SLOVAČKA vs HRVATSKA 0-4 Kval. za EP 2020. Svi Golovi/All Goals

Рет қаралды 18,944

AdriaSporting

4 жыл бұрын

Vatreni savršenom predstavom do važnih bodova u Slovačkoj.
Hrvatska nogometna reprezentacija razbila je Slovačku s 4:0 u Trnavi, te tako napravila veliki korak naprijed ka osiguravanju plasmana na Euro 2020.
Izabranici Zlatka Dalića su krenuli vrlo agresivno. Već u prvoj minuti Vlašić se našao u dobroj situaciji s lijeve strane iskosa, no njegov udarac je Dubravka, uz manje poteškoće, ukrotio. Šteta.
Sedma minuta donosi velika uzbuđenja. Modrić je iz jedne povratne odlično stisnuo i njegov udarac sa 20-al metara prolazi tik uz okvir gola. Odmah po slovačkom izvođenju lopte - režiser prijenosa nije ni stigao vratiti kadar - Marcelo Brozović pogađa prečku.
U desetoj minuti smo vidjeli prvu prijetnju Slovaka. Mak je pucao dosta jako, lagano iskosa, no udarac van kaznenog prostora Livaković boksa na sigurno.
17. minuta donosi dobru loptu u prostor Lovrena za Bartoleca, no on ne daje povratnu već oštru prizemnu loptu uz crtu, tako da Dubravka uspijeva očistiti.
U 22. minuti vidjeli smo još jednu prijetnju naših reprezentativaca. Prvo puca Vlašić iz daljine, zatim Lovren glavom iz neposredne blizine, ali udarac odlazi pokraj gola.
Apsolutno najveću priliku vidjeli smo u 29. minuti. Izveden je korner, a nakon malo odbijanja, lopta je došla Vidi na tri metra potpuno samom, no on apsolutno neometan puca preko gola. Nevjerojatna prilika koja spada u domenu ''teže promašiti nego pogoditi''.
Dvije minute poslije akcija magije Brune Petkovića. Nanizao je nekoliko suparničkih igrača, no Dubravka brani.
U 35. se događa istinska nesreća. Fantastičan Perišićev udarac iz daljine s lijeve strane završava na gredi, a lopta se odbija taman u polje.
No sve se Hrvatskoj vratilo točno pred odlazak na pauzu u 45. minuti. Nikola Vlašić dolazi do lopte licem prema golu, osvaja nekoliko metara, te puca desnom nogom otprilike 18 metara od gola, a lopta odsjeda u desnom kutu gola Dubravke. Odličan način za otići na osvježenje u svlačionicu, sa vdostvo od 1:0.
Kako je prvo poluvrijeme završilo, tako je drugo počelo. Ante Rebić krade jednu loptu na nekih 35 metara od gola, ona završava do Ivana Perišića koji puca, lopta se odbija od obrambenog igrača, te vara Dubravku, i to je 2:0 za Hrvatsku u 46. minuti.
U 48. minuti opet prijeti Mak, no Livaković odlično brani.
U 59. smo vidjeli lepršavu akciju hrvatskih reprezentativaca. Po lijevoj strani Ante Rebić radi dar-mar i dovodi svog čuvara do ludila, centrira na drugu stativu, Perišić glavom daje povratnu u prostor pred Marcela Brozovića, no iz idealne situacije Interov bombarder puca preko gola.
U 70. minuti umjesto Ante Rebića ušao je Josip Brekalo, koji je svakako zaslužio povjerenje Zlatka Dalića.
I odmah je sudjelovao kod trećeg, i to prekrasnog gola. 72. je minuta i mladi krilni igrač Wolfsburga je dao loptu u kazneni prostor za Brunu Petkovića, a on se prekrasno okreće i vara jednog čuvara, zatim driblingom i drugog, te ugurava loptu po treći put iza prvog golmana Newcastlea.
U 85. minuti smo vidjeli još jednu lijepu solo akciju Brekala. Uputio se duž šesnaesterca, namjestio se na udarac, no lopta oldazi kraj gola.
87. minuta donosi stopostotna prilika za Marija Pašalića. Fantastična lopta od strane Luke Modrića upućena je u kazneni prostor, odnosno njegovu desnu stranu, veznjak Atalante je prima, no iz same blizine puca tik uz gol.
Potpuno razbijanje Slovačke potvrdio je Dejan Lovren u 89. minuti. Stoper Liverpoola iskoristio je fantastičan centaršut sa desne strane i glavom postavio konačnih 4:0.
Utakmica u kakvu je malo tko vjerovao, iako smo se svi nadali. Špekulacije o lošoj atmosferi su se pokazale, srećom, poprilično netočne, barem prema prikazanom na terenu večeras.