomysł na srebro :) Pozdrawiam
@agnieszkah43862 жыл бұрын
Do 2030 ma być zmniejszone wydobycie surowców conajmniej o 50% cbdc na początek może być oparte o zloto
@gregorygerka10622 жыл бұрын
daj wiecej info.
@skarbiecwujkamietka17772 жыл бұрын
Ciekawy odcinek. Jesli nie będę musiał (tak poważnie musiał - nóż na karku) to cały mój stack przejmują moje dzieciaki. Choć nigdy nie wiadomo co się wydarzy więc zakładam optymistycznie, że sobie poradzę nie uciekając się do "nadgryzania" stosu. Sam siebie zabezbieczam (staram się zabezpieczyć) dywersyfikacją. Pozdrówka.
@SdZet2 жыл бұрын
dziękuję za opinię. pozdrawiam :)
@krolmonetka10682 жыл бұрын
Witam. Świetny materiał w kontekście katastrofy demograficznej. Jedna rzecz która umyka tzn ryzyko upłynniania w tym wieku jest dużo większe wystarczy popatrzeć na osoby 70+ i statystyczne obeznanie z kanałami sprzedaży to samo będzie w większości dotyczyć nas. Jedyna mitygacja tego ryzyka to duzo więcej bulionu złota. Srebro jedynie na drobniaki max 200-500 oz
@SdZet2 жыл бұрын
dzięki za opinię. Zgadzam się, że dużą niewiadomą będzie nasza kondycja zdrowotna (oraz mentalna), by bezpiecznie dokonywać transakcji, nawet na odległość. A z upływem czasu będzie nam z tym jeszcze trudniej. Pozdrawiam :)
@tomasa84382 жыл бұрын
Myślę że 100 uncja srebra rocznie to jest dużo. Tylko czy to jest opłacalne czy gdybym 20 lat temu kupiłbym 1000 uncja srebra to na dziś by. miał bardzo duży zysk.
@SdZet2 жыл бұрын
Nie wiem jak wyglądał rynek srebra fizycznego 20 lat temu, poza tym, że uncja była po 5$ ;) Przez te 20 lat było wiele okazji kupić nieco srebra w dobrej cenie, jak i wiele wysokich kursów. Ale nie można zakładać w ciemno, że po 20 latach od dziś srebro, złoto czy inny metal da sporo zarobić.
@barnababarnaba38272 жыл бұрын
@@SdZet To nie jest kwestia zarabiania, to jest kwestia przeniesienia wartości pieniądza w czasie.
@SdZet2 жыл бұрын
@@barnababarnaba3827 oczywiście że tak, tylko to trudno oszacować i jednoznacznie powiedzieć, ze się zarobiło by nikt nie miał wątpliwości. Do tego najlepsze byłoby odniesienie do innych towarów, które można było kiedyś kupić za 1 czy 10oz i porównać z kolejnymi latami czy dekadami. Kiedyś o tym mówiłem w SdZet.
@makapaka83432 жыл бұрын
III wojna światowa LUBI TO!
@strazak79 Жыл бұрын
Może coś mi umknęło ale jak można odkładając miesięcznie 8oz srebra później na emeryturze brać 16oz tego samego srebra ze stosu???? Odkładamy 20 lat ale tak samo 20 lat możemy żyć na emeryturze
@SdZet Жыл бұрын
witaj. założenia w filmie były takie, że 20 lat zbieramy, a kolejne 10 na emeryturze korzystamy. Jeśli dobrze pamiętam, to było zdanie lub dwa wyjaśnienia dlaczego :)
@tomaszser4709 ай бұрын
będzie zbierał 20 lat ale zakłada, że dożyje 65+10 lat, więc w 10 chce przepuścić co nazbierał przez 20 lat
@strazak79 Жыл бұрын
Myślę jednak ze zamiast 8oz miesięcznie srebra lepiej jest kupować złoto w podobnej wartości czyli np 1/20oz
@SdZet Жыл бұрын
możesz oszczędzać w czym chcesz :) ważne by przynajmniej rozważyć oszczędzanie :)
@strazak79 Жыл бұрын
@@SdZet lubię oszczędzać i to robię na różne sposoby by każdego miesiąca min kilkaset zł odłożyć. Trochę to oszczędzanie ogranicza rodzina 😉 ale cóż tak to już jest. Trochę nie dziwię się ze młodzi nie chcą mieć dzieci 😔
@tomaszser4709 ай бұрын
poważnie? No więc 1/10 uncji Au (Klon, 9 III 24r) = 1018Zł, więc 10 takich błyskotek da 10 180 ZŁ, podczas gdy 10/10=1oz kosztuje ok 8860, czyli 1320 ZŁ mniej. Po co bawić się w drobnicę?
