Paldies par video! Ideja, it kā vienkārša, bet pats tomēr neaizdomājos.
@intsliepins4138 Жыл бұрын
Super! Tik vienkārši un loģiski, ja kāds pasaka priekšā! Mērīšu savas atpakaļgaitas temperatūras kaut īpašu sūdzību nav. Ļoti interesanti
@odziteslafaa2 жыл бұрын
Labdien. Vai ar jums būtu iespējams sazināties par siltumsūkni? Paldies jau iepriekš
@aiis362 жыл бұрын
Labdien. aiis@inbox.lv
@janisavotins50952 жыл бұрын
Vai šis viss nav iespejams elektroniski? Man ir kaut kādi tizls Roth , kuram bez pirkstiem var palikt grozot to uzliekamo grozītāju. Ja man ir tālu no siltumsūkņa veranda, kurā ir pàrāk auksts, kā jāsaregulē turpgaita ? - mazāku spiedienu?
@aiis362 жыл бұрын
Sveiki! Šinī gadījumā par spiedienu, manuprāt, nebūtu korekti runāt, kaut gan spiediens kaut kādos mezglos varētu nedaudz mainīties, bet kopumā spiedienam visā sistēmā vajadzētu būt vienādam. Šeit jārunā par caurplūdi. Jo tālāk atrodas telpa, jo garāka kontūra - caurplūdei ir jābūt vislielākai, plūsmas mērītājiem un jaucējvārstam jābūt maksimāli vaļā. Kad siltumnesējs nokļūst plūsmas mērītāju kolektorā viņš no turiens caur plūsmas mērītāju iziet ar vienādu temperatūru visos siltās grīdas lokos un uz reiz pirmajos cm notiek siltuma atdošana. Kad siltumnesējs atgriezīsies, pie vienādiem apstākļiem (visos lokos viss vaļā), viņš visvairāk siltumu būs atdevis lokā kurš ir viss garākais, tāpēc temperatūra būs viszemākā salīdzinot ar pērējiem lokiem. Šī iemesla dēļ pārējie loki jāregulē (aizgriežot) atbilstoši šim garākajam lokam, ierobežojot caurplūdi. Mazāk siltumnesēja varēs atdot mazāk siltumu. Tas nav tik vienkārši, jo siltumnesējs, pie vienādiem apstākļiem vairāk plūdīs pa to loku , kurš būs visīsākais, līdz ar to šis ir tas loks (īsākais) kuru jāpiegriež, padarot caurplūdi mazāku. Šis ir tas brīdis, kad var runāt par spiedienu! 🙂Protams ir arī citi faktori, par kuriem runāju video. Kaut kā tā! Par elektronisko regulēšanu. Protams šādas sitēmas ir. Visvienkāršākais ir termo regulātori katrā istabā. Par tiem man arī ir pāris video. Man pašam verandā, sakarā ar to, ka tur tika sanesti augi pārziemošanai, ir iestatīti +15 grādi pēc celsija. Šis termo regulātors tad automātiski aizgriež/atgriež jaucējvāstu, nodrošinot konstantu temperatūru verandā. Lai veicas.
@janisavotins50952 жыл бұрын
@@aiis36 paldies par izsmeļošo in izglītojošo atbildi!! Super! Jā, par spiedienu muļķības sarakstiju, tas taču vienāds sistēmā. Izdevās saregulēt atbilstoši šiem ieteikumiem. Vēl jautājums, vai varētu būt, ka ir kaut kādi gaisa burbuļi ( runa ir par silto grīdu caurulēm, cilpām). Jautājumi kā jūra man vēl, vai Jūs sniedzat arî maksas konsultācijas, esat profs šajos jautājumos? Man lauku mājā iecere siltās sienas taisīt..
@aiis362 жыл бұрын
@@janisavotins5095 Sveiki! Neesmu profs, bet varam mēģināt. aiis@inbox.lv
@ervinsauzenbergs464711 ай бұрын
Labvakar vai jūs arī ņemat haltūras un citiem arī regulējat kolektorus?
@davisbindejazz Жыл бұрын
Sveiks! Ļoti labs video, paldies! Man šī tēma ļoti interesē. Vai vari atsūtīt savu e-pastu? Man ir daži jautājumi par zeme-ūdens siltumsūkni, konkrēti par DIY variantu :) Visādus video esmu jau apskatījis un daudz kas jau ir skaidrs, bet pirms kaut ko tādu daru (ja vispār saņemšos, heh), tad gribētu par šo tēmu papļāpāt ar kādu kompetentu cilvēku tomēr. Ja tam ir laiks protams.. :)
@aiis36 Жыл бұрын
aiis@inbox.lv
@davislormanis56293 жыл бұрын
Loti pareiza pieeja ! Ar siltumsūkni un šadi saregulētu sistēmu var iztikt bez telpas termostatiem..