Jak já nemám rád shaky cam a jak je osvěžující jak akční scéna je pěkně stabilizovaná (ideálně přes gimbal). Třeba takový John Wick.
@mareknovotny58332 жыл бұрын
Vylozene camera shake je kompozicni zelzitost u vic jak 90% profi prosukce takze smutna realita je ze pres gimball se toci vse akorat kdyz zadavatel chce shake tak tam musej dat shake 😂😞
@hanastankova90212 жыл бұрын
@@mareknovotny5833 nice
@milankubes50822 жыл бұрын
Tyhle informativní videa mě od Tebe hrozně baví 👍💪 dobrá práce Medojede
@Jakub88S2 жыл бұрын
Tak fajn, a teď video o anime prsou! Navnadils lidi jak jsi je omíjel 😀
@atinek1012 жыл бұрын
Davam like, at to YT algoritmus vyhodi az klukum v Hollywoodu!
@j.ctornmemes58572 жыл бұрын
Já nátáčím s pár lidmi krimi seriál který se odehrává v místech které máme rádi a chceme to natočit aby to vzbudilo nostalgii na to místo, proto vždy do scén s tím místem kde se upozorňuje na to místo dávám dost barev a co nejlépe reálných, aby se divák začal víc dívat, a při napětím nebo krimi části není někdy špatná viněta ale až potom doporučuji upravovat jas, kontrast atd
@ivanajefanovova6555 Жыл бұрын
Konečne o tom niekto spravil úžasné video❤ som vyštudovaná v tomto obore a rada počúvam tento typ videí. Dobre sa to počúva.
@tyros332 жыл бұрын
Je pravda, že když koukám na seriál na Iphonu 12 a pak si pustím další epizodu na klasické full hd televizi, tak si vždycky řeknu “uhh ono to vypadá tak divně” xD
@jankrnac35352 жыл бұрын
Od kedy mám 4K Qled mám to naopak. Príde mi že TV je jediná obrazovka kde obraz vážne vynikne :D.
@doktorzoid2 жыл бұрын
vzhledem k počtu zmínek se těším na video Fyzikální zákony prsou v anime :D jinak video trefný, dneska se v hollywoodu jede kromě lazywritingu i lazyshooting (ted zním jak starej dědek ve stylu "za nás bylo všechno lepší" :D)
@9Deathstroke92 жыл бұрын
Super video Toto si ja všímam už veľmi dlho, a dosť mi to vadí hlavne pri bojových filmoch
@jakubb85492 жыл бұрын
Skvělej point videa. Poslední dobou jsou ty videa hrozně kreativní a zajímavá.
@ondrejdedek19422 жыл бұрын
Možná bych přidal jeden "poznatek" u tmy v obrazovce a tím je faktor slunce případně jiný zdroj světla v místnosti. Určitě spousta lidí na všechno nekouká ve tmě nebo alespoň v šeru. Jinak shaky cam je mor akčních scén a já osobně u něj ztrácím pozornost a zájem a z rychlých střihů se mi dělá trošku fyzicky špatně. Jinak super informační video.
@filipkoutny31292 жыл бұрын
👍 Super info, diky za pekny videjko
@LambertKalikus2 жыл бұрын
Parádní video, díky.
@TomasinoT2 жыл бұрын
Temnota vládne filmům 😀 A třesení ve filmu? Solidní bolehlav pro mě
@j.ctornmemes58572 жыл бұрын
Mě se např líbí nasnímaná akce v seriálu Daredevil nebo The Batman, kameraman nemusí kdo ví co dělat, třeba jen nenápadně popochází a akční sekvenci dělají herci, a to je mnohem lepší než když místo herců dělá tu sekvenci kamera
@BaronMartin2 жыл бұрын
Jo, jenže takováhle akce je mnohem dražší, časově náročnější a složitější na provedení.
