Köszönöm szépen! Mindig nagyon körültekintő sok hasznos tanácsot segítséget kapok. Igényes anyagok, mindegyik amit eddig lattam. Igyekszem megnèzni mindegyiket!❤❤❤
@CsezmiczeiJАй бұрын
Szuper, hogy képekkel illusztráltad a növényeket!👍
@szilviatoth941029 күн бұрын
Nagyon tetszett a bemutató! A mi kertünkben is sajnos egy sor tuját ki kell vágni! Köszönjük az ajánlatokat, élni fogunk vele!
@domedee78Ай бұрын
Hasznos és informatív tartalom! Köszönet érte!
@egykertmuveszvlogolАй бұрын
örülök :)
@istvanszabo8932Ай бұрын
Nagyon jó video! Koszonjuk
@hajnalkacsanyiova5868Ай бұрын
Köszönöm szépen a tartalmas videót ,mi is kivágtuk a tujafákat , benne hagytuk a földben a gyökereket ,ledaráltuk az ágakat ,és vissza szórtuk az ágyásba .
@Balika23hunАй бұрын
Nagyon szép a japán birs amikor virágzik de nől mint a dudva, nagyon sok hajtást hoz.
@egykertmuveszvlogolАй бұрын
Igen-igen…. Nekem megér ennyi macerát, a túlszaporulatot kiszedem majd.
@margitbalogh3565Ай бұрын
Köszönjük
@VargaBertalanАй бұрын
Szuper videó! Milyen távol kell ezeket ültetni a kerítéstől?
@egykertmuveszvlogolАй бұрын
1,5 -2 m-es tőtávolságra javasolt őket telepíteni.
@VargaBertalan29 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol Nagyon szépen köszönöm!
@juditrusz2338Ай бұрын
Milyen távolságra kell ültetni egymástól ezeket a cserjéket,bokrokat,hogy kifejlett állapotukban majd összeérjenek?
@egykertmuveszvlogolАй бұрын
1,5-2 m távolságra.
@zoltanbolcs143729 күн бұрын
Meglepő, hogy tiszafát nem ültettél, azt nem ajánlod?
@egykertmuveszvlogol29 күн бұрын
De, az is mehetett volna oda. Sok más növénnyel együtt, de már nem volt több hely. (Pl.: viráglonc, illatcserje, fűszercserje, prágai bangita, fagyal..)
@zoltanbolcs143729 күн бұрын
@egykertmuveszvlogol köszönöm a gyors választ! Nekünk a három éve 6 db 40 éves buxus pusztult ki egy hét alatt. Van lonc, fagyal, babérmeggy, aranyeső, orgona és más is. Most ültettünk tiszafat, egy hónap alatt 3 centis gyökeret eresztett.
@zoltanbolcs143729 күн бұрын
Tavaly pedig egy 40 éves fenyőfát kellett kivágnunk! Most szerettünk volna nem pont a helyére kék ezüstfenyőt ültetni. Tudnál tanácsot adni, hol vehetnénk? Legalább 100-125 centiset szeretnénk földlabdával, de nem találtunk ekkorát Budapest környékén. Egyetlen helyen igérték, hogy lesz, de csak Karácsony előtt.
@egykertmuveszvlogol29 күн бұрын
Ha mindenképp fenyőfát vagy arra hasonlító növényt szeretnétek, akkor javaslom a mandulafenyőt (Pinus pinea) vagy a himalájai cédrust (Cedrus deodara ‘Aurea’). Az ezüstfenyő már egyre nehezebben tolerálja ezt a változó időjárást. A javasolt két faj viszont továbbra is jól teljesít.
@zoltanbolcs143729 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol nagyon szépen köszönöm! Szép napot kívànok!
@ildikoszilagyinepataki2679Ай бұрын
Ezek a cserjék mennyi napot igényelnek? Nekem olyan helyre kellene belőlük, ahol reggel 9ig és délután 17-től érné a nap.
@egykertmuveszvlogolАй бұрын
Pont ilyen helyre valók. ;)
@ildikoszilagyinepataki2679Ай бұрын
@@egykertmuveszvlogol szuper. Köszönöm a gyors választ Nagyon hasznos egyébként, hogy kiírod a nevüket. Köszönöm szépen a többiek nevében is!
