Ez nagyon hasznos és sokatmondó videó volt. Várom a folytatást.
@kovacsgaborl3 жыл бұрын
Végre egy videó ami a szakmámat érinti. A bemutatott készülék kítűnő amíg megfelelően működik, de ha egy részegység megromlik, akkor elég komoly javítási költséggel lehet számolni és lehet a javítás idejére a teljes rendszer üzemképtelen lesz. Én mindig a több részegységből összeállított rendszereket preferálom, ha egy egység javításra szorul, addig a többi egység tovább üzemel és a javítási költség is alacsonyabb mint egy kompakt berendezésnél. Cserébe egy nagyobb gépészeti helyiséget kell a lakásból leválasztani. Továbbá egy több egységes rendszer beruházási költsége is kedvezőbb (itt most az nagyobb gépészeti helyiség költségét nem számolom), a kompakt berendezéseknél meg kell fizetni a helytakarékosságot ami nem kevés. Amúgy első ránézésre nagyon jó kis rendszer és feltételezem, hogy a Dánok tudják mit csinálnak.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Egyetértek a véleményeddel, ez sok esetben igaz. Viszont a gépészeti rendszerek építése során nagyon sok veszteséget okoz a nem tökéletes szabályozás. Ebben a "dobozban" minden profin kommunikál, és ne jellemző a gyakori meghibásodás. a dánok a létező összes díjat megnyerték vele.
@veresskusz3 жыл бұрын
Szia! szeretem a videóidat, de mindig nagyon halk.
@emitter863 жыл бұрын
Nálam is nagyon halk, főleg laptopon. Mobilon max hangerőn jó, ha nincs háttérzaj.
@sityu822 жыл бұрын
A telefon gyári vezetékes headset-e egy diszkrét papírcsipesszel a gallérra is sokat javít a beszédhangon!
@kemenydavid25383 жыл бұрын
Nagyon érdekes volt ez a videó! Köszönöm! :)
@Scholl43 жыл бұрын
Egy félmondat elhangzik a videóban a levegő szárazságról, szerintem megérne egy komplett videót is. Nálam 4 éve működik a passzívház-közeli házamban a hővisszanyerős szellőztető berendezés, viszont hideg kinti időben 30 százalék alá csökkenti a benti páratartalmat... Egy tárcsás párásító berendezéssel napi 4-5 liter vizet nyomok a légtérbe, ez kb 5 %-ot emel a lakás páráján, de így 40 alatt marad. Hallottam entalpiás hőcserélős készülékekről, azok vajon mennyivel kevésbé szárítják a levegőt?
3 жыл бұрын
Én eddig abban a hitben voltam, hogy a Wolf szellőztetőnk nem entalpiás, de ahogy volt múlt héten az éves átvizsgálás, kiszedték kitakarítani a hőcserélőjét, és hülye voltam, nem kérdeztem meg, de szerintem entalpiásnak néztem. Nálunk amúgy 35% körüli a belső páratartalom.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Tök jó, hogy gondos gazda vagy! Tudtommal nem az, műanyag lemezek vannak benne.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Mekkora fordulaton, köbméteren megy a gép? Mekkora a ház?
@Scholl43 жыл бұрын
123m2 a ház, és egy vortice 350-es gép. Legkisebb fokozaton megy, ott ha jól emlékszem 60 m3/óra a légszállítás. Szakaszosan üzemeltetem, napközben több órára lekapcsolom. Plusz megy a párásító, így tudom 30-40 százalék között ingáztatni a párát. Ha nem repkednek a mínuszok, nem szárít ennyire.
@majtika323 жыл бұрын
@ Én Wolf gépet tervezek most venni, azért mert utólag lehet hozzá venni entalpiás hőcserélőt. Az oldaluk szerint ezekhez a típusokhoz lehet utólag tenni: CWL-300/400 Excellent CWL-F-300 Excellent
@peterpiedl33123 жыл бұрын
Nagyon jó, hogy épület szellőztetési megoldásokat mutatsz. Szakácsként nagyon fontosnak tartom a levegő cseréjének a megoldását, mert a jó gépész tudja, ahol elszívás van ott befújásnak is KELLENE LENNI. Sajnos nagyon sok ipari konyhán nincs megoldva rendesen, a családi házakat és lakásokat, meg nem is említem meg, hogy ha 2-3 éven keresztül maximum fokozaton használják az elszívót, mindenféle betáplált levegő nélkül, akkor miért fog vonyítani a készülék?? :) Mert a kulcslyukon keresztül egészen biztos nem tud annyi levegőt visszanyerni, mint amennyit kitol magából... Jah marad a kémény, ha van, ott meg eloltja a tüzet is. Ezt tovább fokoznám azzal, ha esetleg "átfolyós gázboiler"-rel rendelkezik az ingatlan, ami természetesen nyílt rendszerű és az elszívó nyitott ablak hiányába, onnan szívja vissza az elégetett mellékterméket. Bocsánat kicsit elragadtattam magam. :D Kiváncsi leszek a konyhára. Várom a többi videót.