@9Deathstroke92 жыл бұрын
The Raid sú brutal spravene na bojové scény 👍👍 tie filmy som videl veľmi veľa krát
@9Deathstroke92 жыл бұрын
Veľmi veľakrát pozeravam na KZbin finálne fighti
@martinkolstrom90812 жыл бұрын
Krásnej příklad oba díly Venoma :D
@vladimirfronc61982 жыл бұрын
Celé video jsem čekal na zmínku TÉ epizody Game Of Thrones LUL
@Je1imanek2 жыл бұрын
tam je nejdůležitější, ýe ve tmě prostě schováš spoustu věcí. Většina někákých akčních scén je točená ve tmě. Připomíná mi to legendárí příběh českýho filmu, kdy tvůrci říkali, že "zamlženej" obraz je autorský záměr, pak se přišlo na to, že měli špinavou čočku
@akegarasu99442 жыл бұрын
Super , ďalšie informácie , ktorá májú potenciál ma na*rať . Ale aj tak vďaka za video . Bolo to poučné😀
@martinh.45442 жыл бұрын
Videl jsem nejakej dokument jak nataci akcni sceny Jackie Chan (shaky cam a close-upy tam zminoval, ze jsou jenom pro sraby) - od te doby si tech choreografii vsimam a musim uznat, ze Jackie vali a ostatni by se od nej meli leccos priucit (a ted nemyslim scenar, ale choreo)
@andrejsnajdr26732 жыл бұрын
Ale to že za přehnaně tmavý obraz se někdy skrývají nekvalitní digitální efekty bych nevylučoval. Je to přehnaně častý jev ve filmech které stály pod 100 mega, ale podle obsahu digitálních triků by spíš potřebovali vyšší rozpočet. Jinak jak Medojed popisuje to různé zobrazování na různých displejích hned jsem si vzpomněl, že na mobilu mívám často nejlepší zobrazení, a pak to zaznělo i ve videu.
@kanemighty2 жыл бұрын
S tím souhlasím. Na druhou stranu je v tom jeho videu spousta ukázek z finální bitky v Black Pantherovi a tam to bohužel tmavý neudělali a hrdě se hlásí k tomu, že i Disney může ve vysokorozpočtovým filmu udělat efekty jako pro PS2.
@andrejsnajdr26732 жыл бұрын
@@kanemighty Disney a MCU podle mne má taktiku, že u toho kde si nejsou jistí úspěchem mají tendence šetřit. Je to vidět u seriálů a snad každé nové stolovky.
@tomrous2 жыл бұрын
Clona není doba závěrky, ale chápu, že v zápalu boje se člověk snadno přeřekne 😄
@krtekcyberpunker2 жыл бұрын
Plus se zřejmě přestali používat osvětlovači, protože digi kamera přece dokáže točit i potmě. A ti nejlepší ještě točí furt v protisvětlu, aby to korunovali.
@DragoSojka2 жыл бұрын
KONECNE Tohle jsem chtel
@aikordcz44242 жыл бұрын
Shakey cam a close up scény mě čas od času extrémně štvou, proto jsem byl tak moc happy když jsem sledoval Alitu a Aquamana (já vím co si říkáte: "fuj CGI souboje, běž se zabít", ale mě je to fuk :D ) A abych přidal i něco co není CGI: skvělý scény měli i Lovci Zločinců (Person of Interest), tam byl shakey cam slabej a close up jen občas, jedna z věcí díky které ten seriál zbožňuju.
@honzaandrysek18282 жыл бұрын
Nemohl jsem to dodívat kvůli asi 80 snímkům za minutu, to je právě důvod proč mám rád tarantina a jeho dlouhé scény. Méně je někdy více
@jardatridentone18592 жыл бұрын
Linuse jsem sledoval hooodně dlouho, ale poslední dobou působí, že neví kam sahnout pro nápad a točí videa jen kvůli těm videím. Nevím jestli trend KZbinrů dělat videa v pravidelném taktu za každou cenu je to pravé (viz Martin Rota či Luďa Kaštánek). Třeba Radovan, když nemá o čem, tak so prostě dá pauzu a ničemu to neuškodí. Mimochodem. Nechtěl byste spáchat nějaké zajímavé video o historii CGI samotného? Myslím od počátků. Pamatuji že v analogové prehistorii se používalo pozadí modré barvy. (osobně jako TL používám odstín fialové, protože má nejmenší pravděpodobnost, že se mi vnutí kam nemá. a to i při poměrně nízké CD) . Jasně že se to dá najít již zpracované. Ale důvod, proč si po recenzi filmu pouštím ty vaše, je to, že víte, pro kterou kategorii lidí recenze děláte a jsou mi bližší. A i když si nelibuji ve vulgarismech, přeci jen snesu raději nějaký ten explixcitní termín od vás než kecy o hluboké myšlence či mentální kompozici filmu. Prostě se dívám na film proto, abych se pobavil a odreagoval. Když chci vidět problémy současného světa, stačí se rozhlédnout v reálu , nejsem masochista abych si to musel zopakovat při sledování filmu. Navíc vy jste schopen si ve filmech a seriálech všímat věcí které já nemám šanci pochytit.
