Якщо давати добрива то NPK Яра під культивацію або разом з посівом сидератів перед соєю. Соя, технологія. Раз на 3-4 роки інокуляція бульбочковими вистачить, головне внести їх перший раз, мають гарно прижитися (хістік, бту, агрітема). Проблема в тому що бульбочкові пізно з'являються або їх мало. Як допомогти бульбочковим прижитися максимально навіть без бульбочкового інокулянта, отримати темний синьо-зелений колір сої (така в мене зараз соя). Соя оброблена склероцид+азотофіт, чистий гумат 50г/т (якщо є волога 80г/т), амінокислоти 70г/т. Амінокислоти ензим, кіссон, баклан, без зайвих домішок. Без хімічного протруйника, ні фунгіцидного ні інсектицидн. Бульбочковими не оброблялась 9 років. Ще ніякі добрива чи вдала погода не давали такого старту сої та булбочкових бактерій як зараз обробка насіння. Але на частину ділянок внесли 60кг/га селітри перед посівом і там бульбочкових значно менше! Тобто трошки селітри - це одразу вбиває корисну біоту... Обробка насіння додатково мікоризним інокулянтом сухим дуже корисна, дорого але точно окупиться. Коткувити не треба, краще ланцюгом за сівалкою закрити вологу. Глибина посіву 5...7см, міжряддя 30...40. По цвітінню обробити Склероцид 2л/га. Обробіток грунту під сою. Якщо був сидерат перед соєю то можна сіяти без обробітку. По дисковці можна якщо сівалка дозволяє. Якщо оранка то дуже мілка до 14см і одразу ущільнити культиватором з котком. Раз на 5років можна орати 20см але одразу щось сіяти. Сидерат перед соєю: курудза, суданка, гречка, льон, гірчиця сарептська (зовсім трошки). Після такої сої пшениця може дати до 80-90ц без азотних добрив якщо замінити хім азот на біопрепарати, особливо при обробці насіння. Після сої азот є в грунті, в рештках але мало доступного фосфору. На зернових секрет в обробці насіння бактеріями, вони дають доступний фосфор, коренева система разом з azotobacter збирають азоту вдосталь. Хімічний азот треба обмежити до 60кг (25кг д.р.) карбаміду (сівалкою) або кас у квітні (у березні занадто рано) але це якщо є великий запас вологи. Базово замість азотних добрив треба весною вносити біодеструктор триходерма+азотобактер+морські водорості (агрітема 85%), це замінить 100кг селітри за рахунок мінералізії та розкладання решток. Обробка насіння азотобактер додатково заміняє ще 100кг селітри. А от внесення 100кг хімічної селітри підсмажить біоту, промиє кальцій та сірку, знищить органіку, гумус, солому яка має величезну вологоємність. Добрива на лінію посіву пригнічують біоту. Тому посів без добрив але насіння обробляти біпрепаратом, гумат (мінімум), амінокислоти. Зернові доведеться сіяти на міжряддя 25см або більше щоб була висока концентрація бактерій в рядку. Якісне NPK (яра, джіва) не можна вносити на лінію посіву, а краще їх внести при посіві сидератів як є волога, під культивацію.
@Fermer07774 ай бұрын
@@ОлександрДаниль4ук В нас глиняна земля, без азотних добрив діла ніякого не буде.
@ОлександрДаниль4ук4 ай бұрын
@@Fermer0777 я зняв свою пшеницю (вкінці) і там же соя які ростуть на глині на височині без азотних добрив. Пшениця виглядає на 70ц. Соя темна аж синя. Одне поле пшениці (перше) виглядає 60ц, на 10ц менше і єдина причина - 2 роки тому на тому полі солома ячменю була забрана на зообізнес. Ваш найпізніший посів пшениці виявився найкращий саме тому що раніше там була кукурудза. Виходить що справді органіка, вуглець дають запас органічного азоту і кращу азотфіксацію. А от азотні добрива якраз знищують органічну речовину, тому бактеріям нема де жити, вони не фіксують азот, азот не звязується вуглецем... Моя технологія насправді малозатратна, треба лише заглушити половину сошників щоб сіяти на 30 міжряддя і обробити насіння. А далі весною вже самі побачите чи варто вносити азотні добрива і скільки.
@Fermer07774 ай бұрын
@@ОлександрДаниль4ук А ви праві🤝
@ТамараЮрчук-р9ы4 ай бұрын
Яка ви область?
@Fermer07774 ай бұрын
@@ТамараЮрчук-р9ы Рівненська
@АндрійГришко-й5ж4 ай бұрын
Соя канзас цвітіння фіолетовий
@Fermer07774 ай бұрын
Хто вам таке сказав?
@oleh7254 ай бұрын
Я купив Канзас зашитий в паперових мішках з печатками,а цвіте і білим і фіолетовим цаітом
@Fermer07774 ай бұрын
@@oleh725 зараз з тим насінням мутять що хоч, я вже не один раз чую таку ситуацію що люди купляють насіння, а воно цвіте різним кольором
@АндрійГришко-й5ж4 ай бұрын
Прочитайте характеристики сої канзас чітко написано що цвіт фіолетовий а у аполо цвіт білий якщо знімаєте ролики зразу прочитайте характеристики і називайте сорти своїми іменами
@Fermer07774 ай бұрын
@@АндрійГришко-й5ж Аполо білим? не смішіть людей
@evgeniykalchenko47754 ай бұрын
Доброго дня. Чи продаєте Ви насіння Канзас. Дякую.
@Fermer07774 ай бұрын
@@evgeniykalchenko4775 Дасть бог зібрати врожай, то насіння буде.
@ПетроК-у5г4 ай бұрын
Доброго дня,соя відмінна, підскажіть якої фірми препаратами користуєтесь для підживлення по листу? є від цього ефект? робили контроль?
@Fermer07774 ай бұрын
Відео на днях виложу чим обробляю
@ОлегВільчинський-ш6в4 ай бұрын
Скільки минулого року соя сипала?
@Fermer07774 ай бұрын
@@ОлегВільчинський-ш6в Від 3.2до3.5
@МПСпівдружність4 ай бұрын
Яка репродукція?
@Fermer07774 ай бұрын
@@МПСпівдружність В ГМО репродукції немає
@МПСпівдружність4 ай бұрын
Що плануєте сіяти по сої яку обробляли кломазоном?