Extra recept,hvala puno mila moja,evo upravo sam sve prpremila,o pocinje posao,svako xobro zelim 👍
@Zelenozdravoizabavno2 жыл бұрын
Hvala i svako dobro također!
@ЗСМ78 ай бұрын
Браво, исто тако и ја радим.
@Zelenozdravoizabavno8 ай бұрын
Hvala.
@Intelektualnaelita2 жыл бұрын
Obožavam sok od zove!
@vladankamilojevic3447 Жыл бұрын
Koja korist od takvog soka u koji je dodata limunska kiselina (limuntus). Ako hoćeš "kiselkast" dodaj više limuna.
@mirjana108 Жыл бұрын
Imam pitanje, da li se sok i šećer kuha 10-15-25 mintuta kako bi se mogao održati duži period, godinu dana?
@videossati Жыл бұрын
Moze li voda iz aparata za vodu, filtrirana?
@Zelenozdravoizabavno Жыл бұрын
Da, za sirup je odlična.
@videossati Жыл бұрын
@@Zelenozdravoizabavno hvala!
@jelenak5151 Жыл бұрын
Nije mi jasno zašto stavljate vodu Ja stavim boce na žicu u rernu i uključim na 100 stepeni 20 min nebitno kolko hoćeš Al ovo stavljat vodu u tepsiju nikad čula
@snjezanaklemencic77352 жыл бұрын
Zanima me dali splahnete cvetove bazge prije namakanja I koliko stupnjeva mora imati temperatura vode u koju stavite cvetove - dali je to 100°C, ili 90°C ili se mora pustiti par minuta da se krop malo prohladi,, znači nekih 50-60°C ili možda još niže -?
@Zelenozdravoizabavno2 жыл бұрын
Cvjetove nikada ne ispirem prije namakanja jer se tako ispere sav pelud, a on doprinosi punijem i jačem okusu. Zato je važno ne brati bazgu blizu prometnica ili bilo čega što može zagaditi cvijet. Što se tiče vode, prokuhavam ju da se riješim klora (gradska voda). Nakon što je voda prokuhana, ostavim ju da se ohladi na najmanje 30 stupnjeva (ili potpuno) prije stavljanja cvjetova kako se cvjetovi ne bi u njoj skuhali. Prije stavljanja cvjetova vodu prelijem u drugu posudu pazeći da ne prelijem i klor koji se nataložio na dnu posude. Ako u vašoj vodi nema puno klora, ne morate prokuhati prije namakanja cvjetova. Također, ako želite napraviti zalihu sirupa za godinu dana i ne možete ga čuvati u hladnjaku ili zamrzivaču, možete pasterizirati gotovi sirup nakon što ste ga ulili u boce. Neki ljudi prokuhavaju sirup prije stavljanja u boce, ali tako se ubija vitamin C iz limuna / limunske kiseline. Bolje je pasterizirati nakon lijevanja u boce.
@snjezanaklemencic77352 жыл бұрын
@@Zelenozdravoizabavno hvala lijepo za odgovor, LP iz Slovenije(Krško)
@nevenkaparadis46363 жыл бұрын
a pisanog recepta nigdje?
@Zelenozdravoizabavno3 жыл бұрын
Hvala na podsjetniku, dodat ću u opis.
@gojailic92723 жыл бұрын
@@Zelenozdravoizabavno Previse je kg secera na litru vode ,
@gojailic92723 жыл бұрын
Znaci na 7,litara vode 7,kg secera Toje previse ,Jabi stavila kg,secera na 2,litre vode ,
@Zelenozdravoizabavno3 жыл бұрын
@@gojailic9272 Slažem se da je to puno šećera, no šećer služi kao konzervans i 1 kg šećera po litri vode je potreban ako radite veću količinu sirupa koju nećete popiti u idućih nekoliko tjedana i nećete zamrzavati. Radila sam jedne godine sa pola kg šećera po litri vode i sirup je počeo fermentirati u hladnjaku već nakon mjesec dana. Ovako može stajati 2 - 3 mjeseca. S druge strane, ako stavite manje šećera u sirup, pri razrjeđivanju s vodom trebat će vam veća količina sirupa pa se u konačnici količina šećera u razrijeđenom soku svede na isto.
@cicasaric35532 жыл бұрын
@@gojailic9272 Probala sam na manje, provri. Jedino uspeva kilo na kilo. Manje sirupa vise vode sa cedjenim limunom sok super.