@mirosalvzimcak51692 жыл бұрын
Dříve spoustu TV výrobců zavedlo takzvaný filmmaker mode (sony, panasonic,LG). Vypínající různý spořící režimy panelů vyší frekvenci (dopočtenou nikoliv tu reálnou) nebo změny kontrastů atd. Prostě panel se nastavil do režimu v jakém filmař zamýšlel film natočit. Dle mě je tohle právě cesta jakou by se to mělo ubírat a jednou to k tomu dojde. Ono už totiž u TV začíná docházet k tomu, že jeden systém vládne všem ano a je to Android. A je to právě to kde je potřeba začít. Zrušit a zbavit se všech propietárních systémů jako se Tizen od Samsungu jiny od Sony další od Panasonicu a používat jen ten jeden. Naštěstí už se tohle děje a Android TV a TVboxy začénají být ve většině dokonce i O2 změnilo svoje boxy už na android. A od tohoto momentu bude již jen krůček k tomu aby vzniklo něco jako "filmový standart 21 století" v tom bordelu co tu dnes máme. A ohledně konkrétně HDR, u filmů mě opravdu zajímá jen doby vision. HDR 10 je strašný a HGL ještě horší. Většinou to mají vše levnější panely co prostě potřebují mít jen tu nálepku HDR aby se to lépe prodávalo.
@janakare2 жыл бұрын
Super video!
@tomaskonopac94312 жыл бұрын
No obecně za to můžou kodeky a fakt že se ani po cca 30 letech používání digitálního obrazu nebyli firmy schopny dohodnout . Je v tom i záměr donutil lidi na přechod k OLED a QLED 4K a 8K . Prostě chceš se dívat tak zaplať a kup novou TV a monitor.
@filippozivil66412 жыл бұрын
👌🔥
@astariii3075 ай бұрын
Trochu nepříjemný zvuk asi nastavení mikrofonu trhá to uši.. jinak si super!
@Yulaw_04512 жыл бұрын
a pak se člověk podívá na super sentai (předloha pro power rangers, ale power rangers má kvůli přestříhávání, cenzuře apod. v akci hodně neduhů), což je v Japonsku pořad pro děti (cílovka 7+) a vidí přehlednou akci. Žádný masterpiece, ale v porovnání s hollywoodem je to o několik levelu výš. Hiroyuki Sanada se např. v rané fázi kariéry v těchhle seriálech objevoval.
@luxikus2 жыл бұрын
Klepající kamera mi nevadí ale TOTÁLNĚ mě sere když všude vypadne elektřina a najednou každé světlo bliká 150x za minutu :D
@j.ctornmemes58572 жыл бұрын
Já nesnáším když se na počítači na něco dívám, slunce mi svítí i přes závěsy a na obrazovce vidím jenom tmu
@ladypeahen88292 жыл бұрын
Staré divadelní moudro říká, že šerosvit se používá, aby byli méně vidět herci a víc režisér.
@philda93002 жыл бұрын
Když si chci užít film na maximum tak popiratim xd a klidně má 20 gb dat i víc . zrovna u Avatara to nejvíce pociťim a velkych filmových klasik .
@jankrnac35352 жыл бұрын
5:54 hlavne nechápem prečo je v tejto scéne 4 strihy na jeden úder zbraňou :D.
@hansvongablonz2 жыл бұрын
Proč byla v bitvě o Zimohrad tma? To abychom neviděli tu hroznou strategii a ten obří plot armor
@brejtrjanek2 жыл бұрын
To je výhoda Black Magic kamer že si můžeš na náledovém displeji nastavit zobrzení už s nějakou přednastavenou LUTkou, takže netočíš tak uplně naslepo.
@brejtrjanek2 жыл бұрын
@cqvio doli jak to souvisí?
@MeCrat12 жыл бұрын
To neumí všechny kamery, které jsou schopné točit do logu?