@tomaszser4709 ай бұрын
no a na 1g lub 1/25 uncji wygląda to jeszcze gorzej niż na 1/10.
@strazak79 Жыл бұрын
A ja uważam że warto być w PPK. Oczywiście to dla osób na etacie. Jestem w PPK od ponad roku i żałuję tylko jednego...tego że nie wszedłem w to 4 lata temu. Polecam bo nic nie musimy robić a kasa sama przybywa na koncie do którego mamy stały wgląd
@SdZet Жыл бұрын
Niechęć do PPK wynika przede wszystkim z niskim zaufaniem społeczeństwa do polityków i obawa, że za kilka lat ktoś znów zacznie przy tym grzebać i przerabiać na "lepszą wersję", a przy okazji fundując kolejną opłatę przekształceniową. PPK jest godne uwagi w mojej opinii, ale trzeba bardziej zagłębić się w temat i podjąć decyzję czy warto w tym brać udział.
@strazak79 Жыл бұрын
@@SdZet a wg mnie niechęć jest także z tego że Polacy nie chcą się edukować i nie chcą najpierw zapoznać się z czymś zanim podejmą kroki i będą krytykować. Ja widzę same plusy i odkładam bo warto co widzę już po ponad roku
@karwan1410 Жыл бұрын
@@strazak79 Won stąd, urzędniczy naganiaczu.
@wilusbujak66762 жыл бұрын
Czy nie lepiej od monet bulionowych wybrać sztabkę 1 kg? Dzięki za odp.
@SdZet2 жыл бұрын
w przypadku srebra, przynajmniej do tej pory, najbardziej popularne są monety jednouncjowe i ich jest najwięcej na rynku, niezależnie czy jest to bulion, czy premium. Im większa waga monety czy sztabki, tym oczywiście większa wartość i więcej pieniędzy do wyłożenia przy zakupie. A to może zawężać rynek potencjalnych kupujących. Zdecydowanie szybciej znajdziesz masę chętnych na zakup 30 monet jednouncjowych, niż na jedną sztabkę czy monetę 1kg. Jeśli masz czas by szukać nabywcy dłużej, to zbytnio nie jest to problemem, gorzej jeśli Ci się spieszy ze sprzedażą ;)
@iza55782 жыл бұрын
A może wystarczy 1 uncja na miesiąc na przeżycie, są prognozy że srebro może być droższe niż złoto, srebro jest bardziej potrzebne w przemyśle niż złoto, ma więcej zastosowań
@SdZet2 жыл бұрын
może być i taki scenariusz, choć w mojej opinii mało prawdopodobny. Nie wiem czy przemysł udźwignąłby taką wycenę. Ale byłoby fajnie ;) Pozdrawiam
@MultiKomentator Жыл бұрын
Myślenie życzeniowe. Raito gold silver długoterminowo rośnie. Drogie materiały się zastępuje tańszymi. Bardziej wierzę w platynę. Platyny kiedyś używano do podrabiania srebrnych monet. A przez jakiś czas była droższa od zlota.
@d00rn2 жыл бұрын
👍
@SdZet2 жыл бұрын
👍👍
@marcinm12172 жыл бұрын
Sam jestem fanem srebra, ale 2000 uncji to 62 kg (przy założeniu 999 czystości, czyli trzeba liczyć ok 100 kg). Dzisiejsze wydarzenia na Ukrainie pokazują że różnie może być. Czy tak łatwo byłoby przejść przez granicę z taką masą srebra. Złoto ma jedną zasadniczą zaletę, gęstość kapitału, pakujesz 2 uncje do majtek, albo i głębiej i już masz równowartość ok 150 uncji srebra. Co o tym sądzicie?
@SdZet2 жыл бұрын
Słuszna uwaga. Gęstość kapitału to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza dla preppersów i w niespokojnych czasach. Ale na to również jest rozwiązanie, gdyż przy odpowiednim ratio możemy zamieniać srebro na złoto. Na tym też można zwiększać stack bez angażowania ekstra środków. Fakt mogłem to wrzucić do odcinka. Dzięki za uzupełnienie :) Pozdrawiam
@okiemdetailera2 жыл бұрын
Zgadzam się, chociaż moim zdaniem zawsze kilka kg srebra sie przyda. Drobne opłaty łatwiej zrobić jedna czy dwiema uncjami srebra.
@srebrneprowokacje2 жыл бұрын
Najlepiej mieć i srebro i złoto :)
@rafabonski87122 жыл бұрын
niestety ze złotem tez Cię zatrzymają. Wg mnie to inwestycja która nie zakłada zmiany miejsca zamieszkania.