@imrekoreny93553 жыл бұрын
Így van, emiatt kell résszellőzőt vagy levegő beeresztő szelepet/ventilátort beépíteni nyílt égésterű készülékeknél.
@papir12 жыл бұрын
@@imrekoreny9355 méghozzá minimum a beszívott levegővel azonos mennyiséget kell biztosítani. Szabály szerint nagy konyhákon gázüzemű berendezést nem lehet működtetni, csak az elszívó együttes működtetésével. Emellett a konyhai elszívók tisztítása félévente kötelező, tűzvédelmi okok miatt. Munkavédelmi szempontból pedig az elszívó konkrétan veszélyes technológiának számít. Ennél a rendszernél is felmerül a kérdés, hogy a tulajdonos fogja-e rendszeresen tisztíttatni a csőrendszert szakcéggel. Mert ahogy Péter Piedl is említi, ez is el tud ám koszosodni rendesen. Nézzünk csak be a kanapé háta mögé, a legtakarítottabb lakásban is felgyülemlik a por, kosz, ezen nincs mit szégyellni.
@imrekoreny93552 жыл бұрын
A múlt év óta évi egyszeri tisztítás az előírt. Ez szerintem visszalépés, de majd az idő megválaszolja
@peterpiedl33122 жыл бұрын
@@imrekoreny9355 Sziasztok! Évi 4-5 alkalommal szoktuk szétkapni az elszívókat. Persze van olyan hely, pl.: a vendég térben a rostlap felett, ahol a betéteket napi 2-szer mossuk. Néha jön cég is, ők is kitakarítják, gondolom az említett okok miatt. Nagy gázfogyasztó berendezésekről meg annyit, hogy a nagy kombi sütő 80 kw teljesítménnyel rendelkezik műszaki adat tábla szerint(persze nem vesz fel mindig ennyit), ha leáll az elszívó, akkor a gáz is leáll rövid időn belül.Ott is és mindenhol az elszívó burába van bevezetve a vissza táplált levegő (hála istennem klímázott). A konyha a szálloda közepére esik, tehát ablak nincs. Mondjuk a csöveket nem szokták belülről takarítani. Véleményem szerint, ha jó a zsír leválasztás( több szakaszos), akkor " viszonylag sokáig marad tiszta nagy sebességű levegő cseréjénél. A jó rendszer drága és költséges a fenntartása, senki nem szeret rá áldozni. :( Az a szellőztető rendszer családi házban, ahol a konyhai levegőt vissza fújják a légtérbe direkt szűrőn keresztül és majd utána szellőztetik ki( akár passzívház is lehet). Szerintem nem túl nyerő ötlet, mert az elszívóban lerakódott zsírszag folyamatosan visszakerül a légtérbe. Otthoni körülmények között, nem tudom ki fogja heti 3- szor mosni a betéteket. Jah és szagokat kb 8 percig érzünk intenzíven függetlenül az erősségétől a fajtájától. Tehát azzal takarózni, " hogy nálunk nem érezni", nem azt jelenti, hogy nincs.
@imrekoreny93552 жыл бұрын
A teljes elszívó rendszerre írtam, hogy igazolhatóan évente kell takarítani. A csöveket is, mindent. Persze a rendszeres ernyő tisztítás alap kellene legyen
@daviddietrich58433 жыл бұрын
Azt lehet tudni, hogy a passzív ház közeli szigetelés az mit takar ebben a konkrét esetben? Hány centi milyen szigetelés milyen tégla?
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
30 cm Leier nf + 30 cm grafit eps
@1234bartos2 жыл бұрын
A por nem rakodik le benne idővel?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Nem . Van rajta szűrő , és antisztatikus a belseje. Egyébként van technológia a tisztítására .