@RikuoCZ2 жыл бұрын
To highschool of the dead. Vynikající xD Jinak souhlasím
@Zula9812 жыл бұрын
Mám problém sledovat některé filmy a seriály už kvůli tomu, jak vypadá obraz. Nemůžu sledovat snímky, co mají barevná schémata příliš do modra nebo do žluta :D prostě mě to nebaví
@sgmvideos51752 жыл бұрын
Možná jsem jen slepý, ale televize 4k, ostatní monitory HD, stejně nevidím rozdíl, stejně tak 120 fps proti 60 na hry... filmy stačí na 30 fps. Jednou výjimkou by asi mohlo být VR, ale to má své opodstatnění, nikdy jsem nezkoušel, takže nepotvrdím ani nevyvrátím. Jinak řečeno... nechápu vývoj technologií jako je 8k, kdy člověk nemá šanci rozdíl zaznamenat, pro úpravu obrazu se to stejně musí přiblížit a pro počítač je lepší mu dát surová data rovnou, místo snímání kamerou perfektního obrazu
@witchercz3392 жыл бұрын
Na začátku ta ukázka High School of the dead 😅
@samuelslosiarik7002 жыл бұрын
Takze v skratke - hovno vidim, lebo som chudobny
@DB-li9em2 жыл бұрын
Hej, taky mě napadla Bitva o Zimohrad, ještě předtím, než si to řekl. Z toho dílu vůbec nic nemám, akorát nasranost. Stejně, konec Hry o trůny stál za hov**.
@petrtyrner77532 жыл бұрын
No já bych řekl, že Miguel Sapochnik to tak natočit chtěl. Mělo to být realistické vnímání dlouhé noci. Představte si středověk a noc, kdy jediný zdroj světla jsou ohně a nějaké louče. V reálu uvidíte jen pár metrů od těch ohňů. Jestli jste byl někdy v noci u táboráku, tak víte že už tak 15 kroků od ohně pohledem do tmy neuvidíte skoro nic. Tyto scény měly právě navodit tuto situaci, kdy ze tmy se vynořují další a další nemrtví. Tyto scény vyžadují opravdu OLED TV a díky obrovskému kontrastu je ta scéna přece jen lépe přehledná a v té tmě vidíte přece jen o kousek dál, díky tomu že z té absolutní černé vystupují ty tmavě šedé postavy, což u LCD obrazovky neuvidíte. Kdo má doma OLED TV s vámi souhlasit nebude.
@sabi82902 жыл бұрын
@@petrtyrner7753 Prosím, nezastávejme se tady jednoho z největších televizních zklamání v historii. Ten seriál měl x bitev odehrávajících se v noci a vždy to bylo nasvícené a podané tak, aby se kouzlo noci nevytratilo a přesto bylo vše krásně a přehledně vidět. O absolutní absenci jakékoliv choreografie, která seriál zdobila v každé bitvě či smysluplného scénáře a bojové strategie ani nemluvím, protože i po třech letech jsou na mě ty rány příliš čerstvé.
@DB-li9em2 жыл бұрын
@@petrtyrner7753 Ale je škoda, že mu na tu akci nebylo vidět, ne?
@petrtyrner77532 жыл бұрын
@@sabi8290 Nereálné je vidět v noci, Kamera a nasvícení přece nemůže vypadat tak že ve středověku aktéři včetně diváka mají nasazeny Noktovizory. Já mám dojem že problém spočívá v tom, že si lidé zvykly na filmy kde scény v noci byly nasvíceny tak že aktéři a diváci viděli na 100 m i víc, což je nesmysl ale nikdo se nad tím nepozastavoval. Asi byl v tom zohledněn fakt že technologické možnosti zobrazovadel nedosahují požadované kvality. Nyní si vzpomínám že ve filmech z 60-70 let kde byly scény ze sklepení jsem v té době CRT obrazovek a později plazmy nevnímal jako nepřehledné a později u LCD byly vidět jen rozmazané fleky. s příchodem OLED a doufám že i MIKROLED se situace vrátila tam kde vlastně už byla.
@petrtyrner77532 жыл бұрын
@@DB-li9em Už jsem zde na tento dotaz odpověděl Sabi.
@theDarebak2 жыл бұрын
Neznasam HDR na IG videach. Vzdy mi to vypali zrenicky v ociach.
@flexaspriklepem16892 жыл бұрын
Tak nevím. Mě teda shaky cam vždycky jen sralo... :D
@sirgalahad39922 жыл бұрын
Mužu se zeptat jak se jmenuje ten střihaci program
@albertvonka93462 жыл бұрын
OK, ale jak se jmenuje to anime z 1:00 :DD
@jankrnac35352 жыл бұрын
Presne kvôli tomu prepínaniu rozlíšení mám rád nastavenie rozlíšenia ale nie, všetci musia mať automatiku ako keby to bolo jednoduhšie naprogramovať ako menu nastavení. Streamovacie služby nemajú už ani na PC prepínanie.
