VELKÉ SLEVY na Vojenské, Survival a Outdoor vybavení najdeš zde: www.vlkodlak.cz/special - POZOR! Slevy platí jen několik příštích dní! Kamaráde, uznáš-li má videa za prospěšná, zvaž prosím možnost mě podpořit nebo se stát členem tohoto kanálu: kzbin.info/door/aasMPW8rSQYvxoLE0jtIBAjoin Podpora v ceně byť jedné kávy měsíčně mi daruje více časové svobody pro další tvorbu. Pokorné díky, budeš-li o tom do budoucna alespoň přemýšlet. Dago Bankovní účet pro podporu: 2400091756 / 2010 Zpráva pro příjemce: DAR IBAN: CZ3220100000002400091756 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX , BITCOIN adresa: 3MB6dU8EFv2K3qh8LM43qic6kELqL5cURg Lightning Bitcoinová peněženka Bitlifi, zasílací alias: dago@bitlifi.com Marek Chlíbek PayPal: vlkodlak@vlkodlak.cz
@papanhe9 ай бұрын
👍 Tohle se zubem jsem si vyzkoušel za mlada. Vyvrátil jsem si obě jedničky a podvědomě je tam zamáčkl zpět. Zezačatku byl problém jíst cokoliv ale časem se to spravilo. Slouží dodnes jen zmizela mezírka která původně mezinima byla. 😉
@nocopyrightmusiclibrary23539 ай бұрын
Zdarec borče, ať se daří Tobě i všem kteří mají rádi Tvá videa. Ahoj.
@rocnikrocnik9 ай бұрын
Zajímavé povídání, inspirativní zkušenosti, každé tvé video Marku, je přínosem! 😀👍
@FOUSSUOF9 ай бұрын
Pamatuji, že v ještě v mladickém věku jsme kamarádovi na vandru, už nevím z jakého důvodu, navlekli místo nohavic dvě vojenské kombinované kukly ČSLA, které fasovali všichni záklaďáci, používala se normálně jako šála, měla formu textilní roury. Natáhl si je a sepnul dvěma spínacími špendlíky.
@martinzata9 ай бұрын
Parádní povídání Marku.
@bansheetff26309 ай бұрын
Jako vždy super video. Wataha
@petrmisek76999 ай бұрын
Ahoj. Díky. Super.
@tadeskali9 ай бұрын
To nejzajímavější sis nechal na konec dobrá taktika😂👌 Wataha si píše za uši!😜
@petrlon98159 ай бұрын
tohle jsem vedel ale za ten hrebicek z minuleho videa dekuji funguje to
@rob.j.11959 ай бұрын
Wataha kamaráde 🤝
@jduzivotem39859 ай бұрын
Kabičky jsou fajn, ale kromě toho že těsnění moc netěsní, a to s nimi (lock&lock) mám zkušenost přes 20 let, tak jde o difuzi vlhkosti plastovou stěnou. Pokud jde o těsnost uzávěru, lépe bude fungovat PET lahev od mlíka či džusu. Pro dlouhé skladování určitě lepší skleněná zavařovačka, jen je třeba vyřešit víčko. Kdysi jsem na jednu akci dotáhl zavařeninu co byla stará 20 let, tedy starší než některý účastníci... Vlhkost jde v omezené míře řešit silikagelem. Nebo krbička od šumivejch vitamínů, ta má silikagel ve vršku.
@mariakolekova54278 ай бұрын
nemám skúsenosti s hrebičkovym olejom, ale je dobrý na zub,, Herbadent, sú to rastlinné kvapky, ale pijem občas hrebičkovy čaj, 8ks hrebičkov na jednu čajovú šálku dám do studenej vody a variť 7min, 3-min luhujem, pijem pri raňajkách
@robertkovar87109 ай бұрын
Treba v Horbachu jsou robustnejsi Voděodolne boxy Scuba..je jich víc
@mirekbautsch94509 ай бұрын
Ptal jsem se dcery (pracuje v zubní laboratoři) na možnost vrátit zub do huby. Poklepala si na čelo a pravila, že nastává okamžitý zánět, protože i v zubu jsou cévky a žilky plus nerv. A to se po přerušení samo nijak neumí spojit. Takže bez průtoku krve je zub jenom ložisko rozkladných procesů a základ sepse. Něco jiného je jenom částečně vyvrácený zub, který lze vrátit do původní polohy a on má šanci se zahojit, protože je stále napojen jak nerv, tak krevní oběh. Kost v čelisti doroste.