@ispapp2 жыл бұрын
Hihetetlen ez a youtube. Pont a napokban agyaltam, hogy volt korábban egy ilyen videód, még csak rá se kerestem, kapásból feldobta :D
@markmekker56203 жыл бұрын
Köszönöm a videót. Kérdésem lenne hogy pinceszintre mennyire ajánlott központi szellőztetőt, levegő vizes hőszivattyút telepíteni?
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
A szellőző jó, ha. a lakás főtött terében van (azaz a termikus burokban), a hőszivattyúnak jó hely lehet.
@kovacsroland3 жыл бұрын
Mekkora hely szükséges az elszívó és befújó pontoknak a födém és az álmennyezet között?
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
A cső 75 mm, tehát kb 100 mm bőven elég, de a kereszteződések miatt inkább 200-at mondanék, a gépészeti helyiségben kb 250 mm az osztódoboz miatt
@kovacsroland3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Köszönöm!
@tiborbellus29133 жыл бұрын
Szia. Ha elmondásod szerint a szobákban csak befúvási pont van, akkor hogyan kering a levegő? Elszívó is kéne mert ha csak befújunk akkor jól szigetelt nyílászárók mellett tulnyomás lesz a helységben. Esetleg ajtóba vagy ajtó felé épített szellőzőnyílásnak lenni kell, hogy a nyomás el tudjon indulni egy elszívó pont felé. Vagy rosszul gondolom?
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Az összes vizes helyiségben elszívunk, köszöb alatt átöblítőnek a helyiségek, a közlekedőkön keresztül.
@tmotm112 жыл бұрын
Ez így jó és tetszik is, de mi a helyzet a matekkal? Mert ha mondjuk központi fűtéssel és klimákkal kijön X-re, akkor ez mennyivel több vagy kevesebb? Ha több, akkor mennyi idő alatt térül meg? Mert ha teszem azt húsz évről beszélünk, akkor szerintem már nem éri meg
@zerkovitzzoltan21822 жыл бұрын
Jó kis gép, csak iszonyatosan drága. Gyakorlatilag 1 okosított hőszivattyús bojler és hővisszanyerős szellőztetőgép elegye. Láttam már ilyen mini hőközpontos gépet, de nem ilyen márkában. Lakótérben soha nem raknám, mert van zaja nem is kevés, főleg ha tényleg hideg levegőt kell felfűtenie. Aki ilyen hőközpontban gondolkodik mindenféleképpen kérjen bele kiegészítő fűtőpatront, mert ha a családban több gyerek is van és fürdőkádat is használnak akkor semmire nem elég!!!! A rendszerben lévő hőszivattyú maximális teljesítménye 2,5-3kw körül van, azzal 180l vizet 40 fokról 60 fokra visszafűteni minimum 2 órába telik és közben nem tud fűteni. 2-3 személyes családnak alkalmas netto 100m2-ig passzív ház közeli szigeteléssel. A videón bemutatott elektromos kazán és puffer tároló nem része a készüléknek, a tulajdonosok előrelátóak voltak és beépítettek egy padlófűtés rendszert amit hagyományos ellenállásfűtéssel üzemeltetnek(ennek nincs sok értelme), igazából annak a hulladékhőjét és a szoláris nyereség hulladékhőjét hasznosítja a rendszer. Felmerül a kérdés, hogy van ennek a készüléknek így értelme? Nem sok, talán annyi, hogy a készülék tényleg kompakt kivitelű. Ha vesznek egy minőségű hőszivattyú+indirekt tartály+hővisszanyerős szellőztető berendezést ugyanott tartanak, de ott az igényekhez megfelelően lehet méretezni és a beépített fűtő-hűtő teljesítmény is szabadon választható. Ennek a készüléknek akkor van igazi értelme, ha egy kisebb ház-lakás fűtését akarjuk megoldani és nincs lehetőség kültéren elhelyezett gépészetet alkalmazni.
@zsolttelekes65093 жыл бұрын
A konyhai elszívás nem lesz zsíros a beszívott konyhai gőzőktől?
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Erről, a konyhai elszívás kialakításáról lesz egy külön videó! Ez is ki van találva!
@tamashuse80012 ай бұрын
Megkérdezhetem hogy melyik az a videó a konyhai elszívásos? Köszönöm
Mint mindent ezt is kell karbantartani. Kiváncsi lennék egy ilyen berendezés rendes, mondjuk évi karbantartási költségére
@kamarton3 жыл бұрын
Még az is érdekes lehet, hány év garanciát adnak rá.