@asolkim84Ай бұрын
Ezeknek a növényeknek a latin nevét mind fejből fújod? Mindig csodálom mikor Miklòssal együtt soroljátok a latin nevüket! Hogy lehet ezt megtanulni? Kellett tanulni latin nyelvet az iskolába? Vannak valamilyen növénycsoprtok amik hasonló nevűek, vagy vannak külön jelentésük is ezeknek a latin kifejezéseknek akár magyarra fordítva? Meg gondolom ez iskolában is kötelező volt megtanulni a növények nevét! Gratulálok a kerthez és ehhez a tudáshoz is! 😊
@egykertmuveszvlogolАй бұрын
Köszönöm, köszönjük! Igen, a tájépítész képzésen is a kezdetektől latinul is meg kellett tanulnunk minden növény nevét, gyakran a fajtákat is. Mára ez természetessé vált, bele lehet jönni a megtanulásukba. Sok esetben pontosabbak, mint a magyar nevek. Van néhány pl.: angustifolia jelentése: keskenylevelű. Volt latin oktatás: kiejtés, helyesírás stb. A szigorlatokon ez volt a beugró, helyesírás-ellenőrzés. 20 növényt diktáltak latinul és öt betűtévesztésig volt meg. Belénk égett. :)
@asolkim84Ай бұрын
@@egykertmuveszvlogol Jó néhány éve követlek benneteket, sok növény nevét tanultam meg persze magyarul😅 Vidéki kisvárosban élve nem volt jellemző hogy tudtuk a növények nevét. Persze mindet hívtuk valahogy ahogy amit az idősek elneveztek azok ragadtak ránk. 😇
@beatavig4988Ай бұрын
Super tájékoztató videó. Köszi szépen
@anitasonatina957010 күн бұрын
Szívbõl gratulálok; a szorgalmas tanulás és lelkiismeretes gyakorlat szép eredményt hozott. Nagy tisztelettel figyelem a kitartó munka eredményét. A legjobbakat kívánom.
@egykertmuveszvlogol10 күн бұрын
Nagyon köszönöm!!
@hegedusistvan918120 күн бұрын
Kedves Beni! Gyakran hallom, hogy sövénynövénynek ajánlott a nálad is bemutatott széleslevelű ezüstfa. Az illatcserje (osmanthus) sokban hasonlít rá. Ez utóbbit mennyire ajánlanád hetero sövénybe?
@egykertmuveszvlogol20 күн бұрын
Kedves István! Az illatcserje is jó választás, illik egy ilyen heterogén cserjesávba.
@hegedusistvan918120 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol köszönöm ✨
@kiss.izoldaАй бұрын
Illatos ibolyák és kapotnyakak nőnek a bokrok alatt?
@egykertmuveszvlogolАй бұрын
Főleg ibolyák.
@RozaliaKerner25 күн бұрын
Nekunk is ki kellet vagni az ot meteres tujakat nem is tudom mit kellne tenni helyete .
@egykertmuveszvlogol25 күн бұрын
Pont erről szól ennek a videómnak a második fele. ;)
@sandorivanyiАй бұрын
Ez igaz a leylandi ciprusra is?
@egykertmuveszvlogolАй бұрын
Nem, egyelőre ők bírják… bár láttam már nem egy beteg állományt. Ha telepítés előtt állnék, nem leylandira esne a választásom.
@sandorivanyiАй бұрын
@egykertmuveszvlogol Mar elültettem 20 kis tiszafat es elotte 1,5 m re a masik.sor; korallberkenye..pedig nem vagyok kertesz, csak ezek tetszenek es olcso is volt. Par het mulva erkezik meg 2 kisebb Gunnera m.
@PaulWorksАй бұрын
Valamelyik nap elugrom megnézni élőben is. Minél több videótokat nézem meg és több könyvet olvasok valamint a legutóbbi előadásotokon való részvétel megvilágosodást hozott a fejemben, hogy mi lenne a helyes út a kertépítés felé. Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy kerttervezés során ezek mennyire szabályosan ismétlődnek? Gondolom az a szebb ha minél inkább keverve, véletlenszerűen követik egymást ugyan azok a fajták.
@egykertmuveszvlogolАй бұрын
A minél véletlenszerűbb hatás a cél, persze fontos hogy színek és formák ismétlődjenek, akár más növényeken vagy néha ugyanabban.