@nadahavlikova70229 ай бұрын
Jojo. Když byli moji synové malincí ,přetahovali se ve vaně o žínku. Pak si ji ten menší chytl do zubů a jak ten starší zatáhl,vyklopili se mu ven přední horní zuby ,úplně se mi udělalo zle. Skočila jsem a přitiskla mu to tam zpět a z hrůzou čekala co bude, až se na to podívám . Kupodivu to tam sedlo nazpět, tak jsem na něj pak nejmíň týden dávala pozor ,aby nic nehlodal(hračky a tak to) a krmila jsem ho jen kaší, sunarem a řídkými věcmi a měl tam pak ty první zuby normálně tak dlouho jak mají být.
@HerrVoyer9 ай бұрын
Přímo v čekárně u mého zubaře je leták, kde stojí to, co popisuje Dago. Vzít vyražený zub s sebou ať už ve vodě nebo v mlíce.
@mirekbautsch94509 ай бұрын
Pane Pozorovateli, zkuste se trochu kriticky zamyslet. 1) V jakých situacích obvykle dochází k vyražení zubu a jaká je pravděpodobnost okamžité dostupnosti vody nebo mléka. 2) Který zubař bude v dnešní době riskovat to, že vrátí zub do huby a s vysokou pravděpodobností nastanou zdravotní problémy? 3) Proč zrovna do mléka? Je tam plno bakterií, pH je spíše do kysela (6,5), přičemž krev má pH 7,4 - tedy trochu do zásadita. Nebylo by mu lépe ve fyziologickém roztoku? Osobně si myslím, že ten návod (zub do mléka - a je toho plný internet) je jenom "městská legenda". Asi někdy někdo došel k zubaři, zub v hrsti a doktore pomož! A zubař, aby nebyl za toho špatného a nechtěl ho rovnou poslat do háje, mu "vysvětlil", že kdyby přišel s tím zubem v mléce, tak by mu ho do huby vrátil. Takže pane, máte smůlu, zub hoďte tady do koše a uděláme můstek. Vím o pár lidech, co o zub násilím přišli (hospoda, cyklistika v terénu), dnes mají buď můstek nebo implantát. A k tomu letáku - já už chodím 46 let pořád do stejné ordinace (nyní k synovi mého původního zubaře), ale leták s postupem "Zub do mléka" jsem tam nikdy neviděl. Tož tak, HerrVoyer!
@zdenekvachek28069 ай бұрын
Ahoj, jako dobrá krabička na mrtvou schránku mi přijde Nalgene láhev se šrokým hrdlem. Jenom ta cena...
@panx81749 ай бұрын
Koupím 4 zdravé stoličky 😂😂
@AlexRamesse9 ай бұрын
Když si počkáš 10 let, tak to půjde. Vědci úspěšně na zvířatech dokázali vypěstovat zuby, půjde to 100% i u člověka, je to jistý, jen těžko říct kdy se to spustí. Je to jednoduchý, do dásně se vloží protein a z něho vyroste zub.
@marekchlibek9 ай бұрын
Jak rychle vypnout silnou bolest zubů v lese !!! kzbin.info/www/bejne/b5TKiqONn8qEhMUsi=FlfSs19_1yjojywI
@bobandokomando82437 ай бұрын
Vcera v noci se mi to stalo , dvojka po pesti venku . Ja se jenom modlim
@tomasnepras19059 ай бұрын
11:35 @marekchlibek Ahoj Dago to nejsou legíny ale westernové chapsy! 😉 Jó a ten člověk se jmenuje Eci. A měl to být zemědělec a její předci pocházeli z východu. Snad z oblasti Turecka.
@alesherzig41489 ай бұрын
A ten zub potom bude živý?? Myšleno s funkčními nervy??