@laszloszikszai94713 жыл бұрын
Klímáknál csak akkor áll a gari ha minimum évente 2x karban van tartva (rendesen) és ezt számlával pecséttel igazolni kell.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
@@laszloszikszai9471 ezt elég 1x . De érdemes is.
@arpadnagy7613 жыл бұрын
ha jól tudom ca. 45e ha nem kell semmi extrát csinálni
@zsoltbalintnagy98973 жыл бұрын
Nagyon érdekes a videó. Mennyire fontos a hang csillapítás mértéke? látom a videón, hogy csak 50%-os van feltéve központilag, mennyire áthalhatók a szobák?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
semennyire nincs áthallás
@andrasheitz63022 жыл бұрын
Szia! Azt szeretném tudni, hogy nagyságrendileg mennyibe kerül egy Nilan sima passzív hőcserélő szellőztető beépítése most? Kb 150nm családi ház 270 cm belmagasság
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
A Nilan-t nyugodtan kérdezd meg! Küldj nekik egy rajzot!
@andrasheitz63022 жыл бұрын
Köszönöm a választ!
@blueboi69bmw3 жыл бұрын
Nagyon jó videó! Engem az érdekelne, hogy kell-e számítani valahol a csövekben páralecsapódásra és ha igen, akkor hogyan van kezelve? Én padlástérbe küldeném a szobákból a levegőt, de félek, hogy télen a csövekből visszafolyna a víz, vagy valahol megállna/penészedne, stb.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
CSAK meleg térben lehet a cső! A padláson le kell hőszigetelni!
@Pontmsz3 жыл бұрын
Lehet tudni a készülék pontos típusát?
@erikroman87823 жыл бұрын
Energetikai tábláról lenézhető elvileg nilan compact p
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Nilan Compact P EK
@laszloszikszai94713 жыл бұрын
Nem kevés az 1kw hűtés teljesítmény?
@imrekoreny93553 жыл бұрын
Folyamatos használat mellett nem.
@attilafenyvesi58003 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha nincs külső hőszivattyú (és ha jól értettem, akkor itt nincs), akkor egy sima Compact P készülék (elektromos kazán nélkül) kiegészítve egy elektromos padlófűtéssel nem lett volna költséghatékonyabb megoldás? A hatásfok ugyanaz, viszont az elektromos padlófűtés bekerülési költsége alacsonyabb a becsövezett padlóénál (egy pár éve még az volt, nem ismerem a jelenlegi árakat), és maga központi gép is gyanítom olcsóbb lenne. Plusz a Nilan honlapját böngészve nekem úgy tűnt (igaz, ez nem egyértelmű a honlapon), hogy az EK változatba nem lehet utólag külső levegős hőszivattyút beépíteni. Arra ott vannak a GEO és AIR modellek.
@mjakfalvy3 жыл бұрын
A konyhai elszívás hogy van megoldva? Egy ilyen szintű házra lukat fúrni és egy hagyományos konyhai elszívót beépíteni szinte vétek? Jól gondolom? Mi a bevett szokás?
@zoli55l2 жыл бұрын
gondolom nem kifújós hanem belső szűrős megoldást használnak.
@kasznarpavol27873 жыл бұрын
Mult evben csinaltam att egy oreg hazat...es oda is hasonlo rendszer kerult...lett gazfutes es kandallo is...a fentartasi koltseg brutalisan kicsi a hazra....👍
@horesta13 жыл бұрын
Igazad van Zsolti!
@kasznarpavol27873 жыл бұрын
@@horesta1 ...Zsolti?
@gaborszigeti28293 жыл бұрын
Vègre egy jo Video.👌
@tamasregos22173 жыл бұрын
Sziasztok! A videóban szereplő készülékkel lehet helyiségenkénti vezérlést megoldani?
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
És az miért lenne jó!
@tamasregos22173 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Azért kérdeztem, mert mostanában olvastam olyan cikkeket, hogy jó ha mondjuk a fűtést tudjuk helyiségenként szabályozni. A válaszából itélve, lehet nem sok értelme van ennek a fajta szabályzásnak.
