SME, you are despicable, and foolish, 4 seconds, really? That's just sad
@coltonbiggerstaff55935 жыл бұрын
1st amendment free speech
@wapikutt90515 жыл бұрын
YOU GUYS ARE CRAZY OVER FUCKING GODDAMN COPYRIGHT
@martinkleffel16155 жыл бұрын
Og to hell sme
@thaurusko Жыл бұрын
was ist das ?
@monikakovacikova20785 жыл бұрын
Konečne aj niečo normálne náučné viete natočiť!
@DajaSlovakia4215 жыл бұрын
náučné, aby ťa mohli vyplieskať čerstvo a štiplavo 0:06
@thanos72455 жыл бұрын
Hinga dergen dirgin
@Duxaization5 жыл бұрын
Gestapo much?
@marcelino02 Жыл бұрын
to mnozstvo upistanych feministiek v tychto komentoch xD ked sa vam nepaci tradicia, zavrite dvere a drzte tlamy
@tristanthegoon96625 жыл бұрын
4 seconds?!??!??
@DajaSlovakia4215 жыл бұрын
Keď som bola ešte malé dievčatko, neznášala som šibačku. Nebola ani náznakom o srande, či sviatočnej atmosfére. Čím som staršia, tým viac si uvedomujem zvrátenosť tohto sviatku. Dospelí muži sa ožerú ako prasatá a na uliciach je vidieť veľa podnapitých. Deti - chlapci, tým nejde o stužku, či čokoládové vajíčko, ale dostať čo najviac peňazí. Zber peňazí. A bonus, keď má niekto z mužského pokolenia sadistické chúťky, užije si tento deň kráľovsky 0:06 . A čo z toho majú ženy ? Plno nepríjemných spomienok, stačí sa ich spýtať. Nehovorím za všetky ženy, ale väčšinou sa stretnete so ženou, ktorá by vedela porozprávať čo negatívne pozažívala. Za šibačkové voňavky by sa tento deň mal premenovať na : *Deň kedy každá žena smrdí ako diaľničná prostitútka*
@jarmilabelkova72474 жыл бұрын
DajaSlovakia421, ale s radosťou si pôjdete pozrieť americké sado-maso do kina, ako napr. 50 odtieňov šedej :))
@Rudyslav3 жыл бұрын
Toto je veľmi hlúpy pohľad na sviatky. Nie je to o sviatkoch, ale o ľuďoch. Vianoce sú tiež zvrátené, lebo je to o narvatých obchodoch, obžerstve a drahých darčekoch?
@alexvedej91162 жыл бұрын
Sa rozplač
@thaurusko Жыл бұрын
kde prosím vás na Slovensku nájdem spomínané diaľničné prostitútky ? Chcel by som ich ovoňať, či pravdu vravíte.
@thaurusko Жыл бұрын
Citát z článku pani etnologičky Kataríny Nádaskej na tému pôvodných zvykov Veľkej noci. „Kedysi sa šibalo a polievalo len medzi mládežou. Slobodní mládenci šibali len slobodné dievčatá, pôvodne vŕbovým prútikom. Vŕba má niekoľko sto druhov a je jeden z prvých stromov, ktoré zakvitnú. Princíp bol, aby slobodný mládenec zobral miazgou naliaty prútik a dotkol sa tela ženy. Jemne sa dotkol nôh, aby boli zdravé a dobre behali, čo ženy potrebovali, napríklad okolo gazdovstva. Dotkol sa boku či zadku, čo bola symbolika, aby žena porodila veľa zdravých detí, a dotkol sa rúk, aby dobre pracovali. To bol princíp, prečo sa šibalo. Keď si dievčina medzi šibačmi našla takého, ktorý sa jej páčil, dala mu písanku, veršík. Tak mu dala najavo, že ho má rada. Takéto vajíčko dostal len on, jediný. Ak ju aj on mal rád, potom jej o pár týždňov pri stavaní májov postavil personalizovaný, osobný máj. Len pre ňu. A už bola, ako sa hovorí, ruka v rukáve. Lebo v minulosti tie spôsoby zoznámenia alebo randenia na dedinách boli úplne iné ako dnes. Až neskôr sa nechali šibať aj vydaté a staršie ženy. Verilo sa, že mladosť muža cez ten mladý prútik sa prenesie do tela ženy. Každá chcela byť mladá, opeknieť byť pružná. Najmä na východe sa používa voda. Často tam bolo chladnejšie, a vŕby na Veľkú noc ešte nepučali. Tak sa používala voda, mala byť takzvaná živá, pramenitá, z potoka, mala žene navrátiť zdravie a krásu. To, že sa začali pliesť korbáče, je výsledkom toho, že do toho vkĺzla taká ľudová relígia. Na Veľkú noc sa slávi umučenie a potom zmŕtvychvstanie Ježiša Krista. Pri umučení Krista rímski vojaci podľa legendy používali korbáče. Ľudová predstava sa teda stvárnila do korbáčov. Cieľom ale nikdy nebolo to, aby ženy niekto zbil. Vždy bola symbolika zdravia a krásy. V 30-tych rokoch 20. storočia sa to postupne začalo meniť. V mestách sa napríklad začali používať voňavky, mužom to prišlo elegantnejšie. Postupne do toho vkĺzlo to, že nechodili šibať len slobodní, ale aj deti s otcami po rodine a príbuzných. Posunula sa kategória šibačov, a dostali sa do toho čokoládky, cukrovinky sladkosti. No a ďalší fakt, peniaze. Tak sa menia celé tradície.“