@petrkrytinar56952 жыл бұрын
Tohle video se v podstatě dá shrnout do věty: Někteří filmaři jsou amatéři (čímž naprosto nenaznačuji, že to je špatné video). Nějak to natočit, vlastně ani nevědět jak, víceméně spíš nechat kameru, aby to natočila, a spoléhat na to, že mě zachrání buď nějaký kouzelník v postprodukci, nebo high-end vybavení na straně diváka, to je prostě diletantství. Úplně jiný problém pak je zachraňovat doje*ané scény tím, že je vlastně neukážu. To není diletantství, to je zoufalství. Jediná ještě větší drzost v oblasti audiovizuální tvorby je napřed to zprasit a potom tváří v tvář kruté realitě prohlásit, že to tak vypadat mělo, protože to je umělecké dílo. Nicméně podle mě to není nutně úmysl, to je prostě moderní trend. Posun těžiště problému směrem "od kameramana" je dobře vidět ve fotografii, kde přechod na digitál neměl tak brutální nástup. Jistěže je super, že ve Photoshopu jdou vyretušovat stíny a odlesky, takže ta váza (sklenička, zapalovač, pistole...) na fotce vypadá jak namalovaná. Ale opravdovej profík to vyfotí tak, že nebude co retušovat. Když to šlo s Praktikou TTL a filmem FOMA (případně hříšně luxusním pozitivním filmem Agfa), tak není důvod, proč by to neměl precizně zvládat "profesionál" s technikou, která je doslova o desetiletí dál. Ale proč by měl, když má postprocesing. Kameraman/ fotograf tím je redukován na jakýsi druh inteligentního stativu. Divím se, že jim to zjevně nevadí.
@Jozef-d4n11 ай бұрын
Hlavný problém ktorý si načrtol je nezmysel ľudí všetko komplikovať podľa mňa by stačilo keby výrobcovia použili rozum a dohodli sa na jednotných parametroch ale nie bohužiaľ je to vidieť v živote všade každý sa chce nabaliť a tak tu máme desiatky typov mlieka a často len kôli obalu ktorý robí rozdiel ceny aj 100 percent akurát pri technike je to horšie čím sú veci komplikovanejšie tým je to horšie
@alkoholista2 жыл бұрын
Jsem tu jen pro nějaké ty algoritmy.
@TheTomsa2 жыл бұрын
takže filmy se natáčejí na televize které my doma nenáme, tudíž pro kina kde ty technologie mají a my jsme pro dobrý obraz nuceni jít za 189kč do kina, tomu se říká vydělávání. když si stáhnu film z ulož to, hold musím počítat s horší kvalitou, ale, ušetřím za kino, popkorn, cestu a čas, takže ano , raději ušetřím 5000 ale kvalita bude horší.
@petrkiwak56622 жыл бұрын
No ještě že mám Oled LG CX Jak vidím to srovnání jde vidět o kolik mám lepší obraz a používám to i k hraní na PS5
@romanmaly99062 жыл бұрын
wow za timhle muselo byt researche, tleskam konecne mam v tom hdr trochu vic jasno 🙂
@gameblingmaster30872 жыл бұрын
Tahle věc mi vadila na filmu Gray man
@mareknovotny58332 жыл бұрын
Jako taky mam pocit že tohohle je v poslední době moc. a to t uQled 4K hdr10+ mame a prostě tam stejne neni videt nic(trochu přeháním) což je dost smutný... Mi i přijde že konkrétně u marvelu když na to ted na dysney plus koukma že strašně spadla uroven CGI oběcně jako vím že to dělá i ta TV jako krava,ale přijde mi že u těch starých to proste funguje celkově lépe. Nebyje to do očí tolik že by si jeden řekl u každýho filmu: wtf co to ma jako bejt... jako to ja mam třeba teď u všeho co jse mvidel, shang chi, dr strange multiver..... atd. jen par poznatků z praxe a od lidi co z praxe znam. To čemu říkáme střih je v produkci obecně děleno na střih (avid, davinci resolve), composting (nuke prakticky jen nuke a davinci na barvy), a zase střih Prakticky nic se už roky netočí z ruky. Camera shake se přidává v postprodukci konrketne v