@emitter863 жыл бұрын
@@tamasregos2217 úgy tudom, lehet szabályozható anemosztátot is beépíteni a mennyezeti befújások helyére. Meg talán ezeket az egyszerű típusokat is lehet kézzel szabályozni, ha valamelyik helyiségbe nem akarsz akkora levegőmennyiséget beengedni.
@tamasregos22173 жыл бұрын
@@emitter86 Köszönöm az infót.
@janoscserveg40712 жыл бұрын
Kérdésem az lenne hogy az álmennyezet alatt idővel nem e tud bepenészesedni az eredeti mennyezet?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
A rosseb megenné! Meg mitől penészedne? Száraz, páramentes tér, meleg a felület!
@janoscserveg40712 жыл бұрын
@@SzakiEllenor jónapot, ezt én is megkérdezném ! Mert zárt rész, és a meleg az álmennyezetig megy . A kűlső rész az hidegebb. Hogy a pára bejuthat e oda az márt kérdőjeles.
@istvanmargocs37222 жыл бұрын
Sajnos ez még nagyon költséges megoldás, 3 milla felett lehet a gép plusz az egyébb cullang hozzá. Az épületgépészet így 6-8 milla szerintem. Egy kérdésem viszont volna. Minek a nappaliba a splitklíma csövezés,ha ez a hiper-szuper gép mindent tud?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Azóta a tulaj is rájött, hogy felesleges !
@istvanmargocs37222 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Egy email elérhetőséget kérhetnék.
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
@@istvanmargocs3722 mail@szaki-ellenor.hu
@attilakuranyi73532 жыл бұрын
A födém fúrások 112,132,192 átmérő....összesen 13-17 furat kb 45.000 és 70.000 között mozog. Beton,vasbeton,tálca,béléstest stb
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
hát ezt nem értem...
@zolaa3 жыл бұрын
40w az nem túl sok? Nekem 2 szintes ház van és 16w megy a padlófűtés és bőven jó meleg gyerekkel is.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
de, sok
@imrekoreny93553 жыл бұрын
Ha kevés a padlófűtés körök száma és emiatt hosszúak a szakaszok, plusz vékony 16-os csővel van tekerve, akkor kellhet a nagyobb keringetés. Egy jó rendszernél nem kell. Lehet ennél se, csak egyszer így állította be a mester.
@zerkovitzzoltan21822 жыл бұрын
@@imrekoreny9355 A fűtésrendszer veszteségteljesítménye sok dologtól függ, a csővezetékrendszer átmérőjétől és hosszától, annak szerkezeti kialakításától, a beépített fojtásoktól és szabályzóktól, a magasságkülönbségektől, az áramlási sebességtől, az előremenő víz hőmérsékletétől és még sorolhatnánk. Ha a ház 1 szintes és a vezetékrendszer és a hőleadók jól vannak méretezve, akkor 25-30w simán megoldható a keringetés, ha nagyon minőségi a szivattyú motorja akkor kevesebből is. Nálam 14 fűtőkör van kb 400m csővezéssel és 5-6m magasságkülönbség, 100w keringető teljesítményfelvétel mellett 1,3m3/h, 150w mellett már 2,1m3/h. 100w beállítás mellett kb 7kw hőmennyiséget tud leadni 5 fokos dT-vel, 150w mellett 12kw felett szintén 5 fokos dT-vel. Ha a szivattyú fordulatszáma fokozatmentesen vezérelhető az lenne a legjobb megoldás, de az ilyen inverter vezérlésű szivattyúknak nagyon megkérik az árát.
@imrekoreny93553 жыл бұрын
Jó kis rendszer. Nekem a szellőző a friss levegőt talajkollektoron keresztül szívja be, úgy még hatékonyabb. Télen fűt, nyáron hűt.
@Mrnessuno073 жыл бұрын
@Imre Koreny Melyik termék lett beépítve? Én a Labaro cég termékét ismerem, ami tud ilyen talajkollektoros összekötést.
@imrekoreny93553 жыл бұрын
60 méter 200-as KG cső, 2,5 m mélyen. Talajvíz nincs, lejtéssel van szerelve a kondenzvíz elfolyása érdekében.
@emitter863 жыл бұрын
@@imrekoreny9355 eltűnt a tegnapi kommentem.. Szóval: nagyon jó ötlet ez az előfűtés/hűtés a talajkollektorral. Mit lehet tudni részleteiben róla? Hogyan kanyarog? Homokágyba kell tenni? A végén a földből kiállás hogy néz ki, milyen magasan van a beszívás?
