Рет қаралды 167,202
Зміни в глобальній економіці: відкидаємо глобалізм на користь ізоляціонізму
Фінансово підтримати українську версію цього проєкту 💰:
💳 Картка МОНО: 5408 8100 4000 6347
🔗 Переказ з будь якої картки світу: flandings.io/g...
☕ Coffee - www.buymeacoff...
🍩 Patreon - / gtbt_ua
💸 Pay Pal: tuchenko_s.a@meta.ua
"Ми відкидаємо глобалізм і приймаємо доктрину патріотизму", - заявив Дональд Трамп в ООН у 2018 році. Промова американського президента, як і його перебування на посаді, стала сигналом. Коли архітектор чинної системи глобального економічного управління каже, що вона не працює, це означає, що наближаються зміни.
Останні чотири десятиліття, коли ми стали свідками другої історичної хвилі глобалізації, були позначені принципами неолібералізму, які лежали в основі функціонування глобальної економічної системи. Технологічна революція сприяла безпрецедентному зростанню мобільності не лише праці та капіталу в традиційному розумінні, але й фінансів, які стали невід'ємною частиною глобальної системи. Таким чином, глобалізація перетворилася навіть на гіперглобалізацію, яку багато хто ототожнює з кризою 2007-09 років, економічною стагнацією на Заході, зростаючою соціальною нерівністю і, зрештою, рецесією демократії.
Зіткнувшись з новими геополітичними викликами, світ шукає нову економічну модель, яка збереже переваги глобалізації та усуне її негативні соціальні наслідки. На додаток, щоб здобути легітимність, нова система повинна буде відображати новий багатосторонній геополітичний порядок.
Коротко кажучи, майбутнє неоліберальної моделі глобалізації знаходиться під питанням, а її еволюція буде одним з результатів посилення суперництва між наддержавами. Погляньмо на складність глобальної економіки та її еволюцію ближче.
Відео озвучено студією RadioSound - www.rspro.studio