Mam nadzieję, że ten sen się spełni i cietrzew powiększy swoją liczebność. Pochodzę że wschodniej Polski(okolice Terespola jak ktoś chce wiedzieć:-) ) i pamiętam, że jeszcze z 10 lat temu cietrzew w niewielkim ilości występował na tych terenach. Chociaż widziałem tylko jednego tokującego koguta wywarło to na mnie wielkie wrażenie. Mam nadzieję, że będzie mi dane w przyszłości znów zobaczyć tego pięknego ptaka w swoich rejonach.
@marcin62458 жыл бұрын
Piękny materiał. Podziwiam Was (PTOP) że zrobiliście dla Cietrzewia tak dużo, to niewyobrażalne. Jestem z Lubelszczyzny i też śnie o naszych Cietrzewiach z Polesie a właściwie tęsknie za nimi...
@efilm20088 жыл бұрын
+Marcin Marcin - Jak to dobrze, że jest coś takiego jak KZbin czy inne portale z wideo! Wstawiliśmy to pięć lat temu i ktoś jeszcze po takim czasie obejrzał "Sen..." i komuś to przyniosło jakieś pozytywne emocje! Oby tak jeszcze było za 100 lat i potomek Marcina też obejrzał ten film o gatunku, który dzięki staraniom przyrodników przeżył i ma się w przyszłej Polsce bardzo dobrze. Dziękuję za wpis Marcin!
@BillKill20113 жыл бұрын
😘😍 Marta grzechu warta.
@Dister8913 жыл бұрын
Bardzo fajny film! Prosimy o wiecej!
@MrTadeusz101013 жыл бұрын
Bardzo fajny film, Miło się go oglądało, jednak myślałem, że film bedzie bardziej ustawiony, skierowany na ukazanie samego ptaka niźli poszukiwaniach cietrzewia przez p. Kłosowskiego. Ale nie narzekam, fajnie, że film został wrzucony na YT :)
@mar-mz8kv2 жыл бұрын
Szokujacy film o tym jak tracimy skarb ... Przyrode ❗ Nie zdawalam sobie sprawy, ze zaszly takie zle zmiany... Chetnie stala bym sie wolontariuszem... przygoda i pozytecznosc.
@jchyra13 жыл бұрын
Dlatego jest to "Sen o czarnych kogutach", których (prawie) już nie ma a nie dokument z życia cietrzewia. Sen o tym, że może się uda i cietrzewie wrócą.
@mar-mz8kv2 жыл бұрын
Rozwoj turystyki odstrasza zapewne ptaki , zmiana gleb i lasow nie pozwala im sie wyzywic i na pewno chemia je zabija... We Francji na przyklad rzadkoscia jest spotkac drzewa 100-200 letnie...to tylko pojedyncze okazy. Tak wygolono polacia przyrody. W tej chwili zeby to odtworzyc trzeba wiele lat. Na szczescie zorientowano sie i teraz sa bardzo ostre przepisy, np co do budowy domow. Nie wolno wychodzic poza pewny obszar z budownictwem. TYCZY sie to ochrony rolnictwa, ochrony krajobrazu jak tez miejsc przyrody.