@imrekoreny93553 жыл бұрын
A homokágy nálam adott volt, mert kb 1-1,5 m a termőtalaj, alatta homok van. A felállás kb 1,5 m-en van, itt van rajta egy szűrőház, hogy a csőbe ne tudjon por/szennyeződés kerülni.
@Mrnessuno073 жыл бұрын
@@imrekoreny9355 én az olvastam, hogy a sima KG cső nem jó, mert a rajta keresztül beszívott levegőbe bekerül a belőle kioldódó vegyületek. Ezért a Rehaunak van egy Awadukt nevű csöve, ami már jó. Evvel kapcsolatban, mi a véleménye?
@drotika3 жыл бұрын
Tessek elmondani a pontos adatokat. Hany negyzetmeter, milyen szigeteles, milyen tajolas, stb
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
160 M2 , 30 cm eps , 45 cm Papirpehely D-DNy a nappali
@freaghill943 жыл бұрын
Mindig is tartottam ezektől a "minden az egyben" gépektől.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Pedig nagyon jó, mert össze van hangolva . Nyáron nem a szomszédba tolja a klima a levegőt ,hanem a viz tartályba.
@quecksilberhochdruckdampfl74293 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Ez igaz, de cseréld ki a szivattyút a készülékben, ha kalandra vágysz...
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
@@quecksilberhochdruckdampfl7429 ezt nem ertem!
@barnabastoros79812 жыл бұрын
Üdv Péter! Én egy Kádár kockában szeretném a szellőzést megoldani, de már átesett a felújításon. Ezáltal csak a padláson tudnám a szerelvényeket elvezetni. Azt viszont agyon kellene szigetelni. Mi lenne, ha egyhelyiséges szellőztetől tennék minden
@barnabastoros79812 жыл бұрын
Helyiségben!
@arpadnagy7613 жыл бұрын
Sajnos a levegő így nagyon száraz. Ezen állítható a páratartalom? A miénken sajnos nem és ha nem párásítanánk vattát köpnénk...
@zoltankovacs21673 жыл бұрын
A szellőztető nem tud páratartalomra szabályozni, max nyáron szárít, ha van előhűtés. Télen egy hygrobox kellene, ami 2,5 m-nál indul. Egyébként télen így is úgy is csökken a páratartalom, nincs mit tenni.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Párásítás. A gyári megoldás feleslegesen drága. akinek Tizianok lógnak a falon, annak megéri.
@arpadnagy7613 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Azért kérdeztem hogy ez tudja-e a párásítást mert nálunk egy régebbi nilan rendszer van üzemben, és most télen olyan száraz a levegő már hogy egészségügyi problémákat okoz. Ha nem párásítanànk a hálóban egy külön párásítóval akkor 30% körüli páratartalom lenne ami pár nap után orrvérzéssel, száraz kirepedezett bőrrel, stb jár.
@andras30943 жыл бұрын
Üdv Péter! A belső egységet bemutattad, az rendben is van. Gondolom ez így is marad, mert nem láttam csatlakozó pontot külső egységre. Kérdésem az, hogy - ha nincs pince a ház alatt - a csatlakozó csöveket az alap alatt, vagy milyen mélységben, érdemes átvinni, ami megfelel ? Ezt azért is kérdezem, mert általában távolabb szokott lenni a háztól, mint egy klíma külső egység.
@petronas215 Жыл бұрын
Mifele kulso egysegre?
@kdanny99733 жыл бұрын
Miért nem jó a tűzhely felett az elszívás? Ez kimaradt pedig kiváncsi vagyok rá
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Ma este lesz!
@anitamarton19233 жыл бұрын
Én azt olvastam, hogy túlárazott a termék és a javítása is borsos lesz.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Megis viszik mint a cukrot!
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Egyébként hol írtak ezt?
@motorcityproject Жыл бұрын
Az, hogy nincs szigetelve az elszívás az oké de, hogy egyetlen egy csavar sincs benne. :D
@Towards323 жыл бұрын
3,8-8m között a hőközpontos felszereltséggel
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
egy fenét...nincs ez annyi.
@VillPala3 жыл бұрын
Blaufast rakjuk mi is valamivel kedvezőbb ár .Vents ha valakit érdekel a téma.