@okiemdetailera2 жыл бұрын
@@rafabonski8712 Gdzie zatrzymaja? Chyba tylko w samolocie, a jak Ukraina pokazala samolotem nigdzie nie uciekniesz tylko droga ladowa. Wiec nikt Cie na granicy z Tubka złota nie zatrzyma :)
@wilusbujak66762 жыл бұрын
A co jeżeli chodzi o roczniki monet,,, ?
@SdZet2 жыл бұрын
mógłbyś rozwinąć, bo nie wiem o co pytasz.
@wilusbujak66762 жыл бұрын
@@SdZet dzięki za odpowiedź. Wyczytałem że rocznik niema znaczenia tylko stan monety.
@tomaszser4709 ай бұрын
@@wilusbujak6676 a wg mojej wiedzy warto mieć np monety z ostatniego roku rządów Elżbiety oraz pierwszego roku rządów Karola. Poważnie, bo daty skrajne panowania władców liczą się potem dla kolekcjonerów.
@strazak79 Жыл бұрын
Materiał fajny i bardzo luźny. Niestety nie jest do realizacji dla 90% Polaków
@SdZet Жыл бұрын
Niestety duża część społeczeństwa nie oszczędza w ogóle w jakikolwiek sposób.
@strazak79 Жыл бұрын
@@SdZet no niestety a mają możliwość. Np moja żona nie oszczędza nic a nic 😡😉
@nintruz2 жыл бұрын
Fajny film. Dzięki.
@SdZet2 жыл бұрын
cieszę się, że się podoba :) Pozdrawiam
@jackreacher4430 Жыл бұрын
Jest jeden podstawowy warunek. Trzeba dożyć do emerytury
@SdZet Жыл бұрын
tego Ci nikt nie zagwarantuje, ale musisz się przygotować na ten wariant i tyle, by potem nie być zdanym na łaskę innych. Proste :)
@centrum16412 жыл бұрын
Sytuację komplikuje możliwą inwazją Putina. Wtedy będą ważniejsze rzeczy niż kupowanie 100 uncji srebra rocznie . Poza tym trzeba by było to gdzieś zakopać bo przecierz nie będziesz jeżdzil z 10 kg srebra. I jeszcze trzeba przeżyć ewentualną agresję a z tym może być różnie.
@SdZet2 жыл бұрын
sytuacja może się skomplikować jeszcze kilka razy zanim do emerytury dojdzie, ale czy to oznacza że mamy zawsze zakładać najgorszy scenariusz? Wtedy dojdziemy do wniosku, że nic się nie opłaca robić ;) Pozdrawiam
@HugoBoss-if3ct2 жыл бұрын
10 kg srebra to aż taki problem..?
@SdZet2 жыл бұрын
@@HugoBoss-if3ct ja tak nie uważam. Miałem okazję podróżować z taką ilością srebra ;) Jak się to umiejętnie rozłoży, to z pewnością jest to do ogarnięcia :)
@karwan1410 Жыл бұрын
@@piorab A nie pomytślałeś, że amerykańskie albo niemieckie albo jeszcze inne też mogą Ci znaleźć?
@tomaszser4709 ай бұрын
wtedy zamienisz 10 kg Ag (~ 320 uncji) na zależnie od GSR na 4- 16 uncji Au. To zaś nie jest już takie ciężkie....
@arturpol17832 жыл бұрын
Pl 🇵🇱 Ok Dziękuję za złote myśli o srebrze 👍
@SdZet2 жыл бұрын
dzięki i pozdrawiam :)
@zemekf1 Жыл бұрын
garść, dwie garści srebrnych monet jednouncjowych w szufladzie, może się przydać w gorszych czasach, chleba to nie je..... Ale kilogramy, dziesiątki kilogramów, to głupota... Możesz zabezpieczyć swoją emeryturę na wiele innych, bezpieczniejszych sposobów, wyremontować dom, wynająć mieszkanie, kupić ziemię, zbudować domek itp. - Wiele lat temu (2011) otrzymałem rentę inwalidzką w wysokości około 9 000 CZK, dziś (2023) mam około 17 000 CZK
@tomaszser4709 ай бұрын
Po ile KĆz sprzedają ostatnio : Pivo, brambory a srebro?
@dariusz88282 жыл бұрын
Na dzień dzisiejszy sprzedając miesięcznie 20/30 oz Ag przy emeryturze 2500 zł może wystarczy ... co będzie za lat 15-20 tego nie wie nikt
@SdZet2 жыл бұрын
dzięki za opinię. 20/30oz Ag + dodatkowy wpływ wyglądał by całkiem całkiem :) Pozdrawiam
@karolgusta39312 жыл бұрын
Dariusz Ty na emeryturze nie myśl o baletach tylko o ciepłych kapciach 😉
@CarPhotos Жыл бұрын
Liczylem to kiedys: 110 uncji zlota i 2300 uncji srebra sfinansuje 100% emerytury przy 20 latach zycia po przejsciu na nia. 10% jako dodatek to 11 uncji zlota i 230 srebra, moze komus sie przyda.