compositingu. Marvel je dobrej příklad toho cos říkal o LUTkách ale i kompositingu a technice kamer. Marvel filmy vypadaj všechny prakticky totožně. U filmu se používá aboslutní minimum kamer a oběktivů a je víceméně předem dané s čim se bude pracovat neb na to jsou udělané setupy v compositingu kvuli barvam, korekci skel apod.., ale i všechy možný efekty co se pak dělaj na tom stojeje. Proto ramena, koleje apod, mužou to natočit milionkrat pro všechny ruzny učely bude to stejný ostrý apod. Je snažší rozostřit rozhybat apod.. obraz než opravit rozhybany rozostřený obraz.( praktcky to nejde pořádne) taková zajimavost bizar trochu z technický stránky těch tv ono 4K a UHD jsou dvě ruzny rozlišení, ale pusobí to lepe na obalech (4K znamená pomer jedné strany 4000 pixelu, UHD je tech slavných 3820x2180) Filmy se často stříhaj do 22:9 , 16:9 nebo spiše 18:9 proto vzinkaj u tv ty ,,filmové" pruhy Oled lepe vykresluje barvy v tmavých místech ( vypínání diod umožnuje udělat opravdu černou), Q led (nebo to co tvrděj že q led je) by mělo být naopak schopnější lepe kreslit a vyobrazovat ve světle když chcete slušný hdr hlídejte si at podsvícení jede aspon na 1000nitů (parametr při koupy TV ) jinak to hdr asi ani nepoznáte. je to takovej předpoklad pro to aby to fachalo dobře.
@luboslim2 жыл бұрын
Hezky si to shrnul. Natáčení, colorgradingu a střihu se věnuju už nějakou tu dobu a máš pravdu. Já tam vnímám ještě jeden komplexnější problém, který všechno tohle způsobuje. Vizuál se nadřadil kvalitě obsahu. V podstatě je celkem jedno jak hloupý film natočíš, hlavně když vypadá "cool a profesionálně". Střihem, pohybem kamery, světlem nebo CGI dokážeš i zakrýt nekvalitní herecké výkony. Už dávno nevzbuzuje hlavní emoci u diváků herec, ale je to technické zpracování. Bohužel jsem se dostali do pasti, protože studia zkoumají, kdy divák drží pozornost a je to právě při rychlém střihu a rychlých scénách. V podstatě to vyvolává u člověka dopamin a proto dost lidí už dnes nezvládne koukat na pomalejší atmosférické filmy jako byl Kmotr, nebo jako je poslední Batman, kde mi spousta známých řekl, že je to moc pomalý utahaný a nic se tam neděje... Já posledního Batmana považuju za téměř dokonalé umělecké dílo z hlediska práce s kamerou, atmosférou a taky z hlediska nepodlehnutí Marvel stylu. Za mě je dokonalým příkladem nadřazení vizuálu nad obsah produkce NETFLIX filmů.
@q.i.38672 жыл бұрын
Po filme Tenet musím konštatovať, že Nolan sa konečne naučil natáčať súboje. V Batmanovi v týchto scénach opakovane zlyhával.
@dominikdzujka3683 Жыл бұрын
Neviete náhodou čo je za film o 3:00
@marekbartos27772 жыл бұрын
A to buďme radi, že skončil tlak na mŕtve 3D, ktoré samo o sebe stmavovalo. Spomínam na svoje naštvanie po návrate 3D projekcie Salazarovej pomsty.
@korewuash78382 жыл бұрын
A Medojed také vylezl ze své jeskyně. :))
@just_marketa2 жыл бұрын
Jak se jmenuje ten film s Chris Evans ?
@_ANInaME_732 жыл бұрын
Gray man
@just_marketa2 жыл бұрын
@@_ANInaME_73 Moc díky
@user-vn9ld2ce1s2 жыл бұрын
Přišel jsem na jinačí metodu: všechny tmavý filmy sleduju po tmě na telefonu xd
@wraith1882 жыл бұрын
Už konečně chápu, proč když zapnu HDR na monitoru, vypadají barvy tak vyblite
@alexandermacedonsky72882 жыл бұрын
Som 2x tak stary ako ty a musim ti dat v tvojich videach na 99% za pravdu to 1% musim nechat pre staru inak by bol pruser
@cisartobiasjirikokrda3.2 жыл бұрын
Mě se to video nějak seklo takže celý video bylo černo
@Obskjur2 жыл бұрын
Co je zač ta věc v 16:09 ?