@laszloszabo98193 жыл бұрын
A fizikai tisztítást említette, de mi a helyzet a vegyi fertőtlenítéssel? Gondolok itt egy influenza szezon utáni fertőtlenítésről. Kell-e, érdemes-e, létezik-e ilyen?
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
A cső belső bevonata antibakteriális tulajdonságú-jelentsen ez bármit is! Valamiféle ezüst alapú bevonata van?
@zerkovitzzoltan21822 жыл бұрын
Ózon generátorral lehet tisztítani ezeket a rendszereket, sok cég foglalkozik vele.
@dalloszsolti3 жыл бұрын
Szép, de ez így mindennel együtt gondolom simán veri a 10 milliót. Inkább csinálnék egy sima elektromos padlófűtést, és a 8 millió különbözetből 20 évig tudnám fizetni a villanyszámlát.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
nagyon messze van a 10 milliótól! :-)
@matelabanc25163 жыл бұрын
Az a szép hogy fűt, hűt, szellőztet, fingod sincs mennyibe kerül mert lusta vagy utána nézni, majd előállsz egy szögegyszerű "megoldással" ami persze hogy olcsóbb mert 1 dolgot tud: fűteni. Igazi kisemberes kocsmafilozófálgatás, semmi relevanciával.
@gergopapp5813 жыл бұрын
Azért tegyél fel egy villanybojlert is, hogy melegvízed is legyen, mert padlófűtés erre kevés. És akkor már két cekásszal lehet pörgetni a villanyórát...
@dalloszsolti3 жыл бұрын
@@gergopapp581 Cekász ebben is van. Meg szinte az összes hőszivattyúban, amelyik komolyan gondolja a normális HMV komfortot - pláne télen.
@dalloszsolti3 жыл бұрын
És most látom, hogy ezek a 2015-ös árak (illene frissíteniük a honlapjukat...). Akkor bele sem merek gondolni most mennyi lehet.
@rumpi813 жыл бұрын
2015-ös árak szerint 3,5millió+áfától indult az ára?! jól látom? Azon kívül meg árajánlatkérés?!..Azért ez elég borsosnak tűnik, ha 2021-re tovább gondolom mennyi lehet most. Másrészt értem én, hogy az álmennyezet mindent is eltakar, de ezek a villany kábel elvezetések... meg a rugózó gégecsövek a gipszkarton falban...hát nem húznék bele szívesen már kábelt, de mindenhol ezeket látom...olyan lustaságnak érzem...
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
tégla falak vannak
@rumpi813 жыл бұрын
@@SzakiEllenor falak itt lehet tégla, de sok helyen gipszkarton, meg felteszem itt is pl a nappali... plafon az gipszkarton, ami mögött vagy csupaszon eldobálva a kábelek összevissza , vagy épp felkötve valahova, vagy lafogó gégecső, amit bontás nélkül javítani bővíteni...elég sok építkezős videót néztem mostanában és rendre ezt látom, pedig biztosan lehetne ezt jobban is csinálni, pl rögzíteni a gégecsövet, csak az ugye több munka, de korrektebb.
@nojbispeedify3 жыл бұрын
@@rumpi81 Mi a baja azzal ha lóg? Leesik?Nem. Látja valaki? Nem. A több munka, több pénzt jelent. Feleslegesen.
@rumpi813 жыл бұрын
@@nojbispeedify látszik nem próbált ilyen gégecsőbe másik kábelt befűzni, persze ritkán kell, de azért néha nem az készül elsőre ami később igény lesz...lehet csak az én szemem bántja, de pár év mulva mikor valaki hozzányúlna bármilyen okból is nem lennék a helyében..
@nojbispeedify3 жыл бұрын
@@rumpi81 Ha nem dupla falú és hosszút akar, az még a földön is macerás. Ha nem MCu-t húz bele hanem dupla szigetelésűt, akkor a szabvány se írja elő a védőcső használatát. 20as csőbe pedig nem akarjon túl sok kábelt belehúzni, mert az nyílván nehézkes.
@macsekimacsekov10732 жыл бұрын
... már bocs, a vissz-levegőt (meleg) nem alsó szinten kellene visszavezetni? 😂Mérnökúr.
@laszlonagy88473 жыл бұрын
A babán is van sisak?