@AKuTepion9 ай бұрын
Ano.
@lukaslukas37539 ай бұрын
Měl jsem schovaný kanystr s vodou, taky mě ho prokousali hlodavci, no říkal jsem si, že by cítili vodu a měli žízeň? No jo, jenže mě prokousali i flašku s tekutým lihem, ten jim asi ale moc nechutnal. No něco je přitahuje, ale rozkousáno vždy v jednom místě, že by jen zvědavost hlodavců?
@D4rkyyyyyy9 ай бұрын
Treba sa opýtať Danka on je odborník na zlomený zub 😂
@madnerr96449 ай бұрын
Wataha
@United.Europe.9 ай бұрын
No tak tohle neví skoro nikdo.
@Jano-zo3fm9 ай бұрын
Idem po lese, pristihol som sa , že sa, že sa obzerám, spomenul som si na Daga (Na štvorce rozdelené som to nemal.). Prídem domov, zapnem komp, Dago pred 4 minútami. Prvý. Wataha.
@Jenycek9 ай бұрын
Ahoj Dago, v navaznosti na toto a jedno dalsi nedavne video me napada otazka, v cem tedy nejlepe bezpecne uchovat svazek bankovek? Mysleno venku a na nekolik let... Mej se, Wataha!
@StanislavPacourek9 ай бұрын
Wataha.
@lazebnikslezsky52869 ай бұрын
jj, prijdete li o varle , nacpěte si ho tam zpátky , prst si přišijete , ale pozor , aby byl nehet ven , od kosti ... tím , že si tam narveš v tom tvem postapu ten zub zpátky , si v 99 procentech rozjedeš takové zánětlivé procesy , které tě v tom prostředí a bez léků spolehlivě odvalí , takže radši nezkoušet pičoviny a modlit se, aby šel ven celý a čistě hned...
@AKuTepion9 ай бұрын
Ono se to ale fakt dělá, že se ten vyražený zub (pokud je jinak neporušený) vloží zpátky. Když se to stihne rychle, šance na záchranu je dost vysoká. Je ale pravda, že tam je riziko infekce a pokud člověk nemá k dispozici antibiotika, očkování, nemá možnost si nechat vyčistit kořenové kanálky apod., tak je na zvážení, jestli to za to stojí. Osobně bych se rozhodoval podle situace a podle toho, jak náročné by bylo ten zub potom kdyžtak vytrhnout. Myslím si, že Dago dost podceňuje riziko s tím spojené, protože pokud se ten zub při trhání nějak rozlomí, tak to je strašný průser. Anestetika žádná nebo nedostatečně účinná, v hubě zánět, dáseň oteklá a bolavá sama o sobě a teď se z toho snažit nějak vyřezávat kusy toho zubu, to taky člověk nemusí vydržet a může se jít provětrat z nejbližší skály...
@lazebnikslezsky52869 ай бұрын
a o tom přesně , i když ne tak dobře mluvím , pokud bych byl delší dobu nucen být mimo civilizaci , o lécích nemluvě , tak je to holá sebevražda @@AKuTepion
@jirijetmar19919 ай бұрын
Pokud se ten zub vrati rychle a odborně, tak je velká šance že se chytne(zkušenosti z hokeje). Ale rozhodně bych to nedělal svépomocí někde v lese.
@werwolf80379 ай бұрын
Proto je dobré mít s sebou i léky (antibiotika) právě pro situaci jako tato
@MichalChobot-sx1zb9 ай бұрын
Ve středověku bývaly pěkné zuby protivníků jednou z častých kořistí prostých vojáků, jenž si jimi nahrazovali své vyhnilé, a nevím nic o tom, že by právě tato dějinná epocha oplývala byť jen minimální mírou hygieny. Tyto praktiky byly po celá staletí zcela běžné. Mimo středověké kroniky se mi vybavuje kupříkladu ještě román Bídníci, kde je tato praxe opět vyobrazena. Prostitutka v hmotné nouzi prodává své vlasy a zuby podomnímu obchodníkovi ve špinavé maringotce. 😉