@BaronMartin2 жыл бұрын
Gray man
@Obskjur2 жыл бұрын
@@BaronMartin děkuji
@lazytitan93602 жыл бұрын
Co že si to řekl o mé mámě ? tak já s ním mám trávit svůj volný čas ? :D
@eduardurbanovic8263 Жыл бұрын
Toto je trefa do cerneho - presneee :D
@hanastankova90212 жыл бұрын
nice
@r3h0r302 жыл бұрын
nikdy jsem si nevšiml že jsou ve videích jiné barvy
@zdenekzase2802 жыл бұрын
Ten pocit, když shakycam vás srala už v Blair Witch 😅
@djnickycerberus52142 жыл бұрын
👌🤣
@fajtic2 жыл бұрын
Mě nejvíc deptají ty přejebaný audio efekty... dialog skoro neslyšíš, ale když je akční scéna, tak to pak je slušná rychta.
@takovejchhodin47802 жыл бұрын
ale slušnou hudbu aby pohledal s lucernou. Hans Zimmer se prostě naklonovat nedá a použít NĚCO, cokoli, z té haldy hudební tvorby od dob, kdy pračlověk začal mlátit šutrem o vlastní palici, moc často filmaře nenapadlo.
@spiritbipolar2 жыл бұрын
to moze byt aj zle nastavenie outputu ak pouzivas stereo
@luckbagr16762 жыл бұрын
Ono to hlavně záleží na tom, jak kvalitní zvuk daná 'verze' filu má. S méně kvalitním zvukem (obecně malým filmem) většinou není problém ale pokud film má nějaké to kvalitnější dolby tak je to dělané na stereo/ kinozvuk a ty akční scény prostě řvou naschval.
@ThOMASchek22 жыл бұрын
Vi nekdo skutecne, co je HDR? Myslim technicky ... rekneme si zcela na rovinu, KAZDY obraz se sklada z pixelu .... kazdy pixel je vlastne jen BARVA vyjadrena nejakym jednim cislem. A je uplne jedno, jestli je to VGA, HDR, NDR nebo DDR :o) .... tak mi nekdo vysvetlete v cem neni muj monitor HDR??? Jedna se o LED monitor, takze ma pevne nastaveny jas, jak si jej JA nastavim, rekneme, ze jej nastavim na uplne maximum ..... pak je bily pixel s nejakym jasem a cerny pixel s jinym jasem .... tento rozdil dava fakticky dynamicky rozsah daneho monitoru. A stejne kazdy pixel je bud 00000 pro cernou a FFFFFFF pro bilou barvu a vse mezi tim, tak wocokurwago??? Nejak zacinam tusit ze cela sracena s HDR okolo je jenom wotom, ze ke kazdemu obrazku (nikoliv pixelu) je informace o tom, jak ma byt zobrazen, treba v idealnim pripade, ze chcou aby tahle cast bileho obrazu byla zobrazena tak, ze kazdy pixel bude mit 10 lumenu nebo co ja vim .... a podle toho se pak monitor nejak naskaluje podle toho, co skutecne zvladne zobrazit. Nenapada me, v cem je to uzitecne, ale asi je to tak ...... ale prece stejne ve finale mame jen skalu barev jednotlivych pixelu, tak proc???? Stejne monitor do fyzickeho panelu posle jen signal s jednou konkretni barvou, ktera vytvori finalni jas a barvu (a je uplne jedno, ze jde treba o OLED). A ted mi nekdo vysvetlete, jak se lisi HDR displej od neHDR displeje? Displej jako takovy je fyzicky STEJNY! Tam neni zadna HDR magie .... nebo je to proste o tom, ze HDR displejum se da silnejsi podsviceni??? Protoze jiny rozdil tam ani byt nemuze! Vse je pak dano SW .... a pokud vyrobce doda charakteristiku takoveho displeje nebo si ji treba clovek zmeri a bude vedet, ze v tmavych barvach do 10% je zmena o 1-100 barevnych odstinu nepostrehnutelna, tak se upravi LOOK UP TABLE (zadny LUL nebo wtf zminuje v tom videu:o)), cili barevny profil monitoru. Aby tohle mohlo nejak v realu fungovat, tak by musel (vememe priklad PC) zdroj, cili nejaky prehravac, tuhle informaci dostat od treba streamovacicho serveru ..... pak ji nejak bud predat primo do monitoru, na coz by musel byt standard, coz silne pochybuju nebo se zeptat OS na to, jaky je barevny profil daneho displeje nebo si jej stahnout primo z displeje a zvysit mu jas (to je samozrejme scifi v nejakem webovem netflix prehravaci), kurva, neni ani poradne jednotny standard pro ovladani jasu displeje a funguje jen s nejakyma kabelama a rozhranima ..... podle me, to ze borec vidi obraz lip na "HDR" monitoru nez na nejakem hernim TNku, je dano proste tim, ze ho ma vyhuleny na maximalni podsviceni (nebo ma superdrahy OLED, coz se snad jeste ani do monitoru realne nedostalo) a proste ma kvalitnejsi panel, ktery dokaze zobrazit vice barev a tudiz i diky vysokemu podsviceni, vidi i tmave detaily. Jine vysvetleni me fakt nenapada.