@kamarton3 жыл бұрын
Biztos alap dolog, de belsőleg keringetett levegőt is tud hűteni-fűteni és a légcsere egy további funkciója? Gondolok arra, ha a szomszédban PET palackokkal fűtenek, akkor ki kapcsolható a légcsere funkció :)
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Azért ezt nem abban az utcában szokta beüzemelni, ahol az udvaron olajos hordóban ég a tűz…de van hozza aktivszenes betét
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
belső levegőkeringetést azt nem tud, de nem is cél
@horesta13 жыл бұрын
Mind szép és jó de kinek van pénze erre egy hétköznapi embernek? Aki minimálbérből él vagy még annyiból se!
@ViLLaMVaDaS23 жыл бұрын
Azoknak van a rezsicsökkentés!
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Az elmegy egy jólmenő céghez, és keres sok pénzt! Ha tudod mi az ára, meg is lehet keresni . De egyébként elhiszem, van akinek nehéz az élet…
@eizomonitor60033 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Hogy mi? En elmentem egy jolemeno ceghez es kapasbol azzal inditottak, hogy at akartak baszarintani. Cirka 1000 fo az alkalmazott jelen pillanatban. Jah, es az allam fizeti az alkalmazottak beret, pedig kulfoldi ceg. Hozza tennem, hogy kuldoldon eltem/dolgoztam kozel 15 evig. Itthon meg arra sem veszik a faradtsagot, hogy bejelentsenek vagy eppen bejelentenek valamire. Amennyiben szabadnapot veszel ki , duplan vonjak le. A multheten voltam en ilyen job interview es csak neztem , hogy mi a .... duplan vonja le?? Be sem jelent rendesen? Ez ma ez az orszag. Egy targyatelep.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
@@eizomonitor6003 Akkor minek jöttél haza? Mát megbocsáss...Az értelmes emberért két kézzel kapnak...Eg B-s jogsival király lehetsz! Ha egy akkus csavarbehajtóval tudsz dolgozni, akkor meg pláne!
@imrekoreny93553 жыл бұрын
@eizo Maradtál volna külföldön. Ott nem kellettél, hazajössz, nem tudsz helyesen és értelmesen írni, de azért minden kellene.
@ZsoltBoda3 жыл бұрын
Ilyesmi van a szomszednak. Telen q hangos a kulteri egyseg. Varom hogy csapagyas legyen...
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Az baj! Nilan készüléke van? Mert ezek nagyon csendesek!
@ZsoltBoda3 жыл бұрын
@@SzakiEllenor kimentem. Mitsubishi. Es elegge rezonal is a draga...
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
@@ZsoltBoda ez szomorú! De ennek ebben a házban a kültéri nem is alapfeltétel!
@nojbispeedify3 жыл бұрын
Bírom az ilyen embereket. Ilyen van a szomszédnak is. Utána kiderül, hogy más gyártó. De ha nem kérdez rá senki ez az apró ám legfontosabb dolog felett az 1sejtű el is siklik. Nem mindegy, hogy Skoda vagy Ferrari.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
@@nojbispeedify tiszteljük egymást. Egyebként nem vagyok nagy barátja a kereplő kültéri egységeknek. Ha lehet, megoldom anélkül!
@csinaldmagad10533 жыл бұрын
És ezt ki fogja megfizetni? A magyar átlagembernek sose lessz ilyen otthona.
@SzakiEllenor3 жыл бұрын
Ezt a kampánydumát ne hidd el! a magyar átlagember napi egy ezrest elfüstöl! Épp tíz év alatt kidob cigire ennyi pénzt, De ismerek embert, akinek erre 5 év elég!
@csinaldmagad10533 жыл бұрын
@@SzakiEllenor nem dohányozom, de megcáfolni sem tudom amit írtál(remélem nem baj hogy tegezlek) majd 10év múlva kiderül számomra, hogy valóban így van e ahogy azt állítod. Köszi a választ, minden jót. 🙂
@attilafenyvesi58003 жыл бұрын
Nyilván vannak olyan családok, akik nem engedhetik meg maguknak ezeknek a high-tech megoldásoknak a bekerülési költségét, még ha hosszú távon jobban is járnának vele. Viszont nagyon sokan vannak akik meg megengedhetik! Ez a videó nyilván nekik készült.
@attilafenyvesi58003 жыл бұрын
@100 films present És senki nem is tart fegyvert a fejükhöz, hogy nézzék meg ezt a videót, és ruházzanak be egy ilyen hőközpontba! Viszont miért nem lehet megérteni azt, hogy vannak még itt Magyarországon is sokan, akik meg megtehetik.