@Silver-Star2 жыл бұрын
Nie unikniemy CBDC... Polska już pracuje nad programowalną złotówką
@SdZet2 жыл бұрын
dzięki za info. Pozdrawiam :)
@elistar8542 Жыл бұрын
Ble, ble, ble. A gdzie ty chłopie będziesz trzymał ponad 62 kilo srebra w monetach?
@strazak79 Жыл бұрын
A kogo dziś stać na 100oz rocznie??? Raczej niewielu. Osobiście chciałbym kupować 2oz miesięcznie więc takie 8oz miesięcznie to abstrakcja dla mnie
@SdZet Жыл бұрын
100oz to tylko liczba, by móc policzyć niektóre rzeczy i zobaczyć proporcje. Możesz tu wstawić dowolną wartość. Co do tego kogo stać, to mnie obecnie mniej stać nas na takie 100oz niż jeszcze trzy lata temu (z różnych przyczyn). Ale za kolejne trzy może będzie nas bardziej stać.
@129Karolus2 жыл бұрын
Och, super, super monety.. ja musiałem sprzedać część mojego srebra (które zbierałem 2 lata), by sfinansować swój ślub 💒 - bez kredytu itp., ech.. pozostało mi ok. 30 uncji srebra, powoli odbudowuję swój stos.. byle do emerytury ;)
@SdZet2 жыл бұрын
i taki jest cel stackowania - w razie potrzeby jest dodatkowy kapitał. Jeden z plusów małżeństwa jest taki, że teraz masz pomoc w odbudowaniu zbioru, więc pójdzie co najmniej dwa razy szybciej ;) :D Pozdrawiam
@129Karolus2 жыл бұрын
@@SdZet małżeństwo ma swoje ++ ;) żonie podoba się moja pasja i będzie mnie wspierać przy zakupach, tylko że srebro i złoto zdrożało ostatnio ok. 15%, a ja czekam na korektę.. mogę się nie doczekać :( przesyłka jeszcze nie dotarła z mojego poprzedniego zamówienia z Metal Marketu, a czekam już prawie 1 miesiąc..
@nesezege2 жыл бұрын
@@129Karolus małżeństwo ma plusy dodatnie i plusy ujemne🤣😂😏
@karwan1410 Жыл бұрын
@@129Karolus Coś Ty kur.a zrobił?!!! Zalecam, aby z tego kanału przenieść się szybciutko na kanał "Musisz wiedzieć", póki nie jest jeszcze za późno!!!
@tomaszser4709 ай бұрын
@@SdZet nie ma w słowniku SJP słowa "stackowanie"! No a "teraz masz pomoc w odbudowaniu zbioru" - to nie wiadomo czy nie przyspieszy jeszcze bardziej ROZMYWANIA zapasów, zależy jaką zdolną lub rozrzutną ma połowicę.
@bazyliburbon38672 жыл бұрын
Monety, monety, monety. A sztabki ❓❓❓
@kizior802 жыл бұрын
Kto kupuje srebro sam sobie szkodzi.
@nemobiznesmaker8342 жыл бұрын
nie wystarczy
@mikolajwojtczak2 жыл бұрын
Bl ble ble ,wszyscy to samo
@wgm4582 жыл бұрын
Nie po to się zbiera i flipuje na srebrze żeby pracować do 65 roku życia i pierdyknąć za następne 10 lat. To dodatkowe, bardzo przyjemne zajęcie = dodatkowy dochód przy odrobinie myślenia nawet tylko naśladowania niektórych youtuberów ma przybliżać do wolności finansowej. Wolności to znaczy możliwości powiedzenia szefowi w dowolnym momencie tak jak Nikoś Dyzma: "dymam cię chamie jeden".
@SdZet2 жыл бұрын
Zebranie takiego kapitału, by samemu zadecydować kiedy przechodzę na własną emeryturę? Życzę tego każdemu :) Pozdrawiam
@karolgusta39312 жыл бұрын
Okropna nuda... zanudziłeś. 😁 Nawet nie ma czego komentować bo przyszłość przepowiedziana jak u Jackowskiego. 🙂 Jedynie dłuższy horyzont czasowy warto było poruszyć bo większość ludzi musi pracować min. 40 lat.
@SdZet2 жыл бұрын
wybaczyć proszę :) Horyzont może się wydłuży sam, jak będą kazali pracować do setki ;) Pozdrawiam