5:07 prawdopodobnie to smar którym smaruje się uszczelki
@topka-pc4 күн бұрын
Dziękuję za podpowiedź , niestety nie używałem smaru, mamy razem z kolegą podejrzenie że być może za długo układ był zalany wodą destylowaną i być może ta woda wywołała reakcję z miedzią w chłodnicach. To tylko teoria i nie wiem czy trafiona. Pozdrawiam.
@Kuczelazopokigorace4 күн бұрын
@topka-pc co ty miałeś z chemii kolego ? Od kiedy to miedz reaguje z wodą ? 😉
@topka-pc3 күн бұрын
@@Kuczelazopokigorace Cześć, raczej miałem na myśli bąbelki powietrza , które przelatywały przez układ kiedy na maksymalnych obrotach pracowała pompa, ale to chyba był zbyt krótki czas. Wujek google pisze: Miedź, podobnie jak większość innych metali ulega zjawisku korozji. Taki proces utleniania miedzi zachodzi z reguły przez kontakt metalu ze związkami siarki na przykład z kwaśnego deszczu oraz parą wodną. W związku z tym miedź dużo szybciej utlenia się w dużej wilgotności powietrza.
@Kuczelazopokigorace3 күн бұрын
@@topka-pcco ty bierzesz gościu ? :D przecież z miedzi robi się instalacje wodne w domach, gdzie sens i logika skoro miałoby korodować od wody ? xDDD
@topka-pc2 күн бұрын
@@Kuczelazopokigorace Cześć, nie za bardzo rozumiem Twoje ataki personalne. Nie możesz napisać jakiegokolwiek zdania bez wyjazdów personalnych, np. co Ty miałeś z chemii , co Ty bierzesz gościu? Przecież ja nie robię wycieczek w Twoją stronę. Masz rację w domach robi się instalacje z miedzi , głównie jeśli chodzi o szkielety instalacji , widzisz nie muszę mieć 5 fakultetów i nie muszę się na wszystkim znać dlatego szukam przyczyny, pokazując co się stało dlatego internet jest taki fajny bo jest zbiorem wielu ludzi o różnej wiedzy. Pozdrawiam i miłego wieczoru.