@mirosalvzimcak51692 жыл бұрын
Je to jednoduché. zatímco klasické CRT monitory nebo plasmové TV byly defakto všechny tak trochu HDR. Tak moderní panely svou konstrukcí (projekce snímků) nejsou schopny podat plně černou barvu. Protože se fyzicky o promítačku s ostrým světlem na pozadí snímku a proto vzniklo mikro LED které osvětlu jen části obrazu, které nejsou tmavé a tím je možno dosáhnout většího rozsahu a aby se to dobře prodávalo tak to někdo prostě nazval HDR. Ano hodně jsem to zjednodušeil, protože do HDR ještě promlouvá přímo barevný rozsah a jiný věci, ale ořezáno na kost je to tak jak jsem to napsal. Ono totiž i vypnutý pixel na TN monitoru je pořád né černý, ale šedý. HDR defakto jen sjednocuje ten fyzický svět panelů s tím digitálním světem. Kdy je něco natočeno aby to vypadlo takto a pokud máš ten panel splnujicí dané HDR tak to bude vypadat tak jak bylo zamýšleno.
@Pidalin2 жыл бұрын
Ještě lepší je když jdeš na 3D a ještě ti to zatemňujou 3D brejle, tak v některejch filmech nevidíš už fakt vubec nic. Koukni se na rozdíl The Orville vs ST: Discovery, jak to vypadá krásně když udělaj seriál s klasickejma filmařskejma metodama a je tam něco vidět.......u Obi-Wana chvílema taky nebylo vidět vubec nic, akorát komprese ve stínech protože to na Disney+ maj asi v 360p.
@Pidalin2 жыл бұрын
PS: HDR je jenom margetingová hovadina a nic neříkající nálepka, buďto má obsah ty informace nebo nemá a buď má monitor dost dobrej kontrast aby to zobrazil korektně a nebo nemá, nějaký HDR neznamená vubec nic, je to jenom nálepka. Můžete mít dokonale černou na nějaký suprčupr HDR televizi a ve výsledku to pak stejně bude vypadat líp na DLP projektoru kterej má reálnej kontrast třeba 16000:1, ne 1000:1+zapnutý ochcávky jako to maj LCD televize. A to i přesto že ten projektor vám perfektní černou nikdy nezobrazí, stejně to ten kontrast má. Vim že je asi nereálný aby tvůrci filmů v ravu procházeli 100 milionů snímků a zpracovávali je v rawu jako fotky, ale i tak si myslim že tady maj hodně velký rezervy v tom jak kvalitně to zpracovávaj. Proč si asi ty dnešní studia myslej že se dřív všechno točilo za konstantního osvětlení (nebo co nejblíž tomu když to nešlo vyloženě celý nasvítit uměle) a s pevně nastavenou a otestovanou expozicí? Oni věděli proč to dělaj a ten kdo ten film pak vyvolával to taky dokázal doladit, dneska ty filmy fakt vypadaj hrozně, jak expozičně, tak kompozičně, o střihu nemluvě.
@andrejsnajdr26732 жыл бұрын
S tím 3D mi mluvíš z duše, fakt mne to rozčiluje, protože kolikrát ty brýle sundám a koukám jak jsou ty barvy podle mne věrné bez brýlí a s nimi je to přehnaně tmavé. Pak mne vždy rozčílí reklama Cinestáru, že nemusím "tomu" - popisu v němčině rozumět, že oni rozumí 3D technologii, houby leda když nepochopili jak na houby je ve 3D kde je často akce ještě nepřehlednější, to když vám to ještě ztmaví.
@moze-theonlyone Жыл бұрын
Takže tá spoločnosť na výrobu kamier môže za to, že sa teraz natáča toľko otrasných gilmov a seriálov , ktoré nestoja ani len za 